Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • arcy
    Senior
    • 07-2002
    • 7538

    Gdzieś przeczytałem, że mamy teraz najlepszego trenera od czasów Górskiego. Rozumiem, że medal w 1982 r. przyznany został za "Solidarność" i Hiszpanie przysłali go pocztą.

    Comment

    • robox
      = kapslarz =
      • 11-2002
      • 8188

      Niestety pozostało się pocieszyć tym, że była to pierwsza bramka i pierwszy punkt naszej reprezentacji w historii ME.

      Comment

      • Wujcio_Shaggy
        Senior
        • 01-2004
        • 4628

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pirackamuza Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie podłożą się, bo też mają cień szansy na awans... Już się podłożyli w 1982 - teraz kolej Niemców.
        Niemcy na pewno nie będą skorzy, by rewanżować się Austriakom za przysługę oddaną w czasach, gdy większości zawodników nie było jeszcze na świecie... a Austriacy są przeraźliwie słabi, to wielki wstyd dla nas, że z nimi nie wygraliśmy - no, ale my też jesteśmy słabi...

        Nasi zawodnicy wyszli na drewnianych nogach, chyba sparaliżowani świadomością, że grają "mecz o wszystko". Gdy Austriacy przypuścili szturm od samego początku, pogubili się kompletnie. Tym bardziej, że I połowę graliśmy w osłabieniu, bo Jop był 12-tym zawodnikiem gospodarzy i to on "wypracował" im z 90% tych sytuacji, które mieli w początkowych 20 minutach. Aż dziwne, że Beenhakker zdjął go dopiero w przerwie...

        Potem nasi się trochę podnieśli, aż wreszcie udało im się strzelić bramkę ze spalonego (Pirackamuza i inni wątpiący, popatrzcie sobie; ja też początkowo nie widziałem tego ofsajdu:
        Click image for larger version

Name:	gol.jpg
Views:	1
Size:	23,6 KB
ID:	2026670). Sędzia tej sytuacji nie mógł widzieć, bo był za daleko, ale liniowy powinien to wyłapać. Zorientował się, gdy było już za późno (najpewniej w przerwie), no i postanowił się zrehabilitować...

        W II połowie już nasi w pełni kontrolowali grę i gospodarze mieli bardzo niewiele do powiedzenia. Austriacy nie stworzyli sędziemu ani jednej okazji, by mógł im "wyrównać" straty moralne (upadek Ivanschitza w polu karnym był już zbyt naciągany). Dlaczego nie strzeliliśmy wtedy gola? Bramkarz Macho miał kilka świetnych interwencji, zawiedli jednak Krzynówek i Smolarek, o Dudce z litości nie napiszę nic. Z czasem Polacy zaczęli przetrzymywać piłkę, a już po 80-tej minucie stanęli całkiem, zbyt ufni, że dowiozą wynik. Może zmiana Rogera była niepotrzebna?

        Aż nadeszła 92 minuta i okazja dla sędziego na wymierzenie sprawiedliwości. Na pierwszej powtórce nie widać, że Austriak ugiął nogi i zaczął się przewracać jeszcze zanim Lewandowski zdążył go "pociągnąć" za koszulkę. On go tylko trzymał (a trzymanie nie jest zabronione), choć i tak nie miał najmniejszej szansy sięgnąć piłki. Karnego być nie powinno. Potem jeszcze kamera pokazała tryumfalny gest "sfaulowanego" zawodnika - zgięcie ręki w łokciu - "Udało się oszukać tego łysola..."

        Jest, jak jest - stan posiadania naszej reprezentacji jest marny. Najlepsi są bramkarze, problem w tym, że można wystawić tylko jednego, a i tak meczu się nie wygra. W obronie mamy Żewłakowa, Bąka (który już chyba przemija) i jeszcze może Wasilewskiego. Defensywny pomocnik jest jeden - Lewandowski. W ofensywie pozostaje Roger (najlepszy polski zawodnik; manewr z obywatelstwem nie okazał się klapą) i Smolarek (choć akurat na Euro prezentuje się mało korzystnie), Krzynówek (on chyba też się już kończy), może jeszcze od biedy Łobodziński i Saganowski (ten gra bardzo nierówno). Żurawski zawodzi na wielkich imprezach i też wygląda na to, że jego czas już minął. Mamy więc w porywach do 8 zawodników, trochę ciężko się gra takim szczupłym składem.

