Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • laki
    Member
    • 07-2008
    • 97

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz Wyświetlenie odpowiedzi
    Przyjeżdżam do domu z urlopu, a tu takie wieści.W Pogoni 12 nowych zakontraktowanych zawodników, remis 1:1 z Lechią Gdańsk we Wronkach, Korona i Cracovia pozostają w ekstraklasie, dwie łódzkie drużyny zagrają tam gdzie my.Ciekawe, jak będzie po odwołaniach...
    Cracovia mój drogi Panie nie utrzyma się w Ekstraklasie. ŁKS zostanie. Polityka.

    Krzysiu: " nie za jakichś ligowych kopaczy, z których większość nie jest nawet Polakami."

    Większość zawodników Ekstraklasy nie Polakami?? Nie masz bladego pojęcia o piłce nożnej, przejedź się do Wrocławia, bo chyba tam masz najbliżej, idź na mecz Śląska i zobacz jak jest naprawdę. Ciekaw jestem skąd takie rewelacje bierzesz. Stosunek w Wiśle 7:4 "na korzyść" Polaków jest faktycznie przewagą obcokrajowców <ściana>

    Comment

    • pieczarek
      zwykle cham i prostak
      • 06-2001
      • 5011

      Bardzo mi się podobają wypowiedzi nowych forumowych pistoletów dotyczące liczby obcokrajowców w polskiej lidze. Tylu ich, że nie ma o czym mówić. Tylko ciekawe skąd (głupi wg mnie) pomysł Grzegorza Laty, aby kluby zawarły dżentelmeńską umowę, że na boisku będzie nie więcej niż 5 obcokrajowców. Pomysł niewydarzony dlatego, że zajmuje się skutkami, a nie przyczynami takiego stanu rzeczy. Moja ocena jest zresztą bez znaczenia, jak dla mnie właściciele klubów mogą robić co chcą i wypuszczać na boisko samych Brazylijczyków czy innych Serbów. Ciekawe jednak dlaczego kluby odrzuciły tę propozycję Laty, skoro obcokrajowców jest rzekomo tak niewielu.

      Comment

      • laki
        Member
        • 07-2008
        • 97

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek Wyświetlenie odpowiedzi
        Bardzo mi się podobają wypowiedzi nowych forumowych pistoletów dotyczące liczby obcokrajowców w polskiej lidze. Tylu ich, że nie ma o czym mówić. Tylko ciekawe skąd (głupi wg mnie) pomysł Grzegorza Laty, aby kluby zawarły dżentelmeńską umowę, że na boisku będzie nie więcej niż 5 obcokrajowców. Pomysł niewydarzony dlatego, że zajmuje się skutkami, a nie przyczynami takiego stanu rzeczy. Moja ocena jest zresztą bez znaczenia, jak dla mnie właściciele klubów mogą robić co chcą i wypuszczać na boisko samych Brazylijczyków czy innych Serbów. Ciekawe jednak dlaczego kluby odrzuciły tę propozycję Laty, skoro obcokrajowców jest rzekomo tak niewielu.
        Konkrety - wskaż kluby(mecze) w których faktycznie jest taki natłok obcokrajowców który powinien niepokoić. Nie jestem zwolennikiem gościnnych występów w naszym kraju, ale po tym jak brazylijska Pogoń odeszła w niepamięć nie widzę jakiegoś większego zagrożenia. Polak zawsze będzie tańszy w utrzymaniu (pomijam po raz kolejny Pogoń ) niż gracz zagraniczny. Piłkarze pozakrajowi sprowadzani są z reguły dla podniesienia poziomu gry (z małymi wyjątkami) - są po prostu lepiej wyszkoleni niż nasi i prowadzą lepszy tryb życia pozwalający na osiągi (co nie znaczy wcale że są lepsi ) Z takimi samymi problemami boryka się nasz hokej - z roku na rok jest o to chryja straszna, ale co zrobić jak słaby Czech jest lepszy na lodzie niż dobry Polak...

        Comment

        • pieczarek
          zwykle cham i prostak
          • 06-2001
          • 5011

          O konkrety spytaj Grzegorza Latę. To on zgłosił propozycję 5+6, a kluby ją gremialnie odrzuciły. Co, jak wyżej pisałem, ani mi nie przeszkadza, ani mnie nie obchodzi. Nie mój cyrk i nie moje małpy. Kluby mają swoich właścicieli, którzy lepiej wiedzą jak zarządzać własnym biznesem. Ja tylko spytałem po co taka propozycja, skoro owych piłkarzy w Polsce jakoby nie ma. A przynajmniej nie w ilości budzącej niepokój.

