przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    Ciekawa, w kontekście "europeizacji" polskich stadionów wypowiedź Bońka:
    Nie znam polityki klubów w zakresie marketingu, nie wtrącam się do niej. Ja bym zrobił bilety ekstremalnie tanie, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, aby chodzenie na mecze weszło im w krew. Wiadomo, że mamy społeczeństwo nie za bogate, a ci najbogatsi najczęściej na mecze wchodzą za darmo i to na trybunę dla VIP-ów. Za przychodzenie na mecze płaci szary kibic. W ten sposób wpływy z biletów stanowią bardzo małą część składową w rocznych budżetach klubów. Dlatego walczyłbym o ilość kibiców, a nie o ich jakość.
    Niby logiczne, że najpierw trzeba stworzyć popyt, ale nad Wisłą ta prawda jakoś nie może się przebić.

    Comment

    • Latarnik
      Premium Lamplighter
      • 06-2004
      • 5012

      Tak z ciekawosci spytam, ile teraz kosztuja bilety na mecze pilkarskie w Polsce?
      5440 kapsli z wypitych piw
      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

      Comment

      • robox
        = kapslarz =
        • 11-2002
        • 8188

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik
        Tak z ciekawosci spytam, ile teraz kosztuja bilety na mecze pilkarskie w Polsce?
        Jak masz 20 do 30 złotych, to już możesz iść na stadion i oglądać mecze naszej ekstraklasy .

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik
          Tak z ciekawosci spytam, ile teraz kosztuja bilety na mecze pilkarskie w Polsce?
          W Katowicach - 5 zł dla seniora lub kobiety, 15 zł w przedsprzedaży na młyn, 20 zł na zwykłe sektory, chyba 30 zł dla czteroosobowej rodziny.

          Comment

          • Gringo
            Senior
            • 07-2007
            • 2155

            A czego można oczekiwać od Szkotów ? Że wspaniałomyślnie w imię jakiejś idei zrezygnują z milionów Euro ? Przecież Celtic to firma która działa w sektorze piłki nożnej (podobnie jak Legia), nie znam frajera który by się zdecydował na taki krok.

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              Taaaak. Zalewski też powinien zrezygnować ze srebra bo zdobył je dzięki ekscentrycznemu zachowaniu Francuza? To takie niesportowe, przecież przybiegł trzeci a Francuz tylko zdjął koszulkę

              Comment

              • Ahumba
                Senior
                • 05-2001
                • 8972

                Mam pytanie, czy w przepisach UEFA za takie "zagranie" ustawodawca przewiduje "widełki" od pogrożenia palcem do wybicia całej drużyny włącznie, czy tylko 3:0 dla przeciwnika. Jeśli to drugie, to mimo że kibicuję Legii, to uważam, że całe te odwołania można sobie w "korki" wsadzić i NIE POWINNO się nic zmienić. Jest przewinienie - jest kara i koniec.
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                Comment

                • Gringo
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 2155

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika belfer102
                  Tak, znowu zapomniałem o pieniądzach.
                  Nie bądź złośliwy Tak to już jest, na pierwszym miejscu kasa i wcale mnie to nie dziwi. Pijar Legii próbuje u Szkotów wzbudzić litość i ducha sportowego a dla kibiców wskazać ich jako winowajców, mówi się o grze nie fair. A przewracanie się w polu karnym wymuszając czerwone kartki i karnego to też fair? A mimo to każdy klub stosuje takie praktyki i nikt po meczu nie kruszeje aby oddać mecz walkowerem po oszustwie na sędziach.

                  Jak zostałem biurwą zawodową to jeden z starych pracowników powiedział mi "Pamiętaj, możesz mieć burdel na warsztacie, ale w papierach zawsze porządek".

                  Comment

                  • yaro74
                    PremiumUżytkownik
                    • 09-2012
                    • 2089

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona
                    Taaaak. Zalewski też powinien zrezygnować ze srebra bo zdobył je dzięki ekscentrycznemu zachowaniu Francuza? To takie niesportowe, przecież przybiegł trzeci a Francuz tylko zdjął koszulkę
                    Zalewski nie, a Hiszpan, który na medal nie zasłużył, o czym przypomnieli mu wczoraj podczas dekoracji kibice na stadionie.

