Muzyka przy piwku

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2001.02
    • 23860

    na jednym z programów TV publicznej kilka dni wstecz (przedwczoraj?) emitowano pewien tokszoł traktujący o róznych odległych miejscach - występował tam zespół muzyczny uprawiający muzykę związaną z omawianym wtedy regionem - w tym przypadu były klimaty wmiarębliskowschodnie. Co prawda podano nazwę zespołu przed jego performance ale nie zdążyło mi się zagnieździć w głowie - nazwa była krótka dwusylabowa jeśli dobrze pamiętam - ktoś kojarzy i może mi podpowiedzieć?
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • żąleną
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2002.01
      • 13239

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
      na jednym z programów TV publicznej

      (przedwczoraj?)

      pewien tokszoł

      traktujący o róznych odległych miejscach

      nazwa była krótka dwusylabowa jeśli dobrze pamiętam
      Tyle precyzyjnych informacji, a nikt nie chce pomóc. To chyba złośliwość.

      Comment

      • grzech
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2001.04
        • 4592

        Podobała Ci się wokalistka, czy muzyka?

        Napisz do TVP, może ktoś się zlituje.

        Coby nie było, że nabijam posty - ostatnio słucham stacji Shit'n'Onion. Fajna muzyka. Tak do końca nie wiem, czy to irlandzki folk z elementami rocka, czy rock z elementami folku irlandzkiego. Dobre na pobudzenie krążenia. I zapewne interesujące dla znających język angielski.

        Comment

        • JAckson
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          🍼🍼
          • 2004.05
          • 6122

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
          na jednym z programów TV publicznej kilka dni wstecz (przedwczoraj?) emitowano pewien tokszoł traktujący o róznych odległych miejscach - występował tam zespół muzyczny uprawiający muzykę związaną z omawianym wtedy regionem - w tym przypadu były klimaty wmiarębliskowschodnie. Co prawda podano nazwę zespołu przed jego performance ale nie zdążyło mi się zagnieździć w głowie - nazwa była krótka dwusylabowa jeśli dobrze pamiętam - ktoś kojarzy i może mi podpowiedzieć?
          Abba?
          MM961
          4:-)

          Comment

          • grzes_ch
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 2003.10
            • 612

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
            na jednym z programów TV publicznej kilka dni wstecz (przedwczoraj?) emitowano pewien tokszoł traktujący o róznych odległych miejscach - występował tam zespół muzyczny uprawiający muzykę związaną z omawianym wtedy regionem - w tym przypadu były klimaty wmiarębliskowschodnie. Co prawda podano nazwę zespołu przed jego performance ale nie zdążyło mi się zagnieździć w głowie - nazwa była krótka dwusylabowa jeśli dobrze pamiętam - ktoś kojarzy i może mi podpowiedzieć?
            Wydaje mi się , że to były Podróże z żartem - też szukam nazwy tego zespołu - przeglądałem www.itvp.pl ale jeszcze nie umieścili tam tego odcinka.
            Niestety mój informator z Łęgu wyjechał na wczasy więc nie pozostaje mi nic innego jak poczekać aż odcinek trafi do archiwum ww. strony.

            Comment

            • grzech
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2001.04
              • 4592

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną
              Temat coś zaniedbany - znalazłem go dopiero na trzeciej stronie.

              Przy okazji wyszukiwania różnych sitarowych rzępołów znalazłem ciekawostkę dropsa: rzecz łączącą flamenco z muzyką hinduską właśnie. Momentami porywające.

              Miguel Czachowski, Indialucia. Dostępne w dobrych sklepach muzycznych

              Inne pomieszanie z poplątaniem. Na w.w. stacji zapodali zespół "Zydepunks". Też ciekawe.

