przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • iron
    Senior
    • 08-2002
    • 6716

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy
    Jak dla mnie, to w gronie ekspertów brakuje jeszcze Trenera Tysiąclecia...

    (...)
    I Spoconego Janka
    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
    Rock, Honor, Ojczyzna

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec
      Czy mam omamy wzrokowe czy aby przez moment mignął Żą na trybunach jak pokazywali kibiców?
      Omamy, przyskąpiłem i nie wywaliłem 200 euro na bilet z Austrią. Za to byłem na Chorwacji, nie mignąłem tam może?

      A w kwestii tego spalonego Rogera, być może rzeczywiście go nie było - o ile dobrze kojarzę przepisy, spalony ma miejsce, kiedy zawodnik jest między ostatnim obrońcą i bramkarzem, a Roger był w gruncie rzeczy za bramkarzem. Podobna sytuacja zdarzyła się kiedyś w jakiejś lidze i taką właśnie argumentację usłyszałem z ust eksperta w studiu (chyba sędziego).

      Comment

      • Wujcio_Shaggy
        Senior
        • 01-2004
        • 4628

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną
        (...) o ile dobrze kojarzę przepisy, spalony ma miejsce, kiedy zawodnik jest między ostatnim obrońcą i bramkarzem, a Roger był w gruncie rzeczy za bramkarzem. Podobna sytuacja zdarzyła się kiedyś w jakiejś lidze i taką właśnie argumentację usłyszałem z ust eksperta w studiu (chyba sędziego).
        A nie był to przypadkiem Wit Ż.?

        Podobno kobiety nie potrafią zrozumieć przepisu o spalonym - ale żeby tylu facetów miało problemy... Zaglądamy tu i czytamy (Art. 11):
        2. Liniami oceny pozycji spalonej są: - linia środkowa pola gry,
        - linia piłki,
        - linia wyznaczająca położenie przedostatniego zawodnika drużyny broniącej.
        Patrzymy teraz na obrazek, który zamieściłem ze trzy dni temu i widzimy, że:
        - Guerreiro jest przed linią piłki
        - i jest w linii z ostatnim zawodnikiem drużyny broniącej (w tym wypadku bramkarzem), albo i nawet z pół stopy przed.

        Jeśli jeszcze są jakieś wątpliwości, że piłka odbiła się od Austriaka, to:
        12. Jeżeli zawodnik znajdujący się na pozycji spalonej przejął piłkę zagraną przez współpartnera nie w jego kierunku, ale odbitą po drodze od przeciwnika (na przykład od jego pleców) jest spalony, gdyż odniósł korzyść z przebywania na tej pozycji, po zagraniu piłki przez współpartnera.
        Tyle przepisy. Jak mawiał Maciej Szczęsny - spalony jest wtedy, kiedy sędzia go odgwiżdże. Tym razem nie odgwizdał...
        Last edited by Wujcio_Shaggy; 17-06-2008, 14:04.
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

        Comment

        • Pogoniarz
          † 1971-2015 Piwosz w Raju
          • 02-2003
          • 7971

          He ,He i pomyśleć,że ŻĄ no powiedzmy uczył Westę na czym polega spalony na zlocie .


          Prawie jak Piwo
          SZCZECIN

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            Wujcio się powołuje na jakieś s zemrane przepisy piłkarskie, a przecież każdy kibic wie, że:
            - spalony jest zawsze wtedy, kiedy nam strzelą bramkę,
            - kiedy nasi strzelą bramkę, spalonego być NIE MOŻE.

            Podobnie jest z faulami na polu karnym, osobliwie w ostatnich minutach meczu.