          Stwierdzenie, że "Polak zawsze będzie tańszy w utrzymaniu (pomijam po raz kolejny Pogoń ) niż gracz zagraniczny." wydaje się gołosłowne. Oczywiście, jeśli porównamy byle jakiego polskiego piłkarza z lepszym od niego piłkarzem zagranicznym, to stwierdzenie może być prawdziwe. Przy porównywalnej klasie sportowej piłkarze z Afryki, Ameryki Płd., niektórych krajów Europy są tańsi niż rodzimi piłkarze. Gdyby tak nie było, nikt by ich nie zatrudniał. Bo i po co, skoro krajowy towar jest tańszy.

          Comment

          • laki
            Member
            • 07-2008
            • 97

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek Wyświetlenie odpowiedzi
            O konkrety spytaj Grzegorza Latę. To on zgłosił propozycję 5+6, a kluby ją gremialnie odrzuciły. Co, jak wyżej pisałem, ani mi nie przeszkadza, ani mnie nie obchodzi. Nie mój cyrk i nie moje małpy. Kluby mają swoich właścicieli, którzy lepiej wiedzą jak zarządzać własnym biznesem. Ja tylko spytałem po co taka propozycja, skoro owych piłkarzy w Polsce jakoby nie ma. A przynajmniej nie w ilości budzącej niepokój.

            Stwierdzenie, że "Polak zawsze będzie tańszy w utrzymaniu (pomijam po raz kolejny Pogoń ) niż gracz zagraniczny." wydaje się gołosłowne. Oczywiście, jeśli porównamy byle jakiego polskiego piłkarza z lepszym od niego piłkarzem zagranicznym, to stwierdzenie może być prawdziwe. Przy porównywalnej klasie sportowej piłkarze z Afryki, Ameryki Płd., niektórych krajów Europy są tańsi niż rodzimi piłkarze. Gdyby tak nie było, nikt by ich nie zatrudniał. Bo i po co, skoro krajowy towar jest tańszy.
            To że kluby odrzuciły propozycję Laty wcale nie znaczy że zaczną tą nadmierną liczbę obcokrajowców "stosować", jest wiele klubów gdzie piłkarz zagraniczny to "rodzynek". Propozycja taka wyszła z PZPN po to aby zwrócić uwagę wszystkich którzy się piłką interesują że PZPN dba o piłkarzy z Polski oraz (przede wszystkim) o młodzież. Taka pokazówka "troszczymy się", a w rzeczywistości to mało ich to obchodzi.
            Gracze zagraniczni z reguły mają większe wymagania finansowe niż Polacy, co do tego jestem pewien (no chyba że ktoś wyłowi 16 letni talent z jakiejś wioski na wschodzie nie odkryty przez nikogo).
            Swoją drogą jest też tak że niektóre kluby dostały "nauczkę" za sprowadzanie obcokrajowców, gdyż Ci umieli się odwdzięczyć zachowaniami mocno kontrowersyjnymi, coby nie powiedzieć skandalicznymi (szczególnie gorzoła...)
            Last edited by laki; 20-07-2009, 14:18.

            Comment

            • Pogoniarz
              † 1971-2015 Piwosz w Raju
              • 02-2003
              • 7971

              Po co szkolić chłopaków, można mieć wynalazki typu Olisadebe, czy Roger,którzy nie dość , że po Polsku nie potrafią powiedzieć praktycznie nic, to chodziło im tylko o wylansowanie się w naszej lidze i reprze, a potem żegnaj""ojczyzno" na zawsze.


              Prawie jak Piwo
              SZCZECIN

              Comment

              • laki
                Member
                • 07-2008
                • 97

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz Wyświetlenie odpowiedzi
                Po co szkolić chłopaków, można mieć wynalazki typu Olisadebe, czy Roger,którzy nie dość , że po Polsku nie potrafią powiedzieć praktycznie nic, to chodziło im tylko o wylansowanie się w naszej lidze i reprze, a potem żegnaj""ojczyzno" na zawsze.
                Piękna wypowiedź, z tym że to jest jakby jasne dla wszystkich... tylko że te "wynalazki" (ależ zabrzmiało to rasistowsko i ksenofobiczne, wstydź się!! he he he ) jak pokazuje doświadczenie nie sprawdzają się na dłuższą metę, są li tylko krótkoterminowymi objawieniami i na pewno nie można na nich budować przyszłości. Ot, taka marchew w butonierce naszej reprezentacji

