Sekcja Miłośników Płyt Winylowych

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kazimierz_W
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    🍼🍼
    • 2009.05
    • 689

    #91
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy
    Miętki jesteś, ja się przeprowadziłem razem z winylami. Co prawda trzymam je w piwnicy, bo w domu nie ma miejsca...
    To Ty też jesteś miętki. Ja nie dość ze się przeprowadziłem z innego miasta z winylami, to jeszcze sobie zamówiłem w sklepie specjalna półkę na nie, mojego projektu. Kolekcja ciągle rośnie. Poza tym co mają wszyscy - scheda po głodzie muzyki lat 80, mnóstwo metalu i jazzu. Ciągle dokupuje nowości. W sumie powinienem dobijać już 200 szt.
    O przyczynach miłości do winyla nie ma co mówić po raz 125, w skrócie wiadomo analogowa dusza.
    Jeśli idzie o sprzęt to mam Dual 626 z wkładką Ortofon , cudo brzmienia i techniki. Kupiony nieużywany za niecałe 400zł, podłączony pod zwykłą mini wieżę Panasonica. Zestaw może nie jest audiofilski, ale daje "ciepło" czadu aż miło.
    Jeśli idzie o kwestę czyszczenia płyt i igieł to polecam są dostępne tanie zestawy Reelop. W skład zestawu wchodzi miękka szmatka, płyn do czyszczenia płyt (śmierdzi jakimś nitro ,ale wszelkie brudy i paluchy nie mają szans), szczoteczka do czyszczenia igły (wygląda jak tusz do rzęs), oraz miotełka do odkurzania płyt z włókna węglanowego które się nie elektryzuje.
    Do tego wszystkiego jestem jeszcze na tyle zboczony, że czasem prowadzę audycje radiowe w 100% z winyla. Takie prawdziwe analogowe radio sprzed 50 lat

    Ale zdradzę Wam jak najlepiej mi się słucha płyt winylowych. W ściany wbiłem sobie stalowe świderki w ściany, wieszam na nich hamak, otwieram szeroko okno, dobra książka i kręcąca się płyta, ohhhhh. Tyle że co 20 kilka minut trzeba wstawać, ehhhh.
    Browar Bociana smaczny od rana
    Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

    http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

    Comment

    • Wujcio_Shaggy
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2004.01
      • 4628

      #92
      Miętki jestem, bo nie mam sprzętu chwilowo Jak już będę miał kiedyś-kiedyś, to znalezienie miejsca w domu będzie łatwiejsze...
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

      Comment

      • Kazimierz_W
        Kapitan Lagerowej Marynarki
        🍼🍼
        • 2009.05
        • 689

        #93
        Jak widzisz z mojego posta można mieć świetny sprzęt za naprawdę nie duże pieniądze i podłączyć go do domowej mini wieży. Tyle, że zapomniałem dodać, że do takiego zestawu będzie Ci potrzebny preamp, czyli wzmacniacz. Takie małe pudełeczko wzmacniające sygnał. Koszt ok 50zł. Bądź twardy i walcz
        Browar Bociana smaczny od rana
        Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

        http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

        Comment

        • breslauer
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2002.05
          • 2690

          #94
          Widzę, że ostatnie dinozaury winylowe wyginęły...

          Comment

          • slavoy
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            🥛🥛🥛
            • 2001.10
            • 5055

            #95
            A tam wyginęły. Ja na sylwestra jechałem "2 minutes to midnight" Ironów z winyla
            Dick Laurent is dead.

            Comment

            • breslauer
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2002.05
              • 2690

              #96
              Ja na sylwestra akurat nie, ale przed nim jechałem "In the court of the Crimson King", "Wish you were here" Floydów i "Physical graffiti" Led Zeppelin

              Comment

              • JAQBA
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2006.08
                • 1352

                #97
                Niech no ja tylko swego adapta odpalę, to się sama zdziwię co ja tam jeszcze mam

                Comment

                • breslauer
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2002.05
                  • 2690

                  #98
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAQBA
                  Niech no ja tylko swego adapta odpalę, to się sama zdziwię co ja tam jeszcze mam
                  Pewnie masz napęd talerza ;-)

                  Comment

                  • Mikko
                    Kapitan Lagerowej Marynarki
                    • 2008.12
                    • 583

                    #99
                    Ciekawe że spada sprzedaż płyt na CD a winyle przeżywają renesans ale coś myślę że to ich łabędzi śpiew.

                    Kazimierz_W - rispekt, ja w czasach kiedy winyl był, poza kasetą, jedynym nośnikiem, miałem ich raptem 20

                    Comment

                    • M-kwadrat
                      Porucznik Browarny Tester
                      • 2004.07
                      • 304

                      To ja się też nieśmiało w tym wątku ujawnię. Kolekcja niestety nie monstrualna bo jednak większość rzeczy mam głownie na CD ale parę czarnych (choć nie zawsze) płyt się też uzbierało i jak jest okazja i nastrój to sobie lubię je włączyć.

                      A czy można tu też liczyć na poradę techniczną? Bo mam dwa pytania.
                      1. Mam wzmacniacz z wejściem phono i do niego podłączony gramofon ale i tak poziom głośności jest dużo niższy niż na innych wejściach. Nie aż tak niski jak miałem na miniwieży ze zwykłym wejściem liniowym ale jednak ciszej. Gdzieś mi się obiło o uszy, że może to powodować rodzaj wkładki (bo są jakieś dwa rodzaje z tego co wiem - sorry jestem gramofonowym praktycznie laikiem) ale w sumie może źle kombinuje i trzeba by po prostu coś posprawdzać - gramofon nie jest nowy, otrzymany od znajomego, jakieś Sony.

