przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bayern71
    Senior
    • 06-2006
    • 1004

    [QUOTE=Krzysiu;1076735]
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bayern71
    Po pierwsze, nie porównuj klubów z reprezentacją.
    Po drugie: reprezentacja hokejowa stoi wyżej w rankingu światowym, niż reprezentacja piłki nożnej. Jednak trzecia liga hokejowa to miejsce dwudzieste, a nie sześcdziesiąte.
    Po trzecie: kluby hokejowe grają w europejskich pucharach - w ubiegłym roku Cracovia w turnieju półfinałowym Pucharu Kontynentalnego (odpowiednik dawnego Pucharu Mistrzów w piłce nożnej) odpadła, zajmując trzecie miejsce w grupie (za Ukraińcami i Rosjanami, czyli nic dziwnego). Do porównywalnego etapu nasze kluby piłkarskie nie dochodzą.
    Po czwarte - porównując nakłady na hokej i piłkę nożną efekty w hokeju są o wiele lepsze. To samo w odniesieniu do popularności tych dyscyplin, czyli udziału w społeczeństwie.


    Ale wiesz z cała pewnością, że hokej to dno, w przeciwieństwie do popisów ligowych kopaczy.

    Dokładnie to samo można powiedzieć o rozgrywkach piłki nożnej w Polsce, na dowolnym ich szczeblu.
    Krzysiu! Jak zwykle Twoje informację są mocno nieścisłe
    Po pierwsze
    Dlaczego mam nie porównywać klubów z reprezentacją jeśli są na tym samym dennym poziomie. Zresztą nasza reprezentacja składa się głownie z graczy klubów ligowych.
    Po drugie;
    Reprezentacja jest na dziś 22 czyli teoretycznie wyżej niż futbolowa. Teoretycznie ponieważ niewiele krajów bawi się w ten sport (obecnie tylko 48 krajów jest klasyfikowanych - większość amatorska). Natomiast niska pozycja piłkarzy wynika z faktu, ze Polska nie grała meczów o stawkę a te są inaczej punktowane. Jeśli ostatnio dość regularnie dostawała się do turniejów mistrzowskich to oznaczało, że zajmowała adekwatne pozycje (do MŚ gra 32 a wcześniej 24 zespoły, w ME 16 najlepszych w Europie). W obecnych eliminacjach należy oczekiwać awansu w klasyfikacji nawet przy przeciętnych wynikach
    Po trzecie
    Cracovia dostała się do półfinału kadłubowych rozgrywek Pucharu Kontynentalnego. Najlepsi grają w Pucharze Mistrzów IIHF. Odpadła tam z Donbasem Donieck (Ukraina) i Junost Mińsk (Białoruś a nie Rosja - jak widać wiedzę ze szkoły trzeba co kilak lat weryfikować). Rozgrywki wygrali Francuzi z Rouen (nie jest to europejska czołówka). Rozgrywki te należy porównać nie do Ligi Mistrzów a do Pucharu Intertoto
    Po czwarte
    Nakłady na obie dyscypliny są w mojej opinii adekwatne do efektów.

    Hokeja nie śledzę na bieżąco, co nie znaczy, ze nie wiem co się w nim dzieje.
    Rozgrywki piłkarskie są pokazywane przez C+ na wysokim poziomie europejskim, w odróżnieniu od zdezelowanych hal jakie widziałem na meczach hokejowych w TVP Sport.
    Podtrzymam twierdzenie, że trudno w tej chwili o rozpoznawalny masowo sport drużynowy, który jest w tak złej kondycji jak hokej. Mam tego pecha, ze pamiętam hokej na dobrym poziomie (awanse do pierwszej 8 na świecie)

    Mam nadzieję, że moje wyjaśnienia Cię zadowoliły

    Comment

    • relaksio
      Member
      • 01-2009
      • 96

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
      Po czwarte - porównując nakłady na hokej i piłkę nożną efekty w hokeju są o wiele lepsze. To samo w odniesieniu do popularności tych dyscyplin, czyli udziału w społeczeństwie.
      Prawdą jest,że hokeiści o wiele mniej zarabiają,a więcej trenują.Mają trzy treningi dziennie.Na zgrupowania nie jeżdżą na słoneczne wyspy, tylko zapieprzać po górach.
      Ale nie da się całkowicie porównać piłki i hokeja.Przede wszystkim nie jest on sportem numer jeden w Europie.Więc mniejsze nakłady i zyski.
      bayern 71 pisze, że żaden z Polaków nie gra w wielkim klubie.Ale na palcach u jednej ręki można policzyć kraje, gdzie hokej jest w każdym mieście.A my do nich nie należymy.

