Sekcja Miłośników Płyt Winylowych

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ram
    Kapral Kuflowy Chlupacz
    • 2010.01
    • 40

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kazimierz_W
    To Dual 626 za 450zł z preampem i dostawą goli, strzyże ... liże. Jest aniskate, regulacja prędkości, diodka do idealnego ustawienia prędkości, niezależne zawieszenie talerza (można tańczyć pogo w pokoju), no i full automat. Nie ma się co silić na jakieś nowinki, wszak w temacie nie wymyślono nic nowego od początku lat 80tych.
    No ale miał być nowy. I w moim przypadku właściwie ten argument przeważył.

    Comment

    • Kazimierz_W
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      🍼🍼
      • 2009.05
      • 689

      Nie wiem czy mój Dual, kupiony za takie pieniądze był nowy, ale na pewno nie był używany.
      Browar Bociana smaczny od rana
      Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

      http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

      Comment

      • M-kwadrat
        Porucznik Browarny Tester
        • 2004.07
        • 304

        1. Niestety na amplitunerze nie widzę żadnego przełącznika do typu wkładki a teraz doszukałem sobie, że w instrukcji producent zaleca przedwzmacniacze do wkładek typu MC. Co do tego co siedzi w moim gramofonie to inspekcja wizualna i poszukiwania w sieci wskazują z dużym prawdopodobieństwem na Sumiko Oyster - z tego co patrzę to jest wkładka typu MM. Jedynie napięcie wyjściowe ma dość niskie bo 4,0mV a z tego co doczytałem i zrozumiałem to może to mieć wpływ na głośność grania. Czyli trzeba będzie albo podgłaśniać albo rozejrzeć się za przedwzmacniaczem. Ale to trochę zawód ze strony Yamahy bo specjalnie wybierałem tą firmę bo m.in. jeszcze miała w amplitunerach wejście phono.

        2. Co do tego aby kupić jakąś wypasioną konstrukcję sprzed kilku lat z rynku wtórnego to kupując dla siebie tak bym najpewniej zrobił. Jednak nie do końca podoba mi się wizja prezentu który co prawda zostanie podarowany niesprawny ale będzie można go naprawić w wielu punktach...
        Przyjrzę się typ Pro-Ject'om (na razie chyba widzę pierwszy mankament - brak pokrywy), nowe Duale jakie na razie wpadły mi w oko to zdecydowanie powyżej budżetu.
        Co do sprzętu i warunków odsłuchu to będzie to normalny pokój w mieszkaniu a sprzęt dopiero będzie wybierany - na razie pewnie będą próby podłączenia tego tymczasowo pod zintegrowany wzmacniacz w kombajnie do kina domowego.
        Pozdrawiam, Maciek

        Comment

        • Ram
          Kapral Kuflowy Chlupacz
          • 2010.01
          • 40

          Debut na pewno ma pokrywę, a pewnie inne modele też, choć te co mają silnik odseparowany od talerza to już nie.

          Comment

          • Kazimierz_W
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            🍼🍼
            • 2009.05
            • 689

            Podsumowując debatę, nasuwa mi się po raz kolejny refleksja dotycząca gramofonów i całego klimatu technicznego z nimi związanego. Im mniej wiesz i im mniej czytasz na ten temat tym lepiej dla Ciebie (chyba, że jesteś w tym utopiony zawodowo). Za każdym razem jak poczytam fora audiofili, dowiem się coś o ustawieniu kąta igły, oporach itp to mam ochotę to wszystko rzucić w cholerę i posłuchać jakiś mp3. Na szczęście pierwsza płyta nałożona na talerz pozwala mi błogo zapomnieć o całym tym technicznym bagnie, które mocno wciąga i nie ma odwrotu, i rozkoszować się pięknymi dźwiękami podanymi w sosie dobrego brzmienia.
            A dywagacje o hi-end'ach, kosmicznych gramofonach, wartych tysiące kablach, pokojach z podwójną podłogą dla rezonansu zostawmy baaaardzo bogatym dźwiękowym zboczeńcom. Ich zdrowie, a nasza przyjemność
            Browar Bociana smaczny od rana
            Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

            http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              🥛🥛🥛🥛🥛
              • 2001.02
              • 23860

              Dobrze że przynajmniej piwne zboczenie jest w zasięgu zwykłych śmiertelników
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • Kazimierz_W
                Kapitan Lagerowej Marynarki
                🍼🍼
                • 2009.05
                • 689

                Swoją drogą ciekawie czy drożdże lepiej fermentują przy dźwiękach winyla, bo efekt ich pracy, to pewne, smakuje lepiej.
                Browar Bociana smaczny od rana
                Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

                http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

                Comment

                • breslauer
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2002.05
                  • 2690

                  Ostatnio zabiły mnie dźwiękiem winyle: "Selling England by the pound" Genesis, Matt Bianco "Whose side are you on" i płyty Kevina Eubanksa "Sundance" i "The searcher".

