Muzyka przy piwku

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • iron
    Senior
    • 08-2002
    • 6716

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson
    Moim zdaniem ciekawa płyta. Jeszcze mi się nie znudziła a słucham jej już od kilku dni w samochodzie. W drodze na i ze zlotu przeleciała ze 4 razy. Jest parę naprawdę ciekawych momentów.
    To i ja niedługo się tą płytą podelektuję, gdyż, ponieważ, wygrałem ją właśnie w Antyradiu
    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
    Rock, Honor, Ojczyzna

    Comment

    • JAckson
      Senior
      • 05-2004
      • 6122

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
      To i ja niedługo się tą płytą podelektuję, gdyż, ponieważ, wygrałem ją właśnie w Antyradiu
      Ożeż Ty Gratulacje. 75 zł w kieszeni.
      MM961
      4:-)

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        U mnie ostatnio na sprzęcie - "Carmina Burana", zarówno w postaci starych pieśni jak i w postaci kantaty. Po prostu świetne
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • iron
          Senior
          • 08-2002
          • 6716

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
          To i ja niedługo się tą płytą podelektuję, gdyż, ponieważ, wygrałem ją właśnie w Antyradiu
          Właśnie się delektuję, to całkiem niezła płyta jest (jak na ostatnie dokonania Iron Maiden). Może nawet lepsza niż "Brave New World"
          bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
          Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
          Rock, Honor, Ojczyzna

          Comment

          • iron
            Senior
            • 08-2002
            • 6716

            Zapomniałem dodać, że "A matter of life and death" podoba się także Asi - więc to musi być dobra płyta
            bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
            Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
            Rock, Honor, Ojczyzna

            Comment

            • Andrewbrw
              Senior
              • 03-2004
              • 932

              mój pierwszy post od bardzo dawna, trochu mnie nie było

              płyta dobra , ale chyba tylko dobra jak dla mnie, jestem fanem dość długo i muszę przyznać że parę motywów mnie rozczarowało, bardziej jestem zadowolony z innego nowego zakupu czyli Piece of mind na winylu z 1983r

              Comment

              • Maidenowiec
                Senior
                • 07-2004
                • 2287

                E tam, BNW nie przebiła. Kurczę, nowa płyta Black Label Society też mnie rozczarowała. Zakk powinien sobie darować nakładanie 10 efektów na wokal i granie nędznych balladek.

                Widzę, że nie tylko ja zbieram winyle
                Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                Thou shallt not spilleth thy beer!

                Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                Comment

                • iron
                  Senior
                  • 08-2002
                  • 6716

                  A ja bym się zastanawiał, czy nie przebiła BNW. Może jest mniej równa niż "śmiały nowy świat" ale nie brak tu dobrych utworów ("Reincarnation of Benjamin Breeg", "For the greater good of God", czy "The longest day").
                  No i moim zdaniem są tu trzy perełki - "Brighter than a thousand suns", "Lord of light" i "The legacy". Zwłaszcza w tym ostatnim mnóstwo zaskakujących dźwięków.

                  No i ta płyta rozjaśnia mi dziś smutny, ostatni dzień urlopu
                  Last edited by iron; 15-09-2006, 12:55.
                  bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                  Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                  Rock, Honor, Ojczyzna

                  Comment

                  • Maidenowiec
                    Senior
                    • 07-2004
                    • 2287

                    Dziwne, że nie wymieniłeś "The Pilgrim" - wg mnie najlepszy kawałek na tym albumie.
                    Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                    Thou shallt not spilleth thy beer!

                    Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                    Comment

                    • iron
                      Senior
                      • 08-2002
                      • 6716

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec
                      Dziwne, że nie wymieniłeś "The Pilgrim" - wg mnie najlepszy kawałek na tym albumie.
                      Jak będziesz trochę starszy, to zrozumiesz, że nie zawsze szybko znaczy dobrze

                      A poważnie, to na tej płycie nie ma złych utworów. Ja osobiście wyrzuciłbym dwa (bynajmniej nie "pielgrzyma") - czyli otwierający "Different world" i balladkę "Out of the shadows" i to nie dlatego, że są złe, tylko mi nie pasują do całości.
                      A "pielgrzyma" dałbym na sam początek płyty. Na szczęście w dobie CD można sobie zaprogramować dowolną kolejność i ilość utworów do odtwarzania
                      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                      Rock, Honor, Ojczyzna

                      Comment

                      • Maidenowiec
                        Senior
                        • 07-2004
                        • 2287

                        Ja Pilgrima nie wynoszę na piedestał, za szybkość tylko za fakt polihymni w mostku, w dodatku w klimatach orientalnych. Jest to jeden w lepszych motywów jaki kiedykolwiek spłodzili.
                        Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                        Thou shallt not spilleth thy beer!

