Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    Sąd ukarał kibiców za transparenty

    2009-02-27 | �ródło: gazeta.pl

    Sądowy finał konfliktu między kibicami Zawiszy a władzami miasta. Siedmiu mężczyzn, którzy podczas ceremonii otwarcia ubiegłorocznych lekkoatletycznych mistrzostw świata juniorów protestowali przeciwko zmianie nazwy stadionu, za karę za wywieszanie transparentów będzie musiało porządkować ulice. Kibice nic nie wiedzieli, że 11 lutego nad ich losem debatował Sąd Grodzki w Bydgoszczy. - Otworzyłem dzisiaj skrzynkę na listy, wyciągam kopertę, a tam pieczątka sądu - opowiada jeden z nich. - Kiedy przeczytałem treść, trochę się wściekłem. Sięgnąłem po telefon, zadzwoniłem do znajomych, okazało się, że każdy miał taką samą niespodziankę.

    Bydgoszczanie wieku od 18 do 36 lat otrzymali wyrok nakazowy w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej. Sąd pod przewodnictwem sędzi Ewy Rzepki uznał kibiców za winnych popełnienia zarzucanych czynów. Werdykt zapadł bez ich udziału, z oskarżenia policjantów z komisariatu Śródmieście.
    Obwinieni, bo tak ich określa sąd, "8 lipca 2008 r. w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej, będąc na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka usiłowali przeszkodzić w uroczystości otwarcia lekkoatletycznych mistrzostw świata poprzez werbalne manifestowanie oraz wywieszanie transparentów". Poza tym, zdaniem sądu, kibice nie reagowali na uwagi służb porządkowych i prośby, by zaprzestali okrzyków.
    Sąd wymierzył każdemu jeden miesiąc ograniczenia wolności. W praktyce oznacza to, że w tym czasie mężczyźni mają społecznie przepracować 20 godzin we wskazanym zakładzie. Mają także zakaz wstępu przez dwa lata na młodzieżowe mistrzostwa świata w lekkiej atletyce. A na dodatek w trakcie ich trwania muszą stawiać się w swoich osiedlowych komisariatach. Ta część wyroku rozbawiła kibiców. - Sędzia Rzepka chyba nie wiedziała, że najbliższe mistrzostwa lekkoatletyczne odbędą się w kanadyjskim Moncton. Więc to nie problem, bo i tak się tam nie wybieraliśmy - mówią.
    Niektórzy nieco dłużej zastanawiali się nad słowem "werbalnie" - Nie wiem, co to znaczy, ale jak z sądu, to na pewno nic dobrego - komentował jeden z mężczyzn.
    Fani Zawiszy trafili pod sąd za sprawą prezydenta Bydgoszczy - Konstantego Dombrowicza. Złożył on doniesienie po manifestacji przeciwko zmianie nazwy stadionu przy ul. Gdańskiej na Bydgoski Stadion Miejski. Kibice protestowali w trakcie ceremonii otwarcia lekkoatletycznych mistrzostw świata juniorów.
    - To było działanie zagrażające interesom miasta, dlatego nie można tego zostawić i zapomnieć. W umowie z IAAF jest dokładnie zapisane, co może wisieć na stadionie. Co by się stało, gdyby działacze światowej federacji ukarali Bydgoszcz za to, że nie dopilnowaliśmy tego punktu umowy. A kara mogłaby wynosić i kilkaset tysięcy euro. W przyrodzie istnieją bakterie, które są beztlenowcami i niestety żyją też ludzie, którzy są bezmózgowcami - grzmiał wówczas Dombrowicz.
    Na koronie stadionu, niemal naprzeciwko trybuny honorowej, raziły oczy trzy wielkie transparenty z napisami: "Zawisza - nazwę nosi świątynia ta - Gdańska 163 a", "Od lat każdy w Bydgoszczy słyszał, że w Bydgoszczy jest Zawisza. Teraz mamy prezydenta, który o tym nie pamięta", "Od lat tradycja się nie zmienia. Tu jest Zawisza. Stadion Miejski to ściema".
    To właśnie ten fakt policjanci uznali za złamanie prawa. Namierzyli i rozpoznali protestujących dzięki nagraniom z miejskiego monitoringu. Kibiców obciążyli też swymi zeznaniami strażnicy miejscy.
    - Tyle tylko, że to nie my. Nas legitymowano i spisano poza terenem stadionu - tłumaczą kibice. - Mamy siedem dni na odwołanie się od wyroku i na pewno to zrobimy. W czwartek idziemy do prawnika - zapowiadają.

