Przy piwie o EURO 2012

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chemmobile
    Major Piwnych Rewolucji
    • 03-2009
    • 2168

    Ahumba, z poniższych zdjęć wynika, że kibice z biało-czerwonymi szalikami nie byli święci i też się pchali do bójek:
    Ce site web est à vendre ! tcmag.com réunit des informations et annonces. Nous espérons que vous y trouverez les informations que vous recherchez !


    A co do zdjęcia nr 40 w powyższej galerii, to już doczekał się "satyry":
    Get the latest news about Technology, Sports, Health, TV shows, Movies, Games and Science at Soup.io
    Last edited by chemmobile; 13-06-2012, 12:22.
    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

    Comment

    • cap-n-go
      Porucznik Browarny Tester
      • 05-2005
      • 273

      Rosjanie, którzy przyjechali do Wrocławia nie byli zaczepiani, mało tego, sami wszczynali jakieś awantury, podobnie jak na przykład Chorwaci w Poznaniu. Skatowali pare osób, zaczęli obnosić się z pomysłem marszu - przypomnę, że podobny marsz zorganizowali w Finlandii, równiez przy okazji meczu, i urządzili sobie wówczas polowanie na grupki Finów. Filmy z tego zajścia można znaleźć na youtube.

      Polacy dali jasny sygnał Europie, że przyjeżdzając tu przyjmuje się nasze reguły gry i dopóki zachowujesz się właściwie to wszystko jest ok. Rosjanie nie zachowywali się tak i stety bądź niestety spotkała a właściwie spotyka ich kara bo w nocy gdy zgasły kamery tv dalej trwały różnego rodzaju akcje i zapewne będą trwały nadal bo Rosjan czekają w Polsce jeszcze co najmniej dwa mecze.

      Admirał Tirpitz powiedział niegdyś, że odpowiedzialność za katastrofę statków nie ponosi ostatecznie kapitan który koniec końców uderzył swoim statkiem w drugi, lecz ten który doprowadził do takiej sytuacji. Odpowiedzialność za te wydarzenia ponosi osoba, która wydała zgodę na taki przemarsz - wydaję mi się, że skoro intencja takiego przemarszu nie została formalnie zgłoszona ( marsz był nieformalny ) to istniały administracyjnoprawne przesłanki jego odmowy, poza tym na organizatorów spadłaby kwestia potencjalnej odpowiedzialności. A skoro marsz nie został zgłoszony to takie zgromadzenie nie powinno wyruszyć, niestety osoby decyzyjne były zapewne przerażone perspektywą politycznych reperkusji.

      Comment

      • Els
        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
        • 12-2011
        • 113

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile
        Els,
        to, że mnie nie cytujesz nie wynika z oczywistości a z faktu, że próbujesz manipulować moimi słowami.A ponieważ mnie nie znasz to jeszcze nie wiesz, jak trudno wkręcić mi coś, czego nie napisałem.
        Jak na razie to Ty zarzucasz mi intencje manipulacji.
        Chcesz cytaty ? Proszę bardzo :
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile
        Jak widać dym robili nie tylko Rosjanie i Chorwaci, a o nich oczywiście jest najgłośniej w mediach.
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile
        Nie wiem gdzie, jaka nacja i w jakiej liczbie przebywała, bo to nie jest istotne. Rozdmuchiwanie kolejny dzień z rzędu w mediach wybryków jednej nacji, a przemilczanie innych jest manipulacją.
        Jeśli to nie jest założenie, że polscy kibice wszczynali awantury i bójki PRZED wczorajszym dniem, to najwyraźniej mam problemy ze słowem czytanym
        Jak już wspominałem, to dla mnie możesz sobie nawet wierzyć, że tych kilkudziesięciu Polaków podczas weekendu zatrzymano za przechodzenie na czerwonym świetle.
        Akurat w tym wypadku mam konkretną wiedzę. Nie z telewizji bo nie "łykam" ( swoją drogą fascynująca terminologia ) wszystkiego co podają media.
        Ileż razy można powtarzać, że polskie "kibolstwo" miało na te mistrzostwa "wy***ane" i żadnych bójek z ich odziałem wcześniej nie było.

        Powtorzę za Tobą : możesz wierzyć lub nie.

        Ale skoro potem piszesz, że wczorajsze akcje tylko potwierdzają Twoje słowa to znaczy, że chyba nie rozróżniasz "kibiców" od "kibolskich bojówek"

        A ta twoja "próbka", to jeden sztandar na tle tysięcy Rosjan bez czerwonego sztandaru. To kolejne potwierdzenie, że nie działo się to, co tak w mediach rozdmuchiwano, a ty łyknęłaś jak pelikan.
        A co się działo ? I co takiego łykam ?
        Bojówki zorganizowały akcję przyjazdu do Warszawy między innymi na wieść o marszu z sierpem i młotem. Nie ważne ile tego było w ostateczności. A uwierz, bo znowu zarzucasz mi kłamstwo, iż na czapkach i koszulkach emblemat był znacznie częstszy.
        Poza tym ta flaga ze zdjęcia była już zaprezentowana podczas meczu Rosji z Czechami.
        Dochodzą do tego flagi imperialne i już masz powód by urządzić na te fany polowanie.

