Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dziku
    Senior
    • 12-2002
    • 1992

    zythum napisał(a)
    Już za chwileczkę już za momencik najważniejsze futbolowe wydarzenie jeszcze wiosny. Derby Łodzi - i ja wiem kto wygra
    Ja też wiem
    Dziku


    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      kurna dlaczego jestem tak daleko
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • darek99
        Senior
        • 04-2002
        • 2147

        zythum napisał(a)
        Już za chwileczkę już za momencik najważniejsze futbolowe wydarzenie jeszcze wiosny.
        W Łodzi
        Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
        Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
        skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
        Epikur z Samos.

        Comment

        • cielak
          Senior
          • 03-2004
          • 2890

          zythum napisał(a)
          ...Derby Łodzi - i ja wiem kto wygra [/B]
          W Warszawie też derby. Stawiam na remis, ale sercem jestem za "Czarnymi koszulami". Dlaczego? Wiadomo!!
          Last edited by cielak; 04-11-2004, 23:34.
          zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            Derby to wyścigi konne. Chociaż ma to coś wspólnego z naszą ligą - chłopcy poruszają się tak, jakby grali przez przeszkody.
            Last edited by Krzysiu; 05-11-2004, 00:06.

            Comment

            • robox
              = kapslarz =
              • 11-2002
              • 8188

              Amica nieźle zaczęła, fatalnie skończyła kolejny mecz pucharowy .

              Comment

              • peter007
                Senior
                • 06-2004
                • 2820

                Ten sezon wyjątkowo kiepsko wychodzi polskim klubom na europejskiej arenie. Może w przyszłym Wisła sie wykaże bo innej druzyny nie widzę jak "szturmuje" Europę.
                Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  Krzysiu napisał(a)
                  Derby to wyścigi konne.
                  Ciekawe, skąd wzięło się znaczenie derbów jako meczu drużyn z jednego miasta. Starsze słowniki angielskie rejestrują derby jako 1. wyścigi konne 2. zawody sportowe w ogóle (np. bicycle derby) 3. rodzaj kapelusza. W słownikach z ostatniej dekady derby funkcjonują już również w znaczeniu meczu drużyn z jednego miasta.

                  Comment

                  • Wujcio_Shaggy
                    Senior
                    • 01-2004
                    • 4628

                    Jakoś nikt nic nie napisał o Lidze Mistrzów... Takie poważne rozgrywki, a tu zero zainteresowania. Toteż napiszę ja - o dwóch meczach.
                    Niezagrożone pierwsze miejsce zajmuje mecz Maccabi - Ajax w Tel-Awiwie: oczywiście za kuriozalną drugą bramkę dla gospodarzy .
                    Dwa: mecz Man Utd - Sparta, w którym sędzia sprezentował "van Nisterroyowi" karnego oraz uznał gola ze spalonego. Poziom sportowy LM jest dla naszej ligi nieosiągalny, ale poziom sędziowania - porównywalny.
                    Krzysiu napisał(a)
                    Derby to wyścigi konne. Chociaż ma to coś wspólnego z naszą ligą - chłopcy poruszają się tak, jakby grali przez przeszkody.
                    Krzysiu, tym razem czepiasz się niesłusznie. "Derby" to określenie używane wobec meczu drużyn z tego samego miasta: 1) od dość dawna, 2) nie tylko w Polsce (np. zapowiedź meczu w Manchesterze na internetowej stronie City www.mcfc.co.uk). Dla Londyńczyków to żadne wydarzenie - przy sześciu drużynach w ichniej ekstraklasie mecze derbowe odbywają się tam 30 razy w sezonie, czyli prawie co kolejkę (choć atrakcyjność meczu Charlton - Crystal Palace jest żadna wobec pojedynku Chelsea - Arsenal).
                    Co prawda u nas dziennikarze dorabiają czasem ideologie, stąd biorą się takie kwiatki, jak "Derby Wielkopolski" (Lech - Dyskobolia) lub "Derby Górnego Śląska" (Odra - GKS); przypadkowo również w najbliższej kolejce.

