Pozdrawiam z Wrocławia!

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Marszałek Browarów Rzemieślniczych
    🍼🍼
    • 2001.02
    • 20221

    #16
    Ja mierzę blg tak: przecieram ballingometr chusteczką higieniczną nasączoną spirytusem i wrzucam do brzeczki.

    To, że nie znasz jeszcze osobiście nikogo, kto warzy, możesz łatwo naprawić spotykając się z nami w piątek, linka do tematu odpowiedniego podał już Mark33 Nie będzie problemu z zaproszeniem Cię do kogoś na warzenie, wtedy sam zobaczysz i wypytasz o wszystko na miejscu
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • Zyz
      Szeregowy Piwny Łykacz
      • 2007.05
      • 14

      #17
      Skoro nie robie cichej fermentacji to wykorzystam drygi fermentor do nastawienie kolejnej brzeczki Zamówiłem t/z "Gotowy zestaw surowców , Prawdziwe ALE 11 Blg".Chciałem swoje ulubione piwko zrobić ,Pilsa.Niestety jasne lekkie piwka pewnie robi się jesienią jak temperatura spada.Dzięki Marusia za zaproszenie , jak będe gotowy na kolejny krok wtajemniczenia to pojawie się na spotkaniu, może nawet już w ten piątek.
      Choć nie jestem detektywem , zawsze znajde budke z piwem

      Comment

      • Marusia
        Marszałek Browarów Rzemieślniczych
        🍼🍼
        • 2001.02
        • 20221

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Zyz
        Chciałem swoje ulubione piwko zrobić ,Pilsa.Niestety jasne lekkie piwka pewnie robi się jesienią jak temperatura spada..
        Jeśli chodzi o dolną fermentację, to tak, ale całe lato możesz warzyć jasne piwa górnej fermentacji, też są pyszne, ja całe lato takie trzaskam, bo na upały idealne.
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • Zyz
          Szeregowy Piwny Łykacz
          • 2007.05
          • 14

          #19
          Ja znalazłem wśród brew-kitów tylko "american beer" i tam w instrukcji rzeczywiście było napisane 18-22 st.C.Pomyslałem ze to błąd , że może instrukcja jest standartowa do wszystkich puszek.A wśród gotowych zestawów dopiero dzisiaj odkryłem "koelscha".Czy to o te piwa chodzi?Podaj prosze nazwy piw jasnych górnej fermentacji.
          Choć nie jestem detektywem , zawsze znajde budke z piwem

          Comment

          • JAQBA
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2006.08
            • 1352

            #20
            W brew-kitach zwykle masz drożdże górnej fermentacji więc bez problemu możesz warzyć cały rok
            Ja nawet brew-kity dawałam jeszcze na 3-4 dni na cichą, lepiej się odfiltrowywało i osad na dnie butelek dużo mniejszy.

            Comment

            • Marusia
              Marszałek Browarów Rzemieślniczych
              🍼🍼
              • 2001.02
              • 20221

              #21
              Górna fermentacja właśnie przebiega w tem. 18-22. Oczywiście, w wyższych też przebiega, ale lepiej się trzymać w powyższych ramach. Mi wprawdzie zdarzają się warki fermentowane w 25-26 stopniach i też są smaczne, po prostu więcej czuć w nich estrów
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • escobar
                Kapral Kuflowy Chlupacz
                • 2007.01
                • 99

                #22
                Siemasz Zyz no to widze, że na tym forum Wrocław górą pozdro. Ja tu też nowy heh

                Comment

                • Zyz
                  Szeregowy Piwny Łykacz
                  • 2007.05
                  • 14

                  #23
                  Wika Escobar.No to jest nas coraz więcej.Dzisiaj ide sprawdzić tego kwacha co stoi w piwnicy , czy warto do butelek rozlewać.To będzie cud jak zamienie wode w piwo :-)
                  Choć nie jestem detektywem , zawsze znajde budke z piwem

                  Comment

                  • Zyz
                    Szeregowy Piwny Łykacz
                    • 2007.05
                    • 14

                    #24
                    Byłem na dole.Blg 5 , a temp. 22.Mineło 7 dni.Chciałem już przelać na cichą na kilka dni ale poczekam.Zrobie chyba tak: w niedziele przeleje na cichą , a we wtorek rozleje do butelek.Czy to dobra pomysła?
                    Choć nie jestem detektywem , zawsze znajde budke z piwem

                    Comment

                    • peter007
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2004.06
                      • 2820

                      #25
                      Zła pomysła, bo cosik krótka ta cicha by była. Na cichej dobrze jest potrzymać piwo około dwóch tygodni (zależne jest to także od gatunku piwa).

                      Ps. Załóż w odpowiednim miejscu temat o swoim warzeniu i tam wszystko opisuj albo zadawaj pytania (o ile już podobnych nie ma) w kołysce, bo inaczej albo nie dostaniesz odpowiedzi albo wszyscy dostaniemy opitol
                      Last edited by peter007; 2007-06-01, 23:47.
                      Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

                      Comment

                      • escobar
                        Kapral Kuflowy Chlupacz
                        • 2007.01
                        • 99

                        #26
                        hehhehehe grunt to podstawa a podstawa to poczucie humoru. no to życze powodzenia A mam pytanie do reszty ludu z tego co przeczytałem na forum, to Wrocławianie bez obaw używają kranówy do warzenia, a to że mieszkasz na nowym osiedlu chyba jeszcze bardziej przemawia za tym żeby jej używać. Co o tym sądzicie

                        Comment

                        • kopyr
                          Pułkownik Chmielowy Ekspert
                          • 2004.06
                          • 9475

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika peter007
                          Zła pomysła, bo cosik krótka ta cicha by była. Na cichej dobrze jest potrzymać piwo około dwóch tygodni (zależne jest to także od gatunku piwa).
                          Bez przesady, ja w większości stylów stosuję tygodniowa cichą i jest git. Wyjątek jak na razie zrobiłem dla Koelscha i Alta.

                          Jeżeli jednak fermentacja ma być krótsza niż standardowe 2 tygodnie (tydzień burzliwej i tydzień cichej) to wolę skrócić burzliwą. Zwykle po 3-4 dniach jest po wszystkim i można obciągać na cichą.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • Zyz
                            Szeregowy Piwny Łykacz
                            • 2007.05
                            • 14

                            #28
                            Przelalem na cichą do butli.Blg 4. Ale dla eksperymentu nalałem 4 butelki z suchym ekstraktem słodowym i zakapslowałem.Wszystko do piwnicy wyniosłem . Ta brzeczka zaraz po przelaniu nadal pracowała bo woda w rurce bulgocze.Poczekam sobie z tydzień aż przestanie.
                            Choć nie jestem detektywem , zawsze znajde budke z piwem

                            Comment

                            Przetwarzanie...