Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    Arcy - ja w przeciwieństwie do Ciebie chodze na stadiony. Nawet za granicą. Na przykładzie Dortmundu i Bielefeld odpowiem Tobie na to pytanie.
    Dlatego, że
    a) pikniki moga tam pić piwo na stadionie w cenie tej samej co w knajpie. Dzieki temu mężczyźni idą sobie na piwo mówiąc, że idą na mecz. Do tego można tam zjeść w tysiącach stoisk zarąbiste jedzenie. Jest to więc wypad na piwko i kiełbaskę z pełną zgodą małżonki.
    b) stadiony są zupełnie inne niż w Polsce
    c) są tam sektory dla fanatyków gdzie nie ma krzesełek, gdzie się dopinguje i gdzie są zarówno elementy ultras jak i hoolligans i pikników. Ty byś chciał wyrzucić fanatyków. Tam tego nie zrobiono. Po prostu zapewniono jednym i drugim to co lubią.

    Dopóki w Polsce nie będzie takich stadionów i dopóki na meczu nie będzie piwa (upraszczając oczywiście) dopóty polskie klubu będą się opierać tylko na fanatykach.
    Poza tym powtarzam Ci jeszcze raz choć bez wiary, że postarasz się zrozumieć. Fanatyk nie rozwala swojego stadionu i nie dymi na stadionie (chyba, że jest zaatakowany bądź sprowokowany) bo kocha swój klub io odda za niego wiele ze swojego zycia. Przyjdzie na każdy mecz płacąc najczęściej za karnet. Piknik tylko bierze i wybiera sobie mecze - z reguły jest na kilku w sezonie.

    Co do ekonomii alternatgywnej to Twoja ekonomia święci dziś triumfy na świecie - a efekty widać wszędzie (10 procent ma wszystko, reszta zdycha albo wegeteuje).


    ps. rozbawiłeś mnie tymi tysiącami buchachacha. na meczach ligowych siatki czy kosza chodzi po kilkaset osób. Frekwencja w okolicach 2000 jest już ogromna. A na żużlu fanatyków akurat nie brakuje
    Last edited by zythum; 15-04-2008, 07:53.
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.

    Comment

    • kibi
      Senior
      • 07-2004
      • 1875

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum Wyświetlenie odpowiedzi
      a) pikniki moga tam pić piwo na stadionie w cenie tej samej co w knajpie. Dzieki temu mężczyźni idą sobie na piwo mówiąc, że idą na mecz. Do tego można tam zjeść w tysiącach stoisk zarąbiste jedzenie. Jest to więc wypad na piwko i kiełbaskę z pełną zgodą małżonki.
      Idąc tym tropem, gdyby kiełbaski i piwo sprzedawali w filharmonii, pikniki zamiast na mecze, chodziliby na koncerty symfoniczne .


      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum Wyświetlenie odpowiedzi
      Fanatyk nie rozwala swojego stadionu
      Podkreślenie moje.

      Comment

      • kiszot
        Senior
        • 08-2001
        • 8081

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kibi Wyświetlenie odpowiedzi
        Idąc tym tropem, gdyby kiełbaski i piwo sprzedawali w filharmonii, pikniki zamiast na mecze, chodziliby na koncerty symfoniczne .
        Gdyby muzyka w tej filharmonii nie była tak wysublimowana to jest więcej jak pewne,że pikniki na piwko i kiełbaski by tam chodzili.Dla piknika piłka nożna jest taką samą rozrywką jak każda inna.Wystarczy zaserwować mu coś bardziej atrakcyjnego i stadiony opustoszeją.
        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
        So von Natur, Natur in alter Weise,
        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

        Comment

        • arcy
          Senior
          • 07-2002
          • 7538

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum Wyświetlenie odpowiedzi
          rozbawiłeś mnie tymi tysiącami buchachacha. na meczach ligowych siatki czy kosza chodzi po kilkaset osób. Frekwencja w okolicach 2000 jest już ogromna. A na żużlu fanatyków akurat nie brakuje
          Ok, rozpędziłem się. Tysiące w skali kolejki. Ale pamiętam też takie mecze w Sopocie (na których byłem), na które zabrakło biletów, choć żadnych fanatyków tam nie było.