        Dodatkowo doszły jeszcze niewyrównane i świeże porachunki między ekipami sportowymi Legii i Spartaka.
        Na zdjęciach, do których zamieściłeś link, na pierwszym zdjęciu w pierwszym rzędzie, część bojówki Spartaka.
        Podczas marszu takie patrolujące grupy były rozmieszczone co kilka metrów. Wcześniej patrolowały Warszawę i polska chuliganka właśnie głównie ich szukała.

        Te " tysiące" Rosjan to wg Ciebie ile ?


        p.s.
        Cap-n-go - pełna racja.
        Last edited by Els; 13-06-2012, 15:23.
        https://www.facebook.com/kufleikapsle

        Comment

        • chemmobile
          Major Piwnych Rewolucji
          • 03-2009
          • 2168

          Jeśli to nie jest założenie, że polscy kibice wszczynali awantury i bójki PRZED wczorajszym dniem, to najwyraźniej mam problemy ze słowem czytanym
          Powtórzę znowu: dla mnie możesz wierzyć, że Polaków zatrzymano jedynie za przechodzenie na czerwonym świetle przez ulicę. Inne nacje za burdy.
          Te " tysiące" Rosjan to wg Ciebie ile ?
          Tyle, ile wzięło udział w marszu. Masz internet, to sobie poszukaj szacunkowych danych.

          Bardzo mnie wzruszył wykład o tym, jak to Rosjanie przyjechali do Polski prowokować burdy. Szkoda, że nagrania z wczorajszych zajść pokazują wiele akcji, w których to "polscy kibice" szukają zadymy i prowokują rosyjskich kibiców:
          W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

          W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

          Tutaj polski kibic wita Rosjan (niestety reklama na początku filmiku): http://msm.wrzuta.pl/film/7Yk83kxcbJc/polska-_rosja_4
          Tutaj polscy kibice rzucają kwiatami w strefie kibica: http://www.youtube.com/watch?v=s0kA2HVrtP8
          Tutaj zagraniczne media chwalą kulturalne zachowanie polskich kibiców: http://www.trthaber.com/videolar/tar...irdi-7641.html

          Powiem tak, jeśli zdjęcia i filmy nie są dla was dowodem na wielokrotne polskie prowokacje, to mi się z wami gadać już nie chce. Tak jak z tymi nielicznymi jeszcze, którzy nie przyjmują faktu, że Ziemia jest kulą, a nie płaskim dyskiem.

          A co do marszu Rosjan w ich święto narodowe - jakoś cały świat nie widzi problemu w organizowaniu w różnych krajach obchodów irlandzkiego święta Dnia Św. Patryka, barwnych pochodów z flagami, itp. Gdyby Euro odbywało się jesienią w Rosji i 11 listopada Polacy chcieli zorganizować pochód, to zapewne podnieślibyście wrzawę, gdyby Rosjanie na niego nie zezwolili. Ale to tak jest, jak się ma klapki na oczach i wyznaje polocentryzm.
          Last edited by chemmobile; 13-06-2012, 17:13.
          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

          Comment

          • Krzysiu
            D(r)u(c)h nieuchwytny
            • 02-2001
            • 14936

            Zarzucasz innym manipulację, a ty niby co robisz? Opierasz swoje teorie na paru wybranych filmikach i zdjęciach.
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile
            ... to mi się z wami gadać już nie chce...
            Wyświadcz nam uprzejmość i dotrzymaj słowa.

            Comment

            • chemmobile
              Major Piwnych Rewolucji
              • 03-2009
              • 2168

              Jaką manipulację? A co te filmy ukazują? Rosyjskich prowokatorów? Rosyjskich bandytów?
              Co, rzeczywistość jest nieco inna niż w twoim matriksie, więc zakładasz klapki, aby nie burzyć swojej jedynie słusznej wizji świata?
              Wyświadcz nam uprzejmość i dotrzymaj słowa.
              Haha, znaczy się mam sobie iść, bo nie potrafisz merytorycznie mnie wypunktować
              Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
              Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

              Comment

              • wpadzio
                Major Piwnych Rewolucji
                🍼🍼
                • 06-2011
                • 2648

                Jeśli już o sierpie i młocie... Zobaczcie co dziś nasza telewizja publiczna zrobiła. Kanał: TVP1, program: Wiadomości, godzina: 12:00, materiał: o wczorajszym remisie z Rosją. Widziałem to na żywo i nie mogłem uwierzyć...
                Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                Serviatus status brevis est
                3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                Comment

                • VanPurRz
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 09-2008
                  • 4229