            Comment

            • babalumek
              Senior
              • 02-2004
              • 1207

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
              Pasję to mają chłopaki w A-klasie. To są zawodowcy.
              W pełni się zgadzam dlatego chodzę na okręgówkę ew. 4 ligę

              Wczorajszy mecz oglądnąłem już na spokojnie i nerwy wyczerpałem po 45 min, w drugiej połowie już mi było wszystko jedno. W ogóle nie było gry, podobno to my o coś mieliśmy walczyć, podobno mieliśmy się na nich rzucić od 1 min i podobno bez problemów mieliśmy ograć te rezerwy Chorwatów. No ale jak tu atakować skoro wychodzi się w ustawieniu 6-3-1 ???? To Chorwaci zagrali klasyczne 4-4-2... Brakowało wszystkiego - zaangażowania, przemyślanych akcji itp. W ogóle nie rozumiem dlaczego w przerwie Leo dokonał JEDNEJ zmiany ???? Przecież tam po 20 min 4-5 piłkarzy nadawało się na ławkę!!!!!! Łobodziński, Krzynówek, Dudka, Lewandowski, Murawski... Krzynówek to wcielona tragedia, jak zawodnik reprezentacyjny o takim ograniu i doświadczeniu może tak tragicznie źle zagrywać piłki?????? Łobodziński to ja nie wiem po co grał, poza 1 akcją gdzie dostał piłkę na talerzu, kompletnie nie wiedział co robić. Potem zresztą sam to przyznał że "zaskoczył go ofensywną grą lewy obrońca i nie wiedział czy ma za nim biegać czy nie...". No to Wasilewski musiał mieć przy nim przechlapane... i jak widać - miał. Lewandowski - słabizna, widać dlaczego traci miejsce w klubowej "11", Dudka jak zwykle beznadziejnie - to taki zawodnik od wszystkiego, czyli od niczego. Żewłakow robił co mógł, to samo Saganowski. Roger - ok, ale trochę czasem za bardzo pod publiczkę, jakby dla własnej promocji. Boruc - wiadomo. Obrona w każdym zestawieniu to koszmar - już Chyba Wyspy Owcze mają solidniejszą... każdy atak na naszą bramkę powodował u mnie sok ciśnienia...
              Generalnie jest coraz gorzej w tych turniejach. Za Engela zawalili pierwszy mecz - fakt. Ale potem z Portugalią postawili wszystko na 1 kartę - nie wyszło bo Portugalia lepiej gra w piłkę. Ale PRÓBOWALI. Potem w ładnym stylu 3:1 z USA. Tłumaczenie - bo brak doświadczenia w tego typu imprezach. Ok. Potem Niemcy. Pierwszy mecz-zawalony, drugi mecz - obrona Częstochowy i w plecy, trzeci - beznadzieja,ale 3 pkt. A tu??? Gdyby nie Boruc to tak: Niemcy 0:2, Austria 1:4, Chorwacja 0:3. Teraz odwoływanie się do eliminacji... ale poza meczem z Portugalią tam też nie grali rewelacji. Szkoda gadać, pewnie Benhakkera zostawią, ale niesmak też jest i będzie.
              MRKS Kuźnia Jawor

              WTS Sparta Wrocław

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy
                A nie był to przypadkiem Wit Ż.?
                Ano chyba tak.

                A ty Pogoniarz nie mędrkuj, bo żeby żonie aktywnego kibica trzeba było wyjaśniać spalonego, to normalnie wstyd

                Comment

                • Ahumba
                  Senior
                  • 05-2001
                  • 8972

                  Uważam, że na razie, to nam żaden trener nie pomoże, bo z gówna bicza nie ukręcisz.
                  Jeden Boruc to trochę mało.
                  Dopóki będą takie sytuacje, że kopacz, który 3-4 razy w meczu kopnie piłkę w odpowiednim kierunku będzie chołubiony i uważany za gwiazdora, po czym pojedzie "zarabiać" za granicę nic z naszej piłki nie będzie. Samymi treningami i grzaniem ławy w klubie formy na mistrzostwa nie zdobędzie się. Tylko grając w meczach można wejść na szczyt. GRANIEM (nawet w polskiej lidze) a nie snuciem się 90 minut po boisku.
                  Karny, spalony??? Dobrej drużynie to nie przeszkadza. Stwarza sobie tyle sytuacji pod bramką, że żaden sędzia ani Boruc, czy inny Bufon nie jest w stanie temu przeszkodzić. Gdy się stwarza 1-2 sytuacje w meczu, to wszyscy są winni.
                  Żaden Brożek ani inni NIC by nie pomogli. Skoro nawet Ebi był własnym cieniem, a Krzynówek .................................................. ....... .

