Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    A Polonia wygrywa i maszeruje w góre tabeli.
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

    Comment

    • grzes_ch
      Senior
      • 10-2003
      • 612

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz
      Ja się bym nie zgodził na złotówkę(plus Vat 22%),choć jestem jak wiadmo fanem Pogoni.Coś mi się wydaje ,że niektórzy boją się o swoje stołki-w końcu całkiem niedługo wybory.Ciekawe też co za mądrala podpisał umowę dzierżawy tylko do czerwca?Jak teraz dopiąć budżet?Kto dostanie mniej?Może zamkną jakąś szkołę i ze dwa przedszkola?
      No więc z mojego doświadczenia spawa nie jest taka prosta jak się to Panom Radnym wydaje.
      W podobnej sytuacji opinia mojego prawnika wyglądała następująco ( oczywiście cytuję w uproszczeniu )
      Umowa pomiędzy wynajmującym a najemcą z tytułu użytkowania ... ( w tym wypadku - stadionu ) w kwocie 1,00 zł miesięcznie posiada wszelkie znamiona obejścia prawa, głównie podatkowego, co skutkować może tym, iż ew. kontrola skarbowa ( Izba Skarbowa u najemcy i UKS u wynajmującego - dopisek mój ) u każdej ze stron wzmiankowanej umowy, bądź u obu jednocześnie, wytknie ten fakt co nieuchronnie spowoduje konsekwencje finansowe czy wręcz karno - skarbowe przewidziane prawem.
      Tak ustalona cena, nie narusza wprawdzie cywilistycznej zasady swobody umów lecz jednoznacznie uszczupla przychody budżetu w zakresie podatków VAT oraz CIT.
      Podstawa opodatkowania ustalona będzie w tym przypadku na podstawie przepisu art.15 ust.3 ustawy z dnia 8 stycznia 1993 roku , zgodnie z którym podstawą opodatkowania czynności określonych w art. 2 ust 3. tej ustawy jest wartość towarów lub usług obliczona według cen sprzedaży stosowanych w obrotach z głównym odbiorcą , a w przypadku braku odbiorcy – według przeciętnych cen stosowanych w danej miejscowości lub na danym rynku z dnia przekazania , zamiany lub darowizny , zmniejszona o kwotę należnego podatku.
      Ta podstawa opodatkowania będzie miała zastosowanie w przypadku przedmiotowych usług z uwagi na to iż pomimo tego , że ustalono wynagrodzenie w wysokości 1 zł, to wynagrodzenie to jest symboliczne , a sama czynność może zostać uznana przez właściwe organy kontrolne za świadczenie usług bez pobrania należności art. 2 ust.3 pkt.5 Ustawy.

      Comment

      • Pogoniarz
        † 1971-2015 Piwosz w Raju
        • 02-2003
        • 7971

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum

        o rany ale głupi był ten niby reportaż w TVP3, wybrali chyba najgłupszą osobę w ekipie
        Reportaż był tragiczny.O co tu chodziło?Kibice zostali przedstawieni tylko jako ordynarne ,pijane bydło.No cóż ,ciekawostką jest ,że" Ruda" chce zostać panią policjant To wiele wyjaśnia Oj coś mi się wydaje,że już sobie nie pojeździ na wyjazdy(no chyba,że z przyszłymi kolegami) i będzie niemile widziana na Stadionie Ludowym.Mam nadzieję,że Barra Bravas zrobi porządek w swoich szeregach
        Last edited by Pogoniarz; 23-05-2006, 10:32.


        Prawie jak Piwo
        SZCZECIN

        Comment

        • baklazanek
          † 2014 Piwosz w Raju
          • 08-2001
          • 3562

          Jakoś teoria spiskowa Zythuma, na temat Widzewa się nie sprawdziła. Mecz wygrali więc pewnie na awansie jednak im zależy.

          Comment

          • zythum
            Kot Makawity
            • 08-2001
            • 8305

            Kto jest prawdziwym bandytą - tego nie ma w mediach

            Gdy kibice wywołają burde to media przez tygodnie to nagłaśniają ale jest też druga strona medalu.....

