przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    W sklepie też swobodnie sobie "nawijam"po Polsku,nawet czasem po polskiemu ,ale w landach przygranicznych tolerują nas właśnie Ci co pracują w handlu i na nas zarabiają.Reszta ma nas za złodziejaszków,pijaków i cholera wie co tam jeszcze siedzi im w głowie.Teraz w ogóle są wkurzeni,bo euro cieńko stoi i już nie jeżdżą do nas tak masowo jak powiedzmy ze dwa lata temu i trzeba było czasami pojechać do nich ,by odpocząć od nich.
    Aha nazistów jest coraz więcej w Niemczech i to nie tylko przy naszej "granicy."Czesi też mają problemy,choć dużo mniejsze.
    W końcu o piłce -szkoda,że nie przy piwie( jestem do rana w robocie ) Ciekawe kogo Pogoń wylosuje...Kto jest najsłabszy?Hm nie mam pojęcia.Może być mylące cieszyć się trafiając na LZS Leśnica z woj.opolskiego.Jutro losowanie...


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • bayern71
      Senior
      • 06-2006
      • 1004

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03
      Akurat Piszczek dał bardzo dobra zmianę, szarpnął kilka razy, był aktywny. Generalnie wszyscy zmiennicy spisali się dobrze i wnieśli sporo ożywienia do gry (w szczególności Roger).
      Czy Żurawski zszedł z powodu kontuzji czy z powodu słabej gry jest dla mnie bez różnicy. jeśli się nie dawał do gry powinien prosić o zmianę wcześniej, a nie osłabiać dodatkowo drużyny.
      Dobra zmiana Piszczka tylko potwierdza, że selekcja i zgrupowanie było dosyć przypadkowe. Po co je robić jeśli człowiek z plaży jest wyróżniającym się zawodnikiem?

      Comment

      • Pogoniarz
        † 1971-2015 Piwosz w Raju
        • 02-2003
        • 7971

        W sklepie też swobodnie sobie "nawijam"po Polsku,nawet czasem po polskiemu ,ale w landach przygranicznych tolerują nas właśnie Ci co pracują w handlu i na nas zarabiają.Reszta ma nas za złodziejaszków,pijaków i cholera wie co tam jeszcze siedzi im w głowie.Teraz w ogóle są wkurzeni,bo euro cieńko stoi i już nie jeżdżą do nas tak masowo jak powiedzmy ze dwa lata temu i trzeba było czasami pojechać do nich ,by odpocząć od nich.
        Aha nazistów jest coraz więcej w Niemczech i to nie tylko przy naszej "granicy."Czesi też mają problemy,choć dużo mniejsze.
        W końcu o piłce -szkoda,że nie przy piwie( jestem do rana w robocie ) Ciekawe kogo Pogoń wylosuje...Kto jest najsłabszy?Hm nie mam pojęcia.Może być mylące cieszyć się trafiając na LZS Leśnica z woj.opolskiego.Jutro losowanie...


        Prawie jak Piwo
        SZCZECIN

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          Szwabia to taka kraina w Wirtembergii, nieco na północ od Jeziora Bodeńskiego.

          Ekipa wypadła cienko i tyle. Podolski strzelał, bo jest zawodowcem, a w pracy nie ma miejsca na pierdoły. Jak ktoś tego nie rozumie, to nie bardzo wiem, jak godzi z tym uwielbienie dla naszej reprezentacji, której większość graczy pracuje u obcych.

          Od dwóch lat jeżdżę do byłego NRD na bitwy i imprezy, i w przeciwieństwie do Polski, nigdzie nie zostałem nawet słownie zaatakowany.
          Last edited by Krzysiu; 09-06-2008, 20:26.

          Comment

          • arcy
            Senior
            • 07-2002
            • 7538

            Właśnie Holendrzy znokautowali Włochów - 3:0. Cóż, dzień po dniu dobre wiadomości

            Comment

            • iron
              Senior
              • 08-2002
              • 6716

              Pierwsza radosna chwila tych mistrzostw - Włosi pojechani A mogło byc tak z 5:0.
              Bardzo dobry mecz, szybki, sytuacja zmieniała się co chwilę i Holandia wyrasta w moich oczach na faworyta. Tylko trochę szkoda, że moi przodkowie wyemigrowali w dawnych wiekach z Holandii do Polski - radośc byłaby większa...
              Rumunia też solidnie się zaprezentowała, za to Francuzi nie, co też poprawiło mi humor

              A nasi - no cóż, grali lepiej niż dwa lata temu, za to wynik gorszy. Miało byc inaczej, a wyszło jak zwykle... takie życie.
              bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
              Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
              Rock, Honor, Ojczyzna

              Comment

              • lzkamil
                kierowca bombowca
                • 01-2003
                • 3611

                Też kibicowałem Holendrom. A za oknami głośno i pomarańczowo.
                Lepszy jabol pod okapem
                niż GŻ, CP i KP !


                Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                Comment

                • grzech
                  Senior
                  • 04-2001
                  • 4592

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                  Szwabia to taka kraina w Wirtembergii, nieco na północ od Jeziora Bodeńskiego.
                  .
                  Dawna Szwabia zajmuje większość wspomnianej Wirtembergii, a także część dzisiejszego landu Bawarii.

                  Czyli pisanie "szwab", chcąc określić pejoraytywnie Niemca, ma taki sens jak pisanie "małopolanin" chcąc dopieprzyć Polakowi.

                  Comment

                  • bayern71
                    Senior
                    • 06-2006
                    • 1004

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
                    Czytaj ze zrozumieniem.Pisałem o rodzinie a nie o znajomych.I pisałem,że nawet ci którzy kiedyś kryli się ze swoim polskim na ulicach czy w sklepie to dzisiaj gadają tak jak w Polsce czyli bez żadnego skrępowania.
                    O moje zrozumienie się nie obawiaj. Znajomy to osoba którą znamy (czyli także rodzina). Sedno problemu jest takie, że w środku Unii Europejskiej ludzie musieli ukrywać swoje pochodzenie z obawy przed tubylcami. Jak widać 'naród panów" nadal sobie dobrze funkcjonuje.

                    Comment

                    • kiszot
                      Senior
                      • 08-2001
                      • 8103

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bayern71
                      O moje zrozumienie się nie obawiaj. Znajomy to osoba którą znamy (czyli także rodzina). Sedno problemu jest takie, że w środku Unii Europejskiej ludzie musieli ukrywać swoje pochodzenie z obawy przed tubylcami. Jak widać 'naród panów" nadal sobie dobrze funkcjonuje.
                      Dalej pewnych spraw nie rozumiesz.W Milanówku rodzina to może i sa znajomi ale na Śląsku rodzina to rodzina a znajomi to obcy czyli nie rodzina.
                      Ukrywanie pochodzenie miało raczej podstawy wstydliwe niż strachliwe.Ktos kto wyjechał do Niemiec na podstawie niemieckich papierów nie za bardzo chciał się afiszowac z językiem polskim.Być może dzisiaj już dojrzeli do tego bo język polski bardzo spowszechniał w Niemczech.
                      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                      So von Natur, Natur in alter Weise,
                      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                      Comment

                      • ppns
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 1737

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
                        Jeszcze tylko Bogurodzicę odśpiewaj, dosiadaj rumaka i hajda na Krzyżaka!
                        I huzarski animusz podrasuj najlepszym ( najprawdopodobniej )
                        piwem na świecie.

                        Dyskusje o "sprzedawczykowatości" Podolskiego są infantylne. Sitwa Listka ,
                        zamiast od kilku lat rozglądać się za piłkarzami o polskich korzeniach grających
                        w obcych ligach ( nie tylko w Bundeslidze ) , tolerowała korupcyjne układy.

                        Podolski , Klose , Trochowski mają w Niemczech o wiele lepsze możliwości rozwoju
                        sportowego , i to też ma znaczenie.
                        piwoppns@wp.pl

                        Comment

                        • arcy
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 7538

                          Są dwa słowa, które tłumaczą dlaczego Podolski nie zdecydował się na grę w reprezentacji Polski: Ryan Giggs.

                          Comment

                          • Pogoniarz
                            † 1971-2015 Piwosz w Raju
                            • 02-2003
                            • 7971

                            No i trafiliśmy na Zatokę Puck,ale oczywiście nie zagramy tam gdyż pojemność stadionu jest zbyt mała.Mecz ma się odbyć za kilka dni w Gdyni.
                            Teraz o ME,uff po obejrzeniu większości spotkań uważam ,że nie my zagraliśmy najgorzej,ale Grecy,zbliżony poziom był Rumunii i Austrii ,Chorwacji i chyba mimo wszystko Rosji,choć ci ostatni mieli sporo pecha.


                            Prawie jak Piwo
                            SZCZECIN

                            Comment

                            • arcy
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 7538

                              Może być ciężko, w Zatoce gra paru dobrze znanych piłkarzy.

                              Comment

                              • lzkamil
                                kierowca bombowca
                                • 01-2003
                                • 3611

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                                Szwabia to taka kraina w Wirtembergii, nieco na północ od Jeziora Bodeńskiego.
                                Właśnie dziś sobie wypiłem znakomite szwabskie piwka, a dokładnie to i to
                                Lepszy jabol pod okapem
                                niż GŻ, CP i KP !


                                Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                                Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                                Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...