          PS. Ja pamiętam jak wyglądał świat gospodarki uspołecznionej. Ojciec z dziadkiem w nielegalny sposób weszli w posiadanie worka papieru toaletowego. Dzisiaj niewiele rzeczy tak cieszy.

          Comment

          • grzes_ch
            Senior
            • 10-2003
            • 612

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum Wyświetlenie odpowiedzi
            Dlatego z punktu finansowego to własnie fanatyk jest podstawą funkcjonowania klubu bo jest to stały i pewny dochód a piknik to zawsze dochód niepewny.
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum Wyświetlenie odpowiedzi
            Dopóki w Polsce nie będzie takich stadionów i dopóki na meczu nie będzie piwa (upraszczając oczywiście) dopóty polskie klubu będą się opierać tylko na fanatykach.
            Przyjdzie na każdy mecz płacąc najczęściej za karnet.
            Tak dla przypomnienia - karnety na Widzew kosztują 150-190 zł .
            Ostatnie trzy mecze u siebie zgromadziły po ( w tym pikników ale tych pomińmy )
            - 6000 , 7000 , 8000 widzów- średnia 7000
            Nawet licząc , że każdy z nich wykupił droższy karnet wychodzi , że klub pozyskał 1.33 mln
            Budżet na sezon Widzewa to około 15 mln. ( deklarowany )
            Więc mówienie że klub opiera się na fanatykach którzy pokrywają w 10% budżetu klubu to chyba nieporozumienie.

            Comment

            • arcy
              Senior
              • 07-2002
              • 7538

              Kluby funkcjonują tak naprawdę dzięki kasie od telewizji. Czasem mi głupio, że jako abonent Canal+ się do tego przykładam. Ale inaczej nie miałbym szans oglądać ligi angielskiej czy żużlowego GP.

              Comment

              • arcy
                Senior
                • 07-2002
                • 7538

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzes_ch Wyświetlenie odpowiedzi
                Ostatnie trzy mecze u siebie zgromadziły po ( w tym pikników ale tych pomińmy )- 6000 , 7000 , 8000 widzów- średnia 7000
                Moment, moment. Ilu z nich to fanatycy? 10%? 20%?

                Comment

                • arcy
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 7538



                  Tu jest chyba jasno napisane, na czym zależy klubom.

                  Comment

                  • Wujcio_Shaggy
                    Senior
                    • 01-2004
                    • 4628

                    No, dobra, wracamy do kwestii czysto piłkarskich...

                    Dziś trenerem drugoligowego "Dream Teamu" leniwych emerytów został Jerzy Kowalik. Nie jest to zapewne trener idealny, ale mogło być dużo gorzej (zgłaszał się chociażby sam "Trener Tysiąclecia"). Mam cichą nadzieję, że to już koniec zamieszania wynikającego z afery Dariusza W. (dzięki któremu (zamieszaniu) zdobyliśmy cały 1 punkt w trzech meczach), że Panom Gwiazdorom będzie się chciało w końcu ruszyć 4 litery i kopać piłkę z sensem, a nie tylko od niechcenia, i że uda się uniknąć obciachu, gdyby do Oranżowej Ekstraklasy awansował Znicz Pruszków, a nie Czarne Koszule...
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                    Comment

                    • Pogoniarz
                      † 1971-2015 Piwosz w Raju
                      • 02-2003
                      • 7971

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
                      No, dobra, wracamy do kwestii czysto piłkarskich...

