Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • robox
    = kapslarz =
    • 11-2002
    • 8188

    Do ligi wydobywczej dopisuję Górnika Polkowice.
    Natomiast z ligi piłki wodnej można spokojnie wykreślić Namysłów, gdyż tamtejszy zespół był związany z bateryjkami i nazwa była VARTA.

    Comment

    • Wujcio_Shaggy
      Senior
      • 01-2004
      • 4628

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robox
      [...]
      Natomiast z ligi piłki wodnej można spokojnie wykreślić Namysłów, gdyż tamtejszy zespół był związany z bateryjkami i nazwa była VARTA.
      Kilka lat temu klub nosił dość kuriozalną nazwę Varta/Odra Namysłów.
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

      Comment

      • kiszot
        Senior
        • 08-2001
        • 8084

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kalifat
        To ja proponuję następujące ligi:
        1. "Zmagania Miast"
        ŁKS Łódź, Cracovia, Warszawianka, FC Katowice, TKS Toruń, Radomiak Radom, Resovia, Tarnovia a także Lublinianka, Ostrovia, Posnania, Gedania, Podlesianka czy Calisia

        2. Piłka Wodna
        Wisła Kraków, Odra Opole, Warta Poznań, Odra Wodzisław, Bałtyk Gdynia, Wisła Płock, Bug Wyszków, Narew Ostrołęka, Warta Namysłów, Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, Pilica Tomaszów, Morze Szczecin, Nida Pińczów, Wisłoka Dębica, Wisła Tczew, Wisła Puławy, Odra Wrocław, Warta Gorzów Wlkp.

        3. hutnicza - sponsor tytularny Huta im. Sendzimira
        Hutnik Kraków, Hutnik Warszawa, Stal Mielec, Stal Rzeszów, Stal Nysa, Stal Stalowa Wola, Stal Kraśnik, Stal Zawadzkie, Stal Katowice, Stal Wrocław, Stal Starachowice, Stal Sosnowiec, Stal Bobrek Bytom, Stal Lipiny, Stal Skarżysko-Kamienna, Stal Radom, Stal Dąbrowa Górnicza, Stal Poznań, Stal Gdańsk, Stal Zielona Góra, Stal Nowa Huta, Stal Nakło, Stal Czechowice, Stal Włocławek, Stal Bielsko Biała, Stal Stocznia Szczecin, Stal Nowa Sól, Stal Ostrowiec, Stal Łabędy, Stal Radomsko

        4. kolejowa - sponsor tytularny PKP lub ... Linia Hutnicza Szerokotorowa (w nawiązaniu do ligi nr 3)
        Kolejarz Przemyśl, Kolejarz Bydgoszcz, Kolejarz Gdańsk, Kolejarz Olsztyn, Kolejarz Toruń, Kolejarz Ostrów Wlkp., Kolejarz Łódź, Kolejarz Siedlce, Kolejarz Chełm, Kolejarz Leszno, Kolejarz Szczecin, Kolejarz Pruszków, Kolejarz Świdnica, Kolejarz Gorzów Wlkp., Kolejarz Warszawa, Kolejarz Prokocim Kraków, Kolejarz Łomża, Kolejarz Ełk, Kolejarz Nowy Sącz, Kolejarz Lublin

        5. przymysł wydobywczy - sponsor tytularny Decyzje XV Zjazdu KC PZPR
        Górnik Zabrze, GKS Katowice, Zagłębie Sosnowiec, Zagłębie Lubin, Górnik Radlin, Górnik Wałbrzych, Zagłębie Wałbrzych, Czarni Lwów, GKS Bełchatów, GKS Tychy, Siarka Tarnobrzeg, GKS Jastrzębie, Miedź Legnica, Górnik Knurów, Górnik Janów, Górnik Bytom, Górnik Radzionków, Górnik Ruda Śląska, Górnik Konin, Górnik Mikulczyce, Górnik Sosnowiec, Górnik Świętochłowice, Górnik Rybnik, Górnik Jaworzno, Górnik Wojkowice, Czarni Żagań, Czarni Szczecin, Czarni Słupsk, Czarni Nakło, Czarni Radomsko


        Duża część z tych wciąż istnieje i ma się dobrze
        Rozumiem,że popuściłeś wodze wyobraźni albo byłeś po kilku piwkach pisząc takie bzdury.
        Co najmniej połowa tych klubów wogóle nie istniało i nie istnieje.
        Najlepsze sa te Stale



