Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • peter007
    Senior
    • 06-2004
    • 2820

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kalifat
    Myślę, że warto dzisiaj napisać coś o 85 latku jakim stał się dziś Ruch Chorzów, jeden z najbardziej zasłużonych klubów w Polsce.
    Dzisiaj swoje urodziny obchodzą jeszcze dwa inne śląskie kluby: GKS 71 Tychy (34 lata) i Pogoń Zabrze (60 lat). Wprawdzie nie są to tak utytułowane kluby jak Ruch ale mam wrażenie, że ta data jest jakaś magiczna na śląsku
    Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

    Comment

    • grzes_ch
      Senior
      • 10-2003
      • 612

      No niestety świętowanie przypada na nie najlepszy okres dla klubu . Walka o drużynę stoczona pomiędzy dwoma SSA na początku roku , zakończona zwycięstwem grupy "Reportera" , obudziła nadzieję kibiców na szybki powrót do 1 ligi ale to tylko nadzieja. Fatalna gra , nieopuszczający drużynę pech a czołówka oddala się coraz bardziej. Zresztą 2 liga w tym sezonie jest wyjątkowo ciekawa wiele dobrych klubów ciasno w górze tabeli.
      Zresztą oficjalnie urodziny przełożono na wrzesień .

      Comment

      • kalifat
        Senior
        • 10-2004
        • 1168

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika peter007
        Dzisiaj swoje urodziny obchodzą jeszcze dwa inne śląskie kluby: GKS 71 Tychy (34 lata) i Pogoń Zabrze (60 lat). Wprawdzie nie są to tak utytułowane kluby jak Ruch ale mam wrażenie, że ta data jest jakaś magiczna na śląsku
        Nie wiem, czy należałoby tak świętować te daty, bo Pogoń Zabrze to (o ile się nie mylę) była kiedyś taką młodzieżówką Górnika Zabrze i nie wiem, czy jeszcze istnieje.

        A o GKS-ie Tychy to najlepiej wypowie się oficjalna strona klubu
        "Piłkarze GKS Tychy ... awansowali w 1974 roku do 1 ligi. Entuzjazm ogarnął miejscowych kibiców w 1976 roku, gdy tyscy piłkarze zdobyli tytuł wicemistrza Polski. ...
        Najlepszych piłkarzy wykupiły inne klubu, a tyski GKS spadł do 2 ligi(w 1977 roku)"


        "Pod koniec lat 90 do Tychów zawitała 1 liga. Stało się to za sprawą pana Bullera. Także za sprawą tej samej osoby rozwiązano klub z powodu długów. Jeszcze przed rokiem 2000 założono ponownie klub GKS Tychy i zgłoszono do rozgrywek piłkarskich. Obecnie w Tychach jest 4 liga."

        Sukcesy:
        - Wicemistrzostwo Polski - sezon 1975/76
        - Występy w Ekstraklasie - 3 sezony
        - słownie TRZY (jak rozumiem w latach 70-tych) !!!
        - Występy w II lidze - 9 sezonów


        Widać, że nawet sam klub nie ceni sobie sukcesu grania w pierwszej lidze jako jakiś Sokoło-Miliardero Pniewo-Tychy
        Last edited by kalifat; 20-04-2005, 11:33.
        bla bla bla

        Comment

        • arcy
          Senior
          • 07-2002
          • 7538

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kalifat
          Pogoń Zabrze to (o ile się nie mylę) była kiedyś taką młodzieżówką Górnika Zabrze
          Młodzieżówką Górnika był raczej Gwarek Zabrze. Pogoń kojarzy mi się przede wszystkim z piłką ręczną.