                  A co do arcy'ego. Zostawcie Go. Na taką postawę najlepsza OLEWKA.
                  Można dopingować nawet Papuasom, ale przekładając na bliskie naszemu żołądkowi piwo arcy woli koncernowego Heinekena (rzemieślnicze Niemcy) a nie raz dobre raz gorsze piwo regionalne (cienką Polskę). Można i tak ale na tym forum mając taką postawę nie ma się czym szczycić.
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                  Comment

                  • arcy
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 7538

                    Ahumbo, ja nie pamiętam czasów gdy Polska była dobra. W 1982 r. miałem dwa latka.

                    Może i Niemcy to piłkarscy rzemieślnicy. Ale Polacy nawet tego nie potrafią, a artystów piłki to co najwyżej w telewizji mogą pooglądać.

                    Nie ma się co dziwić Łobodzińskiemu. Przecież w polskiej lidze nie ma ofensywnych lewych obrońców. Ba, w polskiej lidze chyba w ogóle nie ma lewych obrońców.

                    Comment

                    • iron
                      Senior
                      • 08-2002
                      • 6716

                      Dzień na Euro udany w połowie - tylko Francja jedzie do domu
                      Po cichu miałem nadzieję, że Holandia podłoży się Rumunii i także Włosi pojadą do domu

                      Z jednej strony to dobrze, że Pomarańczowi grają fair, z drugiej Euro bez Włochów i Francuzów - BEZCENNE
                      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                      Rock, Honor, Ojczyzna

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        Ja miałem głównie nadzieję na wtopę Włochów, ale ci oczywiście karny, rykoszet i awans. Choć trzeba przyznać, że mocno cisnęli i mieli sporo sytuacji.

                        No cóż, szansa zaprzepaszczona, teraz pewnie będziemy się z nimi męczyć do finału...

                        Comment

                        • Wujcio_Shaggy
                          Senior
                          • 01-2004
                          • 4628

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz
                          He ,He i pomyśleć,że ŻĄ no powiedzmy uczył Westę na czym polega spalony na zlocie .
                          No, to już wiemy, jak ją nauczył
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika babalumek
                          (...) W ogóle nie rozumiem dlaczego w przerwie Leo dokonał JEDNEJ zmiany ???? Przecież tam po 20 min 4-5 piłkarzy nadawało się na ławkę!!!!!! (...)
                          To akurat oczywiste - przepisy nie pozwalają. I tak się wykazał przytomnością, że zdjął Dudkę ze stopera. Tylko po co go tam wcześniej wystawił?
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
                          (...) Ba, w polskiej lidze chyba w ogóle nie ma lewych obrońców.
                          Tu się nie zgodzę - w polskiej lidze wszyscy obrońcy są "lewi"...

                          W wypowiedziach pomeczowych przebija głównie zdziwienie naszych zawodników, że ci rezerwowi Chorwaci potrafili kopnąć prosto piłkę, i że biegali i naciskali, zamiast położyć się na murawie...

