Przy Piwie o Zakątkach Świata - odwiedzonych, wymarzonych

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🍼🍼
    • 2002.07
    • 14999

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber
    Becik jak wyglądała ostatecznie wasza trasa po Syrii i Jordanii?
    już tak dobrze nie pamiętam...
    Jordania: Amman-Ajloun-Jerash-Morze Martwe-Aqaba-Wadi Rum-Petra-Shoubak-Kerak-Madaba

    Syria: Damaszek-Bosra-Maaloula-Saidnaya-Palmyra-Al-Jaabar (jez.Assada)-Aleppo-Sheizar-Saone-Tortosa-Safita-Apamea-Ugarit-Burzey-Shmemis-
    Hama-Arwad-Ebla-Sergilla-Al-bara-Sergiopolis-Krak

    Kolejność przypadkowa, coś mniejszego mogło mi umknąć
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • petrus33
      Gość
      • 2008.01
      • 888

      Rok 2005, siedzę ze swoją dziewczyną w knajpce w Taorminie na Sycylii, pijąc piwo Birra Moretti (wiem, że nie jest to hit, ale wtedy wyjątkowo mi smakowało) i podziwiam wybuchy Etny, regularne wyrzuty lawy na 200-300metrów, od czasu do czasu słychać lekki pomruk wulkanu, taki niski dżwięk, nieprzyjemny i niepokojący. Pierwszy raz w życiu poczułem, że istnieję na tej planecie !!! ......ta bliskość natury w jakże prymitywnej postaci, uświadomiła mi, że Ziemia jako planeta żyje i to jak !!!
      To był rok 2005, dzisiaj z niepokojem czytam, że Etna niestety rozochociła się na dobre i istnieje realne zagrożenie dla pobliskich miejscowości, szkoda by było tak pięknego miejsca, jakim jest Taormina !!!
      pozd

      Comment

      • abernacka
        Generał Wszelkich Fermentacji
        🥛🥛🥛🥛
        • 2003.12
        • 10861

        Po części spełniłem swoje marzenia. Zobaczyłem południową Bawarię oraz Liechtenstein. Było wspaniale pod względem piwnym jak i nie piwnym Mnóstwo pszenicy polało się w tym czasie Przez długi czas, będę was nudził dodawanymi fotkami do galerii.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • MarcinKa
          Major Piwnych Rewolucji
          🍼🍼
          • 2005.02
          • 2736

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa
          ...
          Etiopia (bardziej pod kątem historycznym)
          ...
          Od 14.12 do 12.01 marzenie będzie się realizować
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • zgroza
            Major Piwnych Rewolucji
            🍼
            • 2008.03
            • 3605

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
            Po części spełniłem swoje marzenia. Zobaczyłem południową Bawarię oraz Liechtenstein. Było wspaniale pod względem piwnym jak i nie piwnym Mnóstwo pszenicy polało się w tym czasie Przez długi czas, będę was nudził dodawanymi fotkami do galerii.
            Wygląda na to, że na wymianie studenckiej wyląduje w szkole wyższej w Vaduz
            Lotna ekspozytura browaru

            Też Was kocham.

            Comment

            • zgroza
              Major Piwnych Rewolucji
              🍼
              • 2008.03
              • 3605

              Poza tym chcę się kopnąć na Słowację na dzień-dwa z Krk na początku stycznia. A PKP ma mnie gdzieś, jakies łączone połączenia do Żyliny przez Czechy jedynie...
              Lotna ekspozytura browaru

              Też Was kocham.

              Comment

              • becik
                Generał Wszelkich Fermentacji
                🍼🍼
                • 2002.07
                • 14999

                To się nazywa mieć jaja albo.... być głupim aż do granic absurdu.....