    Nie wiem czy śmiać się czy płakać


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • kiszot
      Senior
      • 08-2001
      • 8081

      Powinni podać prezydenta Bydgoszczy do sądu za publiczne nazwanie ich bezmózgowcami.A poza tym co oni mieli takiego obraźliwego na tych transparentach? Kraj prawa,ech.
      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
      So von Natur, Natur in alter Weise,
      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        Wyobraź sobie, że kibice nie są właścicielami stadionu. Nie jest nim również klub sportowy Zawisza. Właścicielem stadionu jest gmina, której prawnym przedstawicielem jest prezydent. A klub i kibice korzystają za śladowe pieniądze z tego stadionu. Jak sobie go kupią, to będą mogli zawiesić tam dowolny transparent.

        Comment

        • zgroza
          Senior
          • 03-2008
          • 3597

          Przejęcie stadionu od wojska odbywało się w ciekawym trybie, Krzysiu. Mówi Ci coś słowo Hydrotwór?
          Last edited by zgroza; 04-03-2009, 00:25.
          Lotna ekspozytura browaru

          Też Was kocham.

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            Nie obchodzi mnie tryb. Obchodzi mnie, kto jest obecnym właścicielem. Tzw. kibicom wydaje się, że mają prawa do wszystkiego, co jest związane z kopaniem piłki, a tak nie jest.

            Comment

            • Pogoniarz
              † 1971-2015 Piwosz w Raju
              • 02-2003
              • 7971

              Można skomentować to krótko, sędzia Rzepka to idiotka, prezydent palant, a w jaki sposób ich ukarano, to doprawdy majstersztyk wymiaru sprawiedliwości.Nawet morderca czy jakiś pedofil ma rozprawę i obrońcę, a tu co ?Ręce opadają.


              Prawie jak Piwo
              SZCZECIN

              Comment

              • Gopher
                Senior
                • 10-2007
                • 450

                Śmiech na sali, dobrze że nie dostali jeszcze jakiegoś paragrafu za narauszenie uczuć religijnych, wkońcu na transparencie był napis "świątynia".
                Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz Wyświetlenie odpowiedzi
                  Można skomentować to krótko, sędzia Rzepka to idiotka, prezydent palant, a w jaki sposób ich ukarano, to doprawdy majstersztyk wymiaru sprawiedliwości.Nawet morderca czy jakiś pedofil ma rozprawę i obrońcę, a tu co ?Ręce opadają.
                  Pogoniarz, ja wiem, że każdy ma prawo robić z siebie błazna, ale jakbyś włączył wyszukiwarkę i wpisał "wyrok nakazowy", dostałbyś takie coś: http://pl.wikipedia.org/wiki/Postępowanie_nakazowe.
                  Przeczytaj to sobie, bo tam jest wszystko objaśnione.

                  Ci śmieszni panowe z Bydgoszczy to albo naprawdę bezmózgowcy i nie potrafią sobie czegoś takiego znaleźć, albo mózgowcy i po prostu wiedzą, że nie są na prawie. A tylko po to dymią, by dymić.

                  Comment

                  • Pogoniarz
                    † 1971-2015 Piwosz w Raju
                    • 02-2003
                    • 7971

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                    Pogoniarz, ja wiem, że każdy ma prawo robić z siebie błazna, ale jakbyś włączył wyszukiwarkę i wpisał "wyrok nakazowy", dostałbyś takie coś: http://pl.wikipedia.org/wiki/Postępowanie_nakazowe.
                    Przeczytaj to sobie, bo tam jest wszystko objaśnione.

