przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bayern71
    Senior
    • 06-2006
    • 1004

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
    Przy drugiej - strzał może z 20 metrów, ale wysunięty napastnik mógł absorbować uwagę bramkarza - nie takie spalone z tą interpretacją były gwizdane i to w meczach o wiele wyższej rangi...
    No właśnie to jest ciekawe i byłbym wdzięczny gdyby mi ktoś, kto zna dobrze przepisy, mi wytłumaczył (bo mecze oglądam 30 lat z okładem ale do przepisy znam intuicyjnie z obserwacji). Jak to jest z absorbowaniem uwagi bramkarskiej przez atakujących. Ciekawa sytuacja miała miejsce na ostatnim meczu Legii ze Śląskiem (dokładnie dotyczy to drugiej bramki). Do podania za plecy obrony wyszło 2 Ślązaków. Jeden nie spalił (chyba Mila) i do niego było podanie, ale drugi na środku pola karnego był w momencie pierwszego podania spalony (Voskamp). I teraz Mila podał do Voskampa (który w międzyczasie już uciekł z pozycji spalonej i ten strzelił gola. Voskamp początkowo spalony strzela bramkę (czyli absorbuję i to jak zamiast stanąć spokojnie i nie brać udziału w akcji). Ale eksperci w C+ powiedzieli, że jest ok. więc trochę zgłupiałem.
    Jak więc widać z tym absorbowanie jest różnie.

    Comment

    • iron
      Senior
      • 08-2002
      • 6716

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
      Ciesz się, że w ogóle możesz jeszcze coś sklecić
      Oj tam - z wiekiem to i malkontenctwo wychodzi, sknerowatość, gburowatość, awanturnictwo, niekompetencja i inne takie - chyba już osiągnąłem wiek odpowiedni by się zapisać do PiSu Gdzie jest krzyż

      Bayern - ja Ci tego w świetle powyższego nie wytłumaczę, ale przytoczyłem tylko to co pamietam z relacji telewizyjnych i komentarzy prowadzących i tzw ekspertów.
      To tak (w opini tych samych komentatorów, ekspertów) jak z tym, że ponoć sędzia moze dać kartkę/podyktować rzut karny/wolny za sam ewidentny zamiar brutalnego faulu, mimo, że majacy zamiar faulować chybił
      Tyle słyszałem ogladajac mecze

      VanPuRz -mam wrażenie, ze jakby ta sytuacja dotyczyła nie Legii a Widzewa, to Twój komentarz byłby diametralnie inny
      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
      Rock, Honor, Ojczyzna

      Comment

      • bayern71
        Senior
        • 06-2006
        • 1004

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
        Bayern - ja Ci tego w świetle powyższego nie wytłumaczę, ale przytoczyłem tylko to co pamietam z relacji telewizyjnych i komentarzy prowadzących i tzw ekspertów.
        To tak (w opini tych samych komentatorów, ekspertów) jak z tym, że ponoć sędzia moze dać kartkę/podyktować rzut karny/wolny za sam ewidentny zamiar brutalnego faulu, mimo, że majacy zamiar faulować chybił
        Tyle słyszałem ogladajac mecze
        Iron - ja nie do Ciebie skierowałem pytanie (mając na uwadze, że się na futbolu według deklaracji nie wyznajesz). Cytat z Twojego postu posłużył mi jedynie do zasygnalizowania pewnego poglądu.

        Comment

        • Pogoniarz
          † 1971-2015 Piwosz w Raju
          • 02-2003
          • 7971

          Takie średnie wyjazdy Chłopakom ze Ślaska i Legii szykują się , szczególnie do Europy do Tel- Awiwu
          UEFA rozlosowała w piątek fazę grupową Ligi Europejskiej. Wisła Kraków zagra w grupie K z Twente Enschede, Fulham i duńskim Odense BK, a Legia o awans będzie rywalizować w grupie C z PSV Eindhoven, Hapoelem Tel - Awiw i Rapidem Bukareszt.
          Last edited by Pogoniarz; 26-08-2011, 13:15.


