przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 03-2006
    • 9875

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
    Jacer, a jednak się mylisz co do wyjątkowości. O ile w Amsterdamie czy Londynie kibice (wcale nie wyłącznie Żydzi) są z tych tradycji dumni, o tyle w Łodzi strasznie się tego wypierają.
    Ja mówię o zachowaniu na trybunach, przyznasz, że syczenie w tym kontekście jest mało smaczne. Porównuje to do życzenia śmierci przez naszych.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • leona
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 07-2009
      • 5853

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
      Co do klubów żydowskich, za taki w Anglii uchodzi Tottenham. Potocznie (i w zamierzeniu obraźliwie) na jego kibiców mówi się Yido. Ci z kolei są dumni z tego przezwiska i już sami siebie oraz swoich piłkarzy tak nazywają.

      Jacer, a jednak się mylisz co do wyjątkowości. O ile w Amsterdamie czy Londynie kibice (wcale nie wyłącznie Żydzi) są z tych tradycji dumni, o tyle w Łodzi strasznie się tego wypierają.
      Ale już w Krakowie, przez moment, na stadionie Cracovii (tradycyjnie przez przeciwników z Wisły określanych "żydami") wisiała flaga Izraela a ciągle, i to z sukcesami, działa nieformalne zrzeszenie kiboli Craxy pod nazwą Jude Gang.
      Dla mnie to bliźniacza sytuacja do angielskiej i holenderskiej - są dumni z przezywania ich i są przezywający.

      Comment

      • arcy
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        • 07-2002
        • 7538

        Kraków bardziej europejski od Łodzi. Ot, zabory.

        Comment

        • leona
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 07-2009
          • 5853

          Jak by nie spojrzeć Franz Josef to nie Aleksander II

          Comment

          • Pendragon
            Generał Wszelkich Fermentacji
            🥛🥛🥛
            • 03-2006
            • 13952

            Ciekawych rzeczy można się na naszym kochanym forum dowiedzieć
            To powiedzcie mi, kto zniszczył stadion Zawiszy - oni sami, czy przebierańcy z ŁKS?

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • dipeone
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 05-2010
              • 741

              W Orkanie poza kilkoma zawodnikami większość grajków to młodzież ,która kokosów nie dostaje za grę (spora grupa z nich ma jeszcze status młodzieżowca).
              Postaram się sprawdzić o ile zostały podniesione ceny biletów na Legię po decyzji Waltera i Wicherta (chociaż wiadomo ,że to ten pierwszy ubek był głównym wrogiem kibiców), poza tym tutaj pozostałe sprawy o których wspomniałem przełożyły się na wojnę między ITI a kibicami.
              Poza tym mimo opraw ,dobrego (mało powiedziane) dopingu na Legii nie zauważyłem by brakowało tam rodzin na meczach - tak i jest teraz ,od czasu otwarcia stadionu na mecze chodzi bardzo dużo ludzi ,w okolicach 20 tysięcy a i fanatycy robią to co do nich należy. Można? Można.

              Comment

              • arcy
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                • 07-2002
                • 7538

                Przebierańcy z KMP i KWP.

                Comment

                • arcy
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  • 07-2002
                  • 7538

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dipeone
                  W Orkanie poza kilkoma zawodnikami większość grajków to młodzież ,która kokosów nie dostaje za grę (spora grupa z nich ma jeszcze status młodzieżowca).
                  Postaram się sprawdzić o ile zostały podniesione ceny biletów na Legię po decyzji Waltera i Wicherta (chociaż wiadomo ,że to ten pierwszy ubek był głównym wrogiem kibiców), poza tym tutaj pozostałe sprawy o których wspomniałem przełożyły się na wojnę między ITI a kibicami.
                  Poza tym mimo opraw ,dobrego (mało powiedziane) dopingu na Legii nie zauważyłem by brakowało tam rodzin na meczach - tak i jest teraz ,od czasu otwarcia stadionu na mecze chodzi bardzo dużo ludzi ,w okolicach 20 tysięcy a i fanatycy robią to co do nich należy. Można? Można.
                  A kto to ten Wichert? Nie sprawdzaj, moim zdaniem słusznie zrobili. A przyczyny wojny to nie widelce, ani nawet piękna Helena, tylko walka o władzę i pieniądze.

                  Comment

                  • dipeone
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 05-2010
                    • 741

                    Kibice Zawiszy wespół z ŁKS'em w dymie z policją dokonali dewastacji stadionu. A szkoda ,bo obiekt ładny.
                    Akurat przeciwny jestem bójkom ,aferom na stadionach więc nie popieram tego ,co się stało.

                    Comment

                    • dipeone
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 05-2010
                      • 741

                      Tfu Wejhchet.

                      Comment

                      • arcy
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 07-2002
                        • 7538

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dipeone
                        Tfu Wejhchet.
                        Ki diabeł? To ich trzech było?

                        Comment

                        • leona
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 07-2009
                          • 5853

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
                          A kto to ten Wichert? Nie sprawdzaj, moim zdaniem słusznie zrobili. A przyczyny wojny to nie widelce, ani nawet piękna Helena, tylko walka o władzę i pieniądze.
                          A widzisz! Cynik z cynikiem się zawsze dogada... Ja też nie widzę różnicy miedzy gównem zwanym narkotyki a gównem zwanym media ...

                          Comment

                          • arcy
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            • 07-2002
                            • 7538

                            Jak rozumiem, korzystasz z obu?

                            Comment

                            • leona
                              D(r)u(c)h nieuchwytny
                              • 07-2009
                              • 5853

                              Nie.
                              Ale liczyłem, że zrozumiała jest hiperbola: gówno - władza i pieniądze.

                              Comment

                              • leona
                                D(r)u(c)h nieuchwytny
                                • 07-2009
                                • 5853

                                Kibicem piłki kopanej jestem, i mam za swoje ale w sprawie awantury w Bydgoszczy wyszperałem taki oto komentarz redaktora GW Jarosława Bińczyka, medium którego chyba nikt ze zwykłych kibiców nie podejrzewa o brak obiektywizmu:

                                Szkoda tylko, że nikt nie zareagował wcześniej, by zapobiec rozróbom. Każdy średnio interesujący się futbolem wiedział, że do Bydgoszczy jedzie specjalny pociąg z widzewiakami, a ełkaesiacy odwołali wyprawę na spotkanie swojej drużyny w Elblągu, by wspomóc "zaprzyjaźnionego" Zawiszę. Nawet rzecznik prasowy policji przyznał, że specjalne grupy monitorujące wiedziały, gdzie planowana jest bitwa
                                Znaczy co? Rozróbę "pod krzyżem" na Krakowskim Przedmieściu da się, poniekąd, spacyfikować a bandy kiboli nie?

                                Comment

                                Przetwarzanie...