Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • peter007
    Senior
    • 06-2004
    • 2820

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz
    Nie obrażaj się,ale przejechałem za Pogonią naprawdę kawał Polski i na niektórych meczach nie było absolutnie atmosfery...co ja na to poradzę.Zero dopingu ,1000 osób na trybunach...Tak było
    Nie obrażam się tylko uważam, że w tym tysiącu jest procentowo tyle samo kibiców jak np. na Pogoni, którzy tak samo kochają swój klub i wiele by dla niego zrobiło.
    Podobne zdanie do ciebie miał swojego czasu "dobrodziej" Stasiak. Stwierdził, że w Opocznie nigdy nie będzie takiej atmosfery o jakiej by marzył i postanowił zabrać klub temu tysiącowi i przenieść go do Ostrowca
    Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

    Comment

    • cielak
      Senior
      • 03-2004
      • 2890

      A ja dopiero wróciłem ze mszy odprawionej za Ojca Świętego na stadionie CRACOVII.(której BYŁ największym kibicem)
      Tylko jednemu człowiekowi, czyli JEMU, udało się zebrać na jednym stadionie kibiców dwóch najstarszych klubów Polskich. Dziś nie obowiązywała "Święta Wojna" zarówno kibice Cracovii jak i Wisły przybyli tam w jednym celu. Oddać hołd Janowi Pawłowi 2. W czasie mszy kibice podawali sobie dłonie, stali obok siebie, niektórzy ronili łzy.
      Coś co było nie realne stało się.
      Oprócz kibiców Pasów i Wisły byli jeszcze kibice Hutnika Kraków, Garbarni i Wawelu Kraków, widziałem kibiców Arki Gdynia i Lechii Gdańsk. I mignął mi gdzieś szalik Jagi Białystok, Lecha Poznań i Śląska Wrocław.
      Piękne.
      Za Niego i wszystkich kibiców.
      zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

      Comment

      • YouPeter
        Senior
        • 05-2004
        • 2379

        Również byłem dzisiaj na Cracovii. Wspaniała atmosfera. Kibice wykorzystali jedyną szanse jaka im się trafiła i napewno już nigdy nie przytrafi się w przyszłości. Miejmy nadzieję że nie zaprzepaścimy sprzyjających okoliczności i w Krakowie na zawsze zapanuje spokój.

        POJEDNANIE DLA PAPIEŻA
        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

        Comment

        • kalifat
          Senior
          • 10-2004
          • 1168

          Ja jestem pod wielkim wrażeniem działaczy, piłkarzy i KIBICÓW Krakowa, szczególnie Cracovii. Mam nadzieję, że ziszczą się plany zakończenia "Świętej Wojny".

          Nadzieje, nadziejami, ale to wszystko zależy od WAS, KRAKOWSKICH KIBICÓW.

          Oficjalna strona Cracovii została chwilowo wyłączona, ale kibicom polecam specjalną stronę forumową, gdzie można dowiedzieć się więcej o tej mszy (kto był obecny, zdjęcia), oraz o chęciach przemian kibiców krakowskich.

          Trzymam za Was kciuki, a może Waszym śladem pójdą też inni (Łódź, Warszawa, Trójmiasto, okręg Katowicki, Rzeszów, Radom i wiele, wiele innych).
          bla bla bla

          Comment

          • kiszot
            Senior
            • 08-2001
            • 8081

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cielak
            A ja dopiero wróciłem ze mszy odprawionej za Ojca Świętego na stadionie CRACOVII.(której BYŁ największym kibicem)
            Tylko jednemu człowiekowi, czyli JEMU, udało się zebrać na jednym stadionie kibiców dwóch najstarszych klubów Polskich. Dziś nie obowiązywała "Święta Wojna" zarówno kibice Cracovii jak i Wisły przybyli tam w jednym celu. Oddać hołd Janowi Pawłowi 2. W czasie mszy kibice podawali sobie dłonie, stali obok siebie, niektórzy ronili łzy.
            Coś co było nie realne stało się.
            Niestety jestem realistą i wiem,że to pojednanie nie potrwa długo.Zbyt dużo jadu i nienawiści jest pomiędzy tymi klubami.
            Mówcie co chcecie ale już po kilku lub kilkunastu kolejkach będzie po pojednaniu.
            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
            So von Natur, Natur in alter Weise,
            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

            Comment

            • szarpik
              Senior
              • 02-2002
              • 676

              Szarpik - Posnania pojawiła się bardziej po to, żeby w Wielkopolsce mnie nie oskalpowano. A Stal Poznań to jedna z nazw Warty Poznań. Pod taką nazwą występowali oni w II Lidze w sezonach 1951 i 1952. Jej kolejne nazwy to (Warta Poznań, Związkowiec Poznań (1950), Stal Poznań, WARTA POZNAŃ).[/QUOTE]




              Przyznaje się , nie znałem tak dokładnie historii Warciarzy , oddaje honor
              WWW.EKSTRAKLASA.NET

              Comment

              • arcy
                Senior
                • 07-2002
                • 7538

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szarpik
                Hmm o Stali Poznan nie słyszałem , a Posnania co prawda istnieje ale jest to klub Rugby
                Posnania to klub wielosekcyjny, a najsilniejsza to nie rugbyści, a kajakarze.