        A BVB wygrało z Herthą Berlin.Świetny mecz rozegrał Smolarek i nawet zdobył gola.
        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
        So von Natur, Natur in alter Weise,
        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

        Comment

        • baklazanek
          † 2014 Piwosz w Raju
          • 08-2001
          • 3562

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy
          Kilka lat temu klub nosił dość kuriozalną nazwę Varta/Odra Namysłów.
          Varta Namysłów utrzymała się pewnego pięknego sezonu w 2 lidze a Odra Opole spadła do trzeciej ligi. W związku z tym wymyślono połączenie klubów tak aby Odra mogła nadal grac na drugim froncie. A w Namysłowie miały grać rezerwy. A wszystko to za sprawą pewnego pana, którego nazwiska nie pamiętam(Miał udziały w obu tych klubach).

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz
            Jakby nie grała Amica czy Dyskobolia ,czy Odra Wodzisław pewnego pułapu nie przeszkoczą jeżeli idzie o ilość kibiców(o jakości kibicowania nie wspomnę)...Kto był tam na meczach ten wie jak to wygląda ...
            LM to jest sztuczny twór,od kiedy nie grają tam mistrzowie swoich krajów.
            To zależy od rozwoju miast.

            Co do LM pełna zgoda.

            Comment

            • zythum
              Kot Makawity
              • 08-2001
              • 8305

              E tam nic nie rozumiecie z piłki nożnej Ja na przykład nigdy nie uważałem, że Huraganowi Wołomin należy się miejsce w lidze za tradycje (a ma je wbrew pozorom niemałe bo stary klub i bardzo zasłuzony choć nigdy nie przekroczył pułapu III ligi) czy kibiców których ma więcej niż pierwszoligowa Amica czy Groclin na które potrafi przyjśc ledwie kilkaset osób, do tego ma lepszy doping od tych klubów. Ale z drugiej strony są kluby których mecze elektryzują WSZYSTKICH kibiców w kraju i bez których liga jest po prostu uboga.
              To inaczej miało być, przyjaciele,
              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

              Rządzący światem samowładnie
              Królowie banków, fabryk, hut
              Tym mocni są, że każdy kradnie
              Bogactwa, które stwarza lud.

              Comment

              • arcy
                Senior
                • 07-2002
                • 7538

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz
                Tia... Jakby nie grała Amica czy Dyskobolia ,czy Odra Wodzisław pewnego pułapu nie przeszkoczą jeżeli idzie o ilość kibiców(o jakości kibicowania nie wspomnę)...Kto był tam na meczach ten wie jak to wygląda ...
                Cholera, a ja myślałem, żę najważniejsze są umiejętności piłkarzy i osiągane przez drużynę wyniki. Byłem w błędzie, choć w nienajgorszym towarzystwie

                Comment

                • kiszot
                  Senior
                  • 08-2001
                  • 8084

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika baklazanek
                  A wszystko to za sprawą pewnego pana, którego nazwiska nie pamiętam(Miał udziały w obu tych klubach).
                  Ten pan nazywa się Raczkowski.Z tego co pamiętam to był przedstawicielem na Polskę baterii Varta.Albo głównym importerem.Jakoś tak.
                  Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                  1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                  Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                  Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                  So von Natur, Natur in alter Weise,
                  Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                  Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                  Comment

                  • robox
                    = kapslarz =
                    • 11-2002
                    • 8188

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy
                    Kilka lat temu klub nosił dość kuriozalną nazwę Varta/Odra Namysłów.
                    Wrócili teraz jednak do pierwszej nazwy zespołu, czyli Startu Namysłów.

                    Comment

                    • szarpik
                      Senior
                      • 02-2002
                      • 676

                      Hmm o Stali Poznan nie słyszałem , a Posnania co prawda istnieje ale jest to klub Rugby
                      WWW.EKSTRAKLASA.NET

                      Comment

                      • arcy
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 7538

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szarpik
                        Hmm o Stali Poznan nie słyszałem , a Posnania co prawda istnieje ale jest to klub Rugby
                        To ja w Gdyni słyszałem, a Ty na miejscu nie? Był (jest?) taki klub.

                        Według strony www.european-football-statistics.co.uk był protoplastą Warty.
                        Last edited by arcy; 04-04-2005, 20:56.