                        Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                        Comment

                        • Andrewbrw
                          Senior
                          • 03-2004
                          • 932

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
                          Ja osobiście wyrzuciłbym dwa (bynajmniej nie "pielgrzyma") - czyli otwierający "Different world" i balladkę "Out of the shadows" i to nie dlatego, że są złe, tylko mi nie pasują do całości.
                          zgadzam się w 100%,pierwszy utwór w ogóle jest nijaki podobnie jak na Dance of Death Wildest dreams, a Out of the shadows to pasuje tylko na solową płytę Dickinsona, pozatym wstęp akustyczny jest ewidentnie zapożyczony z Children of the damned jedyny plus jest taki że czasami ten utwór w radiu nawet puszczają
                          jeszcze co bym wywalił to ociągajacy wstęp z Lord of light i od razu zacząłbym od tych ostrych gitar i Nicko powinien jednak zagrać tam na dwie stopy,ale nie dał sie namówić przez Steva, a szkoda

                          Comment

                          • mr-perez
                            † 1971-2008 Piwosz w Raju
                            • 09-2005
                            • 514

                            Przy większej ilości piwka i nie tylko... to nie obejdzie się bez AC/DC ( sąsiedzi wprost uwielbiają "Thunderstruck" po północy ) i Red Hot Chili Peppers, czasem Pink Floyd. A dla uspokojenia skołatanych nerwów koncert Mike Oldfielda. I tak od wielu lat na każdej imprezce .
                            RTS WIDZEW
                            www.kapsle.piwko.pl

                            Comment

                            • iron
                              Senior
                              • 08-2002
                              • 6716

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec
                              Ja Pilgrima nie wynoszę na piedestał, za szybkość tylko za fakt polihymni w mostku, w dodatku w klimatach orientalnych. Jest to jeden w lepszych motywów jaki kiedykolwiek spłodzili.
                              No może nie mam dobrego ucha, ale wg mnie bardzo podobne motywy do tych z "pielgrzyma" pojawiały już się w paru utworach - choćby w "Mother Russia", "7th son of the 7th son", czy "Nomad". Nie znaczy to, że kawałek jest wtórny, ale powiedzmy typowy dla Harrisa i spółki.

                              A tak z innej beczki - podoba mi się strasznie brzmienie perkusji na tej płycie - takie jakby surowe, prosto z sali prób, a jednocześnie dynamiczne i selektywne. No ale wiadomo - wszak to zawodowcy i współpracują też z najlepszymi zawodowcami

                              Coś czuję, że "A matter of live and death" jeszcze długo nie opuści odtwarzacza...

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Andrewbrw
                              (...)
                              jeszcze co bym wywalił to ociągajacy wstęp z Lord of light i od razu zacząłbym od tych ostrych gitar i Nicko powinien jednak zagrać tam na dwie stopy,ale nie dał sie namówić przez Steva, a szkoda
                              A może po prostu Nicko nie umi na dwie stopy
                              Last edited by iron; 16-09-2006, 17:55.
                              bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                              Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                              Rock, Honor, Ojczyzna

                              Comment

                              • Maidenowiec
                                Senior
                                • 07-2004
                                • 2287

                                Ta jest, wiem o tym. Ale nie zmienia to faktu, że tam się pojawiły w znacznie mniejszym stopniu. A tutaj masz 3 gitary robiące świetną, rozjeżdżającą się melodię. Jest to zdecydowanie mój faworyt. Co do brzmienia, ponoć płyta nie została poddana masteringowi - na ile to prawda, nie wiem. Napewno gitary brzmią fajnie, bardziej drapieżnie.
                                Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                                Thou shallt not spilleth thy beer!

                                Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                                Comment

                                Przetwarzanie...