                          Od piłki kopanej przechodzimy teraz do piłki nożnej - Włosi niestety awansowali do ćwierćfinału (piszę "niestety", no ale przecież ktoś musiał; to nie znaczy, że wolałbym Francuzów albo Rumunów) przy wydatnej pomocy pecha "Trójkolorowych". (Tu pocieszenie dla niepoprawnych optymistów: jest drużyna, która ma gorszy bilans od Polski i, o dziwo, jest to wicemistrz świata. Dodatkowo aktualny mistrz Europy i półfinalista poprzedniego EURO też odpadli w fazie grupowej, i to wcześniej od nas ). W związku z powyższym, trochę się obawiam o Hiszpanów (którzy by mogli wreszcie coś ugrać na mistrzostwach), bo Azzurri zamurują się na 0:0 i tylko będą wywalać piłki na Toniego. Dziś miał on, co prawda, rozregulowany celownik - ale cholera wie...

                          No a w bliższej perspektywie, czyli jutro, nie spodziewam się większych emocji (największą niewiadomą jest, czy aby Grecy nie okażą się jedyną drużyną tych mistrzostw, która nie zdobyła choćby punktu). Mecz Szwecji z Rosją będzie raczej nudny (gdyby w hokeja grali, to co innego), bo obie drużyny grają równie nędzny futbol, tyle że Ruscy mają Hiddinka (który zawsze wychodził z grupy na mistrzostwach; nb. kto to wymyślił, żeby zatrudnić u nas Beenhakkera, który nigdy nie wygrał meczu na wielkiej imprezie?), a Szwedzi Ibrahimovicia, no i wystarczy im remis. A poza tym i tak nie mają szans z Holandią.
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                          Comment

                          • żąleną
                            Sojowe Oddziały Bojowe
                            • 01-2002
                            • 13239

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy
                            No, to już wiemy, jak ją nauczył
                            Posiłkowałem się autorytetem Wita, więc też nie podskakuj, bo on teraz już chyba grypsuje

                            Comment

                            • zythum
                              Kot Makawity
                              • 08-2001
                              • 8305

                              Romanija Romanija - zabrakło nas na miejscu aby dopingować co Żą ? Szczególnie we włoskiej knajpie
                              Holendrzy na razie rewelacja.
                              To inaczej miało być, przyjaciele,
                              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                              Rządzący światem samowładnie
                              Królowie banków, fabryk, hut
                              Tym mocni są, że każdy kradnie
                              Bogactwa, które stwarza lud.

                              Comment

                              • Pogoniarz
                                † 1971-2015 Piwosz w Raju
                                • 02-2003
                                • 7971

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robox
                                Podobno w grę wchodzi znów Szczecin, jak piszą na portalu wp.
                                Będzie taka możliwość,ale jeśli uda nam się dziś awansować do III ligi(mam gdzieś te nowe nazewnictwo) i stamtąd rozpoczniemy marsz ku pierwszej lidze.Z tego co obiło mi się tu i tam Drzymała faktycznie chce kombinować w Szczecinie,ale chciałby grać w I lidze i mieć pewność ,że w końcu będą rozpoczęte prace nad nowym stadionem.Ten teraz beznadziejny nie jest,ale sporo brakuje do choćby III ligowych stadionów w Anglii.Mankamentem jest upiorny kawałek zadaszenia,brak wydzielonych miejsc dla dziennikarzy,sektor dla przyjezdnych jest niby w porządku,ale musi być duża strefa buforowa(nie taka jak na Widzewie, gdzie jakiś debil zrobił w takim miejscu sektor dla gości ),dalekie dojście do szatni,dojście na sektory w piachu.Pojemność jaka taka ,blisko osiemnaście tysięcy.Murawa jest podgrzewana,2300 luksów jest,ubikacje płatne,ale wiadomo,że sikanie odbywa sie pod płotem,kioski z pamiątkami są.To niestety wszystko wystarcza nawet na naszą pierwszą ligę
                                P.S "Szacunek" dla prezesunia za podniesienie cen biletów z 6 i 10, zł na 10 i 15 zł On chce by było 10 koła,jakieś jaja czy cuś
                                Dla tych co mają swoiste poczucie humoru( jakby na czasie
                                W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.


                                Prawie jak Piwo
                                SZCZECIN

                                Comment

                                Przetwarzanie...