przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 07-2009
    • 5853

    Ahumba, problem w tym aby i policji, i uczestnikowi wydarzenia sportowego czy jakiegokolwiek innego było wolno to samo. Nie można karać za rzeczy domniemane i nieudowodnione a taka jest litera projektu nowej ustawy (Zwanej zresztą zgodnie z totalitarnym językiem sowieckim - specustawą. Nie wiem czy to przypadek?), według, której karać można w trybie administracyjnym np. za zmianę miejsca na stadionie.
    Wolność jest nam odkrawana kawałek po kawałku pod różnymi pozorami i straszakami. I jeśli tego nie zrozumiemy to nawet najbardziej obraźliwe epitety pod adresem adwersarzy w dyskusji nie pomogą.

    Ja sobie bardzo wysoko cenię resztki wolności jakie mamy. I równie mocno będę protestował przeciwko ograniczaniu praw do tęczowych parad pederastom jak i walce rządu z wywieszaniem na stadionach transparentów władzy się sprzeciwiających.

    Comment

    • Ahumba
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      🍼🍼
      • 05-2001
      • 8979

      Leona, też jestem za RÓWNYM traktowaniem różnych spraw. jak się czyta w tym temacie, policja to ..., policja tamto i nie myl wolności z anarchią.

      Pisałem już ile wolno na stadionie w Anglii. I co grozi za złamanie ZAKAZÓW. Nie mów mi, że to też pomysły Tuska.

      Dotychczasowym "zachowaniem" nasi kibole doprowadzili, że nikt im nie ufa i woli ZAPOBIEGAĆ. Nie dziw się, że policja tak reaguje. Tam też są LUDZIE, tacy jak my.

      U nas jednak cały czas NIESTETY jest polaryzacja w jedną stronę.

      Ja ich nie bronię, próbuję zrozumieć dlaczego tak się zachowują.

      A moja agresja w stosunku do niektórych na forum spowodowana jest tylko i wyłącznie klapkami na oczach. TYLKO ONI mają rację. Oni też, ale nie tylko i nie do końca. Dopóki OBIE strony tego nie zrozumieją to cienko widzę przyszłość.

      Niech pokażą kibole wolę "współpracy". Niech pomogą wyeliminować tych PARU klientów, którzy robią zły PR dla nich a już będzie łatwiej się dogadać.
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

      Comment

      • delvish
        Major Piwnych Rewolucji
        • 11-2004
        • 3508

        Ja też jestem za równym traktowaniem. I dlatego właśnie uważam, że zarówno kibicom niezadowolonym z polityki rządu jak i górnikom, rolnikom, feministkom itp. należy się prawo do zamanifestowania swojego sprzeciwu m.in. wobec premiera. Nawet w nieco ostrzejszych słowach, choć na pewno nie przy użyciu wulgaryzmów. To jest cena demokracji. Osoby publiczne są po prostu narażone na ostrzejszą krytykę. Poza tym ciężko mi uwierzyć, że ktoś uważa rymowaną przyśpiewkę stadionową ze słowem "matoł" w roli głównej za szarganie organów RP. No bez jaj.
        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
        (Frank Zappa)

        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

        Comment

        • anteks
          maruda
          🥛🥛🥛
          • 08-2003
          • 10754

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish
          Ja też jestem za równym traktowaniem. I dlatego właśnie uważam, że zarówno kibicom niezadowolonym z polityki rządu jak i górnikom, rolnikom, feministkom itp. należy się prawo do zamanifestowania swojego sprzeciwu m.in. wobec premiera. Nawet w nieco ostrzejszych słowach, choć na pewno nie przy użyciu wulgaryzmów. To jest cena demokracji. Osoby publiczne są po prostu narażone na ostrzejszą krytykę. Poza tym ciężko mi uwierzyć, że ktoś uważa rymowaną przyśpiewkę stadionową ze słowem "matoł" w roli głównej za szarganie organów RP. No bez jaj.
          I w takim celu chodzi się na mecze ?
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • delvish
            Major Piwnych Rewolucji
            • 11-2004
            • 3508

            Ja odnoszę się do sytuacji z Białegostoku.
            Last edited by delvish; 01-06-2011, 19:03.
            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
            (Frank Zappa)

            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

            Comment

            • leona
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 07-2009
              • 5853

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks
              I w takim celu chodzi się na mecze ?
              Czyli swojego homoseksualizmu nie wolno manifestować w muzeum, bo nie w tym celu tam się chodzi?