          Prawie jak Piwo
          SZCZECIN

          Comment

          • bayern71
            Senior
            • 06-2006
            • 1004

            Małeckiemu się zupełnie we łbie pokiełbasiło. Zaczyna obrażać swoich kibiców. Ogłosił, po meczu, że miejsce osób, które nie siedzą za bramką (i jeszcze śmią jeść kiełbasę w czasie meczu jak Pan Piłkarz daje koncert gry) jest na stadionie Cracovii. Ciekawe co na to zarząd klubu bo chyba nie była to wypowiedź zbieżna ze strategią Wisły. Ciekawe też czy wpływy z tych 5 tys. ludzi za bramką wystarczyłyby na jego wynagrodzenie (które chce wynegocjować - bo na to co teraz zarabia starczy). Dobry piłkarz ale we łbie przeciąg.

            Comment

            • Rzeszowiak
              Piwny Radykał
              • 04-2009
              • 1597

              Że taki z niego dobry piłkarz to nie przesadzałbym. W skali europejskiej okresliłbym go jako bardzo przeciętny.

              Comment

              • emes
                Nadszyszkownik Chmielowy
                • 08-2003
                • 4275

                Małecki niech tylko dobrze gra, więcej nie ma co oczekiwać, bo to osoba dość ograniczona umysłowo, dał tego próbkę w wywiadzie po meczu rewanżowym z Apoelem. Nie rozumiał pytań, odpowiadał zupełnie niezależnie od zadanego pytania. Jego występ w tym meczu, mimo widocznych starań żenujący, bezsensowne straty piłki i kiksy. Nie wyklucza to tego, że w reprezentacji się przyda i może się stać w tej mizerocie kluczowym zawodnikiem.
                Last edited by emes; 28-08-2011, 14:48.

                Comment

                • Wujcio_Shaggy
                  Senior
                  • 01-2004
                  • 4628

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bayern71
                  (...) Ciekawa sytuacja miała miejsce na ostatnim meczu Legii ze Śląskiem (dokładnie dotyczy to drugiej bramki). Do podania za plecy obrony wyszło 2 Ślązaków. Jeden nie spalił (chyba Mila) i do niego było podanie, ale drugi na środku pola karnego był w momencie pierwszego podania spalony (Voskamp). I teraz Mila podał do Voskampa (który w międzyczasie już uciekł z pozycji spalonej i ten strzelił gola. Voskamp początkowo spalony strzela bramkę (czyli absorbuję i to jak zamiast stanąć spokojnie i nie brać udziału w akcji). Ale eksperci w C+ powiedzieli, że jest ok. więc trochę zgłupiałem.
                  Jak więc widać z tym absorbowanie jest różnie.
                  To ja spróbuję wyjaśnić...
                  W momencie podania (tego pierwszego, od Madeja) Voskamp jest jeszcze przed polem karnym, więc nie absorbuje bramkarza (w sensie przepisu o spalonym, bo generalnie dobry bramkarz powinien być zaabsorbowany poczynaniami graczy drużyny przeciwnej przez cały mecz ), gdyż jest za daleko od niego i nie przeszkadza mu w grze, nie zasłania piłki, itp. Po podaniu od Mili Holender nie jest już na pozycji spalonej, więc gol prawidłowy.

                  W ostatniej (albo poprzedniej) kolejce był właśnie przykład dobrze ilustrujący spalonego wskutek absorbowania bramkarza - ale nie mogę sobie przypomnieć, w którym konkretnie meczu.
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                  @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                  Comment

                  • bayern71
                    Senior
                    • 06-2006
                    • 1004

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy
                    To ja spróbuję wyjaśnić...
                    W momencie podania (tego pierwszego, od Madeja) Voskamp jest jeszcze przed polem karnym, więc nie absorbuje bramkarza (w sensie przepisu o spalonym, bo generalnie dobry bramkarz powinien być zaabsorbowany poczynaniami graczy drużyny przeciwnej przez cały mecz ), gdyż jest za daleko od niego i nie przeszkadza mu w grze, nie zasłania piłki, itp. Po podaniu od Mili Holender nie jest już na pozycji spalonej, więc gol prawidłowy.

