przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • iommi
    Senior
    • 07-2003
    • 1522

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną
    Nie wiem, czy dziennikarze nie mają takiego obowiązku.
    Mają taki obowiązek. Tak jest zresztą nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach, gdzie istnieje coś takiego jak sponsoring rozgrywek ligowich. I nikt się nie dziwi, bo takie są prawa rynku...
    Przypominam sobie sytuację z Katowic, kiedy miejsce w nazwie klubu wykupił Dospel. Panowie z tej firmy traktowali dziennikarzy z buta i był nawet pomysł, żeby w ramach rewanżu w mediach podawać tradycyjną nazwę klubu, GKS. To jednak groziło zaprzestaniem sponsoringu, czego konsekwencją była niewypłacalność klubu. Co więcej, nazwa została zmieniona urzędowo - w PZPN i w Sądzie, który zarejestrował SSA. Więc gdzie problem?
    W Niemczech na przykład firmy wykupują sobie miejsce w nazwie stadionu - w Hannowerze jest AWD Arena, w Hamburgu AOL Arena, w Monachium Allianz Arena, a w Kolonii Rhein Energie Stadion. To wszystko nazwy komercyjne, klub otrzymuje dużą kasę za ich promowanie. I dzięki niej funkcjonują na dobrym poziomie.
    Dlaczego więc media mają iść pod prąd? Jedyne wytłumaczenie to fakt, że Pieczarkowi to przeszkadza...
    Last edited by iommi; 05-06-2006, 10:18.
    *****************************

    Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

    *****************************

    Comment

    • pieczarek
      zwykle cham i prostak
      • 06-2001
      • 5011

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iommi
      Mają taki obowiązek.
      Przytocz jakiś przepis nakazujący dziennikarzom nazywanie tego stworka nazwą OE. Rozumiem, że jeśli jakiś dziennikarz powie po ludzku "pierwsza liga", to grożą mu jakieś konsekwencje (grzywna, zakaz wykonywania zawodu itp). Z tego co wiem, firma Orange nie zawierała żadnych prawnie skutecznych umów z redakcjami lub poszczególnymi dziennikarzami. No chyba, że jednak zawierała i wtedy moje przypuszczenie o przepływie gotówki jest słuszne.

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iommi
      Jedyne wytłumaczenie to fakt, że Pieczarkowi to przeszkadza...
      Pieczarkowi oczywiście takie kretyństwo przeszkadza. Ale to nie może być jedyny powód, aby na pierwszą ligę nie mówić "Kukuryku kupa-dupa ekstraklasa". Ważniejszym powodem wydaje się deklaracja znakomitej większości osób, że posiadają własny mózg. Jeśli tak, to nic tylko z tego korzystać i nazywać rzecz po imieniu, a nie jakąś okresową, dziwaczną ksywką. Niebezpieczeństwo jest takie, że pojawia się ktoś, kto chce decydować o języku. Jak ważną jest sprawa zawładnięcia językiem zauważył pierwszy bodaj Stalin. I zdecydowanie wprowadzał to w życie. Teraz drapieżnie kontynuują to koncerny (Orange Ekstraklasa, Era Basket Liga itp), homoseksualiści (małżeństwo wg ich języka, to także związek dwóch osób tej samej płci), Cyganie, którzy są Romami, Murzyni, którzy są Czarnymi lub lepiej Afroamerykanami.

      Comment

      • iommi
        Senior
        • 07-2003
        • 1522

        Pieczarek zrozum, że organizatorem rozgrywek jest spółka Ekstraklasa S.A. Nazwa Orange Ekstraklasa jest nazwą własną, zarejestrowaną sądownie. Jasne że przejściową, bo teraz Orange, a za pięć lat może "Dupa kukuryku Ekstraklasa", ale takie są prawa rynku. Firma płaci za wyłączność, ale dostaje w zamian właśnie miejsce w nazwie...
        A więc - nikt nie posadzi dziennikarza za użycie nazwy "pierwsza liga". Nikt nie posadzi go za samą "Ekstraklasę". Ale mówiąc o faktach powinniśmy być rzetelni - oficjalna nazwa polskiej ligi piłkarskiej to Orange Ekstraklasa. A nagrodą za zwycięstwo w tych rozgrywkach jest tytuł Mistrza Polski...
        W kwestii gotówki dla dziennikarzy się nie wypowiadam. Bo zgodnie z twoją tezą, w kieszeni Orange powinno być 95 procent dziennikarzy sportowych w tym kraju. A ja dziennikarzem sportowym nie jestem, a telofon komórkowy od lat mam z innej sieci. Nawet z neostrady nie korzystam...
        Last edited by iommi; 05-06-2006, 12:40.
        *****************************

        Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

        *****************************

        Comment

        • pieczarek
          zwykle cham i prostak
          • 06-2001
          • 5011

          Iommi, rozumiem i całkowicie dopuszczam informację, że 95% dziennikarzy jest na utrzymaniu firmy Orange. Ale my nie jesteśmy dziennikarzami i możemy sobie pozwolić na niezależne myślenie.
          Wskutek zawłaszczania języka wkrótce nie będziemy wiedzieli, co właściwie znaczy określenie pierwsza liga. Okaże się, że w jednej dyscyplinie to dopiero IV liga, bo wyżej są super liga, premium liga, hiper liga. Każda oczywiście z dodatkiem typu "Kukuryku kupa-dupa ....". W innej natomiast ekstraklasa będzie już niemal w czołówce i bo zaledwie tuż za "orgazm ligą". W normalnych, mało komercyjnych sportach najwyższym szczeblem rozgrywek będzie tradycyjnie pierwsza liga. I naprawdę bez znaczenia dla mnie za ile jakieś grono decydentów sprzedało prawo do nazwy rozgrywek. Nas nic nie zmusza do taplania się w tym gówienku, nam nikt nic nie zapłacił, żeby potem mógł wymagać odpowiednio "wyszukanego" słownictwa.

          Comment

          • zythum
            Kot Makawity
            • 08-2001
            • 8305

            W kwestii zawłaszczania języka przyznaję całkowitą rację, zresztą poruszałem ten temat na polityce (nadawanie wyłącznie pozytywnych przymiotników pewnym rzeczownikom).
            Ja swoje racje pisania OE wyjaśniłem. Zresztą jak zauwazysz pieczarku raczej piszę I liga niż oe czy ekstraklasa. Z jednej strony miejmy własny mózg ale z drugiej nie bądźmy drobiazgowi i fanatyczni i nie wytykajmy każdemu najmniejszej niekonsekwencji.
            To inaczej miało być, przyjaciele,
            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

            Rządzący światem samowładnie
            Królowie banków, fabryk, hut
            Tym mocni są, że każdy kradnie
            Bogactwa, które stwarza lud.

            Comment

            • iommi
              Senior
              • 07-2003
              • 1522

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek
              (...)Nas nic nie zmusza do taplania się w tym gówienku, nam nikt nic nie zapłacił, żeby potem mógł wymagać odpowiednio "wyszukanego" słownictwa.
              W tej kwestii mogę się z tobą zgodzić. Zresztą nie słyszałem, żeby kibice używali nazwy OG... Natomiast dziennikarz musi, bo ta liga tak właśnie się nazywa.
              Jeszcze raz podkreślam - w tym przypadku, to kwestia rzetelności. A kibice? Niech sobie mówią jak chcą...
              *****************************

              Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

              *****************************

              Comment

              • zythum
                Kot Makawity
                • 08-2001
                • 8305

                Trochę złośliwie ale przebaczcie, nie mogłem się oprzeć

                Po awansie ŁKS do pierwszej ligi


                (...)
                Najbardziej oryginalne życzenia przesłał nowy mistrz Polski Legia Warszawa. W faksie nadesłanym do ŁKS można przeczytać: "Właścicielom, Zarządowi, Sztabowi Szkoleniowemu, piłkarzom i wszystkim pracownikom ...Widzewa Łódź składamy serdeczne gratulacje z okazji awansu do Orange Ekstraklasy. Cieszymy się i życzymy dalszych równie spektakularnych sukcesów". Podpisano: Piotr Zygo, Leszek Miklas i Jarosław Ostrowski.

                (...)


