przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pieczarek
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 06-2001
    • 5011

    Kony, ja rozumiem, że jako kibic Lecha masz klapki na oczach. To normalne zjawisko, kibice Legii mają dokładnie takie same.

    Tylko zanim zaczniesz boksować się z faktami, to pomyśl sobie, zbuduj teoretyczną konstrukcję ekonomiczną, że to Lech za swoje pieniądze buduje stadion. Robi to oczywiście oszczędniej, pewnie za jakieś 200 mln. Amortyzacja to koszt 5 mln rocznie. Do tego utracone korzyści z zainwestowanych środków (w tej chwili są po stronie miasta) na poziomie 10 mln zł rocznie.
    Weź więc przestań opowiadać bajki jaki ten Lech szlachetny. Zrobili świetny biznes, żerują na pozostałych 500 tysiącach mieszkańców Poznania, którzy piłkę nożną mają głęboko w d...
    Po co do tego aureola świętości?

    Comment

    • kony
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 08-2005
      • 1701

      Ale ja wcale nie bronię Lecha i nie twierdzę bynajmniej że Rutkowski jest szlachetny w swoich działaniach. Tylko akurat zdziwiła mnie w przypadku Krzysia wypowiedź że ktoś w warunkach wolnorynkowych powinien brać cokolwiek na siebie - bo z jakiej niby racji. Tylko o to mi chodzi. A ja jako podatnik wolałbym żeby klub sam sobie wybudował stadion i wtedy mógłbym go dobrowolnie finansować kupując bilet na mecz.

      Comment

      • bayern71
        Major Piwnych Rewolucji
        • 06-2006
        • 1004

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek
        Kony, ja rozumiem, że jako kibic Lecha masz klapki na oczach. To normalne zjawisko, kibice Legii mają dokładnie takie same.
        No ja tam akurat nie mam. Stadion Legii zbudowała działaczka PO HGW za pieniądze miejskie dla swego kontrahenta politycznego ITI (w rewanżu za medialno - polityczne usługi). Dla mnie to korupcja. Ale do sądu z tym nie pójdę bo:
        1. nie moje pieniądze zostały wydane
        2. nie mam twardych dowodów winy a jedynie swoje przekonanie
        2. nie będę się kopał z naszym represyjnym państwem (już się z pewnym gnojkiem z szajki przepycham).
        Mieszkańcom się ta akcja chyba spodobała bo nie słyszałem o manifestacjach (poza kibicami KSP).
        A ja staram się czerpać przyjemności z bywania na stadionie (skoro już stoi)

        Comment

        • albeertos
          Major Piwnych Rewolucji
          • 10-2001
          • 2313

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snorre
          No ale ty zaraz napiszesz jakim to cudownym prezydentem jest Szczota vel Rysio Fryzjerek vel Groebels
          Rozczaruję Cię, nie napiszę.
          (_)>
          Nigdy się nie poddawaj!!!
          Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
          Lech jest tam gdzie jego wiara
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • pieczarek
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            • 06-2001
            • 5011

            Wczoraj pojawiła się ciekawa wiadomość odnośnie ŁKS. Otóż oficjalnie ogłoszono upadłość spółki. Oczywiście jest to niezbyt miła rzecz dla pracowników klubu, dla kibiców. Ale dla zdrowia polskiej piłki nożnej bardzo korzystna. Miejmy nadzieję, że śladem ŁKS podążą inne kluby. Oczyści to rynek z amatorów, klubów bez finansowych podstaw, bez źródeł finansowania w postaci zewnętrznych sponsorów czy zasiadających na stadionie dziesiątek tysięcy kibiców.

            ŁKS nie ma się czego wstydzić. Jeśli ma oddanych kibiców i działaczy może pójść drogą Pogoni. Droga Widzewa, czyli cwaniactwo i oszustwo, jest w obecnym stanie prawnym nie do powtórzenia.

            Comment

            • babalumek
              Major Piwnych Rewolucji
              • 02-2004
              • 1207

              19 letni Jakub Świerczok niemal prosto z polskiego zaplecza ekstraklasy zadebiutował w Bundeslidze, i to rozegrał pełne 90 minut przeciwko Werderowi Brema. Był jednym z lepszych na boisku i nawet w końcówce niewiele brakowało a zdobyłby zwycięską bramkę. Kiszot, to naprawdę taki talent czystej wody?
              MRKS Kuźnia Jawor

              WTS Sparta Wrocław

              Comment

              • kiszot
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                🍼🍼
                • 08-2001
                • 8105

                Ma talent.Jest dobry technicznie i potrafi zamieszac piłką.niestety pod koniec rundy zaczął się zachowywać jak gwiazdeczka.No i gole się skończyły.inna sprawa,że obrońcy go bardzo pilnowali i chłopak se nie pograł.Ale jezeli będzie mocno pracował i sodówa mu do głowy nie uderzy to niedługo zadebiutuje w kadrze.
                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                So von Natur, Natur in alter Weise,
                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                Comment

                • babalumek
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 02-2004
                  • 1207

                  Czyli takie rzucenie na głęboką wodę do Niemiec chyba dobrze mu zrobi. Jest młody, Niemcy powinni ukształtować mu charakter a do gwiazdorzenia będzie miał lepszych kolegów w drużynie.
                  MRKS Kuźnia Jawor

                  WTS Sparta Wrocław

                  Comment

                  • bayern71
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 06-2006
                    • 1004

                    W sobotę pokazał naprawdę fajną piłkę. Dziwię się frajerstwu dyrektorskiemu z Wisły, Legii czy Lecha, że nie wyłożyli 1 mln euro na takiego piłkarza. Za dwa lata przebitka x 3, a w tym czasie nastrzelałby trochę bramek w lidze.
                    W Hamburgu chyba historyczne wydarzenie. Nie wydaje mi się, żeby kiedykolwiek wcześniej Polacy strzelili 4 bramki w jednym meczu Bundesligi.

