Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
    A jak sie mają zachowywać? Pewnie chcieliby w sobotę posiedzieć w domu, a muszą pilnować jakichś debili i ryzykować zdrowie. Ja też byłbym wkurwiony.
    Niech se robotę zmienią,kto im każe uganiać się po stadionach w soboty?
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

    Comment

    • arcy
      Senior
      • 07-2002
      • 7538

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
      Niech se robotę zmienią,kto im każe uganiać się po stadionach w soboty?
      Na sugestie, że górnicy powinni zmienić robotę, reagowałeś nerwowo. A nikt im nie każe siedzieć pod ziemią i wyciągać ręce po nasze podatki.

      O ile dobrze pamiętam, mam 32" i to mi w zupełności wystarczy. Tyle, że Canal+ opłacam dla ligi angielskiej i żużlowego GP.

      Na stadionie żużlowym w Poznaniu można się napić piwa, kibiców gości nie muszą chronić kordony policji. Prędzej czy później tak będzie na stadionach piłkarskich. Nie jeden Walter rozumie, że wymiana publiczności jest konieczna.

      Comment

      • kiszot
        Senior
        • 08-2001
        • 8081

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
        Na sugestie, że górnicy powinni zmienić robotę, reagowałeś nerwowo. A nikt im nie każe siedzieć pod ziemią i wyciągać ręce po nasze podatki.
        Nie wiem co ty robisz ale na pewno jest to mniej pożyteczne niż to co robią górnicy.Gdybyś miał troszkę większa wiedzę w tej dziedzinie to na pewno byś wiedział,że polska energetyka oparta jest na węglu.Żeby nie być zależnym od innych krajów to trzeba mieć swoje kopalnie.I zapewniam cię,że górnicy nie wyciągają rąk po cudze podatki.Sami je wypracowują i to ciężką pracą,ale tobie chyba się pomyliły tematy.
        A co do gliniarzy to nikt im nie każe latać po stadionach od tego jest ochrona więc skończcie już pieprzyć o tych biednych pałach które nie mogą obejżeć tv w sobotę bo lataja po meczach.
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
        O ile dobrze pamiętam, mam 32" i to mi w zupełności wystarczy. Tyle, że Canal+ opłacam dla ligi angielskiej i żużlowego GP.
        No to po co ci stadion? Lepiej posiedź se przed tv.
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
        Na stadionie żużlowym w Poznaniu można się napić piwa, kibiców gości nie muszą chronić kordony policji. Prędzej czy później tak będzie na stadionach piłkarskich. Nie jeden Walter rozumie, że wymiana publiczności jest konieczna.
        A to ciekawe bo z tego co wiem to na żużlu tak samo sa zadymy jak na piłce z tym,że może troszkę ich mniej.
        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
        So von Natur, Natur in alter Weise,
        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

        Comment

        • pieczarek
          zwykle cham i prostak
          • 06-2001
          • 5011

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
          I zapewniam cię,że górnicy nie wyciągają rąk po cudze podatki.Sami je wypracowują i to ciężką pracą....
          Mijasz się z faktami. Górnicy wyciągają ręce po cudze podatki. Choćby miliardy rocznie z tytułu wcześniejszych emerytur.

          Comment

          • arcy
            Senior
            • 07-2002
            • 7538

            Ostatnio Jerzy Szmajdziński nazwał takie zjawisko oszczędnym gospodarowaniem prawdą. Bardzo spodobał mi się ten zwrot.

            Comment

            • babalumek
              Senior
              • 02-2004
              • 1207

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek Wyświetlenie odpowiedzi
              Mijasz się z faktami. Górnicy wyciągają ręce po cudze podatki. Choćby miliardy rocznie z tytułu wcześniejszych emerytur.
              Wiem, że odchodzimy od tematu, ale już normalnie nóż się w kieszeni otwiera jak po raz setny słyszę takie określenie od kolejnego "mądrego", co to wszystkie rozumy pozjadał. Co, nie pasuje że człowiek pracujący 25 lat pod ziemią w pyle węglowym, w wysokiej wilgotności i w temp. często przekraczającej 30st, ma prawo do emerytury???????? No to ja się pytam jakim prawem Pan Policjant idzie sobie na emeryturę po, uwaga 15 (słownie: piętnastu) latach pracy??????? Co, aż tak ma przerąbane?? Pomijam specjalne jednostki, ale co taka pała pracująca na zasadzie: kilka mandatów, pijany rowerzysta, zatrzymanie za brak świateł w dzień słoneczny, spisanie gnojka (nie kilku, bo mogą przecież się zdenerwować) robi takiego ciężkiego i niebezpiecznego że się do górników czepiacie a do nich nie?? A wojskowi?? Trepy pracują w urągających ludziom warunkach że idą na emeryturę po 25 czy już 15 latach?? Kto ma wyższe emerytury - byli górnicy dołowi czy byli SBecy i wojskowi??? A nauczyciele?? Ci jeszcze mają prawo do ROCZNEGO płatnego urlopu, do tego 18 godz tygodniówka, wakacje, ferie, wszystkie święta i soboty wolne. A ciągle słyszę tylko pierd... o górnikach, co to oni nie mają i jakie to wielkie obciążenie dla wszystkich, szczególnie dla takich co koło południa siedzą sobie na kompie.

