Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    Pieczarek nigdy nie zrozumie nas kibiców.Tak jak nigdy syty nie zrozumie głodnego.
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

    Comment

    • bury_wilk
      Senior
      • 01-2004
      • 2655

      Piękna dyskusja się zrobiła, a ja napiszę krótko i nie na temat (?)
      Otóż Polonia znów dostała na wyjeździe i co gorsze zasłużyła na to. Co prawda w drugiej połowie gra była już znacznie lepsza i okazje jakieś były i gol padł, ale to wciąż za mało. Cracovii gratuluję i dziękuję za świetną oprawę meczu. Swoją drogą, to dawno tyle różnych gazet i nie rozwodziło się tak obszernie nad "meczem przyjaźni". Na Cracovię czekamy na wiosnę w Warszawie i postaramy się, przyjąć gości równie miło.

      Lubię kiedy się zieleni
      Lubię jak się piwo pieni...

      ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

      Comment

      • szarpik
        Senior
        • 02-2002
        • 676

        A tak troche poza tematem..
        Pamiętasz Kiszot czasy trwałej zgody pomiedzy Polonią Bytom a Lechem??
        Wielu starszych kibiców (starszycnh także ode mnie) nadal z rozrzewnieniem wspomina wizyty na ślasku i wspólne wyjazdy z Polonią.
        Zgoda ( z tego co wiem) posypała sie przez tzw. wymiane pokoleń u obu ekip i poźniejszy brak kontaktów. Ja z opowiadań tylko znam tylko historie z legendarnego pucharu polski w Częstochowie (lata osiemdziesiąte)pomiędzy Lechem a Legią , kiedy to legionisci pomylili Pogoń z Polonią (podobne barwy)co sie dla nich dość przykro skończyło
        ps. sory że tak troche poza sportem , ale tak mnie natchneły te wpisy o meczu przyjaxni
        WWW.EKSTRAKLASA.NET

        Comment

        • pieczarek
          zwykle cham i prostak
          • 06-2001
          • 5011

          Meczami przyjaźni były też zawsze spotkania Lecha z Górnikiem Zabrze. Pierwszy tytuł mistrzowski Górnik zdobył po zwyciestwie Lecha nad faworyzowaną Legią w ostatniej kolejce ligi. Wygrał Lech, który był już spadkowiczem i na niczym mu nie powinno zależeć. Od tego czasu Lech z Górnikiem żyły zawsze w zgodzie, tak drużyny jak i kibice. Pamiętam, że kiedyś Górnik na gwałt potrzebował zwycięstwa, punktów. Gdy po meczu w Poznaniu Górnik zwyciężył, nikt z kibiców Lecha nie miał o to pretensji. Podobnie bywało gdy punktów potrzebował Lech. Ot, taka mała spółdzielnia. No, a teraz mecz przyjaźni zakończył się zwyciestwem Lecha po bramce zdobytej w ostatnich sekundach spotkania. Może to jakaś pomyłka poznańskiego napastnika?

          Comment

          • Poznaniak
            Member
            • 10-2002
            • 84

            pieczarek napisał(a)
            Meczami przyjaźni były też zawsze spotkania Lecha z Górnikiem Zabrze. No, a teraz mecz przyjaźni zakończył się zwyciestwem Lecha po bramce zdobytej w ostatnich sekundach spotkania. Może to jakaś pomyłka poznańskiego napastnika?
            Telichowski nie jest napadziorem, a zgoda z Żabolami jakoś tak zdechła... Szkoda, nikt juz niejest nam życzkiwy na Śląski, poza starymi Polonistami...

            Comment

            • zythum
              Kot Makawity
              • 08-2001
              • 8305

              darek99 napisał(a)
              Tak było i jest, między innymi z tego powodu przestałem klikać w temacie o piłce kopanej, po co mam się denerwować postami kogoś kto nie był na prawdziwym stadionie, przestałem się udzielać i efekt jest taki że o klubie któremu kibicuje nikt nie pisze, i właśnie o to mi chodzi.
              Legia ciągle nie ma trenera. Nparwde jestem ciekawy czy bedzie nim Chovanec i czy zbawi polską piłkę. Mimo, że nie piszesz w tym temacie to jednak napisz jaki jest stosunek kibiców do tej przedłużającej się zabawy działaczy?
              To inaczej miało być, przyjaciele,
              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

              Rządzący światem samowładnie
              Królowie banków, fabryk, hut
              Tym mocni są, że każdy kradnie
              Bogactwa, które stwarza lud.

              Comment

              • Piecia
                Senior
                • 02-2002
                • 3307

                Wspaniała inauguracja Jagiellonii na stadionie Hetmana - mimo, iż miało być 3000 biletów, ostatecznie oficjalnie (dla skarbówki i Straży Pożarnej) podano, że sprzedano 5000 biletów a w rzeczywistości było około 8 tyś luda - cała jedna strona 35-tysięcznego obiektu była pełna, kibice stworzyli wspaniałe widowisko, podobnie jak piłkarze Jagi, którzy rozbili Zagłębie Sosnowiec 4-0 odnosząc 4 zwycięstwo z rzędu (widać rękę trenerską Adama Nawałki) i awansując na 7 miejsce w tabeli.
                Oby tak dalej!!
                Koniec i bomba,
                Kto nie pije ten trąba !!!
                __________________________
                piję bo lubię!

