Przy piwie o sporcie

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wielki_B
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2005.02
    • 1968

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber
    Z tym, że nie chodzi tu o jakiegos pana podającego ręczniki czy bidony . Ów Polak jest chyba specem od aerodynamiki. Co do mistrzostwa, jest jeszcze kategoria konstruktorów.
    No niby tak, ale to byłoby raczej karkołomne myślenie. Polak mistrzem świata F1 w kategorii "Konstruktorzy"?
    Przecież F1 to nie rozdanie Oscarów.

    No ale Arcy wyjaśnił, o kogo mu chodziło.

    Przykładem wkładu kierowcy-mistrza w rozwój konstrukcyjny bolidu będzie F. Alonso. Dlatego warto będzie obserwować rezultaty renówek w tym sezonie. Tak sobie gdybając, jako kibic, myślę że Reno jeszcze pokaże pazury.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
    Schumacher był już dwukrotnym mistrzem świata. Jak widać, mimo że sukcesy Kubica odnosi, to aż takim geniuszem nie jest.
    Kurcze, Arcy, w dobie galopujących technologii trudno jest porównywać geniusz kierowców z tak mizernej perspektywy czasowej.
    Wierzę w geniusz Kubicy, nie tylko dlatego, że jesteśmy rodakami (i że takie relacje najczęściej są podstawowym warunkiem kibicowania). Chłopak ukończył jedynie podstawówkę, a świetnie włada kilkoma językami; jego uwag słuchają najlepsi inżynierowie świata; na torze jest świetny taktycznie i strategicznie (co dla mniej zaawansowanego widza może przejawiać się pasywnością jazdy). Widać, że naprawdę wie co chce w życiu osiągnąć - mistrzostwo świata F1.
    Jednocześnie nie znam innego sportu, w którym wykazanie geniuszu zawodnika byłoby aż tak uzależnione od geniuszu mechaników i zasobności portfela teamu.

    PS. Zdaję sobie sprawę z tego, że jestem nieco pierdzielnięty na punkcie F1. Do tego stopnia, że moi pracownicy, miesiąc temu, sprezentowali mi koszulkę BMW Sauber z autografem Kubicy, sprawiając mi tym niebywałą satysfakcję.

    Comment

    • kiszot
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      🍼🍼
      • 2001.08
      • 8107

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
      Tak, chodziło mi o Fittipaldiego. Jego matka była Polką (Józefa Wojciechowska).
      Józefa "Juza" Wojciechowska miała polskie korzenie ale czy była Polką? Za to Polakiem na pewno nie był Fittipaldi.
      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
      So von Natur, Natur in alter Weise,
      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

      Comment

      • arcy
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        • 2002.07
        • 7538

        Polakiem nie był też Chopin, bo jego ojciec był przecież Francuzem. Polakiem nie jest też Robert Acquafresca, którego ojciec jest Włochem.

        Co do Józefy Wojciechowskiej, to z takim nazwiskiem Chinką raczej nie była.

        Comment

        • kiszot
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          🍼🍼
          • 2001.08
          • 8107

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
          Polakiem nie był też Chopin, bo jego ojciec był przecież Francuzem. Polakiem nie jest też Robert Acquafresca, którego ojciec jest Włochem.

          Co do Józefy Wojciechowskiej, to z takim nazwiskiem Chinką raczej nie była.
          Ależ ty pier......niczysz.Czy ty się czasami zastanawiasz co piszesz? Chopin był na pewno większym Polakiem niż ty. A co do jego franciskiego ojca to on od 16 roku mieszkał w Polsce i zerwał kontakty z rodziną we Francji.
          Jakim Polakiem a jakim Włochem jest(będzie) Acquafresca to się jeszcze okaże.
          Potrafisz rozróżnić - być Polakiem a byc pochodzenia polskiego?
          Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
          1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

          Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
          Mein Schlesierland, mein Heimatland,
          So von Natur, Natur in alter Weise,
          Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
          Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

          Comment

          • arcy
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            • 2002.07
            • 7538

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
            Chopin był na pewno większym Polakiem niż ty.
            Ile miał wzrostu?


            [QUOTE=kiszot;756484Potrafisz rozróżnić - być Polakiem a byc pochodzenia polskiego?[/QUOTE]

            Według jakiego kryterium? Posiadanego obywatelstwa? Ius soli czy ius sanguinis? Narodowości?

            Comment

            • iommi
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2003.07
              • 1522

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
              (...) moi pracownicy, miesiąc temu, sprezentowali mi koszulkę BMW Sauber z autografem Kubicy, sprawiając mi tym niebywałą satysfakcję.
              "Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam, prezes naszego klubu"
              *****************************

              Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

              *****************************

              Comment

              • kiszot
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                🍼🍼
                • 2001.08
                • 8107

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
                Ile miał wzrostu?




