przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    W końcu na stadionie.Mecz stał na beznadziejnym poziomie, gramy to samo czyli nic ,ale jest plus, że zawodnicy mogą wytrzymać kondycyjnie przez cały mecz.
    Bardzo dobra liczba Rodowitych(w końcu przyjechali w konkretnej liczbie, jeśli chodzi o doping, to daleko im do Widzewa).Sędziowanie na poziomie masakrycznym, ale karny słusznie podyktowany.ŁKS jak na lidera zaprezentował się żenująco, tak swoją drogą to nie lato by co chwilę wylegiwać trawie panowie udawacze.


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      Tych z GW, to już powaliło o reszty
      Niemoralna propozycja?
      07.03.2011


      Gazeta Wyborcza nie ustaje w walce z kibicami i środowiskiem piłkarskim. Tym razem oberwało się... sponsorom. Grupa Carslberg zorganizowała bowiem akcje zbierania kapsli, za które chce ofiarować kibicom sektorówki - we Wrocławiu fanatycy mają zebrać 600kg kapsli Piasta, w Szczecinie zaś pół tony zamknięć od butelek Bosmana. GW zarzuca, że to demoralizowanie młodych kibiców oraz zachęcanie do zbierania śmieci.

      Gazeta wysuwa poważne zarzuty - koncern w ten sposób zachęca kibiców do picia przed meczem co jest przecież naganne i godne potępienia. Dodaje także, że "tani chwyt" może demoralizować nieletnich. GW podkreśla, że oficjalnie panuje zakaz wchodzenia na stadion osób pod wpływem alkoholu, a i tak na trybunach czuć "opary alkoholu". Etyk zaproszony do skomentowania promocji stwierdził, iż to akcja sprzeczna z "ogólnie przyjętym przekonaniem, że sportu i alkoholu w żadne sposób łączyć nie można".

      "Cała akcja skierowana jest do środowiska, którego członkowie raczej "nie wylewają za kołnierz" i są szczególnie podatni na tego rodzaju łatwą pokusę. Cała sprawa wygląda jeszcze gorzej, gdy pod uwagę weźmie się fakt, że kibice piłkarscy to zwykle ludzie młodzi." - komentuje prof. Mirosław Rutkowski.

      Etyk dodaje także, że nawet jeśli weźmie się pod uwagę uwagi sponsora, który twierdzi, że kapsle można zdobyć nie tylko samodzielnie pijąc piwo, i tak akcja jest bardzo negatywna. "Namawia do myszkowania po restauracjach, pubach i barach w poszukiwaniu śmieci, za które niewątpliwie uważa się kapsle od piwa. Czy twórcy całej kampanii faktycznie tak nisko oceniają kibiców Pogoni? A czy kibice będą chcieli tak nisko traktować samych siebie?"

      Ciężko właściwie ocenić czemu Wyborczej zależy na doszukaniu się kontrowersji w gruncie rzeczy całkiem zwyczajnej akcji promocyjnej. Możliwe, że zadecydowała zwykła chęć kolejnego ciosu w środowisko piłkarskie.


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • snorre
        Senior
        • 02-2006
        • 655

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika albeertos
        Po pierwsze Lecha, nie lecha. Po drugie, wyciąłeś jeden komentarz, ja czytałem sporo negatywnych, ale ten Ci pasował. To że nic się nie stało, to taki sam przypadek jak to że mogło coś się stać. O przepraszam, jakaś gapa w czerwonej pelerynie się poparzyła. Pomyślcie o tym. Po czwarte, wypadliście w dopingu co najmniej przeciętnie, Wisła i Zagłębie w tym sezonie zdecydowanie lepiej.

        Po trzecie, nie mam już złudzeń co do Twojej osoby, a jeszcze przed tą rozmową na forum miałem. Dno i trzy metry mułu.


        Promil03, w tekście do którego dałeś linka nic nie ma o pluciu na dziecko.
        Co do plucia na dziecko to raczej podejrzewam manipulację GW. Powiedz mi natomiast albeertos jak to jest z układem WL z poznańskim magistratem? Firma Litara ma dobre układy z Urzędem Miasta? Myślicie, że macie miasto na własnośc? W końcu nie na darmo mówi się, że Poznaniem rządzi urzędniczo-kibolsko-deweloperska mafia...
        Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

        Comment

        • laki
          Member
          • 07-2008
          • 97

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz
          Akurat kibice Polonii W. nie powinni się śmiać , na stadionie jest parę tysięcy , ale już przed i poza nim nie ma nikogo.Muranów i okoliczne dzielnice i wyskakiwanie ze sprzętem ,to fakt godne Cracovii i praktycznie całego GŚ.
          Co do rac , niestety, ale nie ma jakichkolwiek szans, by zaistniały na nowo.
          Nie masz pojęcia o klimacie panującym w Krakowie więc grzecznie proszę o niewypowiadanie się na temat sprzętu etc. Poopowiadaj o piłce, o tym kogo kupiliście/sprzedaliście i dlaczego jeszcze długo nie awansujecie do Ekstraklasy. A sprawy sprzętu i jego używania to nie temat na to forum - zresztą na żadne forum.

