Muzyka przy piwku

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DariuszSawicki
    Major Piwnych Rewolucji
    🍼
    • 08-2012
    • 2869

    Tak, jestem już trochę stary...
    W dużym mieście byłoby to niemożliwe.

    Comment

    • iron
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      • 08-2002
      • 6717

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki
      Tak, jestem już trochę stary...
      W dużym mieście byłoby to niemożliwe.
      Wyrzucenie ze szkoły to raczej nie, ale też nie było zbyt różowo i zależało od ludzi.
      Ja kończyłem liceum właśnie w 1991, ale miałem fajną wychowawczynię, która indagowana przez dyrektorkę (rusycystkę) co on ma takie długie włosy - odpowiadała - bo taki z niego Jezusek i sprawa się rozmywała.
      Ale wychowawczyni drugiego biol-chemu (też biolożka) prowadzała długowłosych do fryzjera...

      No to coś na temat
      W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.
      Last edited by iron; 29-10-2015, 14:10.
      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
      Rock, Honor, Ojczyzna

      Comment

      • WojciechT
        Major Piwnych Rewolucji
        • 09-2012
        • 2546

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki
        Tak, jestem już trochę stary...
        W dużym mieście byłoby to niemożliwe.
        Oj, możliwe.

        Poszedłem do liceum w 2002 roku. Katowice, wówczas ponad 300 tys. ludzi, a cała konurbacja jest najludniejszym obszarem kraju, więc nie można powiedzieć, że nie jest to duże miasto. Wchodzę do sekrateriatu, daję teczkę z dokumentami w celu zgłoszenia swojego akcesu do liceum (wówczas najbardziej prestiżowego w Katowicach, ale zwanego też złośliwie klasztorem), wtedy ze swojej pieczary wychodzi dyrektorka i patrząc na moje półmetrowe pióra i "koszulkę z szatanami" stwierdza:

        -Oj, my pana do tej szkoły nie przyjmiemy!

        Ale przyjęli. W sumie nie mieli wyjścia, gdyż był to pierwszy rocznik nowego systemu, a z powodu bardzo wysokiego wyniku egzaminu gimnazjalnego oraz szeregu zdobytych nagród w licznych olimpiadach przedmiotowych nie była w stanie podważyć wyniku. Ale przez następne trzy lata starała mi się uprzykrzać życie, jak tylko mogła: "wymusiła" na mojej wychowawczyni, bym miał zakaz jeżdżenia na wycieczki klasowe (na co zresztą moja wychowawczyni przyklasnęła, bo też miałem z nią na pieńku; ale na szkolne obozy "sportowe", chociaż nikt na nich nie uprawiał sportów, już mi się udawało pojechać), mimo mojego zamiłowania do publicznego występowania i niezłej jak na nastolatka umiejętności wysławiania się nigdy się nie zgadzała, bym reprezentował szkołę na jakichś konferencjach (a w sumie chciałem). Robiła też spore zabiegi celem usunięcia mnie ze szkoły lub spowodowania, bym powtarzał klasę - w regulaminie szkoły mieliśmy zapisane, że długie włosy należy zawsze spinać ciemną gumką (bez wyszczególnienia płci), a zdarzało mi się dosyć często ich nie spiąć (skłamałbym, gdybym powiedział, że nie robiłem tego na przekór), więc otarłem się o naganne zachowanie. Zawsze ratowało mnie zajmowanie wysokich miejsc w wojewódzkich czy ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych, a nasza dyrektorka miała pierdolca na punkcie miejsca szkoły w rankingach - na które składają się właśnie m.in. miejsca w konkursach zajmowane przez uczniów.

        Moja sprawa kilka razy wylądowała w kuratorium; wprawdzie rodzice nalegali, bym dał za wygraną, bo po co mi to, ale moja buntownicza dusza nie pozwalała na to. Skończyło się na tym, że skończyłem szkołę z wyróżnieniem; dzień po odebraniu dyplomu ściąłem włosy. I prawda jest taka, że ściąłbym je o wiele dawniej, bo mnie denerwowały, ale mój wewnętrzny buntownik nie pozwalał

        Więc tak, tępienie za długie włosy działo się również w dużych miastach, i to jeszcze w XXI wieku.

        Comment

        • DariuszSawicki
          Major Piwnych Rewolucji
          🍼
          • 08-2012
          • 2869

          Dziś urodziny obchodzi Keith Emerson.
          Poniżej coś ze słynnego horroru Dario Argento.

