przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    Nie chce mi się polemizować ,a z pewnością nie teraz


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • kiszot
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      🍼🍼
      • 08-2001
      • 8105

      Polonia dzisiaj zagrała z Arką Nowa Sól.Stety czy nie,nie mi z tym polemizować.
      Udało się wygrać 3:1
      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
      So von Natur, Natur in alter Weise,
      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

      Comment

      • Pogoniarz
        † 1971-2015 Piwosz w Raju
        • 02-2003
        • 7971

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kalifat
        Co tam wypłacalność, konkret to jak śpiewał Tevie mleczarz "TRADICION, TRADICION !!!"

        Proponuję zatem I Liga

        Legia Warszawa, Ruch Chorzów, Wisła Kraków, Górnik Zabrze, ŁKS Łódź, Lech Poznań
        Widzew Łódź, Pogoń Szczecin, GKS Katowice, Śląsk Wrocław, Zagłębie Sosnowiec, Polonia Bytom
        Stal Mielec i Polonia Warszawa

        a z II Ligi awansują
        Szombierki Bytom, Zagłębie Lubin i Cracovia Kraków


        Jeśli by zamiast ilości występów w Ekstraklasie brać tytuły mistrzów to I Liga byłaby następująca

        Górnik Zabrze, Ruch Chorzów, Wisla Kraków, Legia Warszawa, Cracovia Kraków, Lech Poznan,
        Pogoń Lwów, Widzew Łódz, ŁKS Łódź, Polonia Bytom, Polonia Warszawa, Stal Mielec,
        Warta Poznan i Garbarnia Kraków
        a awans z II Ligi wywalczyłyby
        Śląsk Wrocław, Szombierki Bytom i Zagłebie Lubin

        .
        Ja chciałbym taką pierwszą ligę:
        Legia,Wisła K.,Widzew,Pogoń,Lech,Górnik Z.,GKS Kat.,Ruch,Cracovia,Śląsk,ŁKS,Arka,Lechia,Jagiellon ia.W poczekalni Zawisza,Motor i Zagłębie Sosnowiec,Polonia Warszawa


        Prawie jak Piwo
        SZCZECIN

        Comment

        • arcy
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 07-2002
          • 7538

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz
          Ja chciałbym taką pierwszą ligę:
          Legia,Wisła K.,Widzew,Pogoń,Lech,Górnik Z.,GKS Kat.,Ruch,Cracovia,Śląsk,ŁKS,Arka,Lechia,Jagiellon ia.W poczekalni Zawisza,Motor i Zagłębie Sosnowiec,Polonia Warszawa
          A to już ahistoryczne podejście. Skąd Arka, Lechia, Jagiellonia? To już raczej Polonia Bytom, Stal Mielec, Gwardia Warszawa, Odra Opole.

          Comment

          • baklazanek
            † 2014 Piwosz w Raju
            • 08-2001
            • 3562

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
            A to już ahistoryczne podejście. Skąd Arka, Lechia, Jagiellonia? To już raczej Polonia Bytom, Stal Mielec, Gwardia Warszawa, Odra Opole.
            Pomysł z Odrą bardzo mi się podoba

            Comment

            • zythum
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              • 08-2001
              • 8305

              Moim zdaniem podejście historyczne powinno być łączone z osiągnietymi sukcesami i zainteresowaniem kibiców dlatego bliżej mi do I Ligi Pogoniarza niż Arcego.
              To inaczej miało być, przyjaciele,
              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

              Rządzący światem samowładnie
              Królowie banków, fabryk, hut
              Tym mocni są, że każdy kradnie
              Bogactwa, które stwarza lud.