          PS: ta gloryfikowana przez Ciebie Warszawska Legia po manifestacji patriotycznej na 11 listopada pocięła nożami kibiców Polonii... i nagle pojawili się na meczu w Krakowie mimo że zawsze mieli w d... nożowników z grodu Kraka (jednych i drugich) i nie pojawiali się.

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            Jakie ocieplacze szyjne aprobuje FIFA



            PS Babol w adresie zdjęcia nie mój, a autorstwa znanego dziennikarza Michała Pola...
            Last edited by żąleną; 11-03-2011, 16:16.

            Comment

            • Wujcio_Shaggy
              Senior
              • 01-2004
              • 4628

              Wróćmy zatem do piłki...

              ... w wydaniu reprezentacyjnym. Trener Franz powołał kadrę na mecze z Litwą i Grecją. Wbrew kategorycznym zapowiedziom wracają bohaterowie "afer wyskokowych" - Michał Żewłakow (rozegra pożegnalny mecz w Pireusie) oraz Sławomir Peszko.

              Zastanawiam się, czy gdyby nie ten nieszczęsny palec Szczęsnego, to powołanie dostałby S. Małkowski z Lechii? Mam nadzieję, że nie... (Może od razu wyjaśnię - nie mam nic przeciwko Małkowskiemu, nie znam faceta w ogóle - ale Wojtek Szczęsny jest naszym podstawowym bramkarzem na Euro'12 i miło by było, gdyby Franz też sobie zdawał z tego sprawę)

              Znów mój "ulubiony" Dariusz D. - nie chce mi się tego komentować... I dlaczego jest Roger, a nie ma np. Radka Majewskiego?
              Last edited by Wujcio_Shaggy; 11-03-2011, 16:20. Powód: Dodatkowe wyjaśnienie
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

              Comment

              • Pogoniarz
                † 1971-2015 Piwosz w Raju
                • 02-2003
                • 7971

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika laki
                Nie masz pojęcia o klimacie panującym w Krakowie więc grzecznie proszę o niewypowiadanie się na temat sprzętu etc.
                Niestety mam pojęcie, a co do naszego awansu, to raczej przyszłość i to bardziej się martwię by nie spaść.Na szczęście dziś remis z Kszokami .


                Prawie jak Piwo
                SZCZECIN

                Comment

                • albeertos
                  Senior
                  • 10-2001
                  • 2313

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snorre
                  Co do plucia na dziecko to raczej podejrzewam manipulację GW. Powiedz mi natomiast albeertos jak to jest z układem WL z poznańskim magistratem? Firma Litara ma dobre układy z Urzędem Miasta? Myślicie, że macie miasto na własnośc? W końcu nie na darmo mówi się, że Poznaniem rządzi urzędniczo-kibolsko-deweloperska mafia...
                  Ale o co mi się pytasz? Bo nie wiem jak to rozumieć, albeertos=WL?. Jak masz podejrzenia co do wałków i przekrętów to od tego są odpowiednie instytucje - NIK, RIO, prokuratura. Idź, powiedz co wiesz i się sprawdź jako obywatel.

                  Temat rządów Ryśka w Poznaniu to coś więcej niż stadion (tak przez Ciebie kochany) i katering na jego wieczorze wyborczym. I na pewno nie do wałkowania w temacie piłkarskim.
                  (_)>
                  Nigdy się nie poddawaj!!!
                  Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
                  Lech jest tam gdzie jego wiara
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • babalumek
                    Senior
                    • 02-2004
                    • 1207