                Comment

                • peter007
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 2820

                  Krzysiu napisał(a)
                  Nie pozwalaj sobie za dużo.
                  Do kogo to było?????
                  Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    Do ciebie.

                    Comment

                    • darek99
                      Senior
                      • 04-2002
                      • 2147

                      zythum napisał(a)
                      Legia ciągle nie ma trenera. Nparwde jestem ciekawy czy bedzie nim Chovanec i czy zbawi polską piłkę. Mimo, że nie piszesz w tym temacie to jednak napisz jaki jest stosunek kibiców do tej przedłużającej się zabawy działaczy?
                      Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedz na tej stronie:
                      Legia.Net – Legia Warszawa. Serwis nieoficjalny. Aktualności ze świata Legii Warszawa, relacje na żywo, historia, terminarz, zdjęcia, wideo. Piłka nożna, koszykówka, hokej, sekcje Legii.
                      Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
                      Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
                      skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
                      Epikur z Samos.

                      Comment

                      • pieczarek
                        zwykle cham i prostak
                        • 06-2001
                        • 5011

                        Jako gorący zwolennik umożliwienia kibicom krwawych bójek znalazłem teoretyczne uzasadnienie moich poglądów.
                        Anatol Arciuch w "Nowym Państwie" pisze m.in.:

                        Podobnie jak manifestowanie "nacjonalizmu" podczas imprez sportowych, według Rankina, jest ostatnim schronieniem patriotów, chuligaństwo i bójki między kibicami są ostatnim bastionem normalnych zdrowych mężczyzn. Nasze współczesne, znerwicowane społeczeństwo łatwo wpada z jednej skrajności w drugą. Pozytywne dążenie do zrównania w prawach kobiet i mężczyzn już od jakiegoś czasu obróciło się w feminizację społeczeństwa. Jednoznaczną gloryfikację i lansowanie jako jedynie pożądanych i pożytecznych społecznie takich wartości, jak ugodowość, łagodność, współczucie, opiekuńczość, poczucie bezpieczeństwa. A jednoczesne piętnowanie stanowczości, agresywności, poszukiwania przygód, obrony swych racji czy interesów siłą, czyli tradycyjnych atrybutów męskości.

                        Całość ciekawego materiału znajdziecie tutaj: Wróćmy do natury

                        Comment

                        • kiszot
                          Senior
                          • 08-2001
                          • 8081

                          Ja zawsze miło wspominam Poznań i poznańskich kibiców.Niejeden dym i niejedną balange razem z nimi przeżyłem
                          Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                          1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                          Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                          Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                          So von Natur, Natur in alter Weise,
                          Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                          Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                          Comment

                          • kalifat
                            Senior
                            • 10-2004
                            • 1168

                            To jest o piłce kopanej czy o kopaniu bez piłki, bo trudno się zorientować.
                            Swoją drogą zgadzam się z tym, żeby ci FANATYCZNI kibice dostali pały w ręce i przez 90 minut lali się na boisku. Po dwóch takich meczach byłby spokój.
                            Bo nie można wiązać fanatyzmu z chuligaństwem. Chuligaństwu boiskowemu stanowcze NIE !!!
                            Co z tego, że większość chuliganów (kibiców ???) twierdzi, że to sposób na życie. Ale to ICH sposób, a nie mój i nie mam zamiaru brać udziału w takim życiu. Niech bawią się w swojej piaskownicy.
                            Aha. I niech nie nazywają się kibicami, bo to nie ta 'półka'.

                            Jakoś nikt nie pisze o wczorajszej kopaninie w Turynie
                            bla bla bla

                            Comment

                            • Wujcio_Shaggy
                              Senior
                              • 01-2004
                              • 4628

                              Bo i nie ma o czym pisać. Ja przedrzemałem większość II połowy, szczęśliwie udało mi się odemknąć powiekę w najważniejszym momencie...

                              Co do pozostałych meczów LM, warto skomentować kolejną bramkę naszego najlepszego piłkarza, Krzynówka, tym razem przeciw Romie (swoją drogą, klub z Rzymu sięgnął chyba dna) i remis Sparty z Manchesterem w Pradze.
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                              Comment

                              • kalifat
                                Senior
                                • 10-2004
                                • 1168

                                A ja obejrzałem ostatnie 20 minut i jak wiem niewiele straciłem.
                                Miał niby być hicior, a podobno skończyło się na nudnej bieganinie.

                                I co? Okazuje się, że wszystko mozna zwalić na to, że to ... początek sezonu i kluby jeszcze nie są w cyklu meczowym. Tylko, że mecze LM zaczęły się już 3 tygodnie temu.
                                bla bla bla

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