przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bayern71
    Major Piwnych Rewolucji
    • 06-2006
    • 1004

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną
    Też się nad tym zastanawiałem, oglądając mecz Borussi. Lewandowski walczył i zapieprzał, ale co ważne, robił to sensownie. Miał kilka świetnych odbiorów piłki na połowie przeciwnika, po których poszły kontry, kilka razy wypuszczał innego zawodnika na czystą pozycję. Piszczek wiadomo, gol i asysta, ale w kadrze też ostatnio strzela.

    Więc co z tym Lewym? Zauważyłem, że w BVB rzadko kiedy jest osamotniony. A nawet jeśli wyrzuci go z piłką gdzieś na skrzydło, to po chwili już ma z kim grać. Z kolei w kadrze często podejmuje bezproduktywne dryblingi przeciwko kilku rywalom naraz. W Bundeslidze też częściej gwiżdżą faule na nim, zwłaszcza w pojedynkach powietrznych, dzięki czemu jest tak przydatny dla zespołu nawet w oddaleniu od bramki. Walą do niego na podanie górą, nie wiadomo właściwie po co, bo co można zrobić z czterema zawodnikami wokół, a on się z reguły tak ustawi, że albo przyjmie piłkę, albo właśnie gwizdną faul na nim. I zespół już jest kilkadziesiąt metrów bliżej bramki przeciwnika. Sporo goli strzela z okolic 5 metra, więc ma ten sępi instynkt konieczny u napastnika. Podsumowując, w Bundeslidze jest wszędzie (środek pola i pole karne), a w kadrze nigdzie.

    Tyle analizy. Machnąłbym jeszcze jakiś wykres a'la Gmoch lub Engel, ale nie ma takiego narzędzia w tym wątku. Kolejny pomysł do szufladki innowacji forumowych.
    Borussia gra ciaśniej. Lewandowski ma wsparcie od Reussa, Goetzego i Kuby. A ponadto ktoś u nas błednie założył, że grę w środku kreować będą defensywni pomocnicy. Łukasik musi jeszcze się dużo nauczyć (ja w niego wierzę). Na dzień dzisiejszy to może grać z San Marino. Krychowiak też gra "czasem słońce czasem deszcz". A zima pochmurna.
    W Borussi za rozgrywanie odpowiada Gundogan/Sahin i to ma ręce i nogi. Kehl/Bender są od rozbijania ataków.
    No i mają zupełnie inną obronę ze świetnym Weidenfellerem w bramce, który nie podaje ręką do napastników rywali, nie wpuszcza podań od obrońców a charakter pokazuje na boisku a nie przy gorzale w pokoju hotelowym albo w barze. Ot i cała różnica. No i Klopp na ławce. Świetny analityk (kto by kupił grającego ogony Piszczka ze spadkowicza) i wielki wizjoner i taktyk. Do tego żyje meczem i zostawia tyle serca w czasie meczu co piłkarze

    Comment

    • misha22
      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
      • 12-2008
      • 128

      [QUOTE=bayern71;1113657]Niezła jazda na K6. Miał być już porządek z lewakami a tu taka jazda. Ale czegoś takiego nie widziałem w Polsce (podobno zdarza się na PSG).

      Co masz na mysli pisząc "porządek". Słyszałem że sa nieporozumienia na linii politycznej ale pierwszy raz widziałem takie przepychanki w trakcie meczu (jeszcze tak ważnego.
      Na chwile doping zamarł, lewacy zostalizepchnieci z trybuny). Niestety skutecznie zepsuło to ogladanie meczu już do końca...

      Comment

      • bayern71
        Major Piwnych Rewolucji
        • 06-2006
        • 1004

        [QUOTE=misha22;1113666]
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bayern71
        Niezła jazda na K6. Miał być już porządek z lewakami a tu taka jazda. Ale czegoś takiego nie widziałem w Polsce (podobno zdarza się na PSG).

        Co masz na mysli pisząc "porządek". Słyszałem że sa nieporozumienia na linii politycznej ale pierwszy raz widziałem takie przepychanki w trakcie meczu (jeszcze tak ważnego.
        Na chwile doping zamarł, lewacy zostalizepchnieci z trybuny). Niestety skutecznie zepsuło to ogladanie meczu już do końca...
        Nic złego. Z tego co słyszałem symbole komunistyczne miały zniknąć z trybuny.

        Comment

        • kiszot
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          🍼🍼
          • 08-2001
          • 8105

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika belfer102
          Borussia musi grać dla Polski - to jest najważniejsze!
          Musi na Rusi a w Polsce jak kto chce.
          Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
          1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

          Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
          Mein Schlesierland, mein Heimatland,
          So von Natur, Natur in alter Weise,
          Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
          Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

          Comment

          • kiszot
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            🍼🍼
            • 08-2001
            • 8105

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bayern71
            W Borussi za rozgrywanie odpowiada Gundogan/Sahin i to ma ręce i nogi.
            No ale nie mozna ukrywać,że gdy na tej pozycji grał Kagawa to gra była lepsza.
            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
            So von Natur, Natur in alter Weise,
            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

            Comment

            • bayern71
              Major Piwnych Rewolucji
              • 06-2006
              • 1004

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
              No ale nie mozna ukrywać,że gdy na tej pozycji grał Kagawa to gra była lepsza.
              Gundogan na pozycji Kagawy zagrał tylko ostatnio. Ja go widzę dalej od bramki jako rozgrywającego na zmianę z Suhinem. Za Lewandowskim się raczej nie sprawdził. Zresztą to nie był dobry mecz Borussi.