                    W ostatniej (albo poprzedniej) kolejce był właśnie przykład dobrze ilustrujący spalonego wskutek absorbowania bramkarza - ale nie mogę sobie przypomnieć, w którym konkretnie meczu.
                    Dzięki. To się trzyma kupy. Ale to absorbowanie albo nie absorbowanie jest naciągane jak dla mnie.

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      Echa ostatniej porażki Arsenalu

                      "Arsenal-fans didn't have breakfast today.... Apparently they 8 - 2 much yesterday"

                      "-What did Arsenal keeper Wojciech Szczęsny say to his mum before the mufc game on Sunday?
                      -I'll be home before nine!"

                      "BREAKING: Arsenal has changed their stadium name to Emir8s"

                      Comment

                      • Wujcio_Shaggy
                        Senior
                        • 01-2004
                        • 4628

                        Owszem, jest to trochę nieprecyzyjne; sędzia musi ocenić, na ile ta obecność na pozycji spalonej jest absorbowaniem (jak mawia pan Stempniewski, ekspert C+, "liczy się tajming"). Na szczęście nie zauważyłem, żeby sędziowie jakoś nadużywali tego przepisu. Takie spalone są raczej gwizdane w sytuacjach ewidentnych, gdy atakujący stoi metr przed bramkarzem i całkowicie zasłania mu piłkę i akcję, albo blokuje wyjście do piłki.

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzeszowiak
                        Że taki z niego dobry piłkarz to nie przesadzałbym. W skali europejskiej okresliłbym go jako bardzo przeciętny.
                        Ale takich, którzy są ponadprzeciętni w skali europejskiej, wielu nie mamy. A na mistrzostwa potrzebujemy 22 piłkarzy, a nie tylko 11, którzy wyjdą w podstawowym składzie (choć jeszcze nawet tych jedenastu chyba nie ma...).

                        Nie, żebym bronił Małeckiego (prywatnie wręcz go nie lubię), ale uważam, że taki piłkarz - obunożny, mogący grać nie tylko na prawym, ale i na lewym skrzydle, albo za napastnikiem, waleczny, nieustępliwy, na pewno by się w kadrze przydał. Nawet niech wchodzi na ostatni kwadrans. Obawiam się tylko, czy nie ma zbyt dużego problemu z głową, ale piłkarsko daje radę.
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                        Comment

                        • Wujcio_Shaggy
                          Senior
                          • 01-2004
                          • 4628

                          Damien Perquis otrzymał wczoraj polskie obywatelstwo... czyli pozycja jednego środkowego obrońcy już obsadzona na stałe. Pewnie sobie zagra dziś z Meksykiem.

                          Zaś mecz z Niemcami, który miał być rozegrany z Gdańsku na inaugurację Stadionu Narodowego w Warszawie, może nie zostać rozegrany w Gdańsku, albowiem straż pożarna zaopiniowała stadion negatywnie. Ponieważ stadion we Wrocławiu niegotowy (czy aby taras widokowy czynny?), pozostaje przenieść otwarcie Stadionu Narodowego do Poznania. Albo na PepsiArenę...
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                          Comment

                          • peter007
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 2820

                            Z Niemcami nie zagra, bo Smuda powiedział, że nie brał udziały w żadnych zajęciach taktycznych i mecz obejrzy z trybun, żeby załapał o co loto
                            Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

                            Comment

                            • Mason
                              Senior
                              • 02-2010
                              • 3280

                              Obejrzy nasze orły w akcji to mu przejdzie chęć grania dla Polski
                              JEDNO PIVKO NEVADI!

                              Comment

                              • peter007
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 2820

                                Sorki, pomyłka. Z Meksykiem nie zagra a z Niemcami, Franio powiedział, że jest taka szansa
                                Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

                                Comment

                                Przetwarzanie...