Dzień Dobry

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czeri
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2014.09
    • 4

    Dzień Dobry

    Bardzo miło jest tu być, czytać materiały, podziwiać, że komuś się chciało. Jestem po jednej warce, english bitter z puchy. Mieszkam w Sulejówku, browarników z okolic zapraszam do kontaktu, chętnie się zapoznam osobiście i nauczę czegoś może?

    Dezynfekowałem płynem i wrzątkiem - wystarczyło. Dezynfekowałem dłuugo, szczególnie mycie butelek szczotą trwało. Będę więc szukał lepszych sposobów.

    Dodałem cukier+ekstrakt płynny (1kg) na standardową ilość wody - piwo wyszło stosunkowo mało intensywne w smaku i pewnie lekkie % (nie sprawdzałem jeszcze). Będę kombinował z ilością wody.

    Fermentacja ustała po 2 dniach w temperaturze 23 C. Od razu zlałem do butelek. Teraz poczekam dłużej.

    Do butelek dodałem ekstrakt słodowy rozpuszczony w małej ilości wody. Teaz zrobię tak samo, albo dam glukozę.

    Piwo smakuje drożdżowo. Czekam, aż dojrzeje.

    Następne dwie puchy: Gozdawa Ambel Ale i IPA Coopers. Chyba z cichą fermentacją przed butelkowaniem.

    I tak. Wnioski i dalsze kroki. A, i ciekawi mnie możliwość dodania do brzeczki np płatków dębu itp. Dodania aromatu jakimś chmielem w trakcie. Na razie zostaję przy puszkach.

    Wszystko to na pewno znajdę na forum. A jak ktoś z szanownych to przeczytał i kojarzy wątek, służy poradą - bardzo będę wdzięczny za każdą inspirację.

    Pozdrowienia,

    Łukasz (Czeri)
  • e-prezes
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2002.05
    • 19241

    #2
    Witaj i oby zabawa wciągnęła, a może kiedyś będzie mi dane spotkać i degustować ambitniejsze wytwory.

    Comment

    Przetwarzanie...