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bayern71
      Cracovia dostała się do półfinału kadłubowych rozgrywek Pucharu Kontynentalnego. Rozgrywki te należy porównać nie do Ligi Mistrzów a do Pucharu Intertoto.
      Przesada, raczej do Ligi Europejskiej...
      POLAKIEM jestem i dobre
      PIWO nie jest mi obce...

      Comment

      • Ahumba
        Senior
        • 05-2001
        • 8972

        Znalezione na Monsterze:

        Wobec braku transmisji z meczów piłkarskiej reprezentacji, kibicom pozostaje Lato z radiem.
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

        Comment

        • Cez
          Senior
          • 01-2003
          • 1789

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba
          Znalezione na Monsterze:

          Wobec braku transmisji z meczów piłkarskiej reprezentacji, kibicom pozostaje Lato z radiem.
          to raptem kilka dni...
          Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

          Comment

          • Cez
            Senior
            • 01-2003
            • 1789

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika relaksio
            Prawdą jest,że hokeiści o wiele mniej zarabiają,a więcej trenują.Mają trzy treningi dziennie.Na zgrupowania nie jeżdżą na słoneczne wyspy, tylko zapieprzać po górach.
            Ale nie da się całkowicie porównać piłki i hokeja.Przede wszystkim nie jest on sportem numer jeden w Europie.Więc mniejsze nakłady i zyski.
            bayern 71 pisze, że żaden z Polaków nie gra w wielkim klubie.Ale na palcach u jednej ręki można policzyć kraje, gdzie hokej jest w każdym mieście.A my do nich nie należymy.
            Ale w Czechach w hokeja gra więcej kobiet niż u nas mężczyzn.
            Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

            Comment

            • Cez
              Senior
              • 01-2003
              • 1789

              [QUOTE=bayern71;1076795]
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
              Krzysiu! Jak zwykle Twoje informację są mocno nieścisłe
              [...]
              dlaczego jak zwykle?
              Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

              Comment

              • bayern71
                Senior
                • 06-2006
                • 1004

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika relaksio
                Przesada, raczej do Ligi Europejskiej...
                I będzie to porównanie krzywdzące dla Ligi Europejskiej. Mogą w niej grać drużyny z najlepszych lig (dodatkowo zespoły, które odpadają z LM), w tym mistrzowie. W Pucharze Kontynentalnym tylko mistrzowie lig peryferyjnych.

                Comment

                • bayern71
                  Senior
                  • 06-2006
                  • 1004

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bianco8
                  Bayern-trzymaj się może tematu tzn. piłki. W zagadnieniach hokejowych jesteś jeszcze bardzie zabawny niż w piłkarskich. Nie byłeś nigdy na meczu, w twoim Pierdziszewie Dolnym nie ma lodowiska (najbliższe w stolicy, a Legia ma wielki problem ze startem 1 lidze), wiesz tyle ile wyczytasz w necie. Nie posądzam cię o oglądanie meczów hokeja w necie (polskie też są dostępne a nie tylko w TVP), a już na bank nie zaglądasz na specjalistyczne strony lub nie rozmawiasz z ludźmi, którzy naprawdę coś o tym wiedzą. Jedna wyprawa na mecz i niekoniecznie Sosnowiec, ale Sanok, Katowice, Oświęcim lub jakiekolwiek inne miasto i jeden mecz+rozmowa w przerwach między tercjami z ludźmi, którzy mają pojęcie-twoje żałosne wywody delikatnie mówiąc zostały by wyśmiane, choć mogłoby się to skończyć inaczej, gorzej dla ciebie.