                        Comment

                        • kalifat
                          Senior
                          • 10-2004
                          • 1168

                          Kiszot wszystkie te kluby reczywiście istniały bądź istnieją choć nazwy są rzeczywiście mylące. Cóż, za czasów "realnego socjalizmu" nazewnictwo było naprawdę kosmiczne.

                          dla przykładu

                          Stal Katowice to późniejsze Baildon Katowice
                          Stal Radom - Broń Radom
                          Stal Skarżysko-Kamienna - Granat skarżysko-Kamienna
                          Stal Nowa Huta - Hutnik Kraków
                          Stal Ostrowiec - KSZO Ostrowiec
                          Stal Zielona Góra - Lechia Zielona Góra
                          Stal Wrocław - Pafawag Wrocław
                          Stal Starachowice - Star Starachowice

                          Górnik Janów - Naprzód Janów

                          Kolejarz Chełm - Chełmianka Chełm
                          Kolejarz Słupsk - Czarni Słupsk
                          Kolejarz Gdańsk - Gedania Gdańsk
                          Kolejarz Poznań - Lech Poznań
                          Kolejarz Ełk - Mazur Ełk
                          Kolejarz Siedlce - Pogoń Siedlce
                          Koło Sportowe Zarządu Portu Szczecina - Kolejarz Szczecin - Pogoń Szczecin
                          Kolejarz Warszawa - Polonia Warszawa
                          Kolejarz Toruń - Pomorzanin Toruń
                          Kolejarz Nowy Sącz - Sandecja Nowy Sącz
                          Kolejarz Pruszków - Znicz Pruszków

                          Ciekawą drogę przechodziło Zagłębie Sosnowiec zmieniając nazwy kolejno na Metal, Stal i Zagłębie.


                          Z tą Vartą Namysłów pokapowałem się zbyt późno i tylko liczyłem, że nikt błędu nie zauważy. Nie udało się.
                          Za to do ligi wodnej moge dodać Bzurę Ozorków i Bzurę Chodaków.


                          Szarpik - Posnania pojawiła się bardziej po to, żeby w Wielkopolsce mnie nie oskalpowano. A Stal Poznań to jedna z nazw Warty Poznań. Pod taką nazwą występowali oni w II Lidze w sezonach 1951 i 1952. Jej kolejne nazwy to (Warta Poznań, Związkowiec Poznań (1950), Stal Poznań, WARTA POZNAŃ).
                          bla bla bla

                          Comment

                          • peter007
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 2820

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz
                            Tia... Jakby nie grała Amica czy Dyskobolia ,czy Odra Wodzisław pewnego pułapu nie przeszkoczą jeżeli idzie o ilość kibiców(o jakości kibicowania nie wspomnę)...Kto był tam na meczach ten wie jak to wygląda ...
                            LM to jest sztuczny twór,od kiedy nie grają tam mistrzowie swoich krajów.
                            Czyli co?? Z racji tego, że jestem z małego miasta a co za tym idzie nigdy nie będzie na meczy kilkanaście tysięcy kibiców to nie mam wstępu do ekstraklasy?!?! To może w ogóle zrobić podział lig wg ilości mieszkańców??
                            Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

                            Comment

                            • Pogoniarz
                              † 1971-2015 Piwosz w Raju
                              • 02-2003
                              • 7971

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika peter007
                              Czyli co?? Z racji tego, że jestem z małego miasta a co za tym idzie nigdy nie będzie na meczy kilkanaście tysięcy kibiców to nie mam wstępu do ekstraklasy?!?! To może w ogóle zrobić podział lig wg ilości mieszkańców??
                              Nie obrażaj się,ale przejechałem za Pogonią naprawdę kawał Polski i na niektórych meczach nie było absolutnie atmosfery...co ja na to poradzę.Zero dopingu ,1000 osób na trybunach...Tak było


                              Prawie jak Piwo
                              SZCZECIN

                              Comment

                              • Krzysiu
                                Krzysiu
                                • 02-2001
                                • 14936

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kalifat
                                ... Za to do ligi wodnej moge dodać Bzurę Ozorków i Bzurę Chodaków...
                                A ja jeszcze Nysę Wiadrów, Nysę Kłodzko i Nysę Zgorzelec (kolejno od Nysy Szalonej, Nysy Kłodzkiej i Nysy Łużyckiej).
                                Last edited by Krzysiu; 04-04-2005, 21:47.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