              Comment

              • arcy
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                • 07-2002
                • 7538

                Skoro osiągnięcia, to w I lidze powinny grać m. in.: Zawisza Bydgoszcz (w lidze większe osiągnięcia niż Arka czy Lechia), Gwardia Warszawa, Szombierki i Polonia Bytom, AKS Chorzów, Zagłębie Sosnowiec, Stal Mielec, Zagłębie Lubin, Gwardia Warszawa, Odra Opole, Amika Wronki, Warta Poznań, Dyskobolia Griodzisk Wlkp., Warszawianka, przynajmniej jedna drużyna z Wałbrzycha. Jestem pewien, że nie brakowało by kibiców zainteresowanych ich występami.
                Natomiast liga Pogoniarza to liga pobożnych życzeń, opierających się na sentymantalnych mrzonkach.

                Poza tym, ta dyskusja jest bez sensu i więcej nie będę się na ten temat wypowiadał. W lidze grają te kluby, którym udało się to osiągnąć (albo miejsce przywiózł im pan Ptak ).
                Last edited by arcy; 03-04-2005, 14:33.

                Comment

                • Ahumba
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  🍼🍼
                  • 05-2001
                  • 8978

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
                  Skoro osiągnięcia, to w I lidze powinny grać m. in.: ....... Gwardia Warszawa,........ Gwardia Warszawa,
                  Poza tym, ta dyskusja jest bez sensu i więcej nie będę się na ten temat wypowiadał. W lidze grają te kluby, którym udało się to osiągnąć (albo miejsce przywiózł im pan Ptak ).

                  arcy a skąd Gwardia Warszawa wzięłąby dwie drużyny. Ponadto nie za bardzo to jest zgodne z regulaminem
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                  Comment

                  • arcy
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    • 07-2002
                    • 7538

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba
                    arcy a skąd Gwardia Warszawa wzięłąby dwie drużyny. Ponadto nie za bardzo to jest zgodne z regulaminem
                    Ty nie wiesz, że siły mundurowe mogą więcej? Nie zapominaj, kto za Gwardią stoi

                    Comment

                    • zythum
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      • 08-2001
                      • 8305

                      Ale zauważ, że moje połączenie dotyczyło trzech czynników z których wybrałeś tylko jeden (sukcesy). Ale oczywiście masz rację - grają Ci którzy awansowali i ja tego nie przeczę. Ale z drugiej strony mogę mieć, jakiś pogląd na temat zespołów typu Amika Wronki, mogę też sobie wyobrażać skład ligi w jakiej Ja bym ją widział. I tyle.
                      To inaczej miało być, przyjaciele,
                      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                      Rządzący światem samowładnie
                      Królowie banków, fabryk, hut
                      Tym mocni są, że każdy kradnie
                      Bogactwa, które stwarza lud.

                      Comment

                      • arcy
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 07-2002
                        • 7538

                        Nie wybrałem jednego czynnika. Wziąłem pod uwagę: sukcesy, staż w I lidze, a także (poza małymi wyjątkami) zainteresowanie kibiców, choć nie zawsze aktualne. Dziwię się na pomysły I ligi z Arką (7 sezonów w I Lidze), a bez Odry Opole (22 sezony) czy Szombierek Bytom (25 sezonów).
                        Zresztą, gdyby tworzyć taką ligę, to połowa drużyn musiałaby być ze Śląska - a doskonale wiemy, jak wygląda teraz sytuacja sportu w tym regionie.

                        Ligi marzeń są bardzo fajne. Jak chodziłem do podstawówki, to robiliśmy sobie takie mistrzostwa świata - za pomocą planszowych piłkarzyków na sprężynach.

