przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • arcy
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 07-2002
    • 7538

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biermann
    Ciebie mógłbym przeprosić może jako kibica tego klubiku. ale popatrz wpierw na post Dzika,a potem na swój i przemyśl czy mi warto..
    Ale Ty się dzisiaj asertywny zrobiłeś

    Gdyby było kilkadziesiąt tysięcy kibiców i każdy dał w ciągu roku chociaż z 12 zł na klub, to by się całkiem ładna kwota uzbierała na porządnego trenera.

    Comment

    • kiszot
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      🍼🍼
      • 08-2001
      • 8105

      Nie lubie Widzewa ale nie wyobrazam sobie pisania go z małej litery.Nawet z przekory.


      Nawet Żywiec mam napisane z dużej.
      Last edited by kiszot; 14-07-2006, 12:12.
      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
      So von Natur, Natur in alter Weise,
      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

      Comment

      • mr-perez
        † 1971-2008 Piwosz w Raju
        • 09-2005
        • 514

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
        Nie lubie Widzewa ale nie wyobrazam sobie pisania go z małej litery.Nawet z przekory.
        To świadzy o Twojej dużej kulturze osobistej , czego nie mozna powiedzieć o biermannie. Ani Zythum ani ja nie obrazamy na forum jego ulubionego klubu (jezeli takowy w ogóle ma) .

        Ja nawet Legia pisze z duzej bo uważam , że jest to klub z tradycjami i bardzo zasłuzony , choć tez jej nie znoszę.
        RTS WIDZEW
        www.kapsle.piwko.pl

        Comment

        • anteks
          maruda
          🥛🥛🥛
          • 08-2003
          • 10754

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mr-perez
          Ja nawet Legia pisze z duzej bo uważam , że jest to klub z tradycjami .
          to że jest to klub z tracycjami to nie znaczy że pisze się z dużej litery,raczej takie są zasady ortografii
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • arcy
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            • 07-2002
            • 7538

            Żeby było zabawniej, na stronie tomaszow.pl kibice sami wpisują nazwę klubu z małej litery

            Comment

            • grzes_ch
              Kapitan Lagerowej Marynarki
              • 10-2003
              • 612

              My na forum też posługujemy się nickami , które są nazwami własnymi i zgodnie z pisownią j. polskiego powinny być pisane z dużej litery , a nikt o to nie kruszy kopii. Dodatkowo , żaden z obrońców j. polskiego nie zwrócił uwagi na to , iż nasi zawodnicy na mundialu mieli nazwiaska na koszulkach pisane małą literą .
              Oczywiście zadję sobie sprawę , że w tym wypadku Widzew z małej litery to prowokacja , ale takimi prowokacjami są również niektóre wątki zakładane na forum.

              Comment

              • kot_z_cheshire
                Major Piwnych Rewolucji
                • 11-2005
                • 2201

                Ot, pisanie całych wyrazów małymi literkami (nawet używając polskich znaków i znaków interpunkcyjnych) to taka maniera internetowa. Niejeden pisarz, artysta etc. wydający i piszący na papierze stosuje inne zasady pisowni niż w internecie. Swoją droga, bywa to niekiedy ciekawy zabieg stylistyczny... Osobiście uważam, że nie ma się czego czepiać. Najważniejsza jest konsekwencja
                Młode koty mają adhd, niestety.
                Aksjomat Cole'a - suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie.
                Dysleksja i żyrafy nie istnieją.
                Jaszczomb jaszczombowi pudla nie wydudla.

                Comment

                • kot_z_cheshire
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 11-2005
                  • 2201

                  Czuję sie w obowiązku dodać, że mój post dotyczy postu Arcy'ego a nie dyskusji odnośnie Widzewa i jego pisowni. Nie wypowiadam na ten temat żadnej opinii, gdyż jako osoba wyczynowo uprawiająca tylko smętne zwisanie z kanapy, jestem asportowa
                  Młode koty mają adhd, niestety.
                  Aksjomat Cole'a - suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie.
                  Dysleksja i żyrafy nie istnieją.
                  Jaszczomb jaszczombowi pudla nie wydudla.

                  Comment

                  • pieczarek
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    • 06-2001
                    • 5011

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzes_ch
                    ... powinny być pisane z dużej litery ...
                    Powinny być pisane z wielkiej litery. Tak uczą już w pierwszej klasie podstawówki.
                    Pojęcie "duża" może się odnosić do fizycznej wielkości litery (np. 5 cm albo 8 metrów wysokości).

                    Comment

                    • grzes_ch
                      Kapitan Lagerowej Marynarki
                      • 10-2003
                      • 612

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek
                      Powinny być pisane z wielkiej litery. Tak uczą już w pierwszej klasie podstawówki.
                      Pojęcie "duża" może się odnosić do fizycznej wielkości litery (np. 5 cm albo 8 metrów wysokości).
                      Obie formy są poprawne - polecam lekturę słownika języka polskiego. Cyt:
                      Duże litery «litery wyższe od tak zwanych małych, wystające nad wierszem, używane jako litery początkowe nowego zdania, imion własnych lub innych wyrazów, zgodnie z pisownią poszczególnych języków»
                      Wielka litera «litera większego formatu i innego kształtu w stosunku do małej, stawiana wg polskiej pisowni na początku nazwy własnej i wyrazu rozpoczynającego nowe zdanie»
                      Ja podstawówkę kończyłem dawno więc tak naprawdę nie pamiętam jak tam nas uczono.

                      Comment

                      • mr-perez
                        † 1971-2008 Piwosz w Raju
                        • 09-2005
                        • 514

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biermann
                        Ciebie mógłbym przeprosić może jako kibica tego klubiku.

                        ps chłopaku to se mów do kumpli z piaskownicy
                        Ty chłopaku mnie nie przepraszaj, tylko usuń ten podpis, proszę Cie grzecznie i zapomnijmy o sprawie. Błądzić jest rzecza ludzką, ale trzeba błędy naprawiać, a nie brnąć coraz głębiej i głębiej... Jest tyle fajnych rzeczy na tym świecie , a Ty ( z dużej piszę ) musiałeś akurat przyczepić się do mojego Klubu.

                        Przyjedz na stadion Widzewa , wykrzycz ten swój podpis , zobaczymy ...może okaże się, że masz rację. Wtedy szacunek dla Ciebie ( i znowu z dużej mi sie napisało )
                        RTS WIDZEW
                        www.kapsle.piwko.pl

                        Comment

                        • mr-perez
                          † 1971-2008 Piwosz w Raju
                          • 09-2005
                          • 514

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
                          Żeby było zabawniej, na stronie tomaszow.pl kibice sami wpisują nazwę klubu z małej litery
                          Wyglądasz na inteligentnego człowieka... tu nie chodzi w tym wszystkim jak piszą kibice na stronie internetowej. Tylko raczej o to, co autor (czyt. biermann) chciał poprzez swój podpis powiedzieć (lub napisać). Spróbuj odnalezć głębszy sens tego podpisu . Wg mnie nie chodzi o wielkość liter tylko o meritum, pzdr.
                          RTS WIDZEW
                          www.kapsle.piwko.pl

                          Comment

                          • pieczarek
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            • 06-2001
                            • 5011

                            Grzes_ch, całkiem możliwe, że następuje zdziczenie obyczajów. Zajrzałem do kilku źródeł i na szczęście używa się tam formy "wielka litera" (np. "Słownik ortograficzny" PWN). Ale skoro zamiast powiedzieć "tę książkę" można - ponoć w zgodzie z najnowszymi regułami - mówić "tą książkę", to wszystko wydaje się możliwe. Także zamiana liter "wielkich" w "duże".

                            Comment

                            • żąleną
                              D(r)u(c)h nieuchwytny
                              • 01-2002
                              • 13239

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek
                              Powinny być pisane z wielkiej litery. Tak uczą już w pierwszej klasie podstawówki.
                              Pojęcie "duża" może się odnosić do fizycznej wielkości litery (np. 5 cm albo 8 metrów wysokości).
                              Nie "z wielkiej" a "wielką".

                              Zdania nie zmienię - Zythum jest zapalczywiec (od meczu Polska-Ekwador musi minąć jeszcze trochę czasu, zanim będę miał ochotę znowu z nim piłkę oglądać), ale potrafi wyjść ponad małostkowość. A antyzythumowcy mają już klapki na oczach.

                              Dodam, że nie jestem kibicem Widzewa ani Zythuma.

                              Comment

                              • mr-perez
                                † 1971-2008 Piwosz w Raju
                                • 09-2005
                                • 514

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną
                                Nie "z wielkiej" a "wielką".
                                A antyzythumowcy mają już klapki na oczach.

                                Dodam, że nie jestem kibicem Widzewa ani Zythuma.
                                A są w ogóle jacyś antyzythumowcy????

                                Dodam , że jestem kibicem Widzewa i fanem Zythuma ( za to, że broni godności naszego Klubu)
                                RTS WIDZEW
                                www.kapsle.piwko.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...