przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • arcy
    Senior
    • 07-2002
    • 7538

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika peter007
    Trudno mi sobie wyobrazić jak komentator mówi "żydzi przy piłce" . Połowa Polski by się śmiała a druga połowa by się oburzyła
    No właśnie. I to jest nienormalne.

    Comment

    • arcy
      Senior
      • 07-2002
      • 7538

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
      "Żyd" to raczej określenie przynależności religijnej. "Izraelczyk" to obywatel państwa Izrael, a więc tu jak najbardziej na miejscu. Tu mogę się mylić, ale "Izraelita" to określenie historycznego mieszkańca dzisiejszego Izraela.
      Żyd to określenie przynależności narodowej, a żyd określenie religijne (inaczej wyznawca judaizmu).

      Ale to smutne, że akurat w tym kraju słowo "Żyd" jest spychane na margines.

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
        Żyd to określenie przynależności narodowej, a żyd określenie religijne (inaczej wyznawca judaizmu).
        To wiem. Chodziło mi o tego z małej litery, tylko że akurat się zdanie zaczynało A więc krótko mówiąc, Żydzi to wszystkie osoby narodowości żydowskiej rozrzucone po świecie.

        Ale to smutne, że akurat w tym kraju słowo "Żyd" jest spychane na margines.
        Żeby tylko...

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          Ale się nawkurzałem, gdy na początku drugiej połowy grali jak dzieci we mgle. Na szczęście pokazali pazur i jeszcze przed wyrównaniem składów zaczęli przeważać. A Rasiakowi chyba naprawdę służy ta gra w Anglii - podczas drugiej bramki co prawda spóźnił dośrodkowanie, ale wcześniej przegonił obrońcę i dwa razy po kolei zupełnym spokojem go nawinął. A brama w meczu z SiC piękna. Tak jak dzisiaj ta Szymkowiaka.

          Generalnie kadra Janasa gra chyba troche gorzej zespołowo od Engelowej, ale bramki strzela takie, że szczękę można zbierać z podłogi. Już nie mogę się doczekać września.

          Comment

          • Pinio74
            Senior
            • 10-2003
            • 3881

            Kiedy nasi wchodzili na to podium, to taki lekki dreszczyk mnie przechodził Brawa za walkę do końca.
            BIRRARE HUMANUM EST

            Comment

            • bury_wilk
              Senior
              • 01-2004
              • 2655

              Matko jedyna... Rasialdo Hero!!!
              No kto by sie spodziewał
              Co by nie mówić, jestem pod wrażeniem, zwłaszcza, że przy 2-1 zacząłem wątpić...
              Oby tak dalej w meczach o punkty.

              Lubię kiedy się zieleni
              Lubię jak się piwo pieni...

              ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

              Comment

              • Wujcio_Shaggy
                Senior
                • 01-2004
                • 4628

                Mnie znacznie bardziej irytuje używanie sformułowania: "w tym kraju"...

                Gdybyśmy grali mecz z reprezentacją Arabii Saudyjskiej i komentator używałby formy "Saudyjczycy", to też byłbyś niezadowolony, że nie mówi "Arabowie"? A co z "Hiszpanami", skoro w ich reprezentacji występują również Baskowie? Reprezentacje reprezentują państwa, a nie narody - dlatego forma "Izraelczycy" jest jak najbardziej poprawna.

                I nie tylko w naszym kraju tak jest: kiedyś Eurosport był tylko po angielsku i formy "Jews" nigdy nie usłyszałem. Podobnie na stronie www.uefa.org - znajdź tam słowo "Jews" albo "jewish" - jest tylko "israeli".

