przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • arcy
    Senior
    • 07-2002
    • 7538

    A jesteś w stanie to jakoś racjonalnie wytłumaczyć?

    Comment

    • emes
      Nadszyszkownik Chmielowy
      • 08-2003
      • 4275

      Piechniczek będzie miał w końcu numer telefonu do Beenhakkera, bo dziś oświadczył w TVN, że wymielili się wyzytówkami

      Comment

      • Promil03
        Senior
        • 10-2007
        • 2833

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
        A jesteś w stanie to jakoś racjonalnie wytłumaczyć?
        Dwa kluby z jednej z najsilniejszej ligi w Europie. Razem: 49 tytułów Mistrza Hiszpanii, 41 Pucharów Hiszpanii, 11 razy wygrana w Lidze Mistrzów, 5 Pucharów UEFA, 4 PZP, 3 Puchary Interkontynentalne. Dwa rozpoznawalne na całym Świecie stadiony piłkarskie.
        Ale przede wszystkim: setki największych gwiazd światowego formatu grających w tych klubach przez te wszystkie lata, najlepsi trenerzy na ławkach.
        Możesz nie lubić futbolu hiszpańskiego, możesz nie lubić Realu i Barcelony, ale spotkanie pomiędzy tymi dwoma drużynami było, jest i będzie wydarzeniem sezonu elektryzującym większość kibiców piłkarskich na Świecie.

        Comment

        • arcy
          Senior
          • 07-2002
          • 7538

          Bardzo podobnie można powiedzieć o meczach Manchester United - Liverpool FC czy Ac Milan - Juventus. Dlatego nie rozumiem tej przesady towarzyszącej temu akurat pojedynkowi.

          A liczba tytułów mistrza kraju zdobytych przez Barcelonę i Real jest dowodem na słabość tej ligi. Gorzej pod tym względem jest chyba tylko w Szkocji i Portugalii.

          Comment

          • Promil03
            Senior
            • 10-2007
            • 2833

            W sumie masz rację, takich spotkań jest więcej.
            Nie zmienia to faktu, że Real to Real, Barca to Barca i dla mnie to wystarczy.

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              Ja nie przepadam za atmosferą nienawiści towarzyszącą tym spotkaniom. Dodatkowo denerwuje mnie określenie "derby Europy", bo tak samo można powiedzieć o meczu Izolator Boguchwała - Cosmos Józefów.

              Ale fajnie, że Real przegrał.

              Comment

              • kiszot
                Senior
                • 08-2001
                • 8103

                A ja mam w derby? No właśnie jakie derby? Zacznijmy od poczatku.
                A ja mam w mecz Real - Barcelona.Gdyby z nimi grałą Polonia to na pewno bym oglądał a tak to zwisa mi to.Ale faktycznie lepiej,że Real padł,chyba bo wyniku nie znam.
                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                So von Natur, Natur in alter Weise,
                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                Comment

                • Jadoo
                  Senior
                  • 10-2008
                  • 339

                  Real i Blaugrana to najbardziej rozpoznawalne drużyny, Camp Nou- 98000, Santiago Brenabeu- 80000, w obydwu klubach grali najwięksi piłkarze w historii, o tytułach nie wspominam, to wszystko mało? Dochodzą konflikty etniczne i historia...

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
                  Bardzo podobnie można powiedzieć o meczach Manchester United - Liverpool FC czy Ac Milan - Juventus. Dlatego nie rozumiem tej przesady towarzyszącej temu akurat pojedynkowi.

                  A liczba tytułów mistrza kraju zdobytych przez Barcelonę i Real jest dowodem na słabość tej ligi. Gorzej pod tym względem jest chyba tylko w Szkocji i Portugalii.
                  Bzdura. ManU-LFC?, Milanello- Juve?, to są najgłośniejsze mecze w danym państwie, a RM-FCB rzeczywiście elektryzuje cały świat. Do takich derbow moglibyśmy zgłosić PSG-OM, Crvena Zvezda-Partizan, Hajduk-Dinamo itd...
                  I jeżeli hiszpańska liga jest słaba.... eh bez komentarza
                  klik, klik--------> internet

                  Comment

                  • Jadoo
                    Senior
                    • 10-2008
                    • 339

                    A prawdziwe derby świata to Widzew-legia!