                    Comment

                    • bayern71
                      Senior
                      • 06-2006
                      • 1004

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba
                      Mam pytanie, czy w przepisach UEFA za takie "zagranie" ustawodawca przewiduje "widełki" od pogrożenia palcem do wybicia całej drużyny włącznie, czy tylko 3:0 dla przeciwnika. Jeśli to drugie, to mimo że kibicuję Legii, to uważam, że całe te odwołania można sobie w "korki" wsadzić i NIE POWINNO się nic zmienić. Jest przewinienie - jest kara i koniec.
                      Problem jest taki, że ustawodawca przy okazji karania sam złamał kilka swoich zasad. A więc nie jest święty. Nie ma zresztą co gdybać - sąd rozstrzygnie. przypominam zresztą, że już nie raz przepisy ustalane przez UEFA okazywały się niezgodne z prawem (prawo Bosmana czy Webstera). Tym razem kara jest absurdalnie wysoka. I nie ma co poddawać się jak ciele wyrokom Uefy. UEFA nie jest pewna swego dlatego robi obstrukcję przy postępowamiu. Teraz Legia wystąpi o zabezpieczenie powództwa czyli w tym wypadku czasowe zawieszenie kary. Zobaczymy co dalej.

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74
                        Zalewski nie, a Hiszpan, który na medal nie zasłużył, o czym przypomnieli mu wczoraj podczas dekoracji kibice na stadionie.
                        No w sumie tak, Hiszpan bardziej bo jeszcze jego federacja latała na skargę. A kibice zrobili dobrze. Celtikowi też wypomną nie raz, nie dwa.

                        A co do sprawiedliwości i sądów to nie ma się co łudzić, że za granicą funkcjonują inaczej niż u nas. Każdy system ma swojego Tuleję i Chodkowskiego

                        Comment

                        • Cooper
                          Senior
                          • 11-2002
                          • 6055

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba
                          Mam pytanie, czy w przepisach UEFA za takie "zagranie" ustawodawca przewiduje "widełki" od pogrożenia palcem do wybicia całej drużyny włącznie, czy tylko 3:0 dla przeciwnika. Jeśli to drugie, to mimo że kibicuję Legii, to uważam, że całe te odwołania można sobie w "korki" wsadzić i NIE POWINNO się nic zmienić. Jest przewinienie - jest kara i koniec.
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bayern71
                          Problem jest taki, że ustawodawca przy okazji karania sam złamał kilka swoich zasad. A więc nie jest święty. Nie ma zresztą co gdybać - sąd rozstrzygnie. przypominam zresztą, że już nie raz przepisy ustalane przez UEFA okazywały się niezgodne z prawem (prawo Bosmana czy Webstera). Tym razem kara jest absurdalnie wysoka. I nie ma co poddawać się jak ciele wyrokom Uefy. UEFA nie jest pewna swego dlatego robi obstrukcję przy postępowamiu. Teraz Legia wystąpi o zabezpieczenie powództwa czyli w tym wypadku czasowe zawieszenie kary. Zobaczymy co dalej.
                          Ponieważ jakoś z racji poziomu gry nie fascynuje się zbytnio polską kopaną to rzadko zaglądam na ten wątek a już żeby wrzucić jakiś post to nawet mi do głowy nie przychodziło ale tym razem chciałem właśnie się zapytać szanownych brobizowych ekspertów jak to własnie jest z tymi "widełkami" w karze za tego typu przewinienie. Mimo że oczywiście kibicuje mistrzowi Polski a nie Szkocji i obiektywnie przyznam że za przewinienie kara musi być to nie rozumiem dlaczego akurat ta z najwyższej skali tzn wykluczenie z eliminacji do LM a nie np kara finansowa. Podobno (ale może się mylę więc niech ktoś mnie poprawi) podobna a może i identyczna sytuacja była kilka lat temu i dotyczyła jakiejś czeskiej drużyny. Za wystawienie do gry nieuprawnionego zawodnika dostali jedynie karę pieniężną w wysokości bodajże 15k euro. Mecz został przez nich wygrany, wynik uznany i po zapłaceniu kary awansowali dalej. Nie wiem czy były to rozgrywki jakiegoś niższego szczebla niż eliminacje do LM ale fakt że skonczyło się jedynie na drenażu klubowej skarpety a nie na odpadnięciu z eliminacji i stracie potencjalnych, przyszłych zysków. Czy coś zmieniło się w przepisach od tego czasu czy jednak faktycznie jest to obiektywizm UEFA tylko dla wybranych ?
                          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                          Comment

