Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    Smutny bardzo smutny dzisiaj dzień . Nie ważne czy macie ochotę czy nie czytać ale mnie się chce zacytowac choć kilka słów o panu Ludwiku:

    Dokonania Sobolewskiego jako prezesa Widzewa i błyskotliwy awans klubu od klasy okręgowej do ekstraklasy w 1975 roku, a z czasem do mistrzostwa Polski i do półfinału Pucharu Europy w 1983 roku nabierają dodatkowego smaku, którego nie czują już dziś młodzi fani futbolu. W czasach prezesury pana Ludwika polskim sportem rządziły kluby wojskowe, gwardyjskie i górnicze. Miały wsparcie polityczne, finansowe i medialne, nadużywając nawet konstytucji (np. obowiązek służby wojskowej był cynicznie wykorzystywany do nieodpłatnego pozyskiwania najzdolniejszych sportowców do klubów wojskowych). Wygrać z tym lobby było czymś arcytrudnym. A prezes Widzewa potrafił dokonywać cudów. Sposób, w jaki wiosną 1979 roku odzyskał z CWKS Legia Włodzimierza Smolarka, czyszczącego konie w Starej Miłosnej, czy w 1980 roku wyrwał z WKS Śląsk Władysława Żmudę wymagał odwagi, wyobraźni, sprytu i niezwykłej dyplomacji.


    Niedługo pogrzeb a potem mecz w którym liczyła się będzie tylko pamięć o największym widzewiaku którego słowa: Widzew dla mnie to cały świat - przyświecają tysiącom kibiców z całej Polski.
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      Pogoń po nawet niezłym spotkaniu pokonała Victorię Koronowo 3:0.
      Po raz kolejny mnóstwo sytuacji podbramkowych i niestety partaczonych niemiłosiernie.
      Sędzia główny wywiązał się ze swoich zadań bardzo dobrze,ale liniowy był tragiczny, puścił ze trzy akcje Portowców gdy był ewidentny spalony,a gdy piłka była dograna idealnie machał chorągiewką jak cepem(doskonale widziałem każdą sytuację).
      Utrzymaliśmy czwarte miejsce,jeśli Gawin skończy swój żywot,to wskoczymy szybko w strefę barażową.Końcówkę mieliśmy naprawdę świetną w ostatnich dziewięciu spotkaniach Pogoń zdobyła 24 punkty


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • pieczarek
        zwykle cham i prostak
        • 06-2001
        • 5011

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz Wyświetlenie odpowiedzi
        ... liniowy był tragiczny, puścił ze trzy akcje Portowców gdy był ewidentny spalony,a gdy piłka była dograna idealnie machał chorągiewką jak cepem(doskonale widziałem każdą sytuację)....
        Sędzia biegający przy linii, nie widział nic. Kibic siedzący w jednym miejscu widział wszystko doskonale, bo wszystkie spalone miały miejsce dokładnie na linii jego wzroku.
        Uwielbiam to kibicowskie poczucie wyższości nad sędziami i innymi patałachami poruszającymi się po boisku. Zawsze wprawia mnie w dobry humor.

        Comment

        • pieczarek
          zwykle cham i prostak
          • 06-2001
          • 5011

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum Wyświetlenie odpowiedzi
          ...Sposób, w jaki (Ludwik Sobolewski) wiosną 1979 roku odzyskał z CWKS Legia Włodzimierza Smolarka, czyszczącego konie w Starej Miłosnej, czy w 1980 roku wyrwał z WKS Śląsk Władysława Żmudę wymagał odwagi, wyobraźni, sprytu i niezwykłej dyplomacji.
          Zythum, nie pisz głupot. I Smolarek w Legii, i Żmuda w Śląsku mieli już za sobą co najmniej dwa sezony z wojskowych klubach. Czyli kamasze mieli odsłużone. "Odzyskanie" Smolarka, czy "wyrwanie" Żmudy nie wymagało niczego innego, tylko pieniędzy. A czasami nawet tego nie wymagało. Okońskiego z Lecha też capnęła Legia. I gdy tylko skończył "służbę wojskową" grzecznie i bez najmniejszych problemów wrócił do Lecha. Podobnie inni. Jeśli ktoś nie wracał, to dlatego, że w Legii płacili więcej, podobała mu się Warszawa lub liczył na większą karierę niż na zapyziałej prowincji.