              Comment

              • pezet
                Porucznik Browarny Tester
                • 2006.03
                • 481

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                u mnie sączy się: Garage A Trois (Charlie Hunter, Skik, Stanton Moore) - Emphasizer szczególnie polecam 3 - Plena For My Grundle - niezły klimacik Jarmushowsko-Waitsowski Jak ktoś może polecić coś konkretnego w tym stylu - czekam na informejszyn...
                Jakoś tak dopiero teraz to przeczytałem.
                Polecam John Lurie - The Lounge Lizards!
                W podobnym klimacie (może bardziej w swoim własnym ) są takie nowojorskie projekty jak: Sex Mob, Slow Poke czy dokonania takich gości: Michael Blake, Steven Bernstein i jeszcze coś by się znalazło. To jest muzyka instrumentalna (może jest gdzieś jakiś wokalik), bardziej dżezowa, wykraczająca poza schematy, pełna muzycznych dowcipów.
                Jeśli jesteś bardzo zainteresowany to daj cynk na PW.
                „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
                Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
                Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  🥛🥛🥛🥛🥛
                  • 2001.02
                  • 23860

                  dzięki Pezet Sprawdzę. John Lurie - to ten sam co występował w starszych Jarmushowskich filmach u boku Waitsa?

                  A program o który tak głupawo zapytałem - dobrze wytypował Grzes_ch pomimo ŻĄśliwości Jacksoniastej Nadal jednak nie wiem jak nazywał się zespół. Jak ktoś się napatoczy niecha daje znać.

                  kolejne pytanie za 100 punktów - ktoś posiada może jakieś nagrania wrzeszczących Finów - "Mieskuoro Huutajat"? nie mogę znaleźć w ofercie sklepów. Nawet przymuł milczy...
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • żąleną
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 2002.01
                    • 13239

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                    Nawet przymuł milczy...
                    Wpisałem huutajat i znalazłem album oraz z siedem kawałków luzem. Włączone mam eD2K i Kad.

                    Comment

                    • pezet
                      Porucznik Browarny Tester
                      • 2006.03
                      • 481

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                      dzięki Pezet Sprawdzę. John Lurie - to ten sam co występował w starszych Jarmushowskich filmach u boku Waitsa?
                      Tak, to ten sam. Lurie komponował też muzyke do filmów Jarmusha.
                      „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
                      Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
                      Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Comment

                      • efdisk
                        Kapral Kuflowy Chlupacz
                        • 2005.07
                        • 55

                        Z Lurie'go polecam John Lurie National Orchestra - Men With Sticks. Lurie na saksofonie plus dwóch perkusistów. Byli kiedyś w Polsce na Jazz Jamboree, nawet puszczali ten koncert w telewizorni. Totalny odjazd...
                        Vulgare amici nomen, sed rara est fides

                        Comment

                        • abernacka
                          Generał Wszelkich Fermentacji
                          🥛🥛🥛🥛
                          • 2003.12
                          • 10861

                          Od dzisiejszego popołudnia rozkoszuję się najnowszym krążkiem Melvinsów "Semile Animal". Chłopaki trzymają ten sam wysoki poziom co przed laty np. na płycie "Houdini". Jest to dalej klimatyczny gitarowy noise taki jak lubię najbardziej. Cudowne połaczenie gitarowego jazgotu z (uwaga!) dwiema perkusjami. Mniodzio
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • angasc
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 2006.04
                            • 977

                            Wszystkim lubieżnikom muzyki polecam:



                            Poprzeglądajcie też zakładki na górze strony...

                            Comment

                            • angasc
                              D(r)u(c)h nieuchwytny
                              • 2006.04
                              • 977

                              i jeszcze:

                              Comment

                              • robox
                                D(r)u(c)h nieuchwytny
                                • 2002.11
                                • 8188

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
                                wysoki poziom co przed laty np. na płycie "Houdini".
                                Ja mam "Houdini" jeszcze na kasecie
                                Co Melvinsów, to jestem w szoku, jeden z prekursorów grunge cały czas nagrywa .

                                Comment

                                Przetwarzanie...