                Comment

                • laki
                  Member
                  • 07-2008
                  • 97

                  No i mamy jednak ciekawe historie - Cracovia zostaje, ŁKS bez licencji. Nie sprawdziły się moje przewidywania ale to między innymi dlatego że naciski polityczne były za ostre, stąd też akcje typu ta:


                  Renoma Polskiej Ekstraklasy na świecie (jesteśmy tylko ciutkę niżej od potęg):

                  Comment

                  • Pogoniarz
                    † 1971-2015 Piwosz w Raju
                    • 02-2003
                    • 7971

                    To jeszcze poczekamy z kim zagramy w lidze , teraz GKS Jastrzębie nie dostało licencji i chyba w Ich miejsce ma wejść Motor Ło matko co się wyrabia
                    PZPN podjął decyzję, że mecz finałowy PP ma odbywać się tylko na Stadionie Narodowym i w sumie dobrze, jest jedno ALE my takiego nie mamy, na stadionie w Chorzowie będą robić wszystko by jako tako wyglądał, a potrwa to sporo czasu.Stadion w Warszawie znając życie będzie gotowy tuż przed ME.
                    Ja już tylko łapię się za głowę ślędząc ten cyrk.
                    Aha Pogoń ma rozegrać w Magdeburgu mecz kontrolny.Przyznali nam 3000 biletów Bilety można nabyć w cenie 9.50 ojro i 11.50 ojro. Czy to pierwszy kwietnia


                    Prawie jak Piwo
                    SZCZECIN

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      90 min., Levadia wychodzi na 1:0...

                      Comment

                      • laki
                        Member
                        • 07-2008
                        • 97

                        No i poszło. Kolejna drużyna z Polski ośmieszyła naszą piłkę na arenie międzynarodowej. Oby tak dalej a wkrótce w ogóle nie będzie nam dane walczyć o LM.

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          Dane będzie zawsze, tylko od coraz niższych szczebli. Chyba że zdyskwalifikują polską piłkę ligową za brak postępów.

                          Comment

                          • anteks
                            maruda
                            • 08-2003
                            • 10742

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika laki Wyświetlenie odpowiedzi
                            Mieliśmy już takie "zakładane" kluby w Polsce - Amica i Groclin. I co?? Grały w pucharach a gdzie są teraz?? To właśnie świadczy o słabości że kluby których marzeniem powinny być występy w 2/3 lidze reprezentują kraj w Pucharach bo ktoś miał siano i zapłacił za grajków. I co zdziałali?? Oprócz Man. City nie pamiętam żadnego dobrego występu
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika laki Wyświetlenie odpowiedzi
                            No i poszło. Kolejna drużyna z Polski ośmieszyła naszą piłkę na arenie międzynarodowej. .
                            ale Dyskobolia chociaż pokazała się w na europejskich boiskach nie to co klub z tradycjami
                            Mniej książków więcej piwa

                            Comment

                            • laki
                              Member
                              • 07-2008
                              • 97

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                              ale Dyskobolia chociaż pokazała się w na europejskich boiskach nie to co klub z tradycjami
                              Nie wyciągaj z innego kontekstu zdań. Rozmowa była o śmiesznych tworach typu Groclin i Amica. To że mistrz kraju odpada w takim stylu z taką drużyną świadczy o słabości całej ligi i pojedyncze rodzynki typu "Dyskobolia chociaż pokazała się na europejskich boiskach" świadczy o tym że przedkładasz jeden słynny mecz Groclinu nad występy Wisły przeciwko Realowi, Barcelonie, Parmie, Schalke czy Lazio - oni się też na tych boiskach "pokazali" bo to nie sztuka przyjechać i przegrać, bo jednak w większości przypadków tak właśnie bywało. Ogólnie dzisiejszy występ po raz kolejny udowodnił że nie zasługują kluby z naszego kraju na to by miały choćby teoretyczną szansę na grę z najlepszymi, bo prezentujemy poziom amatorski.
                              Last edited by laki; 22-07-2009, 20:08.

                              Comment

                              • anteks
                                maruda
                                • 08-2003
                                • 10742

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika laki Wyświetlenie odpowiedzi
                                Realowi, Barcelonie, Parmie, Schalke czy Lazio -
                                można też dyskutować o budżetach tych drużyn i naszych
                                Mniej książków więcej piwa

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