Znalezione w sieci

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cez
    Senior
    • 01-2003
    • 1789

    Wzruszająca wyprawa.
    Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

    Comment

    • tfur
      Senior
      • 05-2006
      • 1305

      zza wschodniej granicy
      dla niegramotnych:
      na afiszu stoi "rosjaninie, dość chlania wódki"
      a na koszulce "wódka bez piwa, pieniądze na wiatr (czyli w błoto)"
      Attached Files
      veni, emi, bibi

      Comment

      • Ahumba
        Senior
        • 05-2001
        • 8977

        aktualne:
        Attached Files
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

        Comment

        • smes
          Senior
          • 09-2006
          • 615

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
          Masz kilka przecinków, też sobie kopiuj: ,,,,,,,,,,
          A tutaj coś dla Ciebie. Jeżeli nie widać kontaktu do browaru,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, to proszę tutaj:
          numer telefonu 32 415 21 28
          www. BROWAR-RACIBORZ.pl

          No i przy okazji,,,,,,, Wesołych Świąt!,,,,,,,
          Attached Files
          Zbieram przedmioty związane z Tyskimi Browarami. Jeżeli coś masz, pisz xolay@o2.pl

          Comment

          • iron
            Senior
            • 08-2002
            • 6717

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza
            http://penetratorscavengerteam.blogs...-przypaem.html - reportaż z ostaniego budynku Browarów Królewskich
            Zdjęcia fajne, ale jak zwykle mnóstwo dyletanctwa w komentarzach:
            -trzech Niemców - Haberbusch, Schiele i Klawe...
            ciekawe, że imiona mieli typowo niemieckie (Błażej, Konstanty i Henryk), mają nagrobki na polskich cmentarzach (wprawdzie protestanckich) z inskrypcjami w języku polskim, więc chyba nie czuli się Niemcami...
            - jedyny ocalały budynek - tu akurat budynek powojenny, który robi na blogu na dwustuletni w domyśle. Ani słowa o "starej warzelni", czy willi Haberbuscha, które stoją do dziś i faktycznie mają przynajmniej historię przedwojenną, o piwnicach nie wspominając.

            O poziomie innych podpisów przez litość nie wspomnę, ze względu na wylewającą się z nich dla mnie żenującą atmosferę "młodzieżowego balasa"

            Ale trzeba przyznać, że zdjęcia fajne.
            Last edited by iron; 31-03-2013, 00:22.
            bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
            Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
            Rock, Honor, Ojczyzna

            Comment

            • iron
              Senior
              • 08-2002
              • 6717

              Nie zdążyłem z edycją - oba budynki - "starą warzelnię" i willę Haberbuscha widać na piątym zdjęciu - "stara warzelnia" to mały ceglany budynek po lewej stronie od głównego obiektu zdjęcia, a willa Haberbuscha to żółty budynek (nad nim widoczny biurowiec PEKAO) z prawej strony domniemanego jedynego zachowanego budynku na posesji ś.p. Browarów Warszawskich...
              Last edited by iron; 31-03-2013, 00:31.
              bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
              Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
              Rock, Honor, Ojczyzna

              Comment

              • Ahumba
                Senior
                • 05-2001
                • 8977

                tylko jedno...
                Attached Files
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                Comment

                • tfur
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 1305

                  oglądając film pod tytułem 'bractwo bang bang'
                  (temat nadałby się zatem i do wątku o filmie)
                  przyuważyłem, że panowie piją z kartonu
                  coś, co zapewne jest jakimś alkoholem
                  (choć wizualnie kojarzy się z mlekiem)
                  przeczytałem nazwę na opakowaniu
                  zguglałem. wyszło, że to umkomboti
                  tradycyjny afrykański napój piwny
                  zapodaję więc jako ciekawostkę
                  stronę producentów tego napitku
                  warto zwrócić uwagę zwłaszcza
                  na ciekawe formy opakowań
                  przynajmniej jak na piwo
                  a oto sznureczki:
                  1, 2 i 3
                  veni, emi, bibi

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13952

                    Relacja z wizyty Iron Maiden w Polsce w 1984.
                    W 35 minucie i 30 sekundzie Roman Rogowiecki w roli głównej

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • KajusAnt
                      Senior
                      • 02-2013
                      • 347

                      Attached Files
                      Last edited by KajusAnt; 03-04-2013, 22:55.

                      Comment

                      • jakityp
                        Junior
                        • 04-2013
                        • 2

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
                        Zdjęcia fajne, ale jak zwykle mnóstwo dyletanctwa w komentarzach:
                        -trzech Niemców - Haberbusch, Schiele i Klawe...
                        ciekawe, że imiona mieli typowo niemieckie (Błażej, Konstanty i Henryk), mają nagrobki na polskich cmentarzach (wprawdzie protestanckich) z inskrypcjami w języku polskim, więc chyba nie czuli się Niemcami...
                        - jedyny ocalały budynek - tu akurat budynek powojenny, który robi na blogu na dwustuletni w domyśle. Ani słowa o "starej warzelni", czy willi Haberbuscha, które stoją do dziś i faktycznie mają przynajmniej historię przedwojenną, o piwnicach nie wspominając.

