Prosze o pomoc :)

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Vira
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2007.05
    • 2

    Prosze o pomoc :)

    Witam wszyskich!
    Jestem dzienikarzka z Ukrainy, pracuje w "Gazecie 24" w Kijowie (cos na ksztalt polskiej "GW")
    bardzo lubie piwo ukrainske oraz polske
    Teraz chce napisacz artykul o piwe domowem i o ludzie ktori tym zajmuje sie w Polsce
    Bardzo proshe Panstwo napisacz cos o tym, co jest dlia was PIWKO dlia czego warzycie jego sposobom domowym, czy takie juz nedobrze piwo w sklepach? (to ne dlia mnie, ja rozumiem Panstwo bardzo dobrze ale chce to napisac jako komentarz)
    Co bylobym jakby wraz piwa nie stalo na swiecie? Jak by Panstwo zylo dalej?
    Czy zamenilibym PIWKO na wodku?

    Bardzo prosilabym tych, kto bedzie pisacz do mnie, naziwac sie, zeby mogla podpisac komentarz
    Bardzo dziekuje wszystcym. Prszepraszam za pomylki
    Last edited by Vira; 2007-05-14, 19:09.
  • banaszek
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 2005.02
    • 617

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Vira
    czy takie juz nedobrze piwo w sklepach? Prszepraszam za pomylki
    To nie o to chodzi, że piwo w sklepach jest niedobre. Własne piwo po prostu jest inne, poza tym jak coś zrobię sam to mam dodatkowo satysfakcję z tego, że: chciało mi się ruszyć, chciało mi się, chciało mi się, coś zrobiłem, wyszło i smakuje. Dlaczego nie kupuję tortów (ciasto z kremem) w ciastkarni? Ano dlatego, że moje torty są smaczniejsze niż te ze sklepu. I zrobione samodzielnie. A dodatkowo większe wrażenie na konsumentach (przyjaciołach) robi mój tort/piwo/chleb/warzywa/owoce niż to co w sklepie.

    Niepotrzebnie przepraszasz za pomyłki - cieszyłbym się, gdyby Polacy tak dobrze posługiwaliby się słowem pisanym (we własnym języku ojczystym) jak Ty.

    Krótko - zrobić coś samemu to wielka satysfakcja. Kupić w sklepie - to każdy umie.


    Comment

    • JAQBA
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2006.08
      • 1352

      #3
      Zanim zaczeliśmy z Qbolandem warzyć piwo to nie wiele tego szlachetnego trunku pijaliśmy, bo komercyjne rewelacyjne nie było. Gdy spróbowaliśmy domowego (pierwotnie warzone z gotowców - puszek) i poznaliśmy domowych piwowarów to radykalnie się zmieniło.
      Nigdy wódka nie była by w stanie zastąpić piwa, nie da się siedzieć godzinami przy kieliszku i jeszcze przy tym tak długo gadać, gadać, opowiadać...z sensem. Piwo - napój biesiadny więc i spotkania przy piwie to we Wrocławiu wśród browarników domowych, to już rytuał. Przyjemność z warzenia, próbowania swych piw, wymiany doświadczeń i butelek z piwem to przyczynek do zawiązywania się przyjaźni, sympati jak i do wzajemnej pomocy nie tylko przy produkcji browaru.
      Warzyciele domowi to zazwyczaj ludzie którym się jeszcze dużo i bezinteresownie chce.
      Pozdrawiam, Twoje zdrowie
      Jagoda i Kuba
      P.S. Bardzo ładnie piszesz po polsku, niewielkimi błędami nie przejmuj się i tak Cię rozumiemy a to najważniejsze, gratuluję i pozdrawiam

      Comment

      • anteks
        maruda
        🥛🥛🥛
        • 2003.08
        • 10755

        #4
        TU ukazał się artykuł w GW o piwowarach domowych
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • anteks
          maruda
          🥛🥛🥛
          • 2003.08
          • 10755

          #5
          a TU artykuł z POLITYKI
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • e-prezes
            Generał Wszelkich Fermentacji
            🥛🥛🥛🥛🥛
            • 2002.05
            • 19243

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika banaszek
            ...
            Krótko - zrobić coś samemu to wielka satysfakcja. Kupić w sklepie - to każdy umie.
            tego mi brakowało w materiale dla Dzień Dobry TVN. dobrze ujęta idea!

            Comment

            • Vira
              Szeregowy Piwny Łykacz
              • 2007.05
              • 2

              #7


              Dziekuje bardzo wszystkim
              To bedzie swietny artykul dzieki Panstwu
              Panstwa zdrowie

              Comment

              • pieczarek
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                • 2001.06
                • 5011

                #8
                Gdy artykuł zostanie już opublikowany, to podeślij namiary na jego internetową wersję. Poczytam sobie z ciekawością. Kiedyś czytałem po ukraińsku i chwytałem sens tekstu, myślę, że i teraz sobie poradzę.

                Comment

                Przetwarzanie...