              Comment

              • Gringo
                Major Piwnych Rewolucji
                🍼
                • 07-2007
                • 2155

                Mamy zmiany w rozgrywkach ekstraklasy na 2013/14. Sezon zasadniczy, następnie podział na dwie grupy (mistrzowską i spadkową). Ma to podobno urozmaicić naszą ligę. Jakoś sceptycznie podchodzę do tego pomysłu. Były już takie eksperymenty jeśli dobrze pamiętam w lidze austriackiej ?

                Widzę trzeba odkrywać na nowo co inny odkryli i wywalili do kosza.

                Comment

                • concerto
                  Kapitan Lagerowej Marynarki
                  🍼
                  • 09-2003
                  • 859

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo
                  Mamy zmiany w rozgrywkach ekstraklasy na 2013/14. Sezon zasadniczy, następnie podział na dwie grupy (mistrzowską i spadkową). Ma to podobno urozmaicić naszą ligę. Jakoś sceptycznie podchodzę do tego pomysłu. Były już takie eksperymenty jeśli dobrze pamiętam w lidze austriackiej ?

                  Widzę trzeba odkrywać na nowo co inny odkryli i wywalili do kosza.
                  Coś podobnego jest obecnie w Belgii. Jakieś zalety pewnie są, ale ważne jest przeprowadzenie szczegółów. A u nas chodziło raczej tylko o to żeby spółka ekstraklasa wydębiła więcej kasy od telewizji za więcej transmisji. A brak konsultacji z klubami to już w ogóle piękny polski zwyczaj.
                  "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                  Comment

                  • jacekwerner
                    Major Piwnych Rewolucji
                    🍼
                    • 05-2004
                    • 2841

                    Podobny system był już i u nas, zdaje się w sezonie 2001/2 - podział na dwie grupy, później grupa mistrzowska i walcząca o utrzymanie. Po tym sezonie wrócono do "starego" systemu.
                    Ochotnicza Straż Piwna
                    BAZA = 7446

                    Comment

                    • bayern71
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 06-2006
                      • 1004

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto
                      Coś podobnego jest obecnie w Belgii. Jakieś zalety pewnie są, ale ważne jest przeprowadzenie szczegółów. A u nas chodziło raczej tylko o to żeby spółka ekstraklasa wydębiła więcej kasy od telewizji za więcej transmisji. A brak konsultacji z klubami to już w ogóle piękny polski zwyczaj.
                      Przecież były konsultacje. A że nie wszyscy są zadowoleni to inny temat. Więcej meczy się przyda. Więcej kasy z NC+, więcej z biletów. Chociaż niektóre kluby złe bo podobno nie zarabiają na organizacji meczów.

                      Comment

                      • concerto
                        Kapitan Lagerowej Marynarki
                        🍼
                        • 09-2003
                        • 859

                        Ok. Właściwie z samej konstrukcji spółki wynika, że kluby mają coś do powiedzenia.

                        Podobno celem było nawiązanie do sukcesów lig hiszpańskiej i angielskiej, których popularność odbiera widzów słabszym ligom krajowym. Zobaczymy. Dla mnie statystyczny mecz nawet Wigan z AV jest piłkarsko ciekawszy niż Legii z Lechem. Zaangażowanie zupełnie inne.
                        "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                        Comment

                        • relaksio
                          Kapral Kuflowy Chlupacz
                          • 01-2009
                          • 96

                          Grają też tak w Turcji i Rosji. Na pewno będzie atrakcyjniej. Play-offy (można tak to nazwać) rządzą się swoimi prawami. Widać to było niedawno w PLH .
                          Więcej meczy na pewno nie zaszkodzi. Może w końcu ktoś zdobędzie mistrza w bardziej zdecydowanym stylu niż w kilku ostatnich sezonach. A emocji nie powinno zabraknąć.
                          POLAKIEM jestem i dobre
                          PIWO nie jest mi obce...

                          Comment

                          • VanPurRz
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 09-2008
                            • 4229

                            Reforma jest robiona wyłącznie pod Lecha i Legię, może Wisłę. Reszta tylko będzie tracić. To tyle o aspekcie ekonomicznym.
                            O ile pierwsza grupa będzie się cieszyła popularnością. O tyle grupa II nie będzie wzbudzała żadnego zainteresowania.
                            Dla mnie ta reforma jest chora bo jak wspomniałem robiona wyłącznie po to aby dwa/trzy kluby zarobiły więcej pieniędzy bez patrzenia na całą resztę.


                            Ufff ale wczoraj był wieczór. Dla takich meczy przychodzi się na stadion. Euforia, świetne akcje, dużo bramek, kontrowersje i wygrana Widzewa. Czego można jeszcze chcieć?
                            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                            Comment

                            • darek99
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 04-2002
                              • 2147

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz
                              Ufff ale wczoraj był wieczór. Dla takich meczy przychodzi się na stadion. Euforia, świetne akcje, dużo bramek, kontrowersje i wygrana Widzewa. Czego można jeszcze chcieć?
                              Widzewa w drugiej lidze.
                              Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
                              Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
                              skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
                              Epikur z Samos.

                              Comment

                              • leona
                                D(r)u(c)h nieuchwytny
                                • 07-2009
                                • 5853

                                Reforma ligi została klepnięta przez RN, w której czterech członków delegowały: Śląsk, Ruch, Legia i Lech. Tyle słowem uściślenia.
                                Ja uważam, że ciekawsze byłyby rozgrywki 18-20 zespołowej ligi z 2-3 dodatkowymi barażami o awans/spadek. Ale zdaję sobie sprawę, że przy naszym zapleczu pierwszoligowym sensu sportowego i finansowego by to nie miało.
                                Co do tego czy ekonomicznie ma sens ta reforma, to też jestem sceptyczny - ile zarobi taki zespół na dodatkowych 3-4 meczach w sezonie? Ten z górnej połowy trochę, ale z dolnej pewnie dopłaci.

                                Comment

                                Przetwarzanie...