        Co nie znaczy, że nie możemy wygrać z Chorwacją - ale tylko dlatego, że ta ma już zapewnione I miejsce w grupie i najpewniej wystawi rezerwowy skład...
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

        Comment

        • iron
          Senior
          • 08-2002
          • 6703

          Co do spalonego - słyszałem opinie, że go jednak nie było - że to był strzał nie podanie, i że był rykoszet od obrońcy i bramkarza, więc spalonego nie mogło być...

          Zresztą na tych mistrzostwach w prawie każdym meczu jest przynajmniej jeden dyskusyjny spalony odgwizdany lub nie, czyli to widać norma

          Ale to już nie ma znaczenia. Fakt, że jesteśmy strasznie słabi fizycznie, mentalnie i taktycznie. Trzeba było w drugiej połowie strzelić ze dwie bramki, skoro mieliśmy przewagę. Turcją też nie jesteśmy, żeby w ostatniej minucie walnąć zwycięską bramkę.

          Ale ten karny z kapelusza boli, bo to było zwykłe świństwo, żeby nie napisać kompletne s...
          Last edited by iron; 13-06-2008, 11:56.
          bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
          Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
          Rock, Honor, Ojczyzna

          Comment

          • Pogoniarz
            † 1971-2015 Piwosz w Raju
            • 02-2003
            • 7971

            Sagan oczywiście ,że strzelał,ale Brazylianos był na pozycji tzw. biernej spalonej i nie brał udziału w akcji(czyli nie absorbował bramkarza drużyny przeciwnej) dopóki,dopóty nie dotknął piłki i strzelił na bramkę.Bramka ewidentnie ze spalonego,jak dla Niemców z nami.Karny dla Austrii też był ,ale poproszę,aby sędziowie konsekwentnie gwizdali z 10 karnych w każdym meczu ,gdyż przy każdym rzucie rożnym czy wolnym i ewentualnych wrzutkach obrońcy faulują


            Prawie jak Piwo
            SZCZECIN

            Comment

            • Wujcio_Shaggy
              Senior
              • 01-2004
              • 4628

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
              Co do spalonego - słyszałem opinie, że go jednak nie było - że to był strzał nie podanie, i że był rykoszet od obrońcy i bramkarza, więc spalonego nie mogło być...
              (...)
              Nie ma znaczenia, czy to był strzał, podanie, czy rykoszet - w sytuacji przedstawionej na obrazku (typowo książkowa ilustracja z podręcznika dla młodych adeptów sztuki sędziowskiej ) Roger jest na pozycji spalonej w chwili, gdy Sagan kopie piłkę. Gdyby S. strzelił bramkę sam, to byłaby prawidłowa, bo R. nie brałby udziału w grze. Rykoszet od bramkarza był już później i już się nie liczy.
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

              Comment

              • Latarnik
                Premium Lamplighter
                • 06-2004
                • 5005

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
                Gdzieś przeczytałem, że mamy teraz najlepszego trenera od czasów Górskiego. Rozumiem, że medal w 1982 r. przyznany został za "Solidarność" i Hiszpanie przysłali go pocztą.
                Nie wiem co Ty czytujesz, ale w 1982 roku medal z drużyną zdobył trener Antoni Piechniczek, a Kazimierz Górski w 1974 roku.
                5430 kapsli z wypitych piw
                874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                Comment

                • anteks
                  maruda
                  • 08-2003
                  • 10742

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nie wiem co Ty czytujesz, ale w 1982 roku medal z drużyną zdobył trener Antoni Piechniczek, a Kazimierz Górski w 1974 roku.
                  czy Arcy źle napisał ?
                  Mniej książków więcej piwa

                  Comment

                  • Latarnik
                    Premium Lamplighter
                    • 06-2004
                    • 5005

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                    czy Arcy źle napisał ?
                    Skojarzył Górskiego z medalem z 1982 roku. Ja tak przynajmniej to odebrałem.
                    5430 kapsli z wypitych piw
                    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                    Comment