              A teraz o piłce: powoli widać pierwsze efekty reorganizacji wraz ze startem poszczególnych lig. Wydaje się że poziom się wyrównał, teraz szczególnie w ligach od 2 w dół widać było wyraźne dysproporcje pomiędzy czołówką i resztą. Po reorganizacji mecze powinny być bardziej wyrównane, także może to nie być takie złe rozwiązanie.
              Last edited by babalumek; 05-08-2008, 16:30.
              MRKS Kuźnia Jawor

              WTS Sparta Wrocław

              Comment

              • pieczarek
                zwykle cham i prostak
                • 06-2001
                • 5011

                Babalumek, zrzuciłeś z wątroby to, co Ci na niej leżało. Szkoda tylko, że piszesz niedorzeczności. Policjant, żołnierz, to są i będą funkcje finansowane z podatków. Oczywiście, dyskusyjne jest w jakim wieku powinni przechodzić na emeryturę. Natomiast górnik, to najzwyklejszy na świecie zawód. Taki sam jak budowlaniec czy drwal. Jedynie bardziej bezpieczny od tych dwóch, które wymieniłem (statystyki do sprawdzenia).
                W mojej wcześniejszej wypowiedzi odniosłem się do fałszywej tezy Kiszota, że górnicy nie czerpią z podatków płaconych przez innych. Latami niepłacony ZUS i VAT, składki emerytalne zupełnie nie odpowiadające późniejszym świadczeniom, swojego czasu wielotysięczne odprawy dla zwalniających się, niepopłacone szkody górnicze, bezpośrednie wielomiliardowe dotacje - to wszystko było i jest finansowane z kieszeni innych podatników. Średnio inteligentnemu człowiekowi nie wypada temu zaprzeczać. I tylko o zaprzeczanie faktom przez Kiszota mi chodziło. Rozumiałbym, gdyby Kiszot - zamiast boksować się z realiami - napisał:tak, górnicy są pasożytami, ale jako górnik uważam, że jest to słuszne i społecznie usprawiedliwione.

                Ale wróćmy do piłeczki kopanej i kiboli.

                Comment

                • kiszot
                  Senior
                  • 08-2001
                  • 8081

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek Wyświetlenie odpowiedzi
                  Mijasz się z faktami. Górnicy wyciągają ręce po cudze podatki. Choćby miliardy rocznie z tytułu wcześniejszych emerytur.
                  Jesteś w błędzie,nie ma wcześniejszych emerytur dla górników,sa natomiast dla służb mundurowych.Górnik po 25 latach przechodzi na zasłużoną normalną emeryturę.
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek Wyświetlenie odpowiedzi
                  W mojej wcześniejszej wypowiedzi odniosłem się do fałszywej tezy Kiszota, że górnicy nie czerpią z podatków płaconych przez innych. Latami niepłacony ZUS i VAT, składki emerytalne zupełnie nie odpowiadające późniejszym świadczeniom, swojego czasu wielotysięczne odprawy dla zwalniających się, niepopłacone szkody górnicze, bezpośrednie wielomiliardowe dotacje - to wszystko było i jest finansowane z kieszeni innych podatników. Średnio inteligentnemu człowiekowi nie wypada temu zaprzeczać. I tylko o zaprzeczanie faktom przez Kiszota mi chodziło. Rozumiałbym, gdyby Kiszot - zamiast boksować się z realiami - napisał:tak, górnicy są pasożytami, ale jako górnik uważam, że jest to słuszne i społecznie usprawiedliwione.

                  Ale wróćmy do piłeczki kopanej i kiboli.
                  Kurcze,zaczynasz mi sie podobać.Tak sie zastanawiam co by jeszcze można było nam przypisać.


                  Wracając do piłeczki kopanej,to ten darmozjad kiszot który wyciąga rękę do pieczarka czy innego arcego po ich ciężko zapracowane pieniążki wybiera się jutro po bileciki na pierwszy mecz tego sezonu.I ten złodziej,nie bójmy się użyć tego słowa,w sobotę będzie dopingował Polonię w Krakowie w meczu z Wisełką.
                  Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                  1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                  Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                  Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                  So von Natur, Natur in alter Weise,
                  Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                  Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                  Comment

                  • arcy
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 7538

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jesteś w błędzie,nie ma wcześniejszych emerytur dla górników,sa natomiast dla służb mundurowych.Górnik po 25 latach przechodzi na zasłużoną normalną emeryturę.
                    Normalna emerytura jest wtedy, gdy osiągnie się obowiązujący w Polsce ustawowy wiek emerytalny: 65 lat (mężczyźni) lub 60 lat (kobiety). Wszelkie wcześniejsze formy, czy to dla górników, nauczycieli czy służb mundurowych, są wyciąganiem ręki po pieniądze podatników.