          Comment

          • kiszot
            Senior
            • 08-2001
            • 8081

            Yeż 20 ale stycznia 1920 roku została założona Polonia Bytom.Niestety nie jest tak utytuowana jak Ruch.Ale za to miała w swoich szeregach sporo najwyższej klasy piłkarzy.No i uznanego za najlepszego bramkarza wszechczasów Edwarda Szymkowiaka
            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
            So von Natur, Natur in alter Weise,
            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

            Comment

            • Piecia
              Senior
              • 02-2002
              • 3307

              Jagiellonia właśnie pokonała w Łodzi tamtejszy Widzew 2-1 i wciąż liczy się w walce o ekstraklasę!!!

              a Wisła pod wodzą Liczki znowu tylko remis - chciałoby się rzec Henri wróć!!
              Koniec i bomba,
              Kto nie pije ten trąba !!!
              __________________________
              piję bo lubię!

              Comment

              • perłyfan
                Senior
                • 02-2003
                • 1244

                A mnie remis w Łęcznej bardzo cieszy, wszak Górnik to jedyny przedstawiciel mojej rodzinnej lubelszczyzny w najwyższej klasie rozgrywek. Znów dobrze zagrał SZałachowski, aby tak dalej.
                JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                Comment

                • zythum
                  Kot Makawity
                  • 08-2001
                  • 8305

                  Nie mogę dzielić Twej radości Piecia ale cóż gra toczy się dalej. Co prawda już na pewno o tylko miejsce barażowe ale i to jest jakaś szansa.
                  To inaczej miało być, przyjaciele,
                  To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                  Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                  Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                  Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                  Rządzący światem samowładnie
                  Królowie banków, fabryk, hut
                  Tym mocni są, że każdy kradnie
                  Bogactwa, które stwarza lud.

                  Comment

                  • Piecia
                    Senior
                    • 02-2002
                    • 3307

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
                    Nie mogę dzielić Twej radości Piecia ale cóż gra toczy się dalej. Co prawda już na pewno o tylko miejsce barażowe ale i to jest jakaś szansa.
                    niekoniecznie - do drugiej Korony Widzew traci 9 a Jaga 10 pkt. - mecze Jaga-Korona i Arka-Jaga jeszcze przed nami (podobnie jak mecze z Kujawiakiem i Podbeskidziem), więc można zbliżyć się do miejsca dającego bezpośredni awans (liczę na to, że te drużyny potracą punkty także w meczach między sobą)
                    Koniec i bomba,
                    Kto nie pije ten trąba !!!
                    __________________________
                    piję bo lubię!

                    Comment

                    • peter007
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 2820

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kalifat
                      Nie wiem, czy należałoby tak świętować te daty, bo Pogoń Zabrze to (o ile się nie mylę) była kiedyś taką młodzieżówką Górnika Zabrze i nie wiem, czy jeszcze istnieje.

                      A o GKS-ie Tychy to najlepiej wypowie się oficjalna strona klubu
                      "Piłkarze GKS Tychy ... awansowali w 1974 roku do 1 ligi. Entuzjazm ogarnął miejscowych kibiców w 1976 roku, gdy tyscy piłkarze zdobyli tytuł wicemistrza Polski. ...
                      Najlepszych piłkarzy wykupiły inne klubu, a tyski GKS spadł do 2 ligi(w 1977 roku)"


                      "Pod koniec lat 90 do Tychów zawitała 1 liga. Stało się to za sprawą pana Bullera. Także za sprawą tej samej osoby rozwiązano klub z powodu długów. Jeszcze przed rokiem 2000 założono ponownie klub GKS Tychy i zgłoszono do rozgrywek piłkarskich. Obecnie w Tychach jest 4 liga."

                      Sukcesy:
                      - Wicemistrzostwo Polski - sezon 1975/76
                      - Występy w Ekstraklasie - 3 sezony
                      - słownie TRZY (jak rozumiem w latach 70-tych) !!!
                      - Występy w II lidze - 9 sezonów


                      Widać, że nawet sam klub nie ceni sobie sukcesu grania w pierwszej lidze jako jakiś Sokoło-Miliardero Pniewo-Tychy
                      Obydwa wspomniane przeze mnie kluby istnieja i żaden z nich nie jest żadną sekcją młodzieżową. A co do sukcesów ich to już napisałem, że nie ma co porównywać z Ruchem.
                      Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