          Comment

          • robox
            = kapslarz =
            • 11-2002
            • 8188

            Cieszę się, że wreszcie przerwa zimowa w rozgrywkach, bo od kilku spotkań postawa Zagłębia tragiczna. Ostatnie mecze, to głównie straty punktów, nie licząc jedenego szczęśliwego zwycięstwa. Wczorajszy mecz z Gorzowem też pokazał, że z chłopaki nie za bardzo mają pomysł na granie (i wygrywanie).

            Comment

            • kiszot
              Senior
              • 08-2001
              • 8081

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek Wyświetlenie odpowiedzi
              Sędzia biegający przy linii, nie widział nic. Kibic siedzący w jednym miejscu widział wszystko doskonale, bo wszystkie spalone miały miejsce dokładnie na linii jego wzroku.
              Uwielbiam to kibicowskie poczucie wyższości nad sędziami i innymi patałachami poruszającymi się po boisku. Zawsze wprawia mnie w dobry humor.
              Mnie się bardzo podoba jak ktoś twierdzi,że latacz z chorągiewką czy gwizdkiem zawsze ma rację i wszystko widzi najlepiej.
              W hokeju juz dawno doszli do tego,że sędzia nie jest nieomylny i wprowadzili rejestrację video.
              Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
              1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

              Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
              Mein Schlesierland, mein Heimatland,
              So von Natur, Natur in alter Weise,
              Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
              Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

              Comment

              • pieczarek
                zwykle cham i prostak
                • 06-2001
                • 5011

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                Mnie się bardzo podoba jak ktoś twierdzi,że latacz z chorągiewką czy gwizdkiem zawsze ma rację i wszystko widzi najlepiej.
                "Latacz" nie zawsze wszystko widzi najlepiej, ale zawsze ma rację. Kibiców często to boli.

                Naprawdę znasz kogoś, kto twierdzi, że sędzia wszystko widzi najlepiej?

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  Nie "ma rację", tylko podejmuje wiążące decyzje.

                  Comment

                  • pieczarek
                    zwykle cham i prostak
                    • 06-2001
                    • 5011

                    Żą, dziękuję Ci, że nieco sprostowałeś tok myślenia Kiszota: podobają mu się latacze, którzy podejmują wiążące decyzje i wszystko widzą najlepiej.

                    Comment

                    • kiszot
                      Senior
                      • 08-2001
                      • 8081

                      Latacze lataczami a Polonia wywiozła 1 punkt z Białegostoku.
                      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                      So von Natur, Natur in alter Weise,
                      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                      Comment

                      • kony
                        breweriarz
                        • 08-2005
                        • 1701

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                        Latacze lataczami a Polonia wywiozła 1 punkt z Białegostoku.
                        ... no i ten widok kiedy Jaga zrobiła "szarańczę" - bezcenne

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          Tak sobie myślę, że tę szarańczę można by w Polsce z powodzeniem zastosować do gry w polu, wielkiej różnicy w grze większości zespołów by nie było

                          Comment

                          • arcy
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 7538

                            No właśnie na tym polega pomysł Motyki, żeby nie utrudniać polskim piłkarzom sprawy. Przy rogu, niech robią to co zawsze - bo to najlepiej potrafią, a nie zawracają sobie głowy jakimiś wypracowanymi rozwiązaniami taktycznymi.

                            Comment

                            • kiszot
                              Senior
                              • 08-2001
                              • 8081

                              Dawno tu nie zaglądałes Arcy.Nudno było bez ciebie
                              Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                              1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                              Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                              Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                              So von Natur, Natur in alter Weise,
                              Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                              Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                              Comment

                              • arcy
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 7538

                                Bo jestem w nieustającym szoku, gdy porównuję pozycję Polonii Bytom i Górnika. Jeszcze ze dwa takie sezony i powstanie polski odpowiednik ś. p. Wimbledonu.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