Witam wszystkich serdecznie

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • masgar
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2012.12
    • 2

    Witam wszystkich serdecznie

    Witam wszystkich serdecznie.
    Dopiero się zarejestrowałem. Widnieję już jako użytkownik więc wypadałoby się przedstawić. Mam zerowe doświadczenie z warkami i od niedawna staram się czytać o wszystkim co związane jest z piwowarstwem domowym. Jestem marynarzem, pracuję na statkach handlowych i po powrocie do domu mam trochę czasu na ulubione hobby. Staram się robić samodzielnie wędliny, wędzonki oraz przetwory z mleka. Nie jestem w tym fachowcem, ale amatorem. Piwo też chciałbym zrobić samodzielnie. Jakoś nie mam pełnego zaufania do sklepowych. Jak mi pójdzie to zobaczymy. Na razie chcę czytać. Dużo tego, ale to chyba jedyna droga.
    Wracam do domu za kilka dni (obecnie jestem na Taiwanie) i postaram się jak najszybciej zakupić sprzęt i surowce. Potem jeśli uznam, że mogę już zacząć to poproszę o pomoc przy pierwszej warce.
    Chcę poznać smak mojego piwa.
    Pozdrawiam
    Grzegorz
  • sibarh
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🥛🥛🥛
    • 2005.01
    • 10387

    #2
    Witam na forum . Czyli w planach browar na statku
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Basik
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2006.06
      • 1308

      #3
      Witaj na forum Pozdrowienia z Wrocławia i powodzenia z pierwszą warką, Twoje

      Comment

      • masgar
        Szeregowy Piwny Łykacz
        • 2012.12
        • 2

        #4
        Witam ponownie

        Dzięki za przywitanie. Mocno czytam i już coś wiem. Wiedza znikoma, ale mnie to nie odstraszy od uwarzenia własnego piwa. Nieskromnie pozwolę sobie stwierdzić, że liczę na pomoc przy pierwszej warce. Każdy kiedyś zaczynał, a potem jakoś poszło. Najpierw sprzęt, potem połykanie wiedzy co i jak i do roboty. Na razie nie przeszkadzam, tylko czytam.
        Pozdrawiam wszystkich.
        Grzegorz

        Comment

        • genea
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2006.02
          • 1515

          #5
          Witam imiennika
          Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
          Bractwo Piwne

          Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
          Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

          Comment

          Przetwarzanie...