                By STEPHEN FARRELL and ALISSA J. RUBIN
                Published: February 6, 2009

                Badgad - "Jestem turystą", to były pierwsze słowa. Stan linii telefonicznej z Faludży jest opłakany ale te slowa nie były zadnym błędem. Pierwszy turysta z Zachodu jest w Faludży

                Nie na długo jednak, na irackim punkcie kontrolnym, włoski podróznik, Luca Marchio został zauważony wśród pasażerów publicznego minibusa jadącego z Bagdadu. (...)
                L.Marchio, 33 lata, pochodzi z Como, Włochy. (...) Na komisariacie w Falludży iracki oficer próbował zrozumieć dlaczego człowiek z zachodu jeżdzi tutaj bez tłumacza i bez zadnej ochrony (...) "Jestem turystą i pragnę zobaczyć najwazniejsze miasta w tym kraju dlatego tu jestem" - mówił twardym angielskim akcentem. "Pragnę zobaczyć i zrozumieć obecną sytuację, nigdy tu wcześniej nie byłem, a myslę, że każdy kraj na świecie trzeba zobaczyć" (...)

                Dalsze przygody i perypetie włoskiego turysty w Iraku (niestety po angielsku):


                facet mnie po prostu powalił
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • MarcinKa
                  Major Piwnych Rewolucji
                  🍼🍼
                  • 2005.02
                  • 2736

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa
                  Świetny temat.
                  Ja mam takie trzy wymarzone miejsca, wyprawy.

                  Etiopia (bardziej pod kątem historycznym).
                  Kolej Transsyberyjaka (obowiązkowo do Władywostoku) z Bajkałem i Mongolią. Chętnie bym dodał jeszcze rejs Leną do Jakucka.
                  Gruzja (również pod kątem historii)
                  Czas płynie, plany się zmieniają, marzenia spełniają...
                  Obecnie u mnie wygląda to tak:

                  Etiopia
                  Myanmar 2010 02 15 - 03 15
                  Mali (koniecznie z festiwalem na pustyni)
                  Transsybir/Bajkał/Mongolia
                  Gruzja
                  Jemen
                  To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                  Comment

                  • huanghua
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2005.10
                    • 1910

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa
                    (...)
                    Transsybir/Bajkał/Mongolia
                    (...)
                    Ja ze swojej strony bardzo polecam tę wyprawę.
                    W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

                    Comment

                    • MarcinKa
                      Major Piwnych Rewolucji
                      🍼🍼
                      • 2005.02
                      • 2736

                      Z nią jest największy problem. Tam trzeba jechać w okresie czerwiec - wrzesień. To najgorszy okres na urlop u mnie.
                      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                      Comment

                      • grzeber
                        Major Piwnych Rewolucji
                        🍼🍼
                        • 2002.05
                        • 2869

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa
                        Z nią jest największy problem. Tam trzeba jechać w okresie czerwiec - wrzesień. To najgorszy okres na urlop u mnie.
                        Wrzesień to już może być mocno chłodnawo zwłaszcza w Mongolii (śnieg w stepie potrafi spaść nawet w sierpniu) i na trasie transsybiru. Ale trasę jak najbardziej polecam.
                        pozdrawiam
                        www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                        Comment

                        • Seta
                          Pułkownik Chmielowy Ekspert
                          • 2002.10
                          • 6964

                          A da się z Polski zarezerwować bilet? Ile toto kosztuje?
                          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                          Comment

                          • abernacka
                            Generał Wszelkich Fermentacji
                            🥛🥛🥛🥛
                            • 2003.12
                            • 10861

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta
                            A da się z Polski zarezerwować bilet? Ile toto kosztuje?
                            Poczytaj sobie o tym tutaj: http://www.transsib.com.pl/
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • Seta
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              • 2002.10
                              • 6964

                              łoł - dzięki...
                              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                              Comment

                              • grzeber
                                Major Piwnych Rewolucji
                                🍼🍼
                                • 2002.05
                                • 2869

                                To naprawdę nie jest takie drogie, po co przepłacać i kupować w polskim biurze podróży? Najlepiej bezpośrednio na rosyjskich dworcach lub przez internet. Jest ok 50% taniej niż na stronie podanej przez Abernackiego. Bilet plackartny Moskwa-Irkuck (na 19.11, 3 dni i 15h w pociągu ) 3088 rubli.
                                Bilet plackarnty na firmiennyj pociąg (najszybszy i najbardziej luksusowy w rosyjskim rozkładzie jazdy ma numer 001) Władywostok-Moskwa ok 6250 rubli. Jedzie tylko 6 dni i 3 godziny.
                                Link do strony rosyjskich kolei (rozkłady, ceny, możliwość zakupu) - http://www.poezda.net/
                                pozdrawiam
                                www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                                Comment

                                Przetwarzanie...