                    Comment

                    • leona
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 07-2009
                      • 5853

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bayern71
                      W sobotę pokazał naprawdę fajną piłkę. Dziwię się frajerstwu dyrektorskiemu z Wisły, Legii czy Lecha, że nie wyłożyli 1 mln euro na takiego piłkarza. ....
                      Dlaczego tym trzem klubom? W samej ekstraklasie jest jeszcze z sześć aspirujących do bycia na topie, one też mogły zainwestować i poczekać na premię za ryzyko.

                      Comment

                      • Pogoniarz
                        † 1971-2015 Piwosz w Raju
                        • 02-2003
                        • 7971

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bayern71
                        W sobotę pokazał naprawdę fajną piłkę. Dziwię się frajerstwu dyrektorskiemu z Wisły, Legii czy Lecha, że nie wyłożyli 1 mln euro na takiego piłkarza. Za dwa lata przebitka x 3, a w tym czasie nastrzelałby trochę bramek w lidze...
                        W Hamburgu chyba historyczne wydarzenie. Nie wydaje mi się, żeby kiedykolwiek wcześniej Polacy strzelili 4 bramki w jednym meczu Bundesligi.
                        Strzelili, Furtok 3 plus Matysik jedną w meczu HSV-Eintracht w 1991 roku.
                        Co do byłego gracza Polonii, spokojnie.Jeszcze zobaczymy czy da radę (oby).
                        Tak sobie poszedłem zobaczyć jak grają nowi w Pogoni w sparingu z Polkowicami i w deszczu i śniegu i przy wietrze jakoś dałem radę wraz ze sporą grupką innych fanatyków(około 500 twarzy).Na plus Budka pozyskany z Widzewa, reszta tak sobie, ale co się spodziewać to pierwszy mecz.Wynik 4:2, ale co to ma za znaczenie.Trener gości dobrze powiedział, zobaczcie kim ja muszę grać, u was praktycznie dwie równorzędne jedenastki plus ta młodzież co grała wcześniej ( z Pogonią Barlinek 2:0).
                        Liga pokaże czy jesteśmy tacy silni.


                        Prawie jak Piwo
                        SZCZECIN

                        Comment

                        • bayern71
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 06-2006
                          • 1004

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona
                          Dlaczego tym trzem klubom? W samej ekstraklasie jest jeszcze z sześć aspirujących do bycia na topie, one też mogły zainwestować i poczekać na premię za ryzyko.
                          No zakładam, że Świerczok chce się rozwijać i grać w pucharach (w przypadku polskiej opcji). Do JW jak ma trochę rozumu by nie poszedł bo po pierwszej niewykorzystanej sytuacji zmniejszą mu kontrakt albo ześlą do ME. Solorz po kupieniu Polkomtela za kredyty jest ugotowany i zawiesza wszystkie poboczne projekty. Reszta kończy na aspiracjach

                          Comment

                          • bayern71
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 06-2006
                            • 1004

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz
                            Strzelili, Furtok 3 plus Matysik jedną w meczu HSV-Eintracht w 1991 roku.
                            Tak. Pomyślałem o Furtoku ale sam 4 nie strzelił. A zapomniałem o Matysiku, zresztą on raczej na destrukcji był skupiony. Ale 4 asyst chyba nie dołożyli.

                            Comment

                            • babalumek
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 02-2004
                              • 1207

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bayern71
                              W sobotę pokazał naprawdę fajną piłkę. Dziwię się frajerstwu dyrektorskiemu z Wisły, Legii czy Lecha, że nie wyłożyli 1 mln euro na takiego piłkarza. Za dwa lata przebitka x 3, a w tym czasie nastrzelałby trochę bramek w lidze.
                              Ciężko powiedzieć, równie dobrze mógłby się zatrzymać w rozwoju w tej naszej kopaninie albo jacyś "twardzi" obrońcy jakiegoś Podbeskidzia czy innego ŁKSu połamaliby mu nogi (bez obrazy dla tych klubów). Z drugiej strony taki np. Klich poszedł na głęboką wodę do VFL i niby na początku w sparingach był chwalony a teraz wiadomo jak to wygląda. Póki co 1 mecz zagrał, zobaczymy jak to będzie wyglądało po 5-8 kolejkach. Niemniej duże zaskoczenie że młodziutki zawodnik z prowincjonalnej polskiej 2 ligi niemal z marszu gra w 1 składzie w Bundeslidze.
                              MRKS Kuźnia Jawor

                              WTS Sparta Wrocław

                              Comment

                              • bayern71
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 06-2006
                                • 1004

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika babalumek
                                Ciężko powiedzieć, równie dobrze mógłby się zatrzymać w rozwoju w tej naszej kopaninie albo jacyś "twardzi" obrońcy jakiegoś Podbeskidzia czy innego ŁKSu połamaliby mu nogi (bez obrazy dla tych klubów).
                                No na tym polega ryzyko. Gdyby była pewność wziąłbym kredyt i go wykupił osobiście.

                                Comment

                                Przetwarzanie...