Hej

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Glingorth
    Porucznik Browarny Tester
    • 2014.04
    • 283

    Hej

    Cześć.
    Piwa rzemieślnicze pije od stycznia, kiedy to kupiłem sobie Atak Chmielu. No i zaczęła się przygoda z ciekawymi stylami i piwami. Wcześniej piło się Ciechany, Lwówki, Ambery itp, ale wiadomo, większość to lagery wtedy były.
    Od dłuższego już czasu planuje zacząć własne warzenie. Właśnie jestem w trakcie czytania książki "Domowe warzenie piwa" R. Lehrl'a, no i cały czas przeglądam tutejsze forum, bo jest tu prawdziwa kopalnia wiedzy. Na jesień zacznę, pierw z ekstraktu z własnym chmieleniem, żeby zobaczyć na spokojnie jak przebiega proces fermentacji i butelkowania, a potem już z zacieraniem.

    Pozdrawiam forumowiczów, Bartek.
  • TeDy_beer
    Porucznik Browarny Tester
    • 2011.06
    • 283

    #2
    Cześć i witaj! do warzenia zachęcam, sam zaczynałem od książki którą czytasz. Dała mi namiastkę wiedzy, potem już tylko chłonięcie wiedzy pochodzącej z forum. Olej puszki, bierz się za zacieranie i tak przy nim skończysz, zatem po co marnować czas . Tańsze aniżeli warzenie z ekstraktu i już będziesz zdobywał pierwsze szlify.
    AMEN i :stout:
    Browar Domowy Małe Ale
    Członek Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych

    Comment

    • dominik_walkowiak
      Porucznik Browarny Tester
      • 2013.10
      • 335

      #3
      Witaj również zakupiłem sobie w/w lekturę, polecam wszystkim początkującym chociaż sam nim jestem

      Comment

      • Glingorth
        Porucznik Browarny Tester
        • 2014.04
        • 283

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TeDy_beer
        Olej puszki, bierz się za zacieranie i tak przy nim skończysz, zatem po co marnować czas . Tańsze aniżeli warzenie z ekstraktu i już będziesz zdobywał pierwsze szlify.
        W sumie racja, zawsze można jakiegoś stouta na początek zrobić żeby przykrył ewentualne wady

        Comment

        • TeDy_beer
          Porucznik Browarny Tester
          • 2011.06
          • 283

          #5
          Stout jak lubisz, tudzież mi wychodziły weizeny. Weź jakiś sprawdzony przepis dopilnuj aby temp. fermentacji była odpowiednia i cierpliwie wyczekaj momentu otwarcia pierwszej butelki
          AMEN i :stout:
          Browar Domowy Małe Ale
          Członek Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych

          Comment

          Przetwarzanie...