                        Comment

                        • kalifat
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 10-2004
                          • 1168

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
                          Skoro osiągnięcia, to w I lidze powinny grać m. in.: Zawisza Bydgoszcz (w lidze większe osiągnięcia niż Arka czy Lechia), Gwardia Warszawa, Szombierki i Polonia Bytom, AKS Chorzów, Zagłębie Sosnowiec, Stal Mielec, Zagłębie Lubin, Gwardia Warszawa, Odra Opole, Amika Wronki, Warta Poznań, Dyskobolia Griodzisk Wlkp., Warszawianka, przynajmniej jedna drużyna z Wałbrzycha. Jestem pewien, że nie brakowało by kibiców zainteresowanych ich występami.
                          No to Arcy ja już nic nie rozumiem.
                          Weźmy lata 1950-1991 zanim powstały jakieś pseudo kluby typu Sokół TychoPniewy czy OlimpioLechia PoznanioGdańsk

                          1. osiągnięcia niektórych z wymienionych przez Ciebie klubów jakoś nie powalają na kolana
                          Zawisza Bydgoszcz - 4 miejsce (1990), 8 (1965, 1992)
                          Zagłębie Lubin - 1 miejsce (1991), 2 (1990) ale poza tym 4(95), 5(2000,01), 7(97), 8(87,99), 9(92), 10(96), 11(88,02), 12(86,93) i 13(94,98)
                          Amika Wronki - sukcesy obecnie
                          Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - sukcesy obecnie
                          Zagłębie Wałbrzych - 3 (1971), 8(1972)
                          Górnik Wałbrzych - 6 (1984,1986), 8 (1985)
                          No cóż, choćby sam Widzew ma więcej sukceców niźli te zespoły, które wymieniłem
                          Mistrzostwo Polski - (4x) - 1980/81, 1981/82, 1995/96, 1996/97
                          wicemistrzostwo Polski - (7x) - 1976/77, 1978/79, 1979/80, 1982/83, 1983/84, 1994/95, 1998/99
                          Puchar Polski - 1984/85

                          Wymieniłeś tu 15 klubów, więc nic nie wskazuje, że bierzesz pod uwagę choćby Ruch Wielkie Hajduki.

                          2. Zawisza vs Lechia - to chyba chodziło Ci o II Ligę, bo w I Lidze więcej sezonów grała właśnie Lechia Gdańsk (nawet nie licząc tej hybrydy Wielkopolsko-Pomorskiej). Poza tym to właśnie Lechia Gdańsk zdobyła kiedyś 3 miejsce w lidze (w 1956) a nie Zawisza, która w Ekstraklasie zawsze była średniakiem bądź "ogonami".

                          Historia gier
                          Zawisza - 14 miejsce (1961 - spadek), 8 (65), 9 (66), 13 (67 - spadek), 15(78 - spadek), 14(80), 15(81 - spadek), 4 (90), 14(91), 8 (92), 13(93), 18 (94 - spadek)
                          Lechia - 12 (49 - spadek), 5 (55), 3 (56), 5 (57), 8 (58), 6 (59), 9 (60), 8 (61), 9 (62), 13 (63 - spadek), 12 (85), 14 (86), 11 (87 - baraż), 12 (88 - baraż i spadek)




                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
                          Nie wybrałem jednego czynnika. Wziąłem pod uwagę: sukcesy, staż w I lidze, a także (poza małymi wyjątkami) zainteresowanie kibiców, choć nie zawsze aktualne. Dziwię się na pomysły I ligi z Arką (7 sezonów w I Lidze), a bez Odry Opole (22 sezony) czy Szombierek Bytom (25 sezonów).
                          Zresztą, gdyby tworzyć taką ligę, to połowa drużyn musiałaby być ze Śląska - a doskonale wiemy, jak wygląda teraz sytuacja sportu w tym regionie.
                          ..................
                          3. Skoro nie chcesz Arki to dlaczego chcesz Amicę Wronki czy Dyskobolię, których staż jest niemal tak samo "imponujący".
                          bla bla bla

                          Comment

                          • żąleną
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 01-2002
                            • 13239

                            I tak oto wydało się, że Arcy jest kibolem Dyskobolii i Amiki.

                            Comment

                            • robox
                              D(r)u(c)h nieuchwytny
                              • 11-2002
                              • 8188

                              Nie ma co polemizować, w naszej ekstraklasie grają drużyny jakie grają, w przyszłym sezonie będzie grać ich więcej (może niektóre z tej listy życzeń awansują).

