Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    No i po awansie w tym roku. Jeżeli na własnym boisku nie wygrywa się z drużyna typu Polkowice to z kim ma się w ogóle wygrać? Nie wiem co się dzieje w Widzewie bo takiej degrengolady nie tłumaczą nawet kiepskie transfery (poza Szeligą który paradoksalnie nie gra ) i brak napastnika.
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.

    Comment

    • perłyfan
      Senior
      • 02-2003
      • 1244

      Chyba masz rację z tym awansem. Jesień była bardzo obiecująca, narobili mi nadziei, a teraz katastrofa! Akurat Polkowicom dobrze życzę, bo gra tam chłopak, który przeszedł z Orląt Radzyń - Kamil Witkowski, ale żal, że Widzewa raczej nie zobaczymy w ekstraklasie za rok.
      JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

      Comment

      • kiszot
        Senior
        • 08-2001
        • 8081

        BVB pokonało u siebie Kaiserslautern 4:2 Smolarek zagrał tak sobie.Za to po drugiej stronie od czasu do czasu był widoczny Kosowski.Ogólnie dosyc ciekawy mecz.
        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
        So von Natur, Natur in alter Weise,
        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

        Comment

        • kiszot
          Senior
          • 08-2001
          • 8081

          Euzebiusz Smolarek podpisał 4 letni kontrakt Z Borussią Dortmund.Wygląda na to,że rozstał się definitywnie z Feyenoordem.
          Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
          1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

          Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
          Mein Schlesierland, mein Heimatland,
          So von Natur, Natur in alter Weise,
          Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
          Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

          Comment

          • perłyfan
            Senior
            • 02-2003
            • 1244

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
            Euzebiusz Smolarek podpisał 4 letni kontrakt Z Borussią Dortmund.Wygląda na to,że rozstał się definitywnie z Feyenoordem.
            I bardzo dobrze, chłopak po grzaniu ławy w Feyenoordzie odnalazł się w Borussi, gra, strzela gole. Cała drużyna na wiosnę gra o wiele lepiej niż jesienią i myślę że Ebi w pewnym stopniu się do tego przyczynil. Jego
            JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

            Comment

            • kalifat
              Senior
              • 10-2004
              • 1168

              Może zamiast Piłkarzyków poobstawiamy efekty nowego zamieszania w polskiej piłce.

              Sędziowski poker w II lidze

              Władze Polskiego Związku Piłki Nożnej zapowiadają szczególną obserwację meczów Kujawiaka Włocławek i Arki Gdynia, które walczą o awans do ekstraklasy

              Wstrząśniemy naszym środowiskiem – mówi szef Kolegium Sędziów PZPN Janusz Hańderek. To efekt skandalicznych wydarzeń, do jakich ostatnio dochodzi w drugiej lidze piłkarskiej.

              – Wynik był z góry ustalony – mówił wiceprezes MKS Mława Bolesław Mąka, którego drużyna przegrała w sobotę na wyjeździe z Arką 0:1, tracąc gola w 93. minucie z rzutu karnego. To jedenasta (a dziewiąta w Gdyni) „jedenastka” podyktowana w tym sezonie dla Arki. – Sędzia Andrzej Kusak czekał na dogodny moment. Piłkarze Arki co chwila podbiegali do niego i pytali, kiedy podyktuje karnego. W doliczonym czasie specjalnie trafili w rękę naszego piłkarza, zresztą trzymaną tuż przy ciele – dodaje wiceprezes Mąka.
              Do skandalu doszło także we Włocławku, gdzie Kujawiak podejmował ŁKS. Sędzia Zbigniew Rutkowski przerwał spotkanie w 64. minucie – przy stanie 1:0 dla gospodarzy – gdy na boisku było już tylko siedmiu łodzian (pozostali zobaczyli czerwone kartki). Początkowo arbiter tłumaczył swoją decyzję przepisami. Gdy dowiedział się, że jednak można grać w siedmiu, przedstawił inną wersję. Stwierdził, że czuł się zastraszony przez piłkarzy ŁKS. Łodzianie domagają się powtórzenia meczu.

