Witam i takie tam.

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ramar
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2014.08
    • 18

    Witam i takie tam.

    Witam serdecznie

    Mariusz - Kalisz.
    Dopiero zaczynam przygodę z piwem na poważnie, więc to forum i cała brać piwna będzie dla mnie największym źródłem wiedzy.
    Natrafiłem na to forum poprzez pomysł o samodzielnym uwarzeniu piwa - dopiero planuję zakup odpowiedniego sprzętu i pierwszych surowców. Aczkolwiek zanim to uczynię planuję jeszcze poczytać. Pytanie czy forum mi wystarczy czy polecacie zaopatrzyć się w książkę pana Millera?

    Czy są w najstarszym mieście w Polsce jacyś domorośli piwowarzy?
  • TeDy_beer
    Porucznik Browarny Tester
    • 2011.06
    • 283

    #2
    Cześć Mariusz i witaj wśród piwowarskiej braci.
    Książka jest o tyle dobra, że wiedze ma usystematyzowaną i poukładaną, natomiast nie zastąpi forum. Ponadto nie jedna książka zawiera błędy merytoryczne. Poza tym na pewno będziesz miał pytania, a odpowiedzi na nie już znajdują się na browar.biz i piwo.org.
    Także czytaj, czytaj i zabieraj się za zacieranie (o puchach nawet nie myśl )
    AMEN i :stout:
    Browar Domowy Małe Ale
    Członek Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych

    Comment

    • dominik_walkowiak
      Porucznik Browarny Tester
      • 2013.10
      • 335

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TeDy_beer
      (o puchach nawet nie myśl )
      Hej Mariusz, popieram kolege , o puszkach nie mysl :P

      Comment

      • Ramar
        Szeregowy Piwny Łykacz
        • 2014.08
        • 18

        #4
        Śpieszę uspokoić wszystkich... Chcę zacząć z wysokiego Cis i o puszkach i ekstraktach nawet nie myślę, tylko zacznę od zacierania. Jak coś spartaczę to chociaż czegoś się nauczę

        Dziękuję za przywitanie i pierwsze porady.

        Comment

        • e-prezes
          Generał Wszelkich Fermentacji
          🥛🥛🥛🥛🥛
          • 2002.05
          • 19251

          #5
          Witaj!
          A ja uważam, że puszka nie jest zła. Pozwala po kolei zrozumieć procesy związane z produkcją piwa. I najważniejsze dają możliwość sprawdzenia samemu jak to jest przejść kolejny etap. Docelowo myśl o zacieraniu, ale nie traktuj "puszki" jak coś złego.

          Comment

          Przetwarzanie...