                      2. Czy ktoś się orientuje na jakie konstrukcje warto zwrócić uwagę jeśli chodzi o nowe urządzenia. Musi być nowe bo to ma być prezent więc dobrze by było, żeby właściciel miał potem gwarancję a nie zerwał znajomości ze wszystkimi fundatorami kukułczego jaja. Budżet maksymalnie do okolic 2000zł.
                      Pozdrawiam, Maciek

                      Comment

                      • Kazimierz_W
                        Kapitan Lagerowej Marynarki
                        🍼🍼
                        • 2009.05
                        • 689

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika M-kwadrat
                        A czy można tu też liczyć na poradę techniczną? Bo mam dwa pytania.
                        1. Mam wzmacniacz z wejściem phono i do niego podłączony gramofon ale i tak poziom głośności jest dużo niższy niż na innych wejściach. Nie aż tak niski jak miałem na miniwieży ze zwykłym wejściem liniowym ale jednak ciszej. Gdzieś mi się obiło o uszy, że może to powodować rodzaj wkładki (bo są jakieś dwa rodzaje z tego co wiem - sorry jestem gramofonowym praktycznie laikiem) ale w sumie może źle kombinuje i trzeba by po prostu coś posprawdzać - gramofon nie jest nowy, otrzymany od znajomego, jakieś Sony.

                        2. Czy ktoś się orientuje na jakie konstrukcje warto zwrócić uwagę jeśli chodzi o nowe urządzenia. Musi być nowe bo to ma być prezent więc dobrze by było, żeby właściciel miał potem gwarancję a nie zerwał znajomości ze wszystkimi fundatorami kukułczego jaja. Budżet maksymalnie do okolic 2000zł.
                        Odpowiedź na pierwsze pytanie znajdziesz w moim wcześniejszym poście, musisz wydać 50zł na preampa.

                        Odpowiedź na drugie pytanie pytanie znajdziesz również w moim poście, tylko wcześniejszym. Za 2000zł tu kupisz gramofon kosmiczny. Tylko jak osoba obdarowana nie ma pokoju muzycznego, wzmacniacza lampowego, mega extra głośników to nie wiem czy jest sens. Polecam Ci Duala, naprawi Ci to pewnie każdy zakład naprawy RTV. Do tego porządna mini wieża i jeszcze zostanie Ci na dobrą skrzynkę piwa w kieszeni.
                        Browar Bociana smaczny od rana
                        Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

                        http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          🥛🥛🥛🥛🥛
                          • 2001.02
                          • 23860

                          1. może na tylnej ściance wzmacniacza masz przełącznik mm/mc - który przełączyć by trzeba w zależności od posiadanej "wkładki". A najlepiej przedwzmacniacz

                          2. Pewnie nie pomogę za bardzo, ojcu kupowałem Technicsa (używ), Duala (używ), Marantza (jako nowy, właściwie klon któregoś duala), miał jeszcze zakupionego jako nowego - Denona. Najbardziej jest zadowolony z Duala, natomiast sromotnie przerżnął Denon w tym zestawieniu. Niestety nie wpiszę teraz nazw modeli ale mogę sprawdzić.
                          Last edited by ART; 2011-02-21, 13:39.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • Ram
                            Kapral Kuflowy Chlupacz
                            • 2010.01
                            • 40

                            Ja sobie sprawiłem podobny kilka lat temu http://www.project-audio.com/main.ph...tables&lang=en tylko, że wtedy nazywał się Debut II. Gramofon jest troche wymagający, ponieważ obroty (przynajmniej w moim), zmienia się poprzez przełożenie paska na rolce. Można ustawić antiskating i siłę nacisku igły w zależności od wkładki, są dostępne jakieś dodatkowe boksy również, np. elektroniczny zmieniacz obrotów itp. Sprzęt jak na moje wymagania bardzo dobry i jestem zadowolony. Cena razem z przedwzmacniaczem była około 1000PLN. Podłączone toto jest do amplitunera AX6 i gra zajebiście.
                            Last edited by Ram; 2011-02-21, 13:57.

                            Comment

                            • Kazimierz_W
                              Kapitan Lagerowej Marynarki
                              🍼🍼
                              • 2009.05
                              • 689

                              To Dual 626 za 450zł z preampem i dostawą goli, strzyże ... liże. Jest aniskate, regulacja prędkości, diodka do idealnego ustawienia prędkości, niezależne zawieszenie talerza (można tańczyć pogo w pokoju), no i full automat. Nie ma się co silić na jakieś nowinki, wszak w temacie nie wymyślono nic nowego od początku lat 80tych.
                              Browar Bociana smaczny od rana
                              Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

                              http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

                              Comment

                              • franekf
                                Kapitan Lagerowej Marynarki
                                • 2004.06
                                • 944

                                Nawet nie wiedziałem że takie tematy są na browar.bizie
                                Też mam problem z cicho grającym gramofonem, z tym, że ma on już wbudowany przedwzmak (widać słaby...) i podpinam go do normalnego wejścia AUX. I teraz pytanie - czy można w taką ścieżkę zamiast przedwzmacniacza wpiąć wzmacniacz słuchawkowy? Wydaje mi się że powinno działać, ale jestem laikiem elektronicznym i wolę spytać zorientowanych.
                                Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                                http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                                Piwny Janusz bez Teku

                                Comment

                                Przetwarzanie...