              Szara eminencja

              Cała sprawa jest o tyle bulwersująca, że już od dawna krążyły po Polsce informacje, jakoby Arka i Kujawiak korzystały z pomocy szarej eminencji polskiego futbolu, Ryszarda Forbricha. – Mam podejrzenia, że ten człowiek kontaktuje się z naszymi sędziami II ligi. Niestety, nie dysponuję dowodami. Moje przypuszczenia to za mało – mówi Janusz Hańderek, który dodaje, że już dawno wydał wojnę Forbrichowi. – Efektem były nieprzyjemne telefony, w których słyszałem szkalujące słowa. Nie chcę o tym mówić, bo ktoś pomyśli, że robię z siebie męczennika.

              Persona non grata

              Ryszard Forbrich, to były działaczem Amiki Wronki. Za jego rządów klub z Wielkopolski wygrywał czasami w kontrowersyjnych okolicznościach (np. w finale Pucharu Polski z Aluminium Konin w 1998 roku, którego wynik wypaczył sędzia Marek Kowalczyk). Forbrich, nazywany z racji wykonywanego kiedyś zawodu „Fryzjerem”, słynie ze swoich kontaktów. Podobno potrafi wszystko załatwić. Ma znajomości wśród sędziów, działaczy i dziennikarzy. Wie o nich tak dużo, że jest praktycznie nietykalny. Nawet mimo faktu, że cztery lata temu został uznany przez PZPN za persona non grata i wykluczony ze struktur pierwszej oraz drugiej ligi (za „naruszenie zasad etyczno-moralnych” ).
              – Kiedyś, gdy byłem obserwatorem, proponował mi damskie towarzystwo – wspomina anonimowo jeden z naszych rozmówców. – Jego działalność w polskim futbolu to tragedia. Wykluczyliśmy go z naszych struktur, ale co dalej mam robić? Przecież nie utnę mu głowy – rozkłada ręce prezes PZPN Michał Listkiewicz.

              – Od dawna walczę z tym człowiekiem. Na kursach sędziowskich przestrzegamy przed „Fryzjerem” młodych arbitrów. Zachowuje się skandalicznie, ale dość tego. Przestanie wodzić nas za nos – grzmi Janusz Hańderek.

              Czy sędziowie „powiązani” z Forbrichem prowadzili mecze Arki i Kujawiaka? Znany były bramkarz, a obecnie felietonista Jan Tomaszewski nie ma wątpliwości (czytaj obok). Hańderek nie chce tego przesądzać. – Muszę to sprawdzić. Przypomnę, że jesienią nie miałem wpływu na obsadę arbitrów. Dopiero od rundy wiosennej pieczę nad tym przejęło Kolegium Sędziów – tłumaczy Hańderek. Na razie PZPN zawiesił sędziów i obserwatorów meczów w Gdyni i Włocławku.

              Taśmy prawdy

              – Czekamy na taśmy wideo z tych meczów. Powołaliśmy specjalną komisję, która zbada tę sprawę. Za wcześnie na komentarze. Jednym słowem można kogoś skrzywdzić. Zwłaszcza że mecz w Gdyni prowadził młody arbiter, cieszący się bardzo dobra opinią – mówi szef sędziów. – Tak czy inaczej, przejmuję osobisty nadzór nad sprawą sędziów w drugiej lidze. Mecze Kujawiaka i Arki będą przez nas szczególnie obserwowane – kończy Hańderek.
              bla bla bla

              Comment

              • arcy
                Senior
                • 07-2002
                • 7538

                Nie zdziwiłbym się wcale, gdyby rzeczywiście Arka wspomagała swój awans.

                Comment

                • szarpik
                  Senior
                  • 02-2002
                  • 676

                  Akurat karny dla Arki w tym meczu był ewidentny , zgodnie stwierdzili to także dziennikarze po obejrzeniu powtórek w tv. regionalnej.
                  WWW.EKSTRAKLASA.NET