                I to tyle nie na temat. Na temat nie będzie, bo meczu nie oglądałem
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  Mecz był beznadziejny, a sam "sukces" prezentem od słabego w sumie przeciwnika, który dał nam w prezencie dwie bramki. Nadal nie ma drużyny, jedynie paru zawodników ma przebłyski dobrych zagrań. Obrona tragiczna, wiekszość kopaczy ma problemy z przyjęciem piłki, bramkarze niepoważni. Jedynym jaśniejszym punktem był Smolarek, brakuje mu jednak ogrania z resztą drużyny. Ale widać przynajmniej, że chce mu się grać. Jeżeli reprezentacja ma tak grać w eliminacjach, to awans do finałów wcale nie będzie taki oczywisty. A już "pudło" w czasie finałów, jak palnął jeden z komentatorów, to raczej czarny humor.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
                    Mnie zaintrygowało coś innego. Przez cały mecz nie padło słowo "Żyd". Była mowa o Izraelczykach. Dlaczego nie o Izraelitach?

                    A przecież wiadomym jest, że obywatel Izraela, o ile nie jest zamieszkującym ten kraj przedstawicielem innych ludów semickich, nawet jeśli nie jest Żydem w rozumieniu narodowościowym, to jest przynajmniej żydem w sensie religijnym. Mówi o tym np. prawo do Aliji.

                    Aż dziwne że nie wiesz o tak oczywistych rzeczach...Wujcio wyjaśnił, reperezantacje są państwowe, a nie narodowe. Jeszcze niedawno w reprezentacji Izraela było kilku Palestyńczyków więc jak mozna mówić o "Żydach"
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • arcy
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 7538

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                      Aż dziwne że nie wiesz o tak oczywistych rzeczach...Wujcio wyjaśnił, reperezantacje są państwowe, a nie narodowe. Jeszcze niedawno w reprezentacji Izraela było kilku Palestyńczyków więc jak mozna mówić o "Żydach"
                      Jeżeli reprezentacje są państwowe, a nie narodowe, to skąd na przykład ekipy Szkocji, Walii, Irlandi Płn., Wysp Owczych, Grenlandii?
                      Rozumiem, że w reprezentacji Izraela grają nie-Żydzi i nie-żydzi. Ale mam dziwne wrażenie, że komentatorzy przez cały mecz skupiają się na tym, żeby nie powiedzieć Żyd.

                      Comment

                      • Wujcio_Shaggy
                        Senior
                        • 01-2004
                        • 4628

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
                        Jeżeli reprezentacje są państwowe, a nie narodowe, to skąd na przykład ekipy Szkocji, Walii, Irlandi Płn., Wysp Owczych, Grenlandii?
                        Rozumiem, że w reprezentacji Izraela grają nie-Żydzi i nie-żydzi. Ale mam dziwne wrażenie, że komentatorzy przez cały mecz skupiają się na tym, żeby nie powiedzieć Żyd.
                        To są wyjątki potwierdzające regułę - albo historyczne (angielski ZPN powstał w 1863, szkocki w 1873, walijski w 1876, a północnoirlandzki w 1880; na początku XX w. zostały przyjęte do FIFA - trudno je teraz wykluczyć i rozwiązać), albo polityczne (Wyspy Owcze mają szeroką autonomię w ramach Królestwa Danii; Grenlandia też - tyle, że nie ma reprezentacji ). Trudno powiedzieć zresztą, że reprezentacja Irlandii Płn. jest "narodowa", bo równie "narodowa" jest reprezentacja Rep. Irlandii - pytanie, która bardziej...

                        Może i rzeczywiście się skupiali na tym; ale zaręczam, że to nie tylko u nas tak się dzieje - cały Zachód tak ma.
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                        Comment

                        • arcy
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 7538

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy
                          Grenlandia też - tyle, że nie ma reprezentacji
                          Nie jestem pewien, jak wygląda to przy kopanej, ale już w piłce ręcznej ma.

                          Comment

                          • Wujcio_Shaggy
                            Senior
                            • 01-2004
                            • 4628

                            Nie jest członkiem FIFA - więc nie ma reprezentacji...
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                            Comment

                            • arcy
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 7538

                              Jeszcze będzie, spokojna Twoja głowa.

                              Comment

                              • Wujcio_Shaggy
                                Senior
                                • 01-2004
                                • 4628

                                Dopóki nie zaczną wygrywać z naszymi, to mogą sobie być...
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                                Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                                @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                                Comment

                                Przetwarzanie...