                      Comment

                      • albeertos
                        Senior
                        • 10-2001
                        • 2313

                        Kolejorz dzisiaj na 3:1 z GKS. Mecz średni, jak z Zagłębiem. Plus dla Gieksy za otwartą grę i sporo inicjatywy, a nie murowanie bramki przez 90 minut i liczenie na kontry
                        Bezsprzecznie najlepszy na boisku po raz kolejny był Piotr Świerczewski - ważna bramka na 2:1 przed przerwą i asysta w ostatniej minucie meczu. W sobote mecz z przyjaciółmi z Krakowa. Ale tylko na trybunach - na boisku liczę na twardą grę i pełne zaangażowanie!

                        W górę serca
                        (_)>
                        Nigdy się nie poddawaj!!!
                        Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
                        Lech jest tam gdzie jego wiara
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Comment

                        • kalifat
                          Senior
                          • 10-2004
                          • 1168

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
                          Yeż 20 ale stycznia 1920 roku została założona Polonia Bytom.Niestety nie jest tak utytuowana jak Ruch.Ale za to miała w swoich szeregach sporo najwyższej klasy piłkarzy.No i uznanego za najlepszego bramkarza wszechczasów Edwarda Szymkowiaka
                          Edward Szymkowiak zanim trafił do Polonii grał wcześniej w I lidze w Ruchu Chorzów i Legii Warszawa

                          Wszedłem na oficjalną stronę Polonii i czytam
                          Towarzystwo Sportowe Polonia powstało 4 stycznia 1920 roku w Bytomiu z inicjatywy Polskiego Komitetu Plebiscytowego.Pierwszym prezesem został Edmund Grabianowski.
                          ...
                          Ponieważ rozwój sportu był ściśle powiązany z wydarzeniami politycznymi, po okresie powstań, plebiscytu i podziału Śląska, w 1922 r. Polonia została zlikwidowana.


                          Patrzę zatem na 90minut.pl
                          Klub Sportowy Polonia w Bytomiu
                          Data założenia: 21 maja 1945
                          Uwagi
                          • Klub nawiązuje do tradycji Polonii Bytom założonej z inicjatywy Polskiego Komisariatu Plebiscytowego (7 stycznia 1920 r.), jednak zaniechała ona działalności już w końcu 1922 r.


                          Niemal wszędzie przewija się data 4 stycznia, a nie znalazłem nic o 20-tym
                          bla bla bla

                          Comment

                          • szarpik
                            Senior
                            • 02-2002
                            • 676

                            Ja uważam że dzisiejszy mecz Lecha był o wiele ciekawszy niż pojedynak z Zagłębiem , przede wszystkim dlatego że Katowiczanie za grali z wielka ambicją. Druga część meczu była faktycznie przeciętna i nerwowa , ale pierwszą oglądałem z przyjemnoscią .
                            WWW.EKSTRAKLASA.NET

                            Comment

                            • arcy
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 7538

                              Komedia w Szczecinie trwa. Jak donosi GW, fotel prezesa Pogonii który po Dawidzie Ptaku miał objąć Tadeusz Dąbrowski, obejmie jednak... Dawid Ptak. Wybacz Pogoniarzu, ale czarno widzę przyszłość tego klubu.

                              Comment

                              • albeertos
                                Senior
                                • 10-2001
                                • 2313

                                "Teddy" już zdążył być prezesem, był nawet na meczu w Poznaniu z Pogonią i zdążył zasłynąć tekstem: "Panie sędzio, ale dokończymy od stanu 0-1!" kiedy sędzia przerwał mecz na wieść o śmierci papieża...
                                Ale z prezesury musiał zrezygnować, bo nie może łączyć funkcji prezesa klubu i mendżera piłkarskiego. Chyba jakieś przepisy UEFA tego zabraniają. O on miał sporą kasiorkę z kontraktu Jacka Krzynówka, którego jest mendżerem. Tak więć wybór był prosty.
                                (_)>
                                Nigdy się nie poddawaj!!!
                                Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
                                Lech jest tam gdzie jego wiara
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