                    PS. Wcześniej Żą powołał się na starsze słowniki; nie wiem jak bardzo starsze, ale w polszczyźnie wyraz ten funkcjonował w takim znaczeniu już ze 20 lat temu (tyle pamiętam), więc pewnie w angielszczyźnie też musiał. Chyba, że nie w "słownikowej".
                    Last edited by Wujcio_Shaggy; 05-11-2004, 16:24.
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      Trochę przekłamałem - derby jako meczu drużyn z tego samego miasta nie ma w moim słowniku Webstera, który przede wszystkim jest słownikiem amerykańskim, a dopiero potem starszym (lata '80). Derby w omawianym znaczeniu zobaczyłem natomiast w którymś z brytyjskich słowników (Oxford lub Cambridge) z końca lat '90.
                      Last edited by żąleną; 05-11-2004, 16:32.

                      Comment

                      • dziku
                        Senior
                        • 12-2002
                        • 1992

                        Jest nawet w średnim słowniku Collinsa. I podane jako mecz drużyn z tego samego regionu (nie koniecznie miasta).
                        Dziku


                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          A już jutro Hipokamp może zostać mistrzem Grochowa!!!

                          Comment

                          • Krzysiu
                            Krzysiu
                            • 02-2001
                            • 14936

                            Wujcio_Shaggy napisał(a)
                            ... Krzysiu, tym razem czepiasz się niesłusznie...
                            Czemu tak uważasz? Czy napisałem nieprawdę?

                            Comment

                            • zythum
                              Kot Makawity
                              • 08-2001
                              • 8305

                              Krzysiu - napisałeś , patrz post Dzika.

                              Marek Koniarek, były piłkarz Widzewa, ocenił, że widzewiacy powinni triumfować w derbowym spotkaniu, a zremisowali tylko na własne życzenie. "Widzew zremisował wygrane spotkanie. Nie można zmarnować takiej sytuacji, jakiej nie wykorzystał Lato. Byłoby 3:1 i już po meczu. Takich okazji marnować nie można.

                              Cytuję tą wypowiedź bo po co mam coś wymyślać skoro nic dodać nic ująć.
                              Podczas gry za dużo było chaosu ale momentami było to znakomite spotkanie a pod wględem emocji na pewno jeden z najlepszych meczów w tym sezonie. Co do sfery kibicowskiej to tylko mecze Widzewa z Legią mogą się porównywać do tego co dzieje się na meczach Widzew - ŁKS. Po prostu to jest coś niesamowitego, nie do opisania. Dla takich chwil naprawdę warto sprzedać duszę diabłu i powiedzieć - trwaj chwilo jesteś PIĘKNA.
                              Jedynie wynik komplikuje sprawę awansu bo i Kolporter i Kujawiak, a przede wszystkim Arka ucieka Widzewowi. Trzeba koniecznie wygrać mecz z Kujawiakiem i liczyć na wzmocnienia zimą.
                              Last edited by zythum; 06-11-2004, 15:10.
                              To inaczej miało być, przyjaciele,
                              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                              Rządzący światem samowładnie
                              Królowie banków, fabryk, hut
                              Tym mocni są, że każdy kradnie
                              Bogactwa, które stwarza lud.

                              Comment

                              • Piecia
                                Senior
                                • 02-2002
                                • 3307

                                zythum napisał(a)

                                Jedynie wynik komplikuje sprawę awansu bo i Kolporter i Kujawiak, a przede wszystkim Arka ucieka Widzewowi. Trzeba koniecznie wygrać mecz z Kujawiakiem i liczyć na wzmocnienia zimą.
                                Kujawiak jest do pokonania - dziś nieomal udało się to Jagiellonii - byłaby to pierwsza porażka Kujawiaka w 2 lidze na własnym stadionie - ale zabrakło pół minuty...passa jednak trwa - po 5 zwycięstwach przyszedł remis jednak było to 10 spotkanie bez porażki i Jaga także będzie kandydatem do awansu!! - za tydzień arcyważny mecz z Arką na własnym stadionie...

                                jak na razie szkoda straconych punktów - dzisiaj dwóch, dwóch w meczu z Radomiakiem, dwóch w meczu z Widzwewm i wypaczonego wyniku w Jaworznie (karny z kapelusza w końcówce i porażka)

                                Widać zmiana trenera przyniosła zamierzone efekty - brawo Adam Nawałka

                                Koniec i bomba,
                                Kto nie pije ten trąba !!!
                                __________________________
                                piję bo lubię!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