                Źródło: http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35137,3396698.html

                Mój mały komentarz - podobnie było z Monaco, Porto i Man.Utd które przyjechały na mecz do Łodzi na stadion ...Widzewa (a miały grać w ŁKS gdy ten z rzadka grywał w pucharach) i byli bardzo zdziwieni, że w Łodzi jest jakiś klub poza Widzewem.
                Wiem napinka ale czasem miło się napinać szczególnie gdy dowiaduje się człowiek, że pan prezydent Łodzi chce remontować tylko stadion ŁKS, argumentując, że Widzewa i tak jest w dobrym stanie.
                To inaczej miało być, przyjaciele,
                To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                Rządzący światem samowładnie
                Królowie banków, fabryk, hut
                Tym mocni są, że każdy kradnie
                Bogactwa, które stwarza lud.

                Comment

                • emes
                  Nadszyszkownik Chmielowy
                  • 08-2003
                  • 4275

                  Sponsor Polonii Warszawa, właściciel J.W. Construction wycofuje się z finansowania tego klubu :

                  "Przez ostatnie miesiące byłem dość blisko polskiego biznesu piłkarskiego i stwierdzam, iż obowiązują w nim inne standardy etyczne i finansowe niż w normalnym świecie. Nie chcę mieć z nimi nic wspólnego, bo są całkowicie sprzeczne z zasadami, jakimi kieruję się od początku w swojej działalności"

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    Koleś pewnie ma sporo racji, ale według mnie wycofał się, bo mu nie w smak 2 liga. Kolejny niedzielny sponsor.
                    Last edited by żąleną; 05-06-2006, 23:11.

                    Comment

                    • kiszot
                      Senior
                      • 08-2001
                      • 8103

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz
                      Czy to jest frajerstwo?Po prostu dwie grupy nie rozliczyły się z pewnych spraw. .Pretorianie i nie tylko mają zaległości ze skinami i niestety nie udaje się zapomnieć i zapanować nad tym.
                      A jak inaczej można nazwać cięcie się nożami we własnym gronie? Rozumiem zwyczajne okładanie się po pyskach ale noże?
                      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                      So von Natur, Natur in alter Weise,
                      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                      Comment

                      • zythum
                        Kot Makawity
                        • 08-2001
                        • 8305

                        Kiszocie sprawy w Jadze naprawdę nie są takie proste. Używanie sprzętu zawsze jest frajertswem ale w dzidziejszych czasach niestety małolaty wszelkiej maści po prostu go używaja i to się przenosi na tą sytuację.
                        Natomiast moim zdaniem skini atakując pod kasami zwykłych kibiców a nie Pretorianów jasno pokazali kto w tym sporze ma rację (moim zdaniem).
                        Ech nie chciałem rozwijać tematu ale...
                        To inaczej miało być, przyjaciele,
                        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                        Rządzący światem samowładnie
                        Królowie banków, fabryk, hut
                        Tym mocni są, że każdy kradnie
                        Bogactwa, które stwarza lud.

                        Comment

                        • albeertos
                          Senior
                          • 10-2001
                          • 2313

                          We wczorajszym Teleekspresie wyraźnie powiedziano że bójki były pomiędzy zwaśnionymi grupami kibiców Jagielloni. O kibicach Widzewa ani słowa.
                          (_)>
                          Nigdy się nie poddawaj!!!
                          Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
                          Lech jest tam gdzie jego wiara
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Comment

                          • zythum
                            Kot Makawity
                            • 08-2001
                            • 8305

                            No w końcu wzięli pod uwagę sprostowanie ale przeprosić nie przeprosili.
                            To inaczej miało być, przyjaciele,
                            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                            Rządzący światem samowładnie
                            Królowie banków, fabryk, hut
                            Tym mocni są, że każdy kradnie
                            Bogactwa, które stwarza lud.

                            Comment

                            • pieczarek
                              zwykle cham i prostak
                              • 06-2001
                              • 5011

                              Kogo mieli przepraszać? Czytelników, widzów? Wydaje się Zythum, że demonizujesz sprawę. Ludziom naprawdę wszystko jedno czy naparzają się matołki z jednego klubu czy z dwóch. Dla nich ważny jest sygnał, że futbol generuje bandyckie zachowania i nie ma co wspierać tej dyscypliny sportu poprzez kupowanie biletów.

                              Comment

                              • żąleną
                                Sojowe Oddziały Bojowe
                                • 01-2002
                                • 13239

                                W dodatku jest to sygnał dużo bardziej niepokojący.

                                Comment

                                Przetwarzanie...