                        O poziomie innych podpisów przez litość nie wspomnę, ze względu na wylewającą się z nich dla mnie żenującą atmosferę "młodzieżowego balasa"

                        Ale trzeba przyznać, że zdjęcia fajne.
                        Miło jest usłyszeć słowa krytyki od prawdziwego fachowca. Odwiedzamy różne miejsca i gdybyśmy chcieli posiąść wszelką możliwą wiedzę o każdym z nich, pewnie zabrakłoby nam życia, a nasze prace, żony, dzieci, psy, które i tak zaniedbujemy, pewnie wykopałyby nas za drzwi. Naszym celem jest pokazanie obiektów od środka, a opisy są przy okazji. Oczywiście wypada przekazać rzetelne informacje pod fotkami, jednak źródłem naszej wiedzy jest przede wszystkim internet, a tam jak wiadomo informacje są nie zawsze ścisłe.
                        Przepraszam, że napisałem, że Haberbusch i Schiele byli Niemcami, byli jak najbardziej Polakami, tak jak papież Franciszek, który też jest Polakiem. Umieszczę na blogu sprostowanie i powołam się na to forum.

                        Przepraszam za nazwanie tego budynku (https://lh4.googleusercontent.com/-v...4/DSC_6106.jpg) warzelnią. Zmyliła mnie tabliczka z takim napisem umieszczona na nim. (https://lh5.googleusercontent.com/-t...4/DSC_6141.jpg). Oczywiście napiszę na blogu, że budynek jest powojenny, dziękuję za podpowiedź.

                        A poza tym, pyszałkowatość Twoich wypowiedzi świadczy tylko o Tobie, pokazuje Twoje cechy o których przez litość tutaj nie wspomnę.

                        Pozdrawiam

                        Comment

                        • ppns
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 1737

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jakityp
                          Miło jest usłyszeć słowa krytyki od prawdziwego fachowca.
                          [...]
                          rzepraszam, że napisałem, że Haberbusch i Schiele byli Niemcami, byli jak najbardziej Polakami, tak jak papież Franciszek, który też jest Polakiem.
                          [..]
                          A poza tym, pyszałkowatość Twoich wypowiedzi świadczy tylko o Tobie, pokazuje Twoje cechy o których przez litość tutaj nie wspomnę.

                          Pozdrawiam
                          Masz rację co do narodowości , tym bardziej wszystkim nie-pyszałkowatym wiadomo ,
                          że Kopernik była kobietą , że o Marianie Curie-Skłodowskim nie wspomnę.....

                          Przez litość nie wspomnę , kto jest wielkoduszny ,a kto koszałkiem-pYszałkiem.
                          piwoppns@wp.pl

                          Comment

                          • żąleną
                            Sojowe Oddziały Bojowe
                            • 01-2002
                            • 13239

                            Zanim żelezny odpowie...

                            Chłopaki, spotkajcie się na miejscu, tam gdzie robione były zdjęcia, i pogadajcie, a ja to obfotografuję. I założę blog ze zdjęciami. Podpisy też będą. Możemy je później omówić, wtedy fotografować będzie ktoś inny i tak rozpętamy fotoblogowe perpetuum mobile.

                            Comment

                            • jakityp
                              Junior
                              • 04-2013
                              • 2

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną
                              Zanim żelezny odpowie...

                              Chłopaki, spotkajcie się na miejscu, tam gdzie robione były zdjęcia, i pogadajcie, a ja to obfotografuję. I założę blog ze zdjęciami. Podpisy też będą. Możemy je później omówić, wtedy fotografować będzie ktoś inny i tak rozpętamy fotoblogowe perpetuum mobile.
                              Byłem dziś (wczoraj) na miejscu i porobiłem fotki tych piwnic, których to wcześniej nie pokazałem. Ale tutaj fotek nie pokażę, bo może te piwnice są powojenne, albo wykopane przez Polaków, czy co gorsza Ż... Nie zależy mi na jakichkolwiek kłótniach, ani na spotykaniu się z kimkolwiek i dyskutowaniu. A Pan malkontent - omnibus niech idzie na jakąś wyprawę - powiedzmy do syfonu pod Rotundą, niech zrobi foty i opisze je bez dyletanctwa, z uwzględnieniem rysu historycznego i kwestią problemu natrafienia przy jego budowie na tunel średnicowy. Czekam na to, a inaczej - bez odbioru.

                              Comment

                              • cwirek
                                Junior
                                • 12-2006
                                • 21

                                Jak się to czyta to człowiek zdaje sobie sprawę, życie jednak ma sens.

                                Comment

                                Przetwarzanie...