Przy piwie o EURO 2012

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chemmobile
    Major Piwnych Rewolucji
    • 03-2009
    • 2168

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bayern71
    Rosja wygrała i to dobrze dla nas (nie rozumiem dlaczego niektórzy oczekiwali remisu) przecież od losowania wiadomo, że bijemy się o 2 miejsce. Turniej się nie skończył ale z górki już było.
    Bo ten remis to bardziej życzenie było i z mojej strony życzenie wynikało z czystego rachunku. Remis powodował, że dalej 4 drużyny walczą o dwa premiowane miejsca, a zatem mielibyśmy 50% szans. Obecnie jest tylko 33% szans, bo 3 drużyny walczyć będą o 1 miejsce. Nie wygrywając wczorajszego meczu straciliśmy komfortową sytuację. Teraz chłopaki będą mieli ciśnienie jak cholera, a komentatorzy sportowi dostali jedną ze swoich ulubionych zabawek - "matematyczne szanse".
    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

    Comment

    • Rzeszowiak
      Major Piwnych Rewolucji
      🍼
      • 04-2009
      • 1597

      #47
      Nie do końca zgodzę się z powyższą opinią. Obraniak nie zagrał gorzej niż bezproduktywny Błaszczykowski czy kompletnie zagubiony Rybus (co nie znaczy, że zagrał choćby przyzwoicie). Gdyby nie Obraniak nie miałby nawet kto w środku pola dośrodkować z rożnego albo zagrac z klepki

      Ale w pozostałym zakresie pełna zgoda, kompletny brak kondycji, taktyki, pomysłu na grę. Wystarczyło obejrzeć mecz Czechów z Rosjanami aby zobaczyć jaka jest różnica poziomu i kultury gry. Nasza pozycja w rankingu FIFA nie jest taka zupełnie przypadkowa.

      Zawód in minus to oprócz Błaszczykowskiego również Szczęsny. Cwany na twitterze, w meczu zagrał jak nowicjusz. In plus wspomniany we wcześniejszych postach Polański - jako def. pomocnik zagrał przyzwoicie. Lewandowski również udowodnił, że jest piłkarzem klasy europejskiej.

      Ale to zdecydowanie za mało na taki turniej. Jestem przeciwnikiem rzucania się na piłkarzy czy selekcjonera jak dziennikarskie hieny po pierwszym niepowodzenie, ale szczerze mogę napisać, ze od początku twierdziłem, że Smuda nie nadaje się do prowadzenia kadry. Doświadczenie z marnej polskiej ligi to żadne doświadczenie. Nie zmieni mojej opinii nawet sukces w kolejnych meczach, który jest mało prawdopodobny. No, ale trzymam kciuki, w takich turniejach szczęście czy dyspozycja dnia to też ważna sprawa.

      Comment

      • Piecia
        Major Piwnych Rewolucji
        • 02-2002
        • 3312

        #48
        Co do koncepcji gry zgadzam się z Bayernem. Nic dodać nic ująć.

        Co do dopingu - ja straciłem głos, kocioł był praktycznie non stop, jedyne do czego bym się doczepił, to brak skoordynowania.

        Co do "piwa" był Carlsberg do 3,5% za 12 zł, jedyny atut to w miarę ładny słodowy zapach, dalej już dramat.... wypiłem dwa, a spuchłem jak bym 5 litrów wciągnął.
        Koniec i bomba,
        Kto nie pije ten trąba !!!
        __________________________
        piję bo lubię!

        Comment

        • pioterb4
          Major Piwnych Rewolucji
          • 05-2006
          • 4322