          W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.


          A to mój absolutnie ukochany utwór zespołu Emerson, Lake & Palmer i pewnie będę w tym odosobniony.

          W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

          Comment

          • tomolek
            Major Piwnych Rewolucji
            • 05-2006
            • 1752

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki
            Tak, jestem już trochę stary...
            W dużym mieście byłoby to niemożliwe.
            Nie no ja też młody nie jestem... W podobnym czasie zaczynałem liceum i nie miałem większych problemów z kolczykiem i długimi włosami
            A przez chwilę uczęszczałem nawet to liceum męskiego i katolickiego...
            No cóż ale w sumie Lublin to duże miasto :] Jednak patrząc na przygody kolegi Wojciecha może być różnie jednak...
            www.ohbeautifulbeer.com

            www.mateuszdrozdowski.pl

            „Kwaśny Edi herbu Koreb

            Comment

            • sredstvom
              Porucznik Browarny Tester
              • 10-2015
              • 362

              A ja mam juz lapie bilety na czerwcowy koncert Black Sabbath, o! ;-)
              Czy napija sie panowie piweczka?

              Comment

              • iron
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                • 08-2002
                • 6717

                Jak w Krakowie, to lipcowy...
                bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                Rock, Honor, Ojczyzna

                Comment

                • sredstvom
                  Porucznik Browarny Tester
                  • 10-2015
                  • 362

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
                  Jak w Krakowie, to lipcowy...
                  A nie w Krakowie:-)
                  Czy napija sie panowie piweczka?

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Major Piwnych Rewolucji
                    🍼
                    • 08-2012
                    • 2869

                    Na koncert Black Sabbath nie pojadę, jak zwykle syndrom miasta małego i położonego na peryferiach. Wszędzie daleko. Nawiasem pisząc, chyba jedynego które nigdy przed wojną nie należało do Polski.

                    To teraz jak mawiał Monty Python, coś zupełnie z innej beczki.
                    Jaką piosenkę uważacie za najlepszą na kaca?
                    Ja nie mam żadnej wątpliwości. Oczywiście tekst nie traktuje o wspaniałości tej afrykańskiej góry, tylko o jej suchości. Szczyt potrzebuje wody jak i ja rano o poranku.
                    Zawsze o szóstej rano ten utwór pomaga mi wstać do pracy i jakoś walczyć.
                    Jutro będzie podobnie

                    https://www.youtube.com/watch?v=niHI0LBS01Q.

                    Comment

                    • sredstvom
                      Porucznik Browarny Tester
                      • 10-2015
                      • 362

                      Moim kacowym numerem jeden pozostaje niezmiennie "Tak tak... to ja" Obywatela GC.
                      Czy napija sie panowie piweczka?

                      Comment

                      • robox
                        D(r)u(c)h nieuchwytny
                        • 11-2002
                        • 8188

                        U mnie natomiast Queens Of The Stone Age https://www.youtube.com/watch?v=s88r_q7oufE

                        Comment

                        • DariuszSawicki
                          Major Piwnych Rewolucji
                          🍼
                          • 08-2012
                          • 2869

                          Dziś przy piwie i weekendzie słucham sobie mojej ulubionej płyty zespołu Motörhead, czyli Overkill, kupionej dawno temu akurat będąc w Giżycku.

                          Na perkusji świętej pamięci '' Zwierzak ''

                          W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

                          Comment

                          • Dukat_WSI
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 03-2015
                            • 781

                            No niestety nie ma go już wśród nas - młodo odszedł chłopak

                            A u mnie:
                            W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.
                            Last edited by Dukat_WSI; 13-11-2015, 23:26.

                            Comment

                            • ziggylugosi
                              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                              • 09-2010
                              • 221

                              W związku z ostatnimi wydarzeniami z islamistami tego słucham przy piwku:

                              Sisterhood:
                              W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

                              Sisterhood:
                              W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

                              Genesis:
                              W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

                              Kazik Na Żywo:
                              W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

                              Siekiera:
                              W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.
                              "We're troops of tomorrow,
                              We're hangin' round today.
                              We're playin' tough music,
                              'Cos it's hard times honey..."

                              Comment

                              • DariuszSawicki
                                Major Piwnych Rewolucji
                                🍼
                                • 08-2012
                                • 2869

                                To ja jeszcze dodam ten kawałek

                                W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

                                Comment

                                Przetwarzanie...