przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • celt_birofil
    † 2017 Piwosz w Raju
    • 09-2001
    • 4469

    Z onetu

    Polska - Anglia: Hotelowy skandal

    Tak fatalnej organizacji jak przed meczem z Anglią nie spodziewali się chyba nawet sami piłkarze reprezentacji Polski. "Przegląd Sportowy" używa nawet słów hotelowy skandal.

    Początkowo nasza reprezentacja zamieszkała w hotelu Aria w Sosnowcu. Tam, potrzebujący spokoju piłkarze użerali się z podpitymi gośćmi, zarówno hotelowymi, jak i... weselnymi. Trzeba też dodać, że "zaciszna" Aria znajduje się tuż koło trasy katowickiej.

    Jerzy Dudek organizację pobytu kadry nazwał skandalem i chwała mu za to, że jako piłkarz, z którego zdaniem wszyscy się liczą, nie bał się głośno powiedzieć, co myśli. Najdziwniejsze jest to, iż w PZPN wszyscy bagatelizują problem, a przecież to jednak problem, gdy rzecz tak prosta do zorganizowania jak hotel okazuje się dla kogoś za trudna.

    Polacy przenieśli się do hotelu Novotel, w samym centrum Katowic. W chwili gdy szukali skupienia, nieopodal - przy remontowanej drodze szybkiego ruchu - pracowały koparki. Na znajdującej się tuż przy ośrodku kadry stacji benzynowej BP panował spory ruch... Bez najmniejszego wahania można więc napisać, że logistycznie reprezentacja Anglii była lepiej przygotowana do meczu w Polsce niż gospodarze!

    Kiedy jednak dziennikarze zapytali Michała Listkiewicza, prezesa PZPN, dlaczego przed serią ważnych meczów reprezentacji doszło do organizacyjnych potknięć, ten odpowiedział im również pytaniem: "Panowie, jakie potknięcia?".

    "Przecież hotel był dobry, zupełnie normalny. Ja tam byłem i jakoś nic mi się nie stało. Problem był taki, że akurat poprzedniego wieczora odbywało się tam wesele, a następnego dnia - jakaś impreza polityczna. Dlatego w korytarzach kręciło się mnóstwo ludzi. Ale nie przesadzajmy... Za czasów Górskiego kadra mieszkała w naprawdę parszywych hotelach, a jednak wygrywała" - powiedział Listkiewicz.

    "Rzeczywiście małym zgrzytem była przeprowadzka z hotelu Aria. Na szczęście zareagowaliśmy bardzo szybko - po telefonie od Pawła podjąłem decyzję w ciągu pół godziny. Świetnie zachowali się szefowie katowickiego Novotelu, którzy błyskawicznie przekwaterowali swoich gości do innych hoteli, dając nam do dyspozycji całe piętro" - dodał.
    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

    Comment

    • arcy
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      • 07-2002
      • 7538

      W tym tekście zawarta jest jedna naprawdę ważna informacja. Otóż nie należy korzystać z usług hotelu Novotel Katowice, bo można zostać "przekwaterowanym" dla dobra polskiej piłki
      Ciekawe jak to wyglądało. Czy do Bogu ducha winnych gości w środku nocy zapukał portier i gromkim głosem oznajmił: Wstawać, macie 10 minut na spakowanie i opuszczenie naszego hotelu. A może dyrektor ogłosił to przez megafon?
      Okazuje się, że nie tylko Janas jest świetnym taktykiem. Także Listkiewicz śmiałym manewrem odniósł nie lada sukces. Aha, po telefonie Janasa podjęcie decyzji zajęło mu tylko pół godziny. Jak na tak strategiczną decyzję, jak zmiana hotelu, to niemalże rekord świata.

      Tylko piłkarze jakoś wygrywać nie chcą. A może zupa w Novotelu była za słona?
      Last edited by arcy; 10-09-2004, 13:38.