          #49
          Doskonale zdaję sobie sprawę, że sport jest nieprzewidywalny, że nie zawsze wszystko się dzieje po naszej myśli. Jednak oczekuję, ze piłkarze reprezentacji będą walczyć do ostatniego gwizdka i gryźć murawę by osiągnąć korzystny wynik. Wczoraj tego nie było, widziałem piłkarzy wypompowanych po pierwszej połowie, którzy zmaiast grać o zwycięstwo grali o przetrwanie. Brak celnego strzału na bramkę w II połowie, gra w przewadze i o mało co utrata 2 goli (z tym nieznacznym spalonym to nawet 3). PO pierwszej połowie myślałęm, że będę musiał Franka przprosić za mój przedturniejowy sceptycyzm, jednak po przerwie wszystko wróciło do normy. Mamy jedną z najmłodszych reprezentacji na EURO, GRecy są gdzieś na drugim biegunie. Jednak to oni zachowali więćej sił na cały mecz i to jest dla mnie przygnębiające. KOmentatorzy TVP nie mogą wyjść ze zdziwienia, ze trener nie dokonywał zmian, tak jakby nie oglądali sparingów...każdy kto śledzi poczyniania kadry wie, że Smuda dokonuje korekt tylko w sytuacji jak piłkarz złamie obie nogi (bo jedna ręka to wcale nie problem) albo gdy sędzia mu kogoś wykartkuje. To co zrobił w tym meczu to było swego rodzaju wotum nieufności wobec ławki rezerwowych. 4 lata temu Szwajcaria przegrała inaugurację z Czechami 0-1, 2 dni później współgospodarz z Austrii poległ też jedną bramką z Chorwacją. Ale tam mimo porażki byłą walka do ostatniego gwizdka, ogromna presja na rywalu. Co do poszczególnych piłkarzy to ja mam największe pretensje do Boenisha który odstawał od drużyny w każdym aspekcie i Obraniaka - w porównaniu do analogicznych zawodników z meczu rozgrywanego o 20.45 (Rosicky, Arshavin) popisał się grą w chodzonego, dużą liczbą niecelnych podań i ogólnie podejmowaniem błędnych decyzji.

          Pytanie zasadnicze: czy we wtorek wyjdą na boisko Ci sami piłkarze? Zastanawiam się czy pod presją mediów Smuda wstawi powiedzmy Grosika czy Wawrzyniaka, czy też będzie cisnął jedną jedenastką cały turniej. Euro sport podało, ze w 93 minucie planował wprowadzić na boisko Brożka, więc mam mocne obawy co do potencjalnych korekt..

          Comment

          • bayern71
            Major Piwnych Rewolucji
            • 06-2006
            • 1004

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzeszowiak
            Nie do końca zgodzę się z powyższą opinią. Obraniak nie zagrał gorzej niż bezproduktywny Błaszczykowski czy kompletnie zagubiony Rybus (co nie znaczy, że zagrał choćby przyzwoicie). Gdyby nie Obraniak nie miałby nawet kto w środku pola dośrodkować z rożnego albo zagrac z klepki
            To założenie jest słuszne tylko w przypadku gdy Obraniaka nikt nie zastąpi (czyli grać będziemy w 10). Ja go oceniam jako playmakera oraz za współpracę z Lewnadowskim (moim zdaniem takiej nie ma). Wystarczy porównać Jak gra Lewandowski z Kagawą w klubie.
            Rybus zagrał nie najgorzej. Akcje szły drugą stroną bo tam był beznadziejny lewy obrońca Greków. Zresztą grał na stronie z dramatycznym Boenischem.

            Comment

            • chemmobile
              Major Piwnych Rewolucji
              • 03-2009
              • 2168

              #51
              Przed mistrzostwami, gdy Lewandowski został wybrany piłkarzem sezonu Bundesligi, krążył taki dowcip:
              - Czy Polska ma szanse wygrać turniej?
              - Pewne szanse ma. Szczęsny będzie bronił, Lewandowski strzelał gole, a reszta drużyny będzie biegać po boisku i robić zamieszanie...

              ... a może to nie był dowcip...
              Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
              Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

              Comment

              • babalumek
                Major Piwnych Rewolucji
                • 02-2004
                • 1207

                #52
                O meczu napisano już wszystko, ja podzielam zdanie włoskiej prasy że mecz zawalił głównie trener nie reagując wcale na zmieniające się wydarzenia na boisku. Swoją drogą, ten mecz otwarcia nie różnił się obrazem gry za wiele od innych meczów od Korei 2002. Pierwsza część gry na hurra, potem zimny prysznic i markotne miny. Nie rozumiem jak można tak zawalić mecz grając u siebie przed własną publiką, z przewagą zawodnika i prowadząc 1:0...