            Po wczorajszym spotkaniu (mecz Stal Rzeszów - Stal Stalowa Wola 24.05.2006) doszło do bardzo przykrego dla naszych kibiców incydentu. Oto dwa listy, jakie redakcja strony otrzymała w tej sprawie:
            "To, co działo się po zakończeniu meczu pomiędzy Stalą Rzeszów a Stalą Stalowa Wola to po prostu przechodzi ludzkie pojęcie. Parenaście minut przed końcem meczu Policja przestała wypuszczać (z sektora - dop.red.) ludzi siedzących po tej stronie stadionu, gdzie znajdował się sektor najbardziej zagorzałych kibiców gospodarzy. Tym, którym jeszcze udało się wyjść (głównie dziewczyny i małe dzieci), policja urządziła „ścieżkę zdrowia” spychając ich i rozganiając. Służby porządkowe i policja otoczyły paruset kibiców, którzy nie zostali wypuszczeni ze stadionu po zakończeniu spotkania i przetrzymywały ich na stadionie ponad półtorej godziny. W jakim innym miejscu w Polsce możliwe jest coś takiego, że kibice gospodarzy wychodzą półtorej godziny później niż kibice gości? Mało tego, Policja wpadła na inteligentny pomysł, żeby wypuszczać ludzi pojedynczo i legitymować każdego osobno przed kamerą, co jak nietrudno się domyślić wywołało oburzenie wśród większości ludzi znajdujących się na sektorze. Niedługo trzeba było czekać na reakcję Policji, która zaczęła „pałować” kogo popadnie i spychać w dół sektora używając przy tym gazu. Użycie siły przez Policję było całkowicie bezpodstawne, bo przecież nie doszło do żadnych ekscesów chuligańskich, nikt nawet nie próbował stawiać oporu. Jeden z Policjantów uderzył pałką i użył gazu z bardzo bliskiej odległości przeciwko ośmioletniemu chłopcu – w takim momencie trzeba się zastanowić, kto tutaj tak naprawdę jest bandytą. Pomimo próśb kibiców Policja przez długi czas nie chciała udzielić pomocy chłopcu ani wezwać karetki, a przecież to właśnie Policja powinna zapewnić bezpieczeństwo ludziom podczas imprezy masowej.
            Inny młody chłopak pobity przez policjantów został wyniesiony przez swoich kolegów nieprzytomny, Policja także nie reagowała na liczne prośby udzielenia pomocy i wezwania karetki. Wrażenie na „stróżach prawa” nie zrobiło też otwarte złamanie nogi parunastoletniego chłopaczka – kolejne bezpodstawne użycie siły. Nie zdziwiłbym się, gdyby to wszystko miało miejsce po jakichkolwiek zamieszkach z policją czy też kibicami przeciwnej drużyny – jednak tego dnia nie działo się kompletnie nic. Jakby tego wszystkiego było mało, pod stadionem i w jego okolicach spore grupy mundurowych przepędzały i biły pojedyncze osoby, nie mówiąc już o ubliżaniu i wyzywaniu ludzi wracających do domu. Widocznie w mniemaniu „stróżów prawa” byli to potencjalni chuligani. Na pewno spora część z osób, które przyszły tego dnia na mecz, więcej już nie zagości na stadionie, jednak patrząc na działania Policji trudno nie odnieść wrażenia, że właśnie o to im chodzi. Szkoda, że Policjanci zamiast pilnować bezpieczeństwa wolą wyładować swoją frustrację na niewinnych ludziach – no ale w końcu na „kibica” zawsze znajdzie się paragraf... szkoda tylko, że tym razem dopóki siły fizycznej nie użyła Policja na stadionie i w jego okolicach nie było żadnych zamieszek."

            (Grzegorz Szalacha)
            To inaczej miało być, przyjaciele,
            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

            Rządzący światem samowładnie
            Królowie banków, fabryk, hut
            Tym mocni są, że każdy kradnie
            Bogactwa, które stwarza lud.

            Comment

            • Pogoniarz
              † 1971-2015 Piwosz w Raju
              • 02-2003
              • 7971

              Teraz jest przyzwolenie na tępienie kibiców,Ziobro i Kaczory aż palą się by wszystkich pozamykać.Psy chętnie prowokują,pałują i udają potem biednych i pokrzywdzonych i oczywiście sprowokowanych.
              Niestety prawo działa tylko w jedną stronę,ale jeszcze sporo pałkowników odczuje na własnej skórze spotkanie z prawdziwą chuliganką.


