Skąd Wasz nick?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • paveuek
    Porucznik Browarny Tester
    • 2001.09
    • 415

    Dawno dawno temu kiedy nikt w internecie jeszcze nie słyszał o czymś takim jak kodowanie środkowoeuropejskich znaków diaktyrycznych, miałem wielki problem jak się podpisywać... A że specjalnej ksywy niegdy nie miałem zawsze kończyłem wypowiedź swoim imieniem.
    Ale samo "Pawel" to tak troche gupio, nie?
    Więc powstało "Paveuek" i ludzie jakoś nie mieli problemów z przeczytaniem
    Katalog polskich kapsli od piwa: www.kapsle.xon.pl
    Polskie forum kolekcjonerów kapsli: www.forum.kapsle.xon.pl

    Comment

    • robox
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2002.11
      • 8188

      U mnie sprawa wygląda tak, że na studiach powstała ksywka Robo, od imienia Robert.
      Wchodząc w internet, Robo było już zajęte, więc na poczekaniu dodałem x i tak jest robox. I tak już zostało.

      Comment

      • Cordel
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2001.09
        • 1087

        Kiedyś, jak zakładałem sobie internet podstawowym problemem był mejl, który mieć wypadało... Pamiętam, że oglądałem właśnie Strażnika Tekasasu, gdzie głównym bohaterem był niejaki Cordell Walker. Wszedłem na serwer darmowej poczty i wpisałem jako login Cordel. Był zajęty, więc dałem go od "Dupy" strony i zarejestrowałęm się jako Ledrok. Jednak serwis był beznadziejny, mało miejscia na mejle i w ogóle, więc szukałem innego. Znalazłem i tam udało mi się zarejestrować jako "utkwiony" z pamięci Cordel. Tak już zostało. Gwoli ścisłości-podanym pseudonimem posługuję się tylko w sieci. W "pozanetowym" życiu nigdy nie miałęm ksywki i wszyscy mówili i mówią do mnie po prostu Jędrzej...
        "Mam powody
        Powstrzymywać się od wody.
        Od wody mnie w brzuchu kole:
        Pijam tylko alkohole."
        Jan Lemański

        Comment

        • maleństwo
          Kapitan Lagerowej Marynarki
          • 2003.10
          • 847

          To teraz ja. Mam 155cm wzrostu, więc "maleństwo" bardzo do mnie pasuje. Tutaj chciałam się zarejestrować jako ja czyli Małgosia, ale ten nick jest już zajęty, więc pozostałam przy tym. I nie jest to wzięte z "Kubusia Puchatka".

          Comment

          • slado
            D(r)u(c)h nieuchwytny
            • 2003.07
            • 1072

            Jak odświeżać wątki to na całego.
            Mój nick wlecze się za mną już ponad ćwierć wieku.
            Skrót od imienia i nazwiska. Taki mi kiedyś przypięto i tak już pozostał.

            Comment

            • Seler_32
              Porucznik Browarny Tester
              • 2003.04
              • 444

              Mój nick związany jest z zamieszczonym obok zdjęciem. Kiedyś, w odległych czasach zabawy w czata, podpisywałem sie por. Maurer, ale po tym, jak ktoś nie zrozumiał, że por. to nie por tylko porucznik i nazwał mnie mnie selerem (bodajże), tak już zostało... Uważam zresztą, że seler to bardzo przyjemne i zdrowe warzywo.
              Nie należy odkładać na jutro, tego co można wypić dzisiaj.

              Nie wierzę abstynentom.

              Comment

              • arzy
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2002.06
                • 2814

                Moja historia jest bardzo krótka.
                Arzy od Arka
                "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                Bractwo Piwne
                Skład Piwa
                Piszę poprawnie po polsku!