                    Zaraz będę zlinczowany

                    Comment

                    • arcy
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 7538

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jadoo
                      Real i Blaugrana to najbardziej rozpoznawalne drużyny, Camp Nou- 98000, Santiago Brenabeu- 80000, w obydwu klubach grali najwięksi piłkarze w historii, o tytułach nie wspominam, to wszystko mało? Dochodzą konflikty etniczne i historia...



                      Bzdura. ManU-LFC?, Milanello- Juve?, to są najgłośniejsze mecze w danym państwie, a RM-FCB rzeczywiście elektryzuje cały świat. Do takich derbow moglibyśmy zgłosić PSG-OM, Crvena Zvezda-Partizan, Hajduk-Dinamo itd...
                      I jeżeli hiszpańska liga jest słaba.... eh bez komentarza
                      klik, klik--------> internet
                      Milan, Juve, MU, Liverpool, a nawet Ajax mają na koncie więcej triumfów w PEMK niż Barcelona (raptem dwa). Jakich największych piłkarzy w historii masz na myśli? Tych z lat 50., czy tych z ostatnich kilkunastu? Pomiędzy 1996 a 1992 r. Ani RM, ani FCB nie wygrały PEMK i tylko po razie dotarły do finału.

                      Wybacz, ale nie jest silną liga, którą tak bardzo zdominowały dwa kluby.

                      Tak naprawdę "wielkość" tych klubów to połączenie marketingu z totalnym brakiem szacunku dla wierzycieli.

                      Comment

                      • kiszot
                        Senior
                        • 08-2001
                        • 8103

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jadoo
                        Real i Blaugrana to najbardziej rozpoznawalne drużyny, Camp Nou- 98000, Santiago Brenabeu- 80000, w obydwu klubach grali najwięksi piłkarze w historii, o tytułach nie wspominam, to wszystko mało? Dochodzą konflikty etniczne i historia...
                        Najbardziej znane kluby hiszpańskie to masz rację.Ale czy mecz między tymi klubami jest najbardziej ekscytującym meczem na świecie? Chyba nie.Dla mnie bardziej ciekawsze sa mecze derbowe z jednego miasta np.derby Menchesteru,Glasgow,Rzymu czy derby Westfalii(BVB-Schalke).I nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie mecz drużyn z różnych końców Hiszpanii są nazywane derbami.
                        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                        So von Natur, Natur in alter Weise,
                        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                        Comment

                        • Gopher
                          Senior
                          • 10-2007
                          • 450

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy

                          Tak naprawdę "wielkość" tych klubów to połączenie marketingu z totalnym brakiem szacunku dla wierzycieli.
                          Pierwszy raz muszę się zgodzić z Arcym .
                          Wg. słownik języka polskiego PWN derby to: "mecz lokalnych drużyn" a jakoś nie bardzo widzę lokalność w miastach odległych od siebie o ok. 500km. Jest to stuczne podkręcanie atmosfery przez media.
                          A najlepsze derby z atmosferą i wysokim poziomem piłkarskim to obecnie derby Buenos Aires
                          Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

                          Comment

                          • Jadoo
                            Senior
                            • 10-2008
                            • 339

                            dlatego nie pisze się Gran Derbi de Barcelona ani de Madrid
                            No nie wiem, przecież ten mecz zawsze stoi na wysokim poziomie, Glasgow, Wesfalia ani Machester nie zapewniają takiego widowiska, z drugiej strony macie rację, szum medialny robi swoje... eh nie bede się kłócił, no dissrespect
                            Rzeczywiście derby Rzymu to jest coś... Forza Roma

                            Comment

                            • arcy
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 7538

                              Najlepsze na świecie są derby północnego Londynu: Tottenham - Arsenal. Niedawny mecz (4:4 po 2 bramkach TH w ostatnich minutach) po raz kolejny to udowodnił.

                              Comment

                              • kiszot
                                Senior
                                • 08-2001
                                • 8103

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
                                Najlepsze na świecie są derby północnego Londynu: Tottenham - Arsenal. Niedawny mecz (4:4 po 2 bramkach TH w ostatnich minutach) po raz kolejny to udowodnił.
                                Piłkarsko może ale kibicowsko to już nie bardzo.
                                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                                So von Natur, Natur in alter Weise,
                                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                                Comment

                                Przetwarzanie...