przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pinio74
    W Płocku z kolei mamy mistrzów Polski juniorów młodszych i też nadzieję...
    Salos Szczecin zajął III miejsce,także talenty w Szczecinie są,ale ...nie kończę,bo szkoda słów.
    Arcy II liga to jest z nazwy,to jest po prostu III liga,a poszukaj sobie ile kosztują wejściówki na I ligę ,o przepraszam Ekstraklasę.
    Podpowiem ŁKS,Ruch,Jagiellonia ...Dwie klasy rozgrywkowe w górę.Tam też są prawdziwi kibice i co w związku z tym?
    Jak n.p Górnik Z. walczył o utrzymanie się w lidze po ile były bilety?
    Nasze prezesiki płakali ,że tak mało ludzi chodzi na mecze ,to na baraże podnieśli cenę...
    Z nieoficjalnych żródeł wiem,że ten niby budżet 2 miliony w IV lidze,to może i był ,ale ile dał Bosman(Carlsberg),miasto,PŻM,Port i wielu innych pomniejszych sponsorów.Stanowiło to z 70%.Także ile dali prezesi...
    Bałtyk chce kupić ligę od Polonii,coraz ciekawiej w tej naszej pseudolidze...Przegrali na boisku,trzeba się ratować.
    Last edited by Pogoniarz; 14-07-2008, 11:50.


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • arcy
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      • 07-2002
      • 7538

      Ekstraklasa ma kasę z Canal+ i od sponsora ligi. A paliwo do autokaru klubu z najwyższej i najniższej ligi jakimś cudem kosztuje tyle samo. Poza tym, dlaczego bilet na mecz, na którym "aktorzy" wstępują na żywo, miałby być tańszy niż bilet do kina? No i III zupełnie inna niż kiedyś.

      Czy Ty naprawdę oczekujesz, że ci Wasi prezesi będą zapewniać 50 proc. budżetu? Musieliby być albo szejkami, albo skończonymi idiotami.

      Comment

      • Wujcio_Shaggy
        Major Piwnych Rewolucji
        • 01-2004
        • 4628

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz
        (...) Bałtyk chce kupić ligę od Polonii,coraz ciekawiej w tej naszej pseudolidze...Przegrali na boisku,trzeba się ratować.
        Nie zdążą już kupić miejsca w lidze, bo w piątek minął ostateczny termin zgłoszeń klubów do rozgrywek - no a na Konwiktorskiej grać nie będą... Oznacza to (chyba), że uczestnicy lig już się nie zmienią - z wyjątkiem ŁKS Łomża, który "utrzyma się" w I lidze, o ile dostanie licencję - inaczej "utrzyma się" Pelikan Łowicz...
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

        Comment

        • arcy
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 07-2002
          • 7538

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy
          Nie zdążą już kupić miejsca w lidze, bo w piątek minął ostateczny termin zgłoszeń klubów do rozgrywek - no a na Konwiktorskiej grać nie będą...
          Co roku mijają ostateczne terminy, które potem okazuję się być prawie ostatecznymi.

          Comment

          • kiszot
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            🍼🍼
            • 08-2001
            • 8105

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
            Poza tym, dlaczego bilet na mecz, na którym "aktorzy" wstępują na żywo, miałby być tańszy niż bilet do kina?
            A czemu nie?
            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
            So von Natur, Natur in alter Weise,
            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

            Comment

            • arcy
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              • 07-2002
              • 7538

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
              A czemu nie?
              Bo mecz na stadionie oglądasz na żywo, więc płacisz za pewną formę wyłączności i emocji. Choć trochę racji masz, aktorzy są zawodowcami, polscy piłkarze tylko w wyjątkowych przypadkach. Nazwijmy to premią za dobre chęci.

              Comment

              • kiszot
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                🍼🍼
                • 08-2001
                • 8105

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
                Bo mecz na stadionie oglądasz na żywo, więc płacisz za pewną formę wyłączności i emocji. Choć trochę racji masz, aktorzy są zawodowcami, polscy piłkarze tylko w wyjątkowych przypadkach. Nazwijmy to premią za dobre chęci.
                To twoja wersja i niekoniecznie musi się ona sprawdzać w praktyce.Zapomniałeś dodać,że teatr nie jest rozrywka dla mas tak jak sport.
                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                So von Natur, Natur in alter Weise,
                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                Comment

                • arcy
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  • 07-2002
                  • 7538

                  Nie zapomniałem, bo nie pisałem o teatrze, tylko o kinie.

                  Comment

                  • kiszot
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    🍼🍼
                    • 08-2001
                    • 8105

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
                    Nie zapomniałem, bo nie pisałem o teatrze, tylko o kinie.
                    No tak,te 'na żywo" mnie uwiodło.
                    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                    So von Natur, Natur in alter Weise,
                    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                    Comment

                    • pieczarek
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      • 06-2001
                      • 5011

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
                      .... teatr nie jest rozrywka dla mas tak jak sport.
                      W Bytomiu sport też nie jest rozrywką dla mas. No chyba, że za "masy" uznamy jeden procent mieszkańców miasta z przysiółkami.

                      Comment

                      • Aldach
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 07-2003
                        • 1269

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek
                        W Bytomiu sport też nie jest rozrywką dla mas. No chyba, że za "masy" uznamy jeden procent mieszkańców miasta z przysiółkami.
                        Bytom - ok 180 tys mieszkańców - 1 % to plus minus 1800 osób. Frekfencja na meczach u siebie wynosiła średnio 6500 osób co daje ok 3,6% mieszkańców.