                Comment

                • szarpik
                  Senior
                  • 02-2002
                  • 676

                  ale piłkarskiej sekcji nie ma
                  WWW.EKSTRAKLASA.NET

                  Comment

                  • arcy
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 7538

                    Swoją historię zaczynała Posnania jako klub piłkarski.

                    Comment

                    • Pogoniarz
                      † 1971-2015 Piwosz w Raju
                      • 02-2003
                      • 7971

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
                      Niestety jestem realistą i wiem,że to pojednanie nie potrwa długo.Zbyt dużo jadu i nienawiści jest pomiędzy tymi klubami.
                      Mówcie co chcecie ale już po kilku lub kilkunastu kolejkach będzie po pojednaniu.
                      Zgadzam się z Tobą.W Krakowie tydzień bez "bieganek"to niemożliwe.Na Śląsku i w Łodzi będzie podobnie
                      Po zabiciu przez policjanta Przemka w Słupsku też był rozejm,na tydzień.Potem wszystko wróciło do normy...


                      Prawie jak Piwo
                      SZCZECIN

                      Comment

                      • kiszot
                        Senior
                        • 08-2001
                        • 8081

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kalifat
                        Kiszot wszystkie te kluby reczywiście istniały bądź istnieją choć nazwy są rzeczywiście mylące. Cóż, za czasów "realnego socjalizmu" nazewnictwo było naprawdę kosmiczne.

                        dla przykładu

                        Stal Katowice to późniejsze Baildon Katowice
                        Stal Radom - Broń Radom
                        Stal Skarżysko-Kamienna - Granat skarżysko-Kamienna
                        Stal Nowa Huta - Hutnik Kraków
                        Stal Ostrowiec - KSZO Ostrowiec
                        Stal Zielona Góra - Lechia Zielona Góra
                        Stal Wrocław - Pafawag Wrocław
                        Stal Starachowice - Star Starachowice

                        Górnik Janów - Naprzód Janów

                        Kolejarz Chełm - Chełmianka Chełm
                        Kolejarz Słupsk - Czarni Słupsk
                        Kolejarz Gdańsk - Gedania Gdańsk
                        Kolejarz Poznań - Lech Poznań
                        Kolejarz Ełk - Mazur Ełk
                        Kolejarz Siedlce - Pogoń Siedlce
                        Koło Sportowe Zarządu Portu Szczecina - Kolejarz Szczecin - Pogoń Szczecin
                        Kolejarz Warszawa - Polonia Warszawa
                        Kolejarz Toruń - Pomorzanin Toruń
                        Kolejarz Nowy Sącz - Sandecja Nowy Sącz
                        Kolejarz Pruszków - Znicz Pruszków

                        Ciekawą drogę przechodziło Zagłębie Sosnowiec zmieniając nazwy kolejno na Metal, Stal i Zagłębie.

                        A gdzie znalazełś takie onformacje?Bo dla mnie to jest nowość.Pierwszy raz słysze o takich nazwach.
                        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                        So von Natur, Natur in alter Weise,
                        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                        Comment

                        • kalifat
                          Senior
                          • 10-2004
                          • 1168

                          Oj miejsc takich jest naprawdę sporo.
                          Przede wszystkim stare gazety i podsuowania sezonów piłkarskich. Takie coś napewno da się znaleźć w Bibliotece Narodowej w Warszawie, bo sam tam onegdaj przeglądałem Przegląd Sportowy z lat 50-tych i 60-tych.
                          Poza tym istnieją takie organizacje jak IFFHS oraz RSSSF. Jeden z członków RSSSF to Paweł Mogielnicki gdzie znajdziesz tabele wszechczasów I i II Ligi, historię rozgrywek do III Ligi włącznie, puchary, listy strzelców, i inne bardzo ciekawe statystyki.

                          Informacje takie można znaleźć było również w książkach "liga gra i po pięćdziesiątce" (I Liga) oraz analogiczna pozycja dla II Ligi. Obie wydane gdzieś około 1988 roku.
                          Tutaj jednak te informacje są mocno okrojone, bo nie prezentują zmian nazw klubów, ale jedynie nazwy pod jakimi te zespoły grały na odpowiednim szczeblu rozgrywek. Przykładem może być Warta Poznań, która zmieniła swoją nazwę na Związkowiec i pod taką nazwą spadła ona z I Ligi. Jako Stal Poznań grała jedynie w II Lidze, więc "liga gra ..." tej nazwy nie uwzględnia.
                          bla bla bla

                          Comment

                          • kalifat
                            Senior
                            • 10-2004
                            • 1168

                            Aha i jeszcze jedno. Na stronie 90minut.pl również autorstwa Pawła Mogielnickiego znajdziesz najbardziej kompletną bibliografię.
                            bla bla bla

                            Comment

                            • Krzysiu
                              Krzysiu
                              • 02-2001
                              • 14936

                              [QUOTE=Pogoniarz.... Po zabiciu przez policjanta Przemka w Słupsku też był rozejm,na tydzień.Potem wszystko wróciło do normy...[/QUOTE]Wniosek prosty - trzeba zabijać wiecej kiboli.

                              Comment

                              • Krzysiu
                                Krzysiu
                                • 02-2001
                                • 14936

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz
                                ... Po zabiciu przez policjanta Przemka w Słupsku też był rozejm,na tydzień.Potem wszystko wróciło do normy...
                                Wniosek prosty - trzeba zabijać wiecej kiboli.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