                          • bayern71
                            Senior
                            • 06-2006
                            • 1004

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper
                            Ponieważ jakoś z racji poziomu gry nie fascynuje się zbytnio polską kopaną to rzadko zaglądam na ten wątek a już żeby wrzucić jakiś post to nawet mi do głowy nie przychodziło ale tym razem chciałem właśnie się zapytać szanownych brobizowych ekspertów jak to własnie jest z tymi "widełkami" w karze za tego typu przewinienie. Mimo że oczywiście kibicuje mistrzowi Polski a nie Szkocji i obiektywnie przyznam że za przewinienie kara musi być to nie rozumiem dlaczego akurat ta z najwyższej skali tzn wykluczenie z eliminacji do LM a nie np kara finansowa. Podobno (ale może się mylę więc niech ktoś mnie poprawi) podobna a może i identyczna sytuacja była kilka lat temu i dotyczyła jakiejś czeskiej drużyny. Za wystawienie do gry nieuprawnionego zawodnika dostali jedynie karę pieniężną w wysokości bodajże 15k euro. Mecz został przez nich wygrany, wynik uznany i po zapłaceniu kary awansowali dalej. Nie wiem czy były to rozgrywki jakiegoś niższego szczebla niż eliminacje do LM ale fakt że skonczyło się jedynie na drenażu klubowej skarpety a nie na odpadnięciu z eliminacji i stracie potencjalnych, przyszłych zysków. Czy coś zmieniło się w przepisach od tego czasu czy jednak faktycznie jest to obiektywizm UEFA tylko dla wybranych ?
                            Paragraf był inny, rozgrywki te same. Ten artykuł z którego próbują stuknąć Legię nie przewiduje kar finansowych. Dlatego kancelaria prawna ma trochę pracy żeby zarzut oddalić. Przede wszystkim kara została odbyta (piłkarz nie został zgłoszony w odpowiedniej formie), przy jej nakładaniu popełniono kilka błędów proceduralnych (czas, niepełny skład komisji itd.) a sama kara jest nie adekwatna do winy. Trzeba też podkreślić że nie jest to żaden istotny międzynarodowy dokument prawny a jedynie słabo przemyślany wewnętrzny regulamin prywatnej firmy uefa. Nazywanie UEFA ustawodawcą świadczy o nieznajomości tematu. Nie widzę powodu żeby klękać przed zapisami ułomnego dokumentu. Jak sprawy nie załatwi arbitraż sportowy to sprawa pójdzie do sądu cywilnego.

                            Comment

                            • olie
                              Senior
                              • 06-2011
                              • 777

                              Regulamin UEFA niestety w tej sytuacji jest jasny. Za występ w meczu zawieszonego zawodnika przewiduje tylko walkowera. Nie ma żadnych widełek. Dlatego Legia nie ma większych szans na odwołanie, mimo że po stronie UEFA było parę uchybień.

                              Comment

                              • emes
                                Nadszyszkownik Chmielowy
                                • 08-2003
                                • 4275

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bayern71
                                .... Jak sprawy nie załatwi arbitraż sportowy to sprawa pójdzie do sądu cywilnego.
                                Po sądzie cywilnym jeszcze można do Sądu Ostatecznego, żeby mieć pewność, kto pójdzie do piekła, a kto do nieba

                                Comment

                                Przetwarzanie...