      Comment

      • robox
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 11-2002
        • 8188

        Szarpik byłeś na meczu ?
        Tak, jak obstawiałem, Zagłębie spokojnie wygrało z Lechem .

        Comment

        • szarpik
          Kapitan Lagerowej Marynarki
          • 02-2002
          • 676

          Byłem... Lech poraz kolejny zagrał bardzo słaby mecz , robili bezsensowne błedy w obronie , nawet gra z trzecim napastnikiem wyglądała koślawo. Coś złego stało się z tą drużyną tylko co..... O Zagłebiu sie nie wypowiadam bo gra sie na tyle na ile przeciwnik pozwala , Lech pozwalał wczoraj na prawie wszystko...
          ps. O dziwo wasza słynna Lubińska policja nam sie tym razem nie naraziła , to był chyba mój pierwszy wyjazd na Zagłebie kiedy nie wywineli czegoś głupiego ...
          ps2 Pozdro dla kibiców Miedzianych , na stadionie przyjazna atmosfera , siedzieliśmy bardzo blisko siebie nie było żadnych nieprzyjemnych incydentów.. Byc może w przyszłości bedzie jakaś oficjalna zgoda miedzy naszymi klubami
          WWW.EKSTRAKLASA.NET

          Comment

          • Pogoniarz
            † 1971-2015 Piwosz w Raju
            • 02-2003
            • 7971

            Ale dół 0:5 z Wisełką.Grali tragicznie,wręcz beznadziejnie,choć Majdan wyłapał kilka konkretnych strzałów.Przy stanie chyba 0:4 był też ewidentny karny dla Pogoni,ale sędzia przysnął.Druga bramka dla Wisły wpadła ze spalonego.W sumie Krakowianie o dwie klasy lepsi,na stojąco nas rozawalili jak chcieli.Przykro było patrzeć


            Prawie jak Piwo
            SZCZECIN

            Comment

            • robox
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 11-2002
              • 8188

              Szarpik, fajnie, że ci się podobało (no może oprócz wyniku) .
              Pogoniarz, warto było tak gnać ze Zlotu na mecz ?

              Comment

              • Pogoniarz
                † 1971-2015 Piwosz w Raju
                • 02-2003
                • 7971

                robox napisał(a)
                Szarpik, fajnie, że ci się podobało (no może oprócz wyniku) .
                Pogoniarz, warto było tak gnać ze Zlotu na mecz ?
                Oczywiście!!!!Czy wygrywasz,czy nie ja i tak kocham Cię
                Cóż taki żywot-odwróć tabelę zobaczysz Pogoń na czele
                Nowa zgoda się szykuje-ło matko
                Last edited by Pogoniarz; 12-09-2004, 20:25.


                Prawie jak Piwo
                SZCZECIN

                Comment

                • żąleną
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 01-2002
                  • 13239

                  arcy napisał(a)
                  W tym tekście zawarta jest jedna naprawdę ważna informacja.
                  O czym to dziennikarz nie napisze, gdy mu brak porządnego tematu.

                  Comment

                  • bury_wilk
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 01-2004
                    • 2655

                    Wyniki generalnie beznadziejne i jestem zbulwersowany. Nie oglądałem naszego meczu, słyszałem jedynie fragment relacji w radiu. I chyba dobrze, bo krew by mnie zalała. Jeśli już nawet Szmatławiec Sportowy (, który delikatnie mówiąc nas nie lubi) napisał, że sędzia wypaczył wynik meczu, to musiało być nieźle. Raniecki zapowiedział, że wytoczy sędziemy proces cywilny (ciekawe, czy ma jakiekolwie szanse ...). Ponoć na meczu byli potencjalni inwestorzy, którzy mieli zainwestować w nasz stadion i stwierdzili, że w takie bagno jak polska piłka, to oni nie wejdą. Fajnie...

                    Lubię kiedy się zieleni
                    Lubię jak się piwo pieni...