              Comment

              • Ahumba
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                🍼🍼
                • 05-2001
                • 8979

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona
                Czyli swojego homoseksualizmu nie wolno manifestować w muzeum, bo nie w tym celu tam się chodzi?
                Wolno, a w piłkę najlepiej się gra w kościele
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                Comment

                • arcy
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  • 07-2002
                  • 7538

                  W kościele to się dobrze w karty gra.

                  Comment

                  • becik
                    Generał Wszelkich Fermentacji
                    🍼🍼
                    • 07-2002
                    • 14999

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona
                    Czyli swojego homoseksualizmu nie wolno manifestować w muzeum, bo nie w tym celu tam się chodzi?
                    Nie, bo do muzeum się chodzi oglądać to co muzeum oferuje (nawet muzeum seksu), a nie manifestować swoją homoseksualność, tak samo jak ja nie manifestuję swojej heteroseksualności.

                    Zakaz pedałowania w muzeum i w każdym innym publicznym miejscu, a w muzeum tym bardziej.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • Pogoniarz
                      † 1971-2015 Piwosz w Raju
                      • 02-2003
                      • 7971

                      Wracając do meczu z Odrą W.Wczoraj było przedziwnie.Zawodnicy Pogoni chcieli daĆ kasę na hotel dla gości, gest czy chodziło o premie za wygrany ewentualnie mecz...hm, raczej po przeliczeniu kosztów to drugie, ale zostawmy to.Stowarzyszenie w rozmowach z zarządem również chciało daĆ pieniądze na nocleg.Zarząd zdecydował się na to, że zapłaci wszystko co do grosza.Poprosili nas o jak najliczniejsze przybycie na stadion i zawieszenie protestu co zostało zaakceptowane.Pismo poszło do Odry, teraz czekamy na ruch z ich strony.Podobno mają tylko jedenastu zawodników do gry i raczej nie przyjadą.Boją się, że dostaną jak my od nich w Szczecinie 7:1 jak graliśmy juniorami, jak klub się sypał?
                      My czekamy jak i na piłkarzy jak i na kibiców.Za kary stowarzyszenie ma pokryĆ ewentualne koszty i mamy uwarzaĆ bo nagranie z monitoringu leci momentalnie do speców milicyjnych i zakazy stadionowe mogą się konkretnie posypaĆ, za byle co(taki mają prikaz odgórny)
                      Last edited by Pogoniarz; 02-06-2011, 06:42.


                      Prawie jak Piwo
                      SZCZECIN

                      Comment

                      • VanPurRz
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 09-2008
                        • 4229

                        Ostatni raz nawiąże do chorego projektu ustawy:

                        "Fragmenty nowej ustawy w sprawie bezpieczenstwa na stadionach, ktora bedzie obowiazywala od nowego sezonu.Za zakrywanie twarzy, bojki na stadionie i zmieniania miejsca grozic bedzie mandat 2000-3000zl wystawiany na miejscu a policja moze w przypadku zamieszek przerwac mecz i go zakonczyc."


                        Moim zdaniem PO zarżnie piłkę - przeciez na trybunach będzie po 1000 osób, a co drugi mecz w zależności od widzimisię policji będzie przerywany (szczególnie jeżeli -komendant będzie kibicować akurat innej drużynie).
                        Ciekawe też jak chcą to egzekwować np.: całemu sektorowi - vlepią 3000 mandatów? I co będą chodzić policjanci po sektorze i bilety sprawdzać czy każdy zajmuje swoje miejsce? przecież to wręcz zaproszenie do burdy?"
                        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                        Comment

                        • Mason
                          Major Piwnych Rewolucji
                          🍼
                          • 02-2010
                          • 3280

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz
                          Moim zdaniem PO zarżnie piłkę
                          No ba, przecież nie od dziś wiadomo, że sensem piłki nożnej jest kibicowanie a sensem kibicowania jest robienie zadym.