                  Dania walką odrobiła straty i Portgalia może być za burtą.
                  "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                  Comment

                  • iron
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    • 08-2002
                    • 6717

                    Niestety Portugalia strzeliła jeszcze jedną i nie jest za burtą.
                    Za to jeśli w następnym meczu Holandia powiezie Niemców będzie ciekawa sytuacja - wszyscy będą mieli po trzy punkty...
                    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                    Rock, Honor, Ojczyzna

                    Comment

                    • woosaa
                      Major Piwnych Rewolucji
                      🍼🍼
                      • 07-2005
                      • 1553

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz
                      Dania walką odrobiła straty i Portgalia może być za burtą.
                      Niestety. Szkoda Duńczyków.Za to C.Ronaldo pokazał klasę.....
                      mb WOS

                      Comment

                      • Gringo
                        Major Piwnych Rewolucji
                        🍼
                        • 07-2007
                        • 2156

                        Znów mecz z bramkami, pełny emocji. Szkoda mi Duńczyków, tyle że sytuacja w grupie robi się bardzo interesująca.

                        Tak sobie oglądam statystyki i widzę że jeżeli kolejny mecz (Holandia - Niemcy) skończy się wynikiem bramkowym, to będzie to jedyny turniej w historii w którym nie padł wynik 0:0 na tym etapie rozgrywek (od czasu kiedy bierze udział 16 zespołów).


                        P.S. Proponuję wydzielić z tego tematu rozmowy o kibolach, bitwach, sierpach, i laniu po mordach.

                        Comment

                        • pirackamuza
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 12-2004
                          • 1908

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile
                          A co do marszu Rosjan w ich święto narodowe - jakoś cały świat nie widzi problemu w organizowaniu w różnych krajach obchodów irlandzkiego święta Dnia Św. Patryka, barwnych pochodów z flagami, itp. Gdyby Euro odbywało się jesienią w Rosji i 11 listopada Polacy chcieli zorganizować pochód, to zapewne podnieślibyście wrzawę, gdyby Rosjanie na niego nie zezwolili. Ale to tak jest, jak się ma klapki na oczach i wyznaje polocentryzm.
                          Irlandczycy od lat organizują swoje obchody w wielu krajach. Ale w krajach, gdzie istnieje od wielu wielu lat silna diaspora irlandzka. Bez sensu przykład.
                          Euro w listopadzie się nie odbędzie, a nawet jeśli, to zapewne nikt z Polaków nie wpadłby na taki pomysł. Chociaż teraz, w drodze rewanżu...

                          Natomiast organizowanie marszu z okazji swojego święta w obcym kraju i to przez przyjezdnych na parę dni a nie przez stałych mieszkańców, to gruba przesada. I jasnym jest, że miała na celu sprowokowanie Polaków i zobaczenie, co z tego wyniknie. Zgoda pani Hanny na ten przemarsz wynikała z obaw o to, że w przypadku jej braku będą zadymy. No ale wtedy przecież przemarsz byłby nielegalny i można byłoby spokojnie zatrzymać wszystkich jego potencjalnych uczestników - choćby w celu ochrony przed bandziorami.
                          Nikt nie zabroni mi obchodzić święta mojego kraju w jakimś innym kraju, ale nie muszę się z tej okazji afiszować. Ciekawe jaka będzie reakcja władz Kataru, gdy w czasie Mundialu 2022 w ich kraju polscy kibice wpadną na pomysł urządzenia procesji z okazji Bożego Ciała, bo to przecież w ich kraju święto i tradycja.
                          Toruń przeprasza za Radio Maryja
                          www.bobofruty.pl

                          Comment

                          • chemmobile
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 03-2009
                            • 2168

                            No ale przemarsz i tak się odbył, jak każdy inny pochód kibiców na stadion / ze stadionu podczas tych mistrzostw. A co do Kataru - kwestia prawa i kultury. Przemarsz z flagami państwowymi i w barwach narodowych chyba nie jest u nas zakazany. Zresztą, większość kibiców i tak ubrana jest w barwy narodowe, trzyma podręczne flagi i porusza się stadami, więc co w tym prowokującego? Chyba to, że znalazło się niestety kilkuset nakręconych kretynów po obu stronach prowokujących się na wzajem.
                            A tak już całkiem z boku tematu, to wczoraj we Wrocławiu nikt nie widział niczego prowokującego w tym, że Rynek na kilka godzin zdominowali Czesi
                            Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                            Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                            Comment

                            • wasyll
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 09-2008
                              • 1823

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
                              Za to jeśli w następnym meczu Holandia powiezie Niemców...
                              Ciężko będzie.
                              www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                              Comment

                              • chemmobile
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 03-2009
                                • 2168

                                Czasami nie rozumiem tych, którzy nie lubią Niemców za ich grę. Są przecież skuteczni w żelaznej realizacji taktyki, co dało im dwa gole w pierwszej połowie.
                                Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                                Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                                Comment

                                Przetwarzanie...