                              Comment

                              • arcy
                                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                                • 07-2002
                                • 7538

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kalifat
                                No to Arcy ja już nic nie rozumiem.
                                Weźmy lata 1950-1991 zanim powstały jakieś pseudo kluby typu Sokół TychoPniewy czy OlimpioLechia PoznanioGdańsk

                                1. osiągnięcia niektórych z wymienionych przez Ciebie klubów jakoś nie powalają na kolana
                                Zawisza Bydgoszcz - 4 miejsce (1990), 8 (1965, 1992)
                                Zagłębie Lubin - 1 miejsce (1991), 2 (1990) ale poza tym 4(95), 5(2000,01), 7(97), 8(87,99), 9(92), 10(96), 11(88,02), 12(86,93) i 13(94,98)
                                Amika Wronki - sukcesy obecnie
                                Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - sukcesy obecnie
                                Zagłębie Wałbrzych - 3 (1971), 8(1972)
                                Górnik Wałbrzych - 6 (1984,1986), 8 (1985)
                                No cóż, choćby sam Widzew ma więcej sukceców niźli te zespoły, które wymieniłem
                                Mistrzostwo Polski - (4x) - 1980/81, 1981/82, 1995/96, 1996/97
                                wicemistrzostwo Polski - (7x) - 1976/77, 1978/79, 1979/80, 1982/83, 1983/84, 1994/95, 1998/99
                                Puchar Polski - 1984/85

                                Wymieniłeś tu 15 klubów, więc nic nie wskazuje, że bierzesz pod uwagę choćby Ruch Wielkie Hajduki.

                                2. Zawisza vs Lechia - to chyba chodziło Ci o II Ligę, bo w I Lidze więcej sezonów grała właśnie Lechia Gdańsk (nawet nie licząc tej hybrydy Wielkopolsko-Pomorskiej). Poza tym to właśnie Lechia Gdańsk zdobyła kiedyś 3 miejsce w lidze (w 1956) a nie Zawisza, która w Ekstraklasie zawsze była średniakiem bądź "ogonami".

                                Historia gier
                                Zawisza - 14 miejsce (1961 - spadek), 8 (65), 9 (66), 13 (67 - spadek), 15(78 - spadek), 14(80), 15(81 - spadek), 4 (90), 14(91), 8 (92), 13(93), 18 (94 - spadek)
                                Lechia - 12 (49 - spadek), 5 (55), 3 (56), 5 (57), 8 (58), 6 (59), 9 (60), 8 (61), 9 (62), 13 (63 - spadek), 12 (85), 14 (86), 11 (87 - baraż), 12 (88 - baraż i spadek)




                                3. Skoro nie chcesz Arki to dlaczego chcesz Amicę Wronki czy Dyskobolię, których staż jest niemal tak samo "imponujący".
                                Nie wpisałem Ruchu, Górnika, Legii itd. bo to dla mnie oczywiste. Wymieniłem przykładowe drużyny, które moim zdaniem bardziej "zasługują" na grę w I lidze niż Arka (i w większości przewyższają sukcesami i stażem także Lechię). Tak się niestety (albo stety) składa, że Arka, wbrew temu co wydaje się sporej grupie troglodytów z mojego rodzinnego miasta, nigdy nie była znaczącym w Polsce klubem. Taka Amica czy Dyskobolia w czasie swoich krótkich żywotów osiągnęły większe sukcesy niż Arka.
                                Pojawia się rzeczywiście problem klubów już nie tylko prowincjonalnych, ale wręcz "wiejskich". Jednak ludzie je finansujący doskonale wiedzą co robią. Przekonał się o tym właściciel Prokomu, gdy "kibice" Arki urządzili mu manifestację pod domem i grozili jego spaleniem. Dzięki takim ludziom ich ukochane kluby tracą swój potencjał marketingowy i nic dziwnego, że biznes omija je szerokim łukiem.

                                Comment

                                Przetwarzanie...