                    Na marginesie, to niech ktoś spróbuje utrzymać rodzinę za emeryturę policjanta po 15 latach służby, stanowiącą 40 proc. jego wynagrodzenia. O ile wiem, emerytury górników nie są obłożone takim ograniczeniem.

                    Comment

                    • arcy
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 7538

                      Kolejny dowód na to, jak słabą jest liga szkocka i polska przy okazji też. Litewskie FBK Kowno wyeliminowało właśnie z LM wicemistrza Szkocji Glasgow Rangers.

                      W kolejnej rundzie Litwini trafią na duński Aalborg. Jedna z tych drużyn zagra w fazie grupowej LM. Oba te kraje są mniejsze od Polski, a ich reprezentacje nie grały na Euro.

                      Comment

                      • kiszot
                        Senior
                        • 08-2001
                        • 8081

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
                        Normalna emerytura jest wtedy, gdy osiągnie się obowiązujący w Polsce ustawowy wiek emerytalny: 65 lat (mężczyźni) lub 60 lat (kobiety). Wszelkie wcześniejsze formy, czy to dla górników, nauczycieli czy służb mundurowych, są wyciąganiem ręki po pieniądze podatników.

                        Na marginesie, to niech ktoś spróbuje utrzymać rodzinę za emeryturę policjanta po 15 latach służby, stanowiącą 40 proc. jego wynagrodzenia. O ile wiem, emerytury górników nie są obłożone takim ograniczeniem.
                        Ustawowa emerytura górnicza jest po przepracowaniu 25 lat na dole kopalni.Wcześniejsza emerytura jest związane z wiekiem i mozna na nią przejść kończąc 55 lat i minimum 15 lat pracy na dole.
                        Kolega były gliniarz poszedł na emeryturę wcześniejszą czyli po 15 latach pracy.Dostaje na rękę 1200 pln.Nie mów,że nie utrzymasz się z tego jako emeryt.Gorzej gdy jesteś jeszcze młody i masz spore zapotrzebowanie na gotówkę wtedy możesz sobie dorobić.Nie wiem jak ty ale znam sporo ludzi którzy dostają mniejsze emerytury i muszą z nich żyć.

                        Co do Szkocji to ich liga jest tak samo słaba jak nasza a Celtic i Rangers regularnie odpadają w europejskich pucharach co najwyżej o szczebel wyżej niż nasze zespoły.
                        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                        So von Natur, Natur in alter Weise,
                        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                        Comment

                        • arcy
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 7538

                          Kiszot, chciałbym zobaczyć jak 35-letni człowiek utrzymuje rodzinę za 1200 zł miesięcznie. Chyba tam u Was rozdają żarcie za darmo i czynszów nie pobierają.

                          Emerytura górnicza jest owszem ustawowa - jak wszystkie inne wcześniejsze emerytury. Rzecz w tym, że te ustawy są zalegalizowaną formą wyciągania cudzej kasy.

                          W ubiegłym sezonie Celtic wyszedł z grupy w LM, a Rangers grali w finale Pucharu UEFA. Kurka, przypomnij mi proszę, która polska drużyna grał w fazie grupowej LM i która grała w półfinale Pucharu UEFA.

                          Ale co do zasady, masz rację. Wraz z tegoroczną porażką Rangers (i porażką Celtica z Artmedią) to najlepszy dowód na to, że liga szkocka nie jest dla nich żadnym wyzwaniem i że regularne potyczki z przeciętniakami w każdej chwili mogą zaowocować taką kompromitacją.

                          I tego zdaje się nie dostrzegać Boruc.

                          Comment

                          • arcy
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 7538

                            Swoją drogą, ciekawe jak ART po powrocie posprząta ten kopano-polityczny bajzel.

                            Comment

                            • Wujcio_Shaggy
                              Senior
                              • 01-2004
                              • 4628

                              Do sprzątania bajzlu (ale nie na forum) zabrał się też Trybunał Arbitrażowy przy PKOl, oddalając apelacje Zagłębia i Korony, dzięki czemu "l'ordre regne a Ekstraklasa" i tzw. rozgrywki mogą się (chyba) pojutrze rozpocząć.

                              Zagłębie i Korona, których korupcja się, jak widać, nie przedawniła, zagrają więc w I lidze, m. in. z Widzewem, którego korupcja się "przedawniła", cóż z tego, że Korona korumpowała sezon wcześniej...
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                              Comment

                              • Pogoniarz
                                † 1971-2015 Piwosz w Raju
                                • 02-2003
                                • 7971

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
                                Do sprzątania bajzlu (ale nie na forum) zabrał się też Trybunał Arbitrażowy przy PKOl, oddalając apelacje Zagłębia i Korony, dzięki czemu "l'ordre regne a Ekstraklasa" i tzw. rozgrywki mogą się (chyba) pojutrze rozpocząć.

                                Zagłębie i Korona, których korupcja się, jak widać, nie przedawniła, zagrają więc w I lidze, m. in. z Widzewem, którego korupcja się "przedawniła", cóż z tego, że Korona korumpowała sezon wcześniej...
                                No cóż,widać Boniek i nie tylko ON miał dużą siłę przebicia.


                                Prawie jak Piwo
                                SZCZECIN

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