              Prawie jak Piwo
              SZCZECIN

              Comment

              • CIESLE
                Member
                • 03-2006
                • 76

                Należy pogratulować pagonom bardzo pomysłowego sposobu na uzupełnienie kartoteki kibiców ,
                w końcu jest wielu kreatywnych(kret..ów) oficerów wymuślających sposoby na zwalczanie pseudo powtarzama pseudo kibiców
                a tak apropo to ilu byłokibiców drużyny gości?

                Comment

                • elwood
                  Member
                  • 09-2002
                  • 53

                  Jako osoba będąca na tym meczu chętnie bym coś tutaj dodał, niestety po zakończeniu spokojnie poszedłem sobie do domu. Półtora godziny przetrzymania to chyba jakiś żart. Już bym o tej środzie zapomniał gdyby nie to, że w przerwie widziałem jakiegoś gówniarza wyciągającego około metrowy pręt z ławki kilka metrów ode mnie.

                  Comment

                  • arcy
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 7538

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika elwood
                    Już bym o tej środzie zapomniał gdyby nie to, że w przerwie widziałem jakiegoś gówniarza wyciągającego około metrowy pręt z ławki kilka metrów ode mnie.
                    To nie był gówniarz, to była nieletnia ofiara reżimowych sił ucisku. W dodatku bardzo zapobiegliwy i przewidujący. Zbroił się na 45 minut przed tym, zanim stał się ofiarą

                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      Jako osoba kompletnie nie znająca się na sporcie stwierdzam, że kibicom odejmuje rozum na sam dźwięk słów "piłka" lub "mecz". Dzisiaj usłyszałem od skądinąd rozsądnego człowieka, że ludzie, którzy skasowali centrum Warszawy, mieli pełne prawo to zrobić, bo byli zestresowani tym, że nie wpuszczono ich na stadion (zresztą - z braku miejsc na tymże stadionie).

                      Comment

                      • robox
                        = kapslarz =
                        • 11-2002
                        • 8188

                        Ostatnio bardzo mi się podoba postawa szefostwa Zagłębia, która mimo dosyć ciekawych propozycji finasowych za transfery najlepszych graczy w klubie, Łobodzińskiego i Iwańskiego, podziękowała Legii i Wiśle za zainteresowanie . Postanowiono nie osłabiać zespołu, a przy pomocy, jeszcze większego budżetu, wzmocnić jeszcze skład na Puchar UEFA i najbliższy sezon

                        Comment

                        • robox
                          = kapslarz =
                          • 11-2002
                          • 8188

                          I jeszcze jedna zagadka została rozwiązana, zespół Zagłębia poprowadzi w nowym sezonie, były trener młodzieżówki, Edward Klejndinst. To jego debiut trenerski w ekstraklasie.

                          Comment

                          • babalumek
                            Senior
                            • 02-2004
                            • 1207

                            Robox, ja na to patrzę z rezerwą. Jakby naprawdę mieli jakieś konkretne cele i by im zależało, to podpisaliby ze Smudą wieloletni kontrakt i poważnie się za stadion wzięli, a nie robili prowizorki, trenera puszczali i w zamian żeby nikt na nich totalnie nie psioczył, nie pozwalają zawodnikom odejść, mimo że ci przecież tego chcą. A taki Łobodziński pogra pół roku czy góra rok i odejdzie i tak, a jeszcze nic za niego nie dostaną.
                            MRKS Kuźnia Jawor

                            WTS Sparta Wrocław

                            Comment

                            • bury_wilk
                              Senior
                              • 01-2004
                              • 2655

                              W POlonii kaszany ciąg dalszy. Jeszcze raz czkawką odbijają się anglicy którzy mieli niby inwestować za Engela. Powoli się w tym gubię, ale znowu jest straszenie likwidacja zespołu.
                              Z innej beczki, to dziś zobaczymy, jak tam przedmundialowa forma naszych orłów sokołów. Co prawda ważniejsza jest forma mundialowa, ale trzeba by powoli zacząć wygrywać, czego sobie i wszystkim dziś życzę. Oczywiście liczę też na świetny występ naszej etatowej gwiazdy Rasiaka Lwie Serce...
                              Lubię kiedy się zieleni
                              Lubię jak się piwo pieni...

                              ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                              Comment

                              • kiszot
                                Senior
                                • 08-2001
                                • 8081

                                W Polonii Warszawa se wymyślili,że skoro leca do II ligi to trzeba powiększyc Ekstraklasę.
                                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                                So von Natur, Natur in alter Weise,
                                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