                  Comment

                  • slavoy
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    🥛🥛🥛
                    • 2001.10
                    • 5055

                    Ja dziś od 19 mam wieczór winylowy. Z początku stare, trzeszczące starocia - SBB, Soyka, Nalepa, Irek Dudek, a obecnie, nietrzeszczący pięknie brzmiący "In Requiem" Paradise Lost - płyta, którą chłopaki wrócili do pięknego grania z przed lat. Do tego ładnie wydana, twarda płyta do kupienia w cenie CD ~50zł.
                    Można? Można. Dla porównania ostatni Kult na winylu kosztuje ponad 100PLN

                    Swoją drogą, o dalszym powrocie czerni do łask świadczy choćby rozszerzenie oferty polskiej tłoczni CD/DVD/BD, GM Records, o tłoczenie winyli właśnie. Jeśli zainwestowali w ten sektor, znaczy że popyt jest i ceny nowych płyt mogą być niższe, czego wszystkim zbieraczom płyt życzę
                    Świadczy to chyba jeszcze o jednym - jest nadal duży rynek tych, którzy nie wyobrażają sobie kupienia muzyki bez fizycznego nośnika, który można wziąć w rękę, postawić na półce. Nie zapłacę nigdy za tzw. "Digital Download", bez pudełka, bez okładki, bez fizycznego, oddzielnego nośnika...

                    Dobra, paradajsi skończyli. Ląduje "Wings Inside" Portera.
                    Dick Laurent is dead.

                    Comment

                    • iron
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      • 2002.08
                      • 6717

                      Ja wczoraj miałem winylowy dzień.
                      Zaczęło się niewinnie - Therion - "Vovin"
                      Potem poszło Jethro Tull "Heavy horses" (niestety nieco zjechana), Rush "Grace under pressure" a potem hat trick Iron Maiden w kolejności wydania - "Piece of mind", "Powerslave" i na koniec "Somewhere in time" - od nowa pokochałem tę płytę
                      Zaczęło się o 11tej rano a skończyło o 5 po południu.
                      Nie wiem co na to sąsiedzi, ale ja byłem zadowolony
                      Last edited by iron; 2011-06-19, 21:10.
                      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                      Rock, Honor, Ojczyzna

                      Comment

                      • iron
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 2002.08
                        • 6717

                        Asia znowu wyjechała do Wrocka się uczyć, więc z nudów najpierw wypucowałem skóry i wyprontowałem resztę wnętrza naszego dresobilu...

                        Uznałem, że zasłużyłem na nagrodę - otworzyłem piwko i zapuściłem "Somewhere in time" Ironów.

                        Zapuścił bym cuś jeszcze, ale zastała MNIE CISZA NOCNA, WIĘC UZNAŁEM NAGRODĘ ZA ODEBRANĄ

                        P.S. Włączył mi się Capslock, ale zauważyłem to już po napisaniu zdania do końca, więc nie chciało mi się poprawiać
                        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                        Rock, Honor, Ojczyzna

                        Comment

                        • Kazimierz_W
                          Kapitan Lagerowej Marynarki
                          🍼🍼
                          • 2009.05
                          • 689

                          Miłośnikom klasycznej muzyki metalowej oraz winylowych brzmień polecam dzisiejsze wydanie Zakładu Patologii Dźwięku w olsztyńskim Radio UWM FM o 22.00. (strumień do słuchania przez internet na www.uwmfm.pl)
                          W naszych muzycznych poszukiwaniach cofniemy się do lat 70tych i pierwszej połowy 80tych. Odpuścimy sobie znane wszystkim kapele jak Slayer, Bathory, Venom, Metallica... Za to odkurzymy i pozrywamy pajęczyny z albumów (większości winylowych) kapel, których nazwy nie cisną się od razu na usta. Dzisiejszego wieczoru zatem można będzie usłyszeć: Death Row, Killer, Bloody Six, Trouble, Witchfinder General, Saint Vitus, Pentagram, Angel Witch... będzie też ciekawostka z Japonii z 1971r.
                          Browar Bociana smaczny od rana
                          Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

                          http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

                          Comment

                          • iron
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            • 2002.08
                            • 6717

                            No ja od paru dni, czyli od powrotu z przedłużonego łykendu zasłuchuję się w nowym nabytku, który na mnie czekał w domu, czyli "No prayer for the dying" Iron Maiden

                            Swego czasu (w roku wydania - 1990) nie doceniałem tej płyty - dziś jest dla mnie klasykiem.
                            W zasadzie do usunięcia jest tylko jeden kawałek - Hooks in you...

                            Reszta trzyma klasę, choćby tytułowy, Tailgunner, Running silent, running deep, Mother Russia i tak dalej.

                            Oj posłucham jeszcze nie raz tej płyty...
                            bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                            Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                            Rock, Honor, Ojczyzna

                            Comment

                            • iron
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              • 2002.08
                              • 6717

                              I znowu ja w tym temacie
                              Własnie po raz drugi zasłuchuję się w dzisiejszym nabytku - " Seventh son of the seventh son" Iron Maiden
                              No i po raz kolejny jestem na kolanach - to chyba jedyny concept album tego zespołu, a zarazem jedyna udana próba połączenia progresywnego metalu z wcześniejszą zadziornością.

                              Choć pamiętam, że w czasach premiery ta płyta budziła także moje mieszane emocje, o ortodoksach nie wspominająć - cóż - niektóre płyty są jak wino - zyskują uznanie wraz z upływem czasu od chwili powstania...

                              Up the Irons
                              Last edited by iron; 2011-09-01, 23:38.
                              bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                              Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                              Rock, Honor, Ojczyzna

                              Comment

                              • żąleną
                                D(r)u(c)h nieuchwytny
                                • 2002.01
                                • 13239

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
                                No i po raz kolejny jestem na kolanach
                                Nie wstawaj, zaraz wpadam.

                                Comment

                                Przetwarzanie...