                          Jak to jest że na siatkówce można kibicować bez wyzwisk, bez zadym, bez demolowania hali, a na piłce nożnej nie? Poszedłem na mecz siatkówki mając na sobie szalik zespołu gości, byłem otoczony przez kibiców miejscowego zespołu i nikt mi nawet nie zwrócił uwagi. Na meczach przekleństwa krzyczane przez kibiców słyszałem średnio raz na 4-5 meczy. I jaki jest efekt? Zawodnicy z całego świata podkreślają że u nas jest fantastyczna atmosfera. I może to nie ma bezpośredniego związku, ale w siatkarskiej Lidze Mistrzów mamy dwa zespoły (więcej mają tylko Włosi - trzy), w zeszłym sezonie w czołowej czwórce Ligi Mistrzów był jeden polski zespół a w pucharze CEV dwa.

                          Jak jest na piłce ręcznej i żużlu? Kibice zajmują się kibicowaniem czy zadymami?
                          JEDNO PIVKO NEVADI!

                          Comment

                          • Pogoniarz
                            † 1971-2015 Piwosz w Raju
                            • 02-2003
                            • 7971

                            Jak jest na piłce ręcznej i żużlu? Kibice zajmują się kibicowaniem czy zadymami?[/QUOTE]
                            Na żużlu bywają"niezłe jazdy".Na ręcznej to raczej słowne utarczki jak i na koszykówce, ale zdarza się mordobicie.


                            Prawie jak Piwo
                            SZCZECIN

                            Comment

                            • Ahumba
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              🍼🍼
                              • 05-2001
                              • 8979

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz
                              Ciekawe też jak chcą to egzekwować np.: całemu sektorowi - vlepią 3000 mandatów? I co będą chodzić policjanci po sektorze i bilety sprawdzać czy każdy zajmuje swoje miejsce? przecież to wręcz zaproszenie do burdy?"
                              A mnie się wydawało, że zaproszeniem do burdy jest niestosowanie się do warunków z korzystania z imprezy. Jeśli prawo/przepis/regulamin mówi, że zasłanianie twarzy, zmiana miejsca itd spowoduje....., to musisz się liczyć z taką, czy inną reakcją. Tak trudno to zrozumieć? Pomijam fakt, czy to ma sens, czy nie. Choć w tym wypadku JA uważam, że ma.
                              Idziesz oglądać mecz, to go oglądaj.
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                              Comment

                              • VanPurRz
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 09-2008
                                • 4229

                                Przy okazji tak mnie naszło:
                                Robi się z kibiców wielki problem społeczny ale czy rzeczywiście są oni aż taką uciążliwościa dla społeczeństwa? Niech każdy z Was się zastanowi czy naprawdę?
                                Burdy na stadionach zdarzają się raz, dwa razy do roku. Ustawki dzieją się w lasach itp.. 99% z Was nawet by o nich nie wiedziało gdyby nie szum medialny.

                                A teraz spójrzmy na sprawy takie jak:
                                a) prawie codzienne demolowanie osiedli, placów zabaw itp. które się dzieje u mnie na osiedlu (i pewnie na wielu innych) czynione przez grupki pijanych 13-17 latków. Jakoś to władzy nie szkodzi a chyba jest bardziej uciążliwe
                                b) powszechne łamanie prawa np.: prawa wodnego przez właścicieli czy raczej złodzieji (nagminne i wszędzie wystarczy pójść nad jakąkolwiek wodę aby zobaczyć, że prawie każdy właściciel domku, działki itp. nado wodą po prostu kradnie ziemię która do niego nie należy grodząc działki do samej wody) z czym nie mogą poradzić sobie władze chyba żadnej gminy
                                c) powszechne łamanie praw pracownicznych które obejmuje jakieś 80% zatrudnionych
                                d) powszechne prakowanie w miejscach zabronionych - rozjeżdżanie trawników, najeżdżanie na pieszych na chodnikach
                                e) powszechne niszczenie lasów itp. przez quadowców i innych bezmógów
                                f)powszechne bijatyki pod pubami, klubami, dyskotekami w każdy wykend

                                itp, itd...

                                Są naprawdę dużo bardziej ważne i duzo bardziej uciążliwe społecznie sprawy dotyczące łamania prawa. Ale tylko kibice są pariasami pozbawianymi podstawowych praw obywtalskich, tylko wobec nich wytacza się najcięższe działa ustawowe i tylko przeciwko nim angażuje cały aparat przymusu jakim dysponuje Państwo.
                                Zastanówcie się nad tym przez chwilę nad tym.
                                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                                Comment

                                Przetwarzanie...