Muzyka przy piwku

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Livres
    Porucznik Browarny Tester
    • 2012.04
    • 324

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
    Trzecia płyta Accept po reaktywacji bez Udo - i co - i jest jak zwykle. Przyjemna płyta dla starych fanów, nowych chyba zespołowi nie przysporzy.
    https://www.youtube.com/watch?v=ha30...mO71W-&index=1
    Mnie Accept wcześniej szczególnie nie jarał (lubiłem głównie "Russian Roulette" i trochę pojedynczych numerów), ale od czasu opublikowania klipu do "Teutonic Terror" jestem kupiony. Trzy nowe płyty na półce, zaliczone trzy koncerty, a "Blind Rage" ostatni raz słuchałem w niedzielę.
    Ale numery promujące "Blind Rage" wybrali fatalnie, bo "Stampede" i "Final Journey", choć przyzwoite, poziomem jednak odstają od znakomitej reszty.

    Comment

    • DariuszSawicki
      Major Piwnych Rewolucji
      🍼
      • 2012.08
      • 2869

      Nikt się nie wypowiada, to ja się odezwę...
      To był nijaki kompozytor i jeszcze słabszy muzyk, ale jaki miał głos...
      I jaki miał talent do przerobienia coverów na swoją modłę !
      Tu poniżej najwspanialszy utwór z festiwalu w Woodstock, właśnie Jego...



      Jeszcze jeden ważny dla mnie utwór grany kiedyś jako sygnał Muzyki Nocą w radiowej Jedynce.

      W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.


      Wielka to strata, bardzo mi smutno.

      Comment

      • DariuszSawicki
        Major Piwnych Rewolucji
        🍼
        • 2012.08
        • 2869

        Dziś mija 15 lat odkąd odszedł w wigilię z własnej woli Tomasz Beksiński.

        W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

        W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.


        Ten zespól poznałem dzięki Tomkowi i jestem mu dozgonnie wdzięczny

        W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

        Comment

        • żąleną
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 2002.01
          • 13239

          Trochę amerykańskiego brzdąkania.

          Brown Bird, lider niestety (od niedawna) nie żyje:

          W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.


          W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.


          W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.


          The Devil Makes Three:

          W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.


          W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

          Comment

          • Areh
            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
            • 2014.12
            • 120

            Za dużo stron do przejrzenia, wiec nie wiem czy już było (jeżeli tak, to przepraszam).
            Radogost - Piwny Berserk

            Comment

            • żąleną
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2002.01
              • 13239

              Spodobał mi się fragment (nie wiem, czy w tym kawałku, bo puściłem sobie kilka) - "bo k** kocham cię", czy jakoś tak.

              Wrzuciłem powyżej trochę muzy z kraju Busha/Hendriksa/Hoovera/Guthriego (zaznacz, co tam chcesz) i spodobała mi się seria JamInTheVan. A najbardziej to:

              Bean: "Cops and Robbers" - fajna linia wokalu. https://www.youtube.com/watch?v=euF-lmtXt4M

              He's My Brother She's My Sister: "Clacking Heels" - znów fajny wokal plus stepująca perkusistka. https://www.youtube.com/watch?v=SksFmHGPiWg

              The Mowgli's: "San Francisco" - energia, melodia. https://www.youtube.com/watch?v=R375Jecd-CE

              North Mississippi All Stars: "Rollin' and Tumblin'"" - rockowa energia i instrumentarium! (tara, gitara z puszki po fasoli) https://www.youtube.com/watch?v=kZ2o5-yRTDY

              Pimps of Joytime: "Keep that Music Playin'" - do jakiejś 4 minuty takie tam funkowanie, ale później wykop! https://www.youtube.com/watch?v=si2RhvFOBzE Chwilami kojarzy mi się z Grand Funk Railroad, ale kto to tu zna? Może DariuszSawicki (bo on zna cały rock ze wszystkimi tego konsekwencjami) i e-wen-tu-al-nie Iron (jemu zostały tylko konsekwencje).

              Comment

              • Areh
                Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                • 2014.12
                • 120

                Pozostając przy folk-metalowo piwnych klimatach:
                Korpiklaani - Beer Beer

                Comment

                • tristan_tzara
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2007.12
                  • 1038

                  U mnie ciągle ten kawałek Lorde http://youtu.be/D8Ymd-OCucs
                  Na zmianę z nowym albumem Full of Hell zrobionym wspólnie z Merzbowem

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Major Piwnych Rewolucji
                    🍼
                    • 2012.08
                    • 2869

                    Pimps of Joytime nigdy nie słyszałem, ale bardzo mi się podobało.
                    Mi się ta surowa ekspresja rzeczywiście kojarzy z pierwszymi płytami Grand Funk Railroad.
                    Oczywiście później jako Grand Funk grali trochę inaczej.
                    Połączyć to jeszcze z mocą i energią pierwszych płyt Richie Havensa i otrzymujemy Pimps Of Joytime.
                    Oto Richie Havens z Woodstock, coś ostatnio znów dużo słucham muzyki z tego festiwalu.
                    To chyba z powodu śmierci Joe Cockera...

                    W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

                    Comment

                    • żąleną
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 2002.01
                      • 13239

                      Mam gdzieś w piwnicy kasetę wideo z Woodstock... Ciekawa historia z tym Havensem (grał ponad dwie godziny, bo z powodu korków kilku wykonawców nie zdążyło na otwarcie festiwalu).

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Major Piwnych Rewolucji
                        🍼
                        • 2012.08
                        • 2869

                        Obiecuję, że to już ostatni utwór z Woodstock, który tu zamieszczę, ale utwór jest tak wspaniały, że po prostu muszę... Alvin Lee odszedł od nas niecałe dwa lata temu.

                        W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.


                        A teraz dowód na to jak w młodym wieku można tworzyć wspaniałą muzykę.
                        To jeszcze z czasów kiedy w zespole nie było panienek. Muzyka w tym studio głównie z playbacku, ale na żywo oni też tak grali! Mam wszystkie płyty z Peterem Greenem na oryginalnych CD ( chyba mogę się czasami pochwalić )
                        Nie ma to jak stary dobry blues przy piwie, macham głową rytmicznie, aż mi się rozlewa piwo na klawiaturę, również moja ukochana kotka rytmicznie merda ogonem.. też kocha bluesa.

                        W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

                        Comment

                        • WojciechT
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2012.09
                          • 2546

                          A chwaliłem się już, że poza graniem w hard rockowej kapeli (ktorą już tu linkowałem) bawię się też w tworzenie muzyki elektronicznej?

                          Klimaty takie:

                          W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.


                          Czasem takie:

                          W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.


                          I raz takie:

                          https://www.youtube.com/watch?v=Re61XgbrwLw (zagadka: z jakiej gry komputerowej wkręciłem soundtrack?)

                          Comment

                          • VanPurRz
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 2008.09
                            • 4229

                            Tabes Biała Podlaska lata 80 ale zupełnie inna specyfika niż "wielkie miasta".. Punk jest piękny bo jest różny. w każdym mieście potrafił być inny.
                            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                            Comment

                            • VanPurRz
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2008.09
                              • 4229

                              W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

                              tu z tekstem który dzisiaj jest bardziej aktualny:
                              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                              Comment

                              • VanPurRz
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 2008.09
                                • 4229

                                W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

                                Tu jeszcze jeden kawałek tej świetnej a prawie nie znanej kapeli.
                                Wobec ciała tylko przemoc
                                wobec duszy tylko kłamstwa
                                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                                Comment

                                Przetwarzanie...