                    • bayern71
                      Senior
                      • 06-2006
                      • 1004

                      Ciekaw jestem czy Beenhaker wzorem swych poprzedników wystawi w najbliższym meczu dublerów, ktorzy pokażą chociaż ambicję. choć będę strzelał, że się nie odważy. Zyskal teraz alibi dla swych działań (sędzia).
                      ciekawe co po mistrzostwach? Mam nadzieję, że najbliższy mecz będzie ostatnim dla niego i pozostałych pasożytów z Holandii. Wydaje mi się, że pomysł z trenerem zagranicznym jest dobry ale tym razem mającym kontakt z obecnymi trendami taktycznymi. Samą pozytwną motywacją i autorytetem nie można nie da się stwozyć nowocześnie grającego zespołu. Swoją drogą nie mamy szczęścia. Otto Rehhagel na pierwszy rzut oka nie wydaje się lepszm trenerem od Beenhakkera a stworzył świetną drużynę z jeszcze bardziej przeciętnych Greków

                      Comment

                      • anteks
                        maruda
                        • 08-2003
                        • 10742

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
                        Gdzieś przeczytałem, że mamy teraz najlepszego trenera od czasów Górskiego. Rozumiem, że medal w 1982 r. przyznany został za "Solidarność" i Hiszpanie przysłali go pocztą.
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                        Skojarzył Górskiego z medalem z 1982 roku. Ja tak przynajmniej to odebrałem.
                        w którym miejscu ?
                        Mniej książków więcej piwa

                        Comment

                        • Latarnik
                          Premium Lamplighter
                          • 06-2004
                          • 5005

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                          w którym miejscu ?
                          Skoro napisałem, ze ja to tak odebrałem, to Twoje dalsze pytania są nie na miejscu.
                          5430 kapsli z wypitych piw
                          874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                          "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                          https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                          Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                          https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                          Comment

                          • danio_145
                            Senior
                            • 02-2005
                            • 723

                            Sędzia Webb dostanie policyjną ochronę





                            Rodzina sędziego Howarda Webba dostanie policyjną ochronę - dowiaduje się Radio ZET. Jak poinformowała polską radiostację rzeczniczka policji w Sheffield - "w związku z pogróżkami, jakie pojawiają się w internecie zrobimy wszystko, by zapewnić jemu i jego rodzinie bezpieczeństwo".
                            Większość polskich komentatorów za głównego winowajcę wczorajszego remisu Polski z Austrią uważa właśnie angielskiego sędziego Howarda Webba. Arbiter podyktował wątpliwy rzut karny dla gospodarzy imprezy w drugiej minucie doliczonego czasu gry.

                            - Oczywiście zapewnimy wsparcie jakiego wymaga od policji Yorkshire sędzia i jego rodzina - powiedziała rzeczniczka policji w Sheffield Tanya Geddes.


                            Buehehe

                            Comment

                            • robox
                              = kapslarz =
                              • 11-2002
                              • 8188

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz Wyświetlenie odpowiedzi
                              No i po fuzji Dyskoboli i Śląska.Ciekawe co teraz z Piastem?Czybędą baraże?Kto zagra w pucharach,bo już są zgłoszone przecież kluby,Co Zrobi Drzymała-zagra w Grodzisku,czy poszuka sobie inne koło ratunkowe???
                              Więcej http://sport.onet.pl/0,1248675,1767548,wiadomosc.html
                              Podobno w grę wchodzi znów Szczecin, jak piszą na portalu wp.

                              Comment

                              • Pogoniarz
                                † 1971-2015 Piwosz w Raju
                                • 02-2003
                                • 7971

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robox Wyświetlenie odpowiedzi
                                Podobno w grę wchodzi znów Szczecin, jak piszą na portalu wp.
                                Nie ma takiej możliwości,koniec z fuzjami i tego typu"dobroczyńcami"choć sporo osób jest chętnych Widać już nie pamiętają jak to wyglądało... Idę po piwko i czas pooglądać co na ME


                                Prawie jak Piwo
                                SZCZECIN

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