Przy piwie o sporcie

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2001.08
    • 8305

    Ponieważ Art przeniósł temat więc napiszę, że mój powyższy post dotyczył Mistrzostw Świata w Hokeju na lodzie w Gdańsku. Niestety jest już 0:3 i koniec marzeń - szkoda, że już w pierwszym dniu turnieju
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.

    Comment

    • Wujcio_Shaggy
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2004.01
      • 4628

      No i skończyło się na 0-4
      Już pierwsze pięć minut tragiczne - pierwszy raz gramy w osłabieniu i tracimy bramkę. Potem gramy w przewadze - i nie potrafimy zawiązać składnej akcji. I tak przez cały mecz...
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

      Comment

      • robox
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2002.11
        • 8188

        Najgorsze jest to, że Pysz zaczyna zwalać słabą postawę w meczu na zawodników, którzy nie dojechali ("Teraz jedynym usprawiedliwieniem mojej drużyny jest to, że jednak brakuje tych zawodników z zagranicy"). Chociaż wiemy z histori, że nie zawsze z takimi zawodnikami udawało nam się awansować .

        Comment

        • zythum
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 2001.08
          • 8305

          I te narzekania już przed turniejem na pory rozgrywania spotkań - po co usprawiedliwiać się przed turniejem A Włosi pokazali dobrą jazdę na łyżwach, twardą grę, byli silniejsi fizycznie. Do tego nasi razili nieskutecznością. Wielka szkoda, że tym razem też nie awansujemy, dla mnie szkoda podwójna bo po piłce nożnej i siatkówce, hokej jest moim ulubionym sportem. Dopóki nie awansują do elity to hokej w Polsce będzie traktowany po macoszemu a to naprawdę super sport - twardy ale uczciwy.
          To inaczej miało być, przyjaciele,
          To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
          Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
          Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
          Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

          Rządzący światem samowładnie
          Królowie banków, fabryk, hut
          Tym mocni są, że każdy kradnie
          Bogactwa, które stwarza lud.

          Comment

          • Wujcio_Shaggy
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2004.01
            • 4628

            Ja też bardzo lubię hokej. I też chciałbym, aby nasi awansowali, ale...
            W Polsce zarejestrowanych zawodników (seniorów) jest coś około 300, z juniorami będzie może pół tysiąca. Z taką siłą osiągnięcie jakiegoś trwałego sukcesu jest raczej niemożliwe; czasami myślę nawet, iż jak na taki stan, to polski hokej i tak nieźle się prezentuje na świecie.
            Żeby osiągnąć sukces, trzeba przyciągać do hokeja młodzież; ponieważ najlepszym "magnesem" jest sukces - tu pętla się zamyka. A problem leży jeszcze w tym, że - jak żadna inna gra zespołowa - hokej wymaga lodowiska, sprzętu, ochraniaczy, itd.
            Chyba, żeby poszukać w Kanadzie hokeistów polskiego pochodzenia i ściągnąć ich do reprezentacji.
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              🥛🥛🥛🥛🥛
              • 2001.02
              • 23885

              zythum napisał(a)
              Ponieważ Art przeniósł temat więc napiszę, że mój powyższy post dotyczył Mistrzostw Świata w Hokeju na lodzie w Gdańsku. Niestety jest już 0:3 i koniec marzeń - szkoda, że już w pierwszym dniu turnieju
              Zawartoość Twojego postu nie sugerowała że chcesz coś więcej napisać na temat tego zdarzenia (poza wyrażeniem swego dogłębnego smutku)
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • zythum
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                • 2001.08
                • 8305

                Ale ja nie mam nic naprzeciwko przesunięciu tematu - sam się zastanawiałem czy nie powinien być tutaj. Wracając do tematu - ostrzeliwujemy bramkę Rumunii ale jak zwykle skuteczność jest
                To inaczej miało być, przyjaciele,
                To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                Rządzący światem samowładnie
                Królowie banków, fabryk, hut
                Tym mocni są, że każdy kradnie
                Bogactwa, które stwarza lud.