                    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                    Comment

                    • Pinio74
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 10-2003
                      • 3881

                      Ja na meczu byłem i zadowolony jestem tylko z wyniku i tego, że obudził się Jeleń. Sędzia faktycznie się nie popisał, sytuacji na czerwoną kartkę dla Olszara akurat nie widziałem. Sędziował ogólnie słabo(w obie strony) i chyba to jest tego efekt:
                      "W związku z niezadowalającym poziomem sędziowania oraz niską oceną wystawioną przez obserwatora arbitrowi głównemu meczu Wisła Płock – Polonia Warszawa, Kolegium Sędziów PZPN podjęło decyzję o odsunięciu Tomasza Cwaliny od prowadzenia zawodów I ligi i innych szczebla centralnego w czterech najbliższych terminach."

                      Jeżeli chodzi o mecz to gra Poloni w 10 mogła się podobać, nie cofnęli się i kilka razy zagrozili bramce Wisły. Bramki dla Wisły zdobyte jak najbardziej prawidłowo, w końcu zaczęły grać skrzydła (Peszko i Geworgian) no i Jeleń. W sumie wynik dużo lepszy niż gra.
                      BIRRARE HUMANUM EST

                      Comment

                      • arcy
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 07-2002
                        • 7538

                        Na każdym, przegranym w skutek błędów sędziego, meczu są przedstawiciele potencjalnego sponsora. I za każdym razem się wycofują. Ja już w te śpiewki prezesów nie wierzę.

                        Comment

                        • peter007
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 06-2004
                          • 2820

                          Z dzisiejszych meczów LM chyba największą niespodziankę mieliśmy w Porto. Wydaje mi się że obrońca tytułu remis z CSKA Moskwa powinien traktować jak porażkę. No ale dzięki takim rozstrzygnięciom ciekawie jest do samego końca.
                          Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

                          Comment

                          • robox
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 11-2002
                            • 8188

                            peter007 napisał(a)
                            Z dzisiejszych meczów LM chyba największą niespodziankę mieliśmy w Porto. Wydaje mi się że obrońca tytułu remis z CSKA Moskwa powinien traktować jak porażkę. No ale dzięki takim rozstrzygnięciom ciekawie jest do samego końca.
                            Ja wcale nie jestem tak zaskoczony, w CSKA ponad połowa składu to obcokrajowcy i można się spodziewać, że duża kasa wpompowana w ten klub będzie procentować.

                            Comment

                            • bury_wilk
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 01-2004
                              • 2655

                              Oglądałem drugą połowę meczu wTVP i muszę przyznać, że gra Chelea zrobiła na mnie wrażenie. Na zwycięzcę, to ich od razu nie typuję, ale jeśli następne mecze będą grali podobnie, to powinni nieźle zamieszać.

                              Lubię kiedy się zieleni
                              Lubię jak się piwo pieni...

                              ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                              Comment

                              • Pogoniarz
                                † 1971-2015 Piwosz w Raju
                                • 02-2003
                                • 7971

                                Ja po meczu PSG-Chelsea(stojącym na niezłym europejskim poziomie,byłoby wyżej z oceną ,ale Francuzi troszkę mnie zawiedli)obejrzałem od stanu 1:1 mecz Celtic-Barca(dziś cały).Mogę napisać o tym meczu tylko tak-rewelacja Łącznie obie drużyny oddały 44 strzały i to nie na wiwat jak w naszej lidze.Gra na jeden kontakt ,dośrodkowania na pełnej szybkości,walka w polu karnym,nieoczekiwane zwroty sytuacji,wspaniałe parady bramkarzy,indywidualne techniczne zagrywki i napastników,jak i ofiarna gra obrońców.Naszym kopaczom siły starczyłoby na góra 30 minut,a o umiejętnościach nie wspominajmy bo mnie szlag trafi zaraz.
                                No i Barca wygrała
                                Dodam jeszcze fantastyczny doping kibiców Celtiku
                                Last edited by Pogoniarz; 15-09-2004, 10:05.


                                Prawie jak Piwo
                                SZCZECIN

                                Comment

                                Przetwarzanie...