                    Śląsk zadziwia, Lenczyk to jednak niedoceniany trener, wydaje mi się że ze wzgledu na swój wiek. Skorże, Tarasiewicze, Michniewicze- wszyscy są głaskani bo to "nowa fala" i niby tacy światowi, Guardiole polskiej piłki. Taraś był ikoną Wrocławia, głaskany po każdym meczu. Jak było do przodu - peanom w lokalnej prasie nie było końca. Jak było gorzej - nie był jakoś wielce pociągany do odpowiedzialności. Aż przegiął strunę i wszedł Orest. Przejął ekipę z marszu i to co się udało ugrać to ugrał. Teraz był okres spokoju gdzie mógł poświęcić się przygotowaniu drużyny na całą rundę i efekty widać. Już w Białymstoku powinny być 3 pkt. Patrząc na tą całą Legię, Polonię W i Jagiellonię, na dzień dzisiejszy widziałbym Śląsk w pucharach. Solidna obrona z Fojutem, ogranym Celebanem i ambitnym Spahiciem, dobra pomoc z reżyserem gry Milą, chyba najlepszym defensywnym pomocnikiem Kaźmierczakiem oraz ambitnymi choć mało ogranymi szerzej Sobotą i Ćwielongiem. Potrzeba tylko dobrego napastnika - Vuka wywalili, Diaz albo kontuzja albo marnuje 5 setek zanim coś strzeli a Gikiewicz to raczej nie napastnik na czołówkę ligi.
                    W 2 (3) lidze liczę na Miedź. Duży sponsor wreszcie się ujawnił, zawodnicy byli na obozie w Turcji co jak na ten poziom jest czymś wyjątkowym, a do Jarzembowskiego dołączył Grzegorzewski. Na razie nadrabia zaległości treningowe... Ciekawym zawodnikiem jest też Tumicz. Wałbrzych raczej będzie o utrzymanie mocno walczył.
                    MRKS Kuźnia Jawor

                    WTS Sparta Wrocław

                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      No i kibole Śląska jakimś obwiesiom z Lecha dali po mordach, więc też są do przodu ...

                      Comment

                      • Wujcio_Shaggy
                        Senior
                        • 01-2004
                        • 4628

                        Wczoraj, dość nieoczekiwanie w sumie (ja np. spodziewałem się dopiero za tydzień, po niewygraniu z Widzewem), nastąpił koniec holenderskiej myśli szkoleniowej nad środkową Wisłą. Holendrzy okazali się być takimi samymi nieudacznikami, jak wszyscy krajowi trenerzy - więc teraz JW chce "wypromować nowego polskiego trenera młodej generacji"... Padło na Piotra Stokowca, o którym niewiele wiadomo, jako o trenerze (zawodnikiem był mocno średnim, ale nadrabiał ambicją i zaangażowaniem - te cechy są b. potrzebne zespołowi ), przez ostatni rok był asystentem u Bakero, Janasa i Bosa.

                        Co będzie dalej, trudno wyczuć - jedyne pewne kwestie to to, że się (raczej) utrzymamy i że JW będzie nadal brylował w mediach wypowiedziami o "dużym stopniu kontrowersji". Czyli jak w telenoweli, niby dużo szumu, niby dużo się dzieje, ale nic z tego nie wynika i akcja nie posuwa się do przodu (tj. w górę tabeli).
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          Zastanawia mnie to czy tereny pod boiskiem Groclinu vel. Polonii są tak cenne, że Wojciechowski musi nieustająco robić z siebie idiotę aby utrzymać nad nimi kontrolę czy po prostu nim jest?
                          Nie jest to głos w obronie trenera bo myślę, że jeszcze wiosną 2 innych wyleci z tej roboty. Stokowiec, co jest oczywiste, i jego następca.

                          Comment

                          • VanPurRz
                            Senior
                            • 09-2008
                            • 4229

                            W czasie gdy trenerem Widzewa był Paweł Janas tak naprawdę drużynę przygotowywał i ustawiał Stokowiec. Jakieś doświadczenie w trenerce więc ma ale czy to wystarczy na tak wymagającego JW? Mam nadzieję, że jeszcze nie w sobotę
                            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                            Comment

                            • babalumek
                              Senior
                              • 02-2004
                              • 1207

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz
                              W czasie gdy trenerem Widzewa był Paweł Janas tak naprawdę drużynę przygotowywał i ustawiał Stokowiec. Jakieś doświadczenie w trenerce więc ma ale czy to wystarczy na tak wymagającego JW? Mam nadzieję, że jeszcze nie w sobotę
                              Słyszałem że niemal wszędzie gdzie Janas trenował, asystenci mieli dobre pole do nabierania doświadczenia...
                              MRKS Kuźnia Jawor

                              WTS Sparta Wrocław

                              Comment

                              • Wujcio_Shaggy
                                Senior
                                • 01-2004
                                • 4628

                                leona, czy to błyskotliwy dowcip o Groclinie tak Cię olśnił? Bo dydrymały piszesz...

                                Grunty pod stadionem są miejskie, "kontrolę" nad nimi trzyma Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a Wojciechowski to tam nawet trawy skosić nie może.

                                I gdyby przyjąć, że nie chodzi mu o posiadanie zabawki (klubu piłkarskiego), którą będzie się mógł chwalić w wysokich sferach i błyszczeć w wysokonakładowej prasie, tylko o zbudowanie przy Konwiktorskiej apartamentowców - to przez te parę lat mógłby to już sobie załatwić, i pewnie wyszłoby taniej.
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                                Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                                @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                                Comment

                                Przetwarzanie...