cześć

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mitre
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2005.05
    • 1

    cześć

    Cześć!

    Mam na imię Przemek i na wstępie chciałbym wszystkich serdecznie powitać.
    W drugim wstępie chciałbym wyrazić swoją niekłamaną radość z powodu istnienia takiego forum. Przeglądając je natrafiłem na kilka interesujących wątków i mam nadzieję, że wraz z moim przybyciem średnia oglądalność/ poczytność nie spadnie zbyt drastycznie.
    (w końcu cała Polska czyta dzieciom)

    Mam do Was pytanie (a w zasadzie prośbę). W jednym z postów zauważyłem, że koleżanka piszę pracę magisterską na temat piwa. Otóż mam podobny problem. Z tym, że ja piszę pracę inżynierską i dotyczy ona ściślej browarów.
    Nie studiuje technologii żywienia, marketingu ani reklamy więc dla wielu z Was temat może wydawać się dziwaczny. Brzmi: "gospodarka odpadami na przykładzie browaru w..."
    No właśnie i tu zaczynają się schody. Podejście do branży piwnej nietypowe i raczej mało znane. Szukam wszelkich informacji o tym jak browary dbają o środowisko, co robią by zapobiec zanieczyszczeniom i jak im to idzie.
    Oczywiście mam się skoncentrować na jednym konkretnym, dlatego na razie zbieram wszystko co jest związane z tą tematyką... a później... nie wiem. Ważne jest, że chodzi o browar jako zakład przemysłowy, nie jako markę piwa.
    Tu pojawia się to pytanie/ prośba. Może ktoś z Was mógłby mi polecić jakiś browar?
    Chodzi o to bym mógł wejść i porozmawiać z kimś kto zajmuje się w nim ochroną środowiska. W każdym taka osoba powinna być. Wiem, że przedstawiciele dużych browarów niechętnie wpuszczają obcych ludzi, a jeszcze niechętniej dyskutują z nimi.
    Niektóre co prawda organizują bezpłatne wycieczki, ale raczej po to by pokazać linię produkcyjną, opowiadać o swojej tradycji itp.
    Wiem też, że chociażby Kampania Piwowarska prowadzi praktyki (płatne), ale poszukują w tym celu informatyków, menedżerów, sprzedawców, handlowców. Ochroniarza środowiska nie potrzebują.

    Innym sposobem jest dojście przez urząd gminy w której browar się znajduje. W tym urzędzie powinien się znajdować "program gospodarki odpadami dla browaru", który jest opracowywany przez same browary. I ten dokument jest dla mnie MOST WANTED. Jest też jawny w myśl ustawy o "powszechnym dostępie do informacji" i nie powinno być z tym problemów.
    Czasami tylko nie pozwalają kserować, albo każą pisać podania, uiszczać opłaty skarbowe, albo nie wiadomo co jeszcze. To już w zasadzie zależy tylko od życzliwości chęci pomocy i tego nakogo się trafi.
    Może więc ktoś z Was mógłby mi polecić jakiś browar, albo dać namiary na kogoś kto pracuje w wydziale ochrony środowiska w urzędzie? Byłbym bardzo wdzięczny. Ogromnie.
    Oczywiście sam też szukam, ale jak ktoś ma jakieś dane z internetu, albo mógłby polecić literaturę (z tym, że wydaną najpóźniej ok. 2000r.) to też sie przyda.

    Za wszelką pomoc i sugestie dziękuję.

    Sorry, że tak sie rozpisałem, ale musiałem się wyżalić

    Pozdrawiam serdecznie.
    Przemek
  • cielak
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2004.03
    • 2890

    #2
    Witaj na forum!!
    Twoje

    P.S.
    A może napszesz pracę o "odpadach w piwowarstwie domowym".
    zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

    Comment

    • Hannibal
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2004.03
      • 1426

      #3
      Witam ciebie serdecznie w naszym gronie.
      Rozpisałeś się tak w pierwszym poście, że chyba zupełnie zapomniałeś o wypełnieniu profilu. Tak więc - do roboty
      "All the good things for those who wait"

      Comment

      • peter007
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2004.06
        • 2820

        #4
        Ja Ci niestety pomóc niepotrafię ale mimo to witaj na forum.
        Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

        Comment

        • centon
          † 2017 Piwosz w Raju
          • 2004.03
          • 575

          #5
          Witaj w kopalni wiedzy .Twoje zdrówko
          Zbieram etykiety i podstawki z ciężarówkami, karty telefoniczne z motywem piwnym ,podstawki guinness oraz birofilia związane z browarem warszawskim.
          Ktokolwiek chciałby pomóc w powiększaniu zbioru proszę o kontakt.


          https://picasaweb.google.com/115486805717439828103

          Comment

          Przetwarzanie...