                  Wiem jedno, chcąc porozmawiać rzeczowo o hokeju wchodzę na hokej.net a nie na browar. Tutaj najwięcej do powiedzenia mają napinacze i narzekający na wszystko (ot taka polska przypadłość). Poza Kiszotem nie spotkałem na giełdach żadnego browarbizowicza, który miałby coś sensownego do powiedzenia na temat hokeja. Tutaj można wklejać co się chce, filozofować i udawać eksperta, nie będąc nigdy na meczu i mieszkając daleko od najbliższego ośrodka hokejowego. Szkoda czasu, by tłumaczyć różnice między rozgrywkami międzynarodowymi w piłce i hokeju. nie będę karmił trolla.
                  Co do finansów - najprostszy przykład Legia Warszawa. Roczny koszt utrzymania sekcji hokeja w 1 lidze i roczny koszt utrzymania jednego piłkarzyka (delikatnie mówiąc, średnio spełniającego oczekiwania).

                  Na koniec - nie będę drążył tematu więc bayern może sapać, bredzić, nazywać mnie jak chce, zarzucać co chce i tak mam to w <....>. Jeśli kiedyś znajdzie się jakiś browarbizowicz naprawdę zainteresowany hokejem, bywający na meczach - chętnie wypiję z nim piwo i podyskutuję - najlepiej w przerwie między tercjami
                  Jednym słowem sytuacja w hokeju jest doskonała a kluby i reprezentacja odnoszą liczne sukcesy. Za to ja uprawiam defetyzm. Jeśli tak to życzę Ci osobiście żeby nic się nie zmieniło przez najbliższe 20 lat.
                  Nie przeciągając tej jałowej dyskusji dodam tylko, że nie zamieniłbym mojego pierdziszewa bez lodowiska na Sosnowiec z lodowiskiem nawet za grubą dopłatą.
                  No a dziś wielki mecz czyli stołeczne derby. Zapowiada się komplet na trybunach. Szkoda, ze nie będzie kibiców gości. No ale wojewoda mazowiecki z Gdańska czyha.
                  Polonia gra ostatnio bardzo fajną piłkę. I tak na marginesie - po co robić wielkie i długie przygotowania. Drużyna praktycznie bez sparingów radzi sobie świetnie w lidze. I żeby nie wygłupy sędziów byłoby jeszcze lepiej

                  Comment

                  • Cez
                    Senior
                    • 01-2003
                    • 1789

                    Specjalnie kupione piwo. Fotel ustawiony z poziomicą w idealnym miejscu. Za oknem przestało padać.
                    Pilot w dłoń i ...odwołany mecz. Skandal, który wyczerpuje słownik wulgaryzmów.
                    Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      Transmisja z wydarzenia "Co będzie bo deszcz pada?" - bezcenna

                      Comment

                      • concerto
                        Senior
                        • 09-2003
                        • 859

                        Bezcenna była pani, która prowadziła specjalne wydanie programu w TVP Info. Wątpię by kiedykolwiek widziała mecz piłkarski, a pytania do gości ( oczywiście tych samych co zawsze, chyba maja jakąś krotka listę numerów telefonów ) były bezbłędne.
                        "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          Popatrzyłem chwilę na tę Olejkowską podczas konferencji i musiałem szybko przełączyć, bo mi gul zaczął skakać. Jak ktoś tak arogancki może być rzecznikiem dłużej niż 5 minut? A z dachem żenada i oby to był przyczynek do lepszego ogarniania tej sprawy w przyszłości. Trochę odechciało mi się oglądać jutrzejszy mecz.

                          Comment

                          • Rzeszowiak
                            Piwny Radykał
                            • 04-2009
                            • 1597

                            Dopasowała się idealnie do stylu swoich chlebodawców.

                            Comment

                            • jacekwerner
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 2839

                              Dlaczego nie zasunięto dachu ?
                              Bo w pezetpeenie ciągle lato
                              Ochotnicza Straż Piwna
                              BAZA = 7446

                              Comment

                              • Ahumba
                                Senior
                                • 05-2001
                                • 8972

                                Dziś na pytanie - jeśli narodowy nie nadaje się do rozegrania meczu piłkarskiego kibice w jednym z radiowych programów odpowiedzieli - do hodowli ryżu
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...