                Comment

                • Krzysiu
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 2001.02
                  • 14936

                  Ostatecznie wyszło statystycznie nieźle - 9 do 0, a jakby wykorzystali choćby 20% sytuacji podbramkowych, to byłoby pewnie z 15. Włosi przegrali ze Słowenią, więc jeszcze nic straconego.

                  Hokej jest najdroższą chyba w utrzymaniu grą zespołową. Trudno się dziwić, że mamy w kraju taka mizerię. Ja raczej jestem pełen podziwu, że mimo wszystko sa jeszcze dwie ligi. Zobaczcie, co się stało z boksem - zostało 5 drużyn w pierwszej lidze i więcej nic.

                  Comment

                  • pjenknik
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2001.08
                    • 3388

                    No nie jestem pewien czy najdroższa. Utrzymanie ekstraklasowej drużyny to ok. 800 000 na sezon. Za takie pieniądze trudno utrzymać 2 ligową drużynę piłkarską. Nie mówiąc o żużlu.
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Comment

                    • kiszot
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      🍼🍼
                      • 2001.08
                      • 8107

                      Małe gaże dla zawodników to i małe koszty utrzymania.Zarobki naszych gwiazdeczek to jest to co popdnosi koszty.
                      Wystarczy porównać koszt sprzętu piłkarskiego i hokejowego,to odrazu okaże się co jest droższe w utrzymaniu.Nie wspominając już o lodowisku.
                      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                      So von Natur, Natur in alter Weise,
                      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                      Comment

                      • pjenknik
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2001.08
                        • 3388

                        No dobrze, niskie gaże, ale to chyba nie jest normalne, żeby piłkarz 3 ligowy chciał 10 000 miesiecznie + premie za wygrane mecze? Potem zdziwienie, że kluby bankrutują.
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Comment

                        • Krzysiu
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 2001.02
                          • 14936

                          Miałem na myśli wyłącznie koszty rzeczowe, bez wynagrodzeń zawodników. Zawodnicy powinni grać gratis i mieć satysfakcję, że społeczeństwo im funduje drogie zabawki.

                          Ale co się dziwić, jak u mnie w B-klasie płaci się kopaczom, żeby chcieli trochę poganiać po trawniku.

                          Comment

                          • żąleną
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 2002.01
                            • 13239

                            Krzysiu napisał(a)
                            Miałem na myśli wyłącznie koszty rzeczowe, bez wynagrodzeń zawodników. Zawodnicy powinni grać gratis i mieć satysfakcję, że społeczeństwo im funduje drogie zabawki.
                            W takim razie wszyscy powinni robić gratis: pracownik biurowy niech się cieszy, że zafundowano mu drogą zabawkę w postaci komputera w godz. 8-17, robotnik, że może sobie pokręcić betoniarką, a pani w kasie, że może podotykać grubych milionów.

                            Comment

                            • pieczarek
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              • 2001.06
                              • 5011

                              Żą, biuralista klepiąc w klawiaturę, budowlaniec kręcąc betoniarką tworzą jakąś wartość dodaną. Albo i nie tworzą. Wtedy firma bankrutuje, a oni szukają nowej pracy, zmieniają zawód itp. I wszystko byłoby w porządku, gdyby piłkarze wszystkich klas grali sobie w prywatnych klubach. Nic mnie nie obchodzi co właściciel zrobi ze swoimi pieniędzmi. Może je utopić w utrzymywaniu jakiejś drużyny kopaczy. Ale niestety często drużyny wspomagane sa z funduszy samorządowych (dotacje, zwolnienia z podatków od nieruchomości, nadal lewe etaty, darmowe udostępnianie stadionów miejskich). I właśnie to mi się nie podoba.

                              Comment

                              • pjenknik
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 2001.08
                                • 3388

                                No patrząc jak pracuje Zythum, to on nie powinien dostawać pensji za to co naklepie w pracy
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                                Comment

                                Przetwarzanie...