                  Comment

                  • zythum
                    Kot Makawity
                    • 08-2001
                    • 8305

                    hmm, według mnie był BARDZO wątpliwy. To znaczy piłka trafiła w rękę i z tym nie dyskutuję ale nie było ruchu ręki do piłki czyli nie było to zagranie celowe a według przepisów tylko takie zagranie ręką kwalifikuje się jako przewinienie. O innych karnych dla Arki trudno mi dyskutować choć dawno nie widziałem drużyny która w prawie każdym meczu dostaje karnego i to ważnego, często decydującego o wyniku.
                    Żeby nie było, że jestem tendencyjny - uważam, że kartka dla Śrutwy była z kapelusza i Ruch też ma prawo mieć pretensje o mecz z Widzewem do sędziego.
                    Mimo to uważam, że sędziowie głównie dbają o Arkę, Kujawiaka i w poprzedniej rundzie Kolportera.
                    To inaczej miało być, przyjaciele,
                    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                    Rządzący światem samowładnie
                    Królowie banków, fabryk, hut
                    Tym mocni są, że każdy kradnie
                    Bogactwa, które stwarza lud.

                    Comment

                    • biermann
                      Senior
                      • 09-2001
                      • 2552

                      A dla zainteresowanych w A-klasie Las Puszczykowo uległbył Koronie Bukowiec 2-4, dzięki czemu Korona awansowała na pierwsze miejsce w tabeli. Dotychczasowy lider Stella Luboń ma przy takiej samej ilości punktów gorszy bilans bramkowy, ale w zanadrzu jeden mecz zaległy
                      "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                      Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                      Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                      Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                      Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                      Comment

                      • Ahumba
                        Senior
                        • 05-2001
                        • 8962

                        Kolega Pjenknik otrzymuje niniejszym kartkę bezalkoholową (żółtą)za nie informowanie Forumowiczach o postępach zespołu z Czarnowąsów
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                        Comment

                        • Pogoniarz
                          † 1971-2015 Piwosz w Raju
                          • 02-2003
                          • 7971

                          Komplet biletów przyznanych z Poznania został zakupiony (600 sztuk) Pewnie do tego dojdzie ksero i z 700 twarzy będzie z Grodu Gryfa ,a mnie nie będzie,cholerne zmiany w pracy wrrr.Jak ja wyrobię w robocie ,to byłby już 10 prawdopodobnie wyjazd do Pyrlandii...


                          Prawie jak Piwo
                          SZCZECIN

                          Comment

                          • Piecia
                            Senior
                            • 02-2002
                            • 3307

                            Kalifacie - skąd pochodzi cytowany artykuł?
                            Koniec i bomba,
                            Kto nie pije ten trąba !!!
                            __________________________
                            piję bo lubię!

                            Comment

                            • albeertos
                              Senior
                              • 10-2001
                              • 2313

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
                              hmm, według mnie był BARDZO wątpliwy. To znaczy piłka trafiła w rękę i z tym nie dyskutuję ale nie było ruchu ręki do piłki czyli nie było to zagranie celowe a według przepisów tylko takie zagranie ręką kwalifikuje się jako przewinienie.
                              A czy zagranie ręką (celowe czy nie) które zmienia tor lotu piłki też czasami się nie kwalifikuje na karny?
                              Sam dokładnie nie wiem, ale mając w pamięci final Francja-Portugalia z Euro 2002 gdzie została odgwizdana ręka Abela Xaviera w ostatnich minutach dogrywki to chyba tak. Tam ręka została nastrzelona, ale ruchu w kierunku piłki nie było.
                              (_)>
                              Nigdy się nie poddawaj!!!
                              Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
                              Lech jest tam gdzie jego wiara
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Comment

                              • zythum
                                Kot Makawity
                                • 08-2001
                                • 8305

                                No z rękami to już tak jest, że trudno je oceniać dlatego zwróciłem też uwagę na sprawę znacznie ważniejszą czyli przyznawanie karnych Arce w prawie KAŻDYM meczu. Ale pewnie śledząc wiele sezonów możnaby znaleźć "haka" na każdy klub.

                                A teraz jestem załamany. Zamiast 3:1 dla PSV, jedno nieupilnowanie Szewczenki i 0:1, na dodatek przed samą przerwą
                                To inaczej miało być, przyjaciele,
                                To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                                Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                                Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                                Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                                Rządzący światem samowładnie
                                Królowie banków, fabryk, hut
                                Tym mocni są, że każdy kradnie
                                Bogactwa, które stwarza lud.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