                      Dziś trenerem drugoligowego "Dream Teamu" leniwych emerytów został Jerzy Kowalik. Nie jest to zapewne trener idealny, ale mogło być dużo gorzej (zgłaszał się chociażby sam "Trener Tysiąclecia"). Mam cichą nadzieję, że to już koniec zamieszania wynikającego z afery Dariusza W. (dzięki któremu (zamieszaniu) zdobyliśmy cały 1 punkt w trzech meczach), że Panom Gwiazdorom będzie się chciało w końcu ruszyć 4 litery i kopać piłkę z sensem, a nie tylko od niechcenia, i że uda się uniknąć obciachu, gdyby do Oranżowej Ekstraklasy awansował Znicz Pruszków, a nie Czarne Koszule...
                      Nie bój nie bój ,jak zdegradują tych co powinii i nie zmniejszą liczby zespołów w OE,to Polonia awansuje na luzie ,nawet grając jak teraz...
                      Mnie się w Pruszkowie bardzo podoba "sektor dla przyjezdnych"-po prostu szczena mi opadła jak to cudo zobaczyłem.


                      Prawie jak Piwo
                      SZCZECIN

                      Comment

                      • Wujcio_Shaggy
                        Senior
                        • 01-2004
                        • 4628

                        Jak będą nadal grać, jak ostatnio, to zajmą góra ósme miejsce, a z tego się awansować nie da... Zresztą, wątpię, żeby zdegradowali jakoś dużo zespołów - a gdyby nawet, to skończy się na zmniejszeniu ligi; takiej akcji, jak w minionym sezonie już nie będzie...

                        "Sektor" dla gości w Pruszkowie najlepiej ilustruje, skąd wzięło się określenie "klatka"... (obrazek dla ciekawych)
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                        Comment

                        • Pogoniarz
                          † 1971-2015 Piwosz w Raju
                          • 02-2003
                          • 7971

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi

                          "Sektor" dla gości w Pruszkowie najlepiej ilustruje, skąd wzięło się określenie "klatka"... (obrazek dla ciekawych)
                          Pewni wszechwiedzący na tym forum mogliby ocenić "sektor dla przyjezdnych".
                          Byłem na kilkudziesięciu stadionach w różnych stronach Polski jeżdżąc za Pogonią,ale coś takiego uwłacza nawet "nam": fantatykom ,kibolom, degeneruchom, bez mózgowym troglodytom czy jak tam nas tam zwiecie.Co oprócz krat stamtąd widać...?


                          Prawie jak Piwo
                          SZCZECIN

                          Comment

                          • arcy
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 7538

                            Może będziesz zaskoczony, ale wcale mi się to nie podoba. Choćby dlatego, że takie "coś" nawet u bardzo spokojnego człowieka mogłoby wywołać agresję jako naturalny odruch obronny.

                            Ale przecież nawet gdyby Znicz awansował, i tak musiałby grać na wynajmowanym stadionie.

                            Comment

                            • Pogoniarz
                              † 1971-2015 Piwosz w Raju
                              • 02-2003
                              • 7971

                              Rozmowy ,że tak napiszę wychowawcze kibiców odniosły skutek,gdyż piłkarzom Śląska znowu przypomniało się ,że potrafią grać w piłkę i nagle w trzech ostatnich meczach zdobyli siedem punktów...
                              Na moim czwartoligowym froncie cudem wywalczone 3 punkty u siebie,teraz powinien być wyjazd do Pyrzyc(około 40 km od Szczecina),ale ze względu na to ,że boisko przypomina bajoro,mecz został przełożony.
                              Następny jest do Sławna i dostaliśmy 200 biletów.Koszt wjazdu na ich stadion= 25 zł,widać komuś się coś w główkach popie...


                              Prawie jak Piwo
                              SZCZECIN

                              Comment

                              • kiszot
                                Senior
                                • 08-2001
                                • 8081

                                Normalnie jestem w szoku,Polonia pokonała Widzew 4:2. Najlepsze jest to,że we wczorajszym meczu zdobyli więcej bramek niż przez całą rundę.
                                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                                So von Natur, Natur in alter Weise,
                                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