                Według jakiego kryterium? Posiadanego obywatelstwa? Ius soli czy ius sanguinis? Narodowości?
                Narcyzuj sobie dalej.
                Zgrywasz wielkiego znawcę wszystkich tematów a tak naprawdę zachowujesz się jak dzieciak.
                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                So von Natur, Natur in alter Weise,
                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                Comment

                • arcy
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  • 2002.07
                  • 7538

                  Pytam poważnie. Według jakiego kryterium uznasz kogoś za Polaka?

                  Comment

                  • grzeber
                    Major Piwnych Rewolucji
                    🍼🍼
                    • 2002.05
                    • 2869

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
                    No niby tak, ale to byłoby raczej karkołomne myślenie. Polak mistrzem świata F1 w kategorii "Konstruktorzy"?
                    Przecież F1 to nie rozdanie Oscarów.
                    Jeśli na mistrzostwach drużyna zdobywa pierwsze miejsce, to medale dostają też rezerwowi zawodnicy. W tym wypadku jeśli zespół zdobył mistrzostwo konstruktorów, to każdy jego członek jest mistrzem, egro Polak też nim był. Inna sprawa czy podając bidony z piciem można mówić o znacznym wpływie na wynik drużyny (ale co by było jakby nie pili ) ale jak pisałem, ów Polak ma znaczy wkład w zespół. Co nie zmienia faktu, że nadal nie pamiętam kto to jest a w sieci nie znalazłem .
                    pozdrawiam
                    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                    Comment

                    • kiszot
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      🍼🍼
                      • 2001.08
                      • 8107

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
                      Pytam poważnie. Według jakiego kryterium uznasz kogoś za Polaka?
                      Trzeba mieć to "coś" w sercu,u ciebie tego nie wodzę.U siebie zresztą też.
                      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                      So von Natur, Natur in alter Weise,
                      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                      Comment

                      • arcy
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 2002.07
                        • 7538

                        To jest niestety kryterium bardzo subiektywne. I niezbyt miarodajne.

                        Comment

                        • robox
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 2002.11
                          • 8188

                          Gratulacje za kolejny tytuł Mistrza Europy dla Szymona Kołeckiego, tym bardziej, że reprezentuje on barwy pobliskiego Górnika Polkowice!

                          Comment

                          • biermann
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 2001.09
                            • 2552

                            Jakoś nikt nie zauważył, że Ronnie O'Sullivan po raz trzeci w karierze został snookerowym mistrzem świata.Pokonał w finale imprezy odbywającej się w Crucible Theatre w Sheffield swojego rodak Allistera Cartera 18-8.
                            Mecz praktycznie do jednej bramki . Carter ani przez chwile nie zagroził Roniemu. W sumie chyba najciekawszym momentem było to jak na salę wleciał golas i schował się pod stołem. Ochrona chwile musiała się namęczyć nim go stamtąd wyciągła.
                            "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                            Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                            Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                            Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                            Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                            Comment

                            • kiszot
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              🍼🍼
                              • 2001.08
                              • 8107

                              Piłka ręczna w wykonaniu piekarskiej Olimpii właśnie sie stoczyła do drugiej ligi.Ponoć szefowie klubu zapowiadają rychły powrót do ekstraklasy,zobaczymy.Co prawda jeszcze nie gościłem na hali w Piekarach ale może kiedyś?
                              Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                              1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                              Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                              Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                              So von Natur, Natur in alter Weise,
                              Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                              Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                              Comment

                              • Promil03
                                D(r)u(c)h nieuchwytny
                                • 2007.10
                                • 2833

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biermann
                                Jakoś nikt nie zauważył, że Ronnie O'Sullivan po raz trzeci w karierze został snookerowym mistrzem świata.Pokonał w finale imprezy odbywającej się w Crucible Theatre w Sheffield swojego rodak Allistera Cartera 18-8.
                                Mecz praktycznie do jednej bramki . Carter ani przez chwile nie zagroził Roniemu. W sumie chyba najciekawszym momentem było to jak na salę wleciał golas i schował się pod stołem. Ochrona chwile musiała się namęczyć nim go stamtąd wyciągła.
                                Zauważyliśmy . Dla mnie jednak najciekawszymi momentami (może nie finału, ale całych mistrzostw) były 2 maksymalne 147 punktowe breaki (dziwnie mi to wygląda). Tak sie składa, że wbili je dwaj finaliści turnieju.

                                Comment

                                Przetwarzanie...