                Comment

                • grzechu84
                  Kapral Kuflowy Chlupacz
                  • 2003.10
                  • 94

                  Grzechu84 - nie wiem czy trzeba tu coś dodawać ewentualnie to , że 84 to rocznik mojego urodzenia.
                  Grzechu84 - PIWOfan

                  Comment

                  • BROWARIEC
                    Porucznik Browarny Tester
                    • 2002.10
                    • 429

                    No to teraz ja...
                    Logując się nie miałem w głowie czegoś konkretnego. Jakieś przezwiska ze szkół wszelakich, skrót imienia i nazwiska itp. Już miałem coś palnąć, aż wpadłem na to co mam Zawsze chciałem mieć choćby malutki browar a na dodatek swego czasu pisałem pracę magisterską dotyczącą Rosji. Miało być tylko małymi literami, ale był caps lock wciśnięty
                    Last edited by BROWARIEC; 2003-11-09, 00:55.
                    Żadna płaca nie hańbi...
                    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Comment

                    • lzkamil
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2003.01
                      • 3611

                      Glowna czesc nicka oczywiscie od imienia, a te 2 pierwsze literki...
                      L jak moje drugie imie, takie samo jak bohatera jednego z moich ulubionych filmow (Jean Reno ), Z jak jego przydomek - to juz sie domyslcie jaki to film
                      Lepszy jabol pod okapem
                      niż GŻ, CP i KP !


                      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                      Comment

                      • iommi
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2003.07
                        • 1522

                        U mnie największe znaczenie miały oczywiście muzyczne fascynacje. Uwielbiam Black Sabbath (szczególnie to, co robili w pierwotnym składzie) więc Iommi wziął się od nazwiska gitarzysty zespołu. Poza tym to taki sympatyczny zestaw liter, które jakoś do siebie pasują, a napisane wyglądają prawie tak ładnie, jak rogaty Gibson SG, na którym od lat gra Tony...
                        *****************************

                        Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                        *****************************

                        Comment

                        • maleństwo
                          Kapitan Lagerowej Marynarki
                          • 2003.10
                          • 847

                          Przeczytałam wszystkie posty dotyczące historii nicków i stwierdzam, że najbardziej oryginalny i ładny w brzmieniu to "Żąleną". Inne też są niezłe, ale ten nick i jego historia powstania rzucają mnie prawie na kolana

                          Comment

                          • becik
                            Generał Wszelkich Fermentacji
                            🍼🍼
                            • 2002.07
                            • 14999

                            Mój nick to już jest prawie, że historia, mająca juz z 10 lat, najpierw tak się zwracałem do swojej Pani (imię wiadomo jakie było), późniejszej żony, ze względu na fakt, ze darzyłem żonę szczerym uczuciem i na brak innych pomysłów tak samo zarejestrowałem się na allegro i żeby już później nie kombinować i w miarę wielu różnych miejscach mieć ten sam nick - pod nim zarejestrowałem się na browarze.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • żąleną
                              D(r)u(c)h nieuchwytny
                              • 2002.01
                              • 13239

                              maleństwo napisał(a)
                              Przeczytałam wszystkie posty dotyczące historii nicków i stwierdzam, że najbardziej oryginalny i ładny w brzmieniu to "Żąleną". Inne też są niezłe, ale ten nick i jego historia powstania rzucają mnie prawie na kolana
                              Aż się zaczerwieniłem.

                              Długo nie mogłem zrozumieć postu lzkamila, dopóki sobie wreszcie nie uświadomiłem, że pierwszą literą ksywki nie jest i, a L...

                              Comment

                              • Pudlarz
                                Kapitan Lagerowej Marynarki
                                • 2002.01
                                • 650

                                Ze dwa zdania na temat swojego pseudo napiszę i ja. Muszę jednak przygotować odpowiednią ilustrację.
                                Tymczasem pozdrawiam
                                Dobre piwo nigdy nie jest złe
                                http://www.janczech.stary.sacz.pl
                                (galeria ekslibrisów)

                                Comment

                                Przetwarzanie...