                Na meczu Rosja - Czechy byłem we Wrocławskiej strefie Carlsberga. Ludzi nie za dużo, po deszczu wszyscy po domach się pochowali Wszyscy głośno dopingowali Czechów. Sami Czesi tylko się uśmiechali i... przepraszali za coraz gorszy wynik Kibicowali tylko Polacy... Ruscy pod koniec się odezwali, ale było ich niewielu. Przed meczem sporo Czechów i Rosjan, z tymi pierwszymi widoczne bratanie, z drugimi ostrożne uprzejmości
                Last edited by babalumek; 09-06-2012, 15:22.
                MRKS Kuźnia Jawor

                WTS Sparta Wrocław

                Comment

                • woosaa
                  Major Piwnych Rewolucji
                  🍼🍼
                  • 07-2005
                  • 1553

                  #53
                  Smuda to cudotwórca! W przerwie nie dokonał żadnej zmiany a wyszła inna drużyna.
                  mb WOS

                  Comment

                  • VanPurRz
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 09-2008
                    • 4229

                    #54
                    Holandia cisnęła ale Duńczycye jedną kontrą wprowadzili konsternację
                    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                    Comment

                    • iron
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      • 08-2002
                      • 6717

                      #55
                      Czyżby mała sensacja - Dania która miała być dostarczycielem punktów na razie nieźle sobie poczyna - czasem można odnieść wrażenie, jakby nietypowo Holandia grała w białych koszulkach
                      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                      Rock, Honor, Ojczyzna

                      Comment

                      • sibarh
                        PremiumUżytkownik
                        🥛🥛🥛
                        • 01-2005
                        • 10386

                        #56
                        No pięknie !!! Dania ogrywa Holandię 1:0 w grupie śmierci....
                        2800 nowe piwa opisałem na forum
                        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                        Comment

                        • iron
                          Pułkownik Chmielowy Ekspert
                          • 08-2002
                          • 6717

                          #57
                          No to jest szansa, że Holandia powtórzy polski schemat - mecz otwarcia, mecz o wszystko, mecz o honor

                          A tak dla ostatecznego spuszczenia balona oczekiwań wobec naszej reprezentacji (II miejsce w grupie) - popatrzcie, jak przytrzymuje piłkę i broni się bez wielkich strat (podania) drużyna skazana na pożarcie (Dania), a jak robi to medialny faworyt do zajęcia drugiego miejsca w naszej grupie (Polska)...

                          Trzeba znać swoje miejsce w szeregu
                          Last edited by iron; 09-06-2012, 18:58.
                          bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                          Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                          Rock, Honor, Ojczyzna

                          Comment

                          • wpadzio
                            Major Piwnych Rewolucji
                            🍼🍼
                            • 06-2011
                            • 2648

                            #58
                            Bardzo dobrze Duńczycy, utarli nosa faworyzowanym Holendrom I dzięki temu w tej grupie będzie jeszcze ciekawiej
                            No to czekamy na wpadkę Niemców
                            Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                            Serviatus status brevis est
                            3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                            Comment

                            • pirackamuza
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 12-2004
                              • 1908

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio
                              No to czekamy na wpadkę Niemców
                              Oj czekamy, czekamy!

                              A z innego kega: niepokoi zgoda warszawskiego ratusza na marsz kacapów przez Warszawę na stadion. Oby nie było zadymy. Szalikowców w stolicy jest o wiele więcej niż rosyjskich kibiców i, jeśli dadzą się sprowokować, może być wojna. Pijani ruscy już pokazali we Wrocławiu, co potrafią...
                              Toruń przeprasza za Radio Maryja
                              www.bobofruty.pl

                              Comment

                              • ArtK31
                                Kapitan Lagerowej Marynarki
                                • 04-2005
                                • 708

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pirackamuza
                                Oj czekamy, czekamy!

                                A z innego kega: niepokoi zgoda warszawskiego ratusza na marsz kacapów przez Warszawę na stadion. Oby nie było zadymy. Szalikowców w stolicy jest o wiele więcej niż rosyjskich kibiców i, jeśli dadzą się sprowokować, może być wojna. Pijani ruscy już pokazali we Wrocławiu, co potrafią...
                                Użwając określeś kacapy i ruscy leczysz jakieś własne kompleksy?
                                Niektórzy użytkownicy browar.biz w odróżnieniu od Ciebie tzymają kciuki za drużynę niemiecką, ja akurat do nich należę.

                                PS miałem nic nie pisać ale chamstwo trzeba piętnować !!!

                                Comment

                                Przetwarzanie...