                    Ci śmieszni panowe z Bydgoszczy to albo naprawdę bezmózgowcy i nie potrafią sobie czegoś takiego znaleźć, albo mózgowcy i po prostu wiedzą, że nie są na prawie. A tylko po to dymią, by dymić.
                    Coraz więcej Twoich postów to tylko obrażanie.Zawsze to lubiłeś, ale teraz przechodzisz sam siebie.Samouwielbienie, normalnie jak bracia K.


                    Prawie jak Piwo
                    SZCZECIN

                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz Wyświetlenie odpowiedzi
                      ... sędzia Rzepka to idiotka, prezydent palant, ...
                      A to pewnie komplementy? Widać innych tekstów nie rozumiesz.

                      O wyroku nakazowym przeczytałeś?
                      Last edited by Krzysiu; 04-03-2009, 18:45.

                      Comment

                      • kiszot
                        Senior
                        • 08-2001
                        • 8081

                        Oni byli na zawodach sportowych i tam powiesili transparenty o tresci sportowej.Jest to chyba odpowiednui czas i miejsce na takie coś? O ile wiem to cenzury chyba nie ma?
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi

                        Ci śmieszni panowe z Bydgoszczy to albo naprawdę bezmózgowcy i nie potrafią sobie czegoś takiego znaleźć, albo mózgowcy i po prostu wiedzą, że nie są na prawie. A tylko po to dymią, by dymić.
                        Zdaje się,że oni nie dymili a na dodatek zostali publicznie znieważeni przez prezydenta.Tylko znając polskie realia to nawet nie maja co iść do prokuratury bo nic tam nie zdziałają.
                        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                        So von Natur, Natur in alter Weise,
                        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                        Comment

                        • Pogoniarz
                          † 1971-2015 Piwosz w Raju
                          • 02-2003
                          • 7971

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                          A to pewnie komplementy? Widać innych tekstów nie rozumiesz.

                          O wyroku nakazowym przeczytałeś?
                          Czyli uważasz, że kibice Zawiszy chcieli polecieć do Kanady , aby tam manifestować ?
                          Na pewno, osiem samolotów tam poleci
                          Polskie sądownictwo , to ...ech, o samorządowcach nie wspominając
                          Last edited by Pogoniarz; 04-03-2009, 19:13.


                          Prawie jak Piwo
                          SZCZECIN

                          Comment

                          • Jadoo
                            Senior
                            • 10-2008
                            • 339

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika albeertos Wyświetlenie odpowiedzi
                            Skup się na Widzewie. Może to Ci lepiej wyjdzie.

                            Skakałbyś z radości jakby miał przejść na Piłsudskiego.


                            Ludzie! Osobiście bym mu nie dał wejść na teren klubu Chociąż Krzysiu ma racje, chłopaczyna wywiązał się z zadań taktycznych... <bez odbioru>
                            Last edited by Jadoo; 05-03-2009, 11:08.

                            Comment

                            • Jadoo
                              Senior
                              • 10-2008
                              • 339

                              A co do rzepki to Pogoniarz ma rację, idiotka i tyle. Z resztą takiej paranoi, jak mam nadzieję wszyscy wiemy, jest w Polsce więcej i ja Zawisze rozumiem. Miasto nie ma ochoty dbać o tradycję i nazywa stadion jak 50% wszystkich stadionów w Polsce ;/

                              Comment

                              • kiszot
                                Senior
                                • 08-2001
                                • 8081

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jadoo Wyświetlenie odpowiedzi
                                Miasto nie ma ochoty dbać o tradycję i nazywa stadion jak 50% wszystkich stadionów w Polsce ;/
                                W Bytomiu jest stadion miejski ale na całe szczęście zachował dawną nazwę czyli Stadion Miejski im.Edwarda Szymkowiaka nawet pomnik tego wielkiego bramkarza sie zachował.
                                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                                So von Natur, Natur in alter Weise,
                                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