                        Rio de Janeiro - ok 6 milionów mieszkańców, największy stadion Maracana - pojemnoś 103 tys. Przy całkowitym zapełnieniu stadionu wychodzi na to że na meczach bywa ok 1.7% mieszkańców Rio z przysiółkami. Wychodzi na to, że w Bytomiu piłka nożna jest bardziej masowo oglądana niż w sfanatyzowanej na jej punkcie Brazylii - tak mówią procenty.

                        Dobrze jest pamiętac o statystyku, który utopił się w jeziorze o średniej głębokości 30 centymetrów.

                        Comment

                        • pieczarek
                          Pułkownik Chmielowy Ekspert
                          • 06-2001
                          • 5011

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Aldach
                          Bytom - ok 180 tys mieszkańców - 1 % to plus minus 1800 osób. Frekfencja na meczach u siebie wynosiła średnio 6500 osób co daje ok 3,6% mieszkańców.
                          Lubię tę rosnącą frekwencję, która "dogoni, a nawet przegoni". Wkrótce się okaże, że Polonia nie tylko powstała przed wojną, nie tylko jako jedyny polski klub zdobyła ważny puchar w rozgrywkach międzynarodowych, ale jeszcze ma wspaniałą i liczną publiczność.
                          Jakoś dziwna wydała mi się liczba 6500 kibiców. I zajrzałem sobie do źródeł w miarę niezależnych ( http://www.90minut.pl/liga.php?id=3155 ). Dodałem 13 liczb, wyciągnąłem średnią i wyszło mi, że jednak sporo przesadziłeś. Średnia liczba kibiców na meczach rozegranych z udziałem publiczności wyniosła 4013 osób. Gdyby zacząć głęboko analizować ilu np. na meczu Polonii z Ruchem było kibiców gospodarzy, a ilu gości, to myślę, że średnia spadłaby znacząco. Generalnie coś mi się zdaje, że na mecze o wysokiej frekwencji (z Wisłą, Legią, Lechem, Ruchem) kibice przychodzili oglądać drużynę gości, a nie gospodarzy. Bo mecze z Odrą, Jagiellonią, ŁKS toczyły się przy trybunach "zapełnionych" przez tysiąc kibiców. I zdaje się, że ten tysiąc dobrze obrazuje wielkość bytomskiej "masy", zainteresowanej tego typu rozrywką.

                          Comment

                          • arcy
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            • 07-2002
                            • 7538

                            Aldach, Twój wywód od strony statystycznej był poprawny. Ale jeśli chodzi o fakty, to o kant dupy potłuc. Tak się bowiem składa, że w Rio jest więcej niż jeden stadion i więcej niż jeden profesjonalny klub.

                            Więc skoro chcesz szermować przykładem Brazylii, czeka Cię sporo pracy w poszukiwaniu danych.

                            Comment

                            • kiszot
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              🍼🍼
                              • 08-2001
                              • 8105

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek
                              Lubię tę rosnącą frekwencję, która "dogoni, a nawet przegoni". Wkrótce się okaże, że Polonia nie tylko powstała przed wojną, nie tylko jako jedyny polski klub zdobyła ważny puchar w rozgrywkach międzynarodowych, ale jeszcze ma wspaniałą i liczną publiczność.
                              Jakoś dziwna wydała mi się liczba 6500 kibiców. I zajrzałem sobie do źródeł w miarę niezależnych ( http://www.90minut.pl/liga.php?id=3155 ). Dodałem 13 liczb, wyciągnąłem średnią i wyszło mi, że jednak sporo przesadziłeś. Średnia liczba kibiców na meczach rozegranych z udziałem publiczności wyniosła 4013 osób. Gdyby zacząć głęboko analizować ilu np. na meczu Polonii z Ruchem było kibiców gospodarzy, a ilu gości, to myślę, że średnia spadłaby znacząco. Generalnie coś mi się zdaje, że na mecze o wysokiej frekwencji (z Wisłą, Legią, Lechem, Ruchem) kibice przychodzili oglądać drużynę gości, a nie gospodarzy. Bo mecze z Odrą, Jagiellonią, ŁKS toczyły się przy trybunach "zapełnionych" przez tysiąc kibiców. I zdaje się, że ten tysiąc dobrze obrazuje wielkość bytomskiej "masy", zainteresowanej tego typu rozrywką.
                              Twoja matematyka jest tak samo tendencyjna jak ty.
                              Polonia rozegrała 13 meczy z publicznością jako gospodarz.
                              -7 meczy w Chorzowie (4 na Ruchu i 3 na Stadionie Śląskim) gdzie średnia frekwencja wynosiła 2057
                              -6 meczy w Bytomiu z frekwencją 6295 ( w 3 meczach było kilka tysięcy więcej niż podane na 90minut.Widziałem dane z klubu z ilością sprzedanych biletów)

                              ps.Zgadza się pieczarku,Polonia powstała przed wojną w 1920 roku i jest JEDYNYM klubem który zdobył więcej jak jeden puchar za granicami Polski.
                              Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                              1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                              Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                              Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                              So von Natur, Natur in alter Weise,
                              Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                              Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                              Comment

                              • kiszot
                                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                                🍼🍼
                                • 08-2001
                                • 8105

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
                                Aldach, Twój wywód od strony statystycznej był poprawny. Ale jeśli chodzi o fakty, to o kant dupy potłuc. Tak się bowiem składa, że w Rio jest więcej niż jeden stadion i więcej niż jeden profesjonalny klub.
                                Czego to ma dowodzić? I tak na mecze piłkarskie chodzi tam ledwie kilka procent mieszkańców.Statystyki są nieubłagane
                                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                                So von Natur, Natur in alter Weise,